Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Nemam referentne vrednosti posle 1h, a posle 2h bi trebalo da je ispod 8. Posle 3h bi trebalo da bude kao prvo merenje...

Ginekolog mi je rekao da treba da idem na patologiju na dijagnostiku...

Nije veliko povecanje ali bolje da odes na to dnevno testiranje i da si mirna. Meni je recimo secer bio u trecoj trudnoci 3,8 a svejedno se nije pravilno vratio nakon 2 sata. Pre trudnoce je jednom secer bio ok ali insulin je bio povisen. Niko nije preterano brinuo. 

Sa tako malim povecanjem verovatno ces mirati da regilises malo ishranu a to je u stvari super jer ces biti snaznija, neces imati glavobolje i bices fit posle porodjaja :) 

Ako radite ogtt, trazite da ga uradite sa insulinemijama.

Merima, sto ne uzmes neke knjige o pozitivnom misljenju i upravljanju brigama? Mislim da bas ima jedna od Psihopolisa koja se zove "Upravljanje brigama". Promenice tvoje shvatanje svega sto se desava. Uradi to pre nego sto se beba rodi jer ces, kad se rodi, da se susretnes sa milion vecih briga, uz sestonedeljno divljanje hormona. "Da li je jela, da li je zuta, da li ima temperaturu, da li imam mastitis, da li mi se materica vratila, da li je krvarenje normalno, da li beba dise..." I jos mnogo dilema koje tada izgledaju uzasno teske i neresive. Pa onda svi oni osecaji...da si sama, da si zarobljena, da si nesposobna, da je sav teret na tebi...sve to rade hormoni i velike zivotne promene. Kad sve prodje, zaboravi se, ali tada izgleda ogromno. 

Zato se posveti tome da radis na izlasku iz vrzinog kola. Sestre i dr te gledaju tako jer kontaju da si anksiozna trudnica koja ih smara. Ne mogu da te razumeju jer ne prolaze kroz isto a vidjaju realne probleme koje ne mogu da rese. 

Drzi se i prestani da iscekujes najgore, tebi je najteze tako.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako odes kod lekara javi sta je bilo! 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije veliko povecanje ali bolje da odes na to dnevno testiranje i da si mirna. Meni je recimo secer bio u trecoj trudnoci 3,8 a svejedno se nije pravilno vratio nakon 2 sata. Pre trudnoce je jednom secer bio ok ali insulin je bio povisen. Niko nije preterano brinuo. 

Sa tako malim povecanjem verovatno ces mirati da regilises malo ishranu a to je u stvari super jer ces biti snaznija, neces imati glavobolje i bices fit posle porodjaja :) 

Ako radite ogtt, trazite da ga uradite sa insulinemijama.

Merima, sto ne uzmes neke knjige o pozitivnom misljenju i upravljanju brigama? Mislim da bas ima jedna od Psihopolisa koja se zove "Upravljanje brigama". Promenice tvoje shvatanje svega sto se desava. Uradi to pre nego sto se beba rodi jer ces, kad se rodi, da se susretnes sa milion vecih briga, uz sestonedeljno divljanje hormona. "Da li je jela, da li je zuta, da li ima temperaturu, da li imam mastitis, da li mi se materica vratila, da li je krvarenje normalno, da li beba dise..." I jos mnogo dilema koje tada izgledaju uzasno teske i neresive. Pa onda svi oni osecaji...da si sama, da si zarobljena, da si nesposobna, da je sav teret na tebi...sve to rade hormoni i velike zivotne promene. Kad sve prodje, zaboravi se, ali tada izgleda ogromno. 

Zato se posveti tome da radis na izlasku iz vrzinog kola. Sestre i dr te gledaju tako jer kontaju da si anksiozna trudnica koja ih smara. Ne mogu da te razumeju jer ne prolaze kroz isto a vidjaju realne probleme koje ne mogu da rese. 

pa ako je njima anksioznost povecan pritisak,i braon sekret,onda ova drzava stvarno treba da ode u persun.

nije bitno,proverila sam sta je.ako sam zvucala kao histericna ludaca,nek sam.bar znam sta se desava sa mojim telom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista strasno,to su lazne kontrakcije,Braxton Hiksove,(valjda lepo napisah),ja ih imam skoro svakodnevno,uglavnom kad hodam s tim sto su moje i bolne.Promenis polozaj i prestanu.

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala @leni. Fino je cuti da je to samo malo povecanje :)

Ja i dalje brinem da necu uociti ili prepoznati te BH kintrakcije. Meni se desi da mi je zategnut stomak i boli malo tu oko pupka. Ne znam da li je to to? Mada mi se to najcesce desi u toku setnje...

PS: Danas imamo punih sest meseci. Sutra vam se zvanicno pridruzujem u trecem trimestru :)

bepce, merima, Zoe86 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista strasno,to su lazne kontrakcije,Braxton Hiksove,(valjda lepo napisah),ja ih imam skoro svakodnevno,uglavnom kad hodam s tim sto su moje i bolne.Promenis polozaj i prestanu.

citala sam o njima,samo mi je bilo malo rano da se pojave pri kraju sestog meseca,jer vidim da svi pricaju o njima u osmom,jedino mislim da je bepce pomenula da ih ima u sedmom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima i ja ih imam vec nedeljama plus su bolne nekad. Nemoj da se ljutis odma sve smo ti vec rekle sa dobrom namerom da se opustis, setaj, vrti po netu stvarcice za bebe to ce te pozitivno oraspoloziti, pravi planove sta ces gde smestiti, zaokupi misli necim drugim. Pritisak itekako moze da ti bude povisen zbog stresa, stres je najgori neprijatelj trudnoci to je realnost. Kad stigne beba sto rece leni imaces 1001 brigu vise a trebaju ti zivci i bistre misle. Imas lagane filmove na temu trudnoce i porodjaja gledaj malo to, citaj knjige opusti se uzivaj u ovom periodu posle ce ti biti zao nikad vise neces imati bezbriznost prve trudnoce. Nemoj da se ljutis niko te ne osudjuje samo ti dajemo savete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala @leni. Fino je cuti da je to samo malo povecanje :)

Ja i dalje brinem da necu uociti ili prepoznati te BH kintrakcije. Meni se desi da mi je zategnut stomak i boli malo tu oko pupka. Ne znam da li je to to? Mada mi se to najcesce desi u toku setnje...

PS: Danas imamo punih sest meseci. Sutra vam se zvanicno pridruzujem u trecem trimestru :)

kada legnes na ledja,i savijes noge u kolenima,da li je tada zategnut?ja tako gledam.a u toku setnje se desava najverovatnije jer se napregnu misici-neko moje shvatanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima i ja ih imam vec nedeljama plus su bolne nekad. Nemoj da se ljutis odma sve smo ti vec rekle sa dobrom namerom da se opustis, setaj, vrti po netu stvarcice za bebe to ce te pozitivno oraspoloziti, pravi planove sta ces gde smestiti, zaokupi misli necim drugim. Pritisak itekako moze da ti bude povisen zbog stresa, stres je najgori neprijatelj trudnoci to je realnost. Kad stigne beba sto rece leni imaces 1001 brigu vise a trebaju ti zivci i bistre misle. Imas lagane filmove na temu trudnoce i porodjaja gledaj malo to, citaj knjige opusti se uzivaj u ovom periodu posle ce ti biti zao nikad vise neces imati bezbriznost prve trudnoce. Nemoj da se ljutis niko te ne osudjuje samo ti dajemo savete.

zato pitam,da li je normalno da se pojavljuju ovako rano,napisala sam vec.zene,vi ste sve u osmom ili pri kraju trudnoce,a ja tek na pola sestog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima, devojke su u pravu. Svaki put kad nas pitaš mi ti odgovorimo. Niko te ne osuđuje, ali isto tako ako vidimo da preteruješ sa nervozom koju sama sebi stvaraš. Šta bi radila da si na mom mestu ili na mestu neke druge trudnice koja ima zaista komplikovanu trudnoću? Šta ćeš kad stvarno uđeš u deveti mesec? Pa kad sve svaki dan krene da boli pred porođaj? Zahvali se Bogu što imaš normalnu trudnoću i ne prizivaj probleme. Moć uma je relativno neistraženo područje, a vrlo je moguće da svojim razmišljanjem možemo da toliko sebe ubedimo da imamo problem da naše telo počne da se ponaša tako da se problem stvori. Verovatno si čitala i sama da kada se testira novi lek delu pacijenata se daje placebo...i deo od tih pacijenata se izleči od placeba jer toliko duboko veruju u moć leka da se praktično izleče uz pomoć uma. Poenta ovog nije da ti prestaneš da pitaš, pitaj uvek, već da prestaneš sama sebe da jedeš zbog nebitnih stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima ja sam 26+5 danas tako da je ok u tom periodu da se jave, kao sto rekoh imam ih vec duze vreme budu i bolne nekad da znas i to ce se desiti ali ako je samo jedna na duzi period sasvim je normalno. Meni zna da potraje i vise od minut i dosta bolna bude ali posle se smiri i nemam po dva dana.

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@merima nisam nikada do sada primetila to zatezanje dok lezim. Uglavnom dok hodam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima ja sam 26+5 danas tako da je ok u tom periodu da se jave, kao sto rekoh imam ih vec duze vreme budu i bolne nekad da znas i to ce se desiti ali ako je samo jedna na duzi period sasvim je normalno. Meni zna da potraje i vise od minut i dosta bolna bude ali posle se smiri i nemam po dva dana.

hvala Zoe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se čini da i ja imam BH kontrakcije.. Blago osetim da mi se stegne stomak, više je neugodno nego bolno. Nekad više u toku dana, nekad manje, nekad ni jedna. Mada to meni traje već neko vreme ali sam tek sad skontala da bi to moglo biti to. Ja nekako rešila da u ovoj trudnoći sve ignorišem :D
Nego žene, jel ima neko problema sa oticanjem ovih dana? Mene izgleda ubi ova kiša i vlažnost vazduha, šake mi do sad nikad nisu oticale, nego tačno kako je krenulo ovo loše vreme.

Sandra95 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni kako koji dan, ja to osetim po papučama. Nekad jedva uđem u njih, a nekad bude ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima, devojke su u pravu. Svaki put kad nas pitaš mi ti odgovorimo. Niko te ne osuđuje, ali isto tako ako vidimo da preteruješ sa nervozom koju sama sebi stvaraš. Šta bi radila da si na mom mestu ili na mestu neke druge trudnice koja ima zaista komplikovanu trudnoću? Šta ćeš kad stvarno uđeš u deveti mesec? Pa kad sve svaki dan krene da boli pred porođaj? Zahvali se Bogu što imaš normalnu trudnoću i ne prizivaj probleme. Moć uma je relativno neistraženo područje, a vrlo je moguće da svojim razmišljanjem možemo da toliko sebe ubedimo da imamo problem da naše telo počne da se ponaša tako da se problem stvori. Verovatno si čitala i sama da kada se testira novi lek delu pacijenata se daje placebo...i deo od tih pacijenata se izleči od placeba jer toliko duboko veruju u moć leka da se praktično izleče uz pomoć uma. Poenta ovog nije da ti prestaneš da pitaš, pitaj uvek, već da prestaneš sama sebe da jedeš zbog nebitnih stvari.

Kikiriki,za sve si ti u pravu,i sve je to ok,nisam ja ljuta,nego ne znam da li shvatate da kad neko nesto ne zna -kad treba da se javi,kako se javlja i manifestuje i da li uopste treba da se javlja,prirodno je da ce da se zabrine.pa meni su pred trudnocu to sve opisali ovako otprilike-porasce ti stomak,mrdace se beba,svasta ces hteti da jedes ,malo ce te boleti ledja i to je sve...

a gde su men.bolovi u pocetku dok se materica rasteze,pojava sekreta,trnjenje nogu,bolne prepone,zatvor,grlic materice,kontrakcije,itd.itd.

ispade da je trebalo da procitam deset medicinskih knjiga pre nego sam ostala trudna...da se razumemo,kivna sam jedino na moje okruzenje,sto su svi neinformisani,a i oni koji treba da ti daju informacije(kao npr.lekari)-cute.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se čini da i ja imam BH kontrakcije.. Blago osetim da mi se stegne stomak, više je neugodno nego bolno. Nekad više u toku dana, nekad manje, nekad ni jedna. Mada to meni traje već neko vreme ali sam tek sad skontala da bi to moglo biti to. Ja nekako rešila da u ovoj trudnoći sve ignorišem :D
Nego žene, jel ima neko problema sa oticanjem ovih dana? Mene izgleda ubi ova kiša i vlažnost vazduha, šake mi do sad nikad nisu oticale, nego tačno kako je krenulo ovo loše vreme.

oticanje se desava,moja kuma je sva oticala,pa proslo...ako sam dobro ukapirala tim kontrakcijama materica vezba bebaca...meni se on nakon njih razigra kao blesav,rita se,pomera se levo desno,show...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ako je njima anksioznost povecan pritisak,i braon sekret,onda ova drzava stvarno treba da ode u persun.

nije bitno,proverila sam sta je.ako sam zvucala kao histericna ludaca,nek sam.bar znam sta se desava sa mojim telom.

Merima, ne pisem sve ovo napamet, bila sam poput tebe i zao mi je svakog izgubljenog dana. U 16. nedelji mi se odlubila posteljica i onda su pocele brige. Dovele su dotle da kad sam se porodila nisam dala suprugu da spava 7 dana, vec da na smenu drezdimo pored bebe, da ne umre u snu. Zdravo, pravo dete od 4 kg. u porodilistu sam plakala svaki put kad bi ki rekli da ni danas ne mozemo kuci jer gubi na tezini, kao da je bozemeprosti bolesna. Sad je to smesno, glupo, ali onda niko nije mogao da izadje sa mnom na kraj. Zato ti kazem-radi na tome, osvesti besmisao svih tih briga.

Evo, imas one Amere sto su se spremali za kraj sveta, izgradili sklonista, nabavili zalihe heane za 10 god. I nista....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razumem ja tebe M, kad sledeći put u tebe uđe misao...da li je ovo normalno????A ti se seti da si u DRUGOM stanju, i recii sebi..khmmm ovo je normalno. Ono što nije normalno:

1. Krvarenje

2. Jaki bolovi

3. Smdljivi sekret (baš smrdljiv)

4. Kontrakcije koje se dešavaju više od 3 puta na sat (do 9tog meseca :D) 

5. Visok pritisak (ne 120/80 već npr 140/90)

Pređeš ovih pet stavki i ako to što ti se dešava nije ovo, budi mirna. Doktor treba da pazi na ostale stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam malo van teme...ali zamislite koja je to smorina, svi pomrli a vi preživeli smak sveta i kao šta živite...a svi ostali su duhovi i smeju vam se...kao vid budale :D 

merima, bepce i JovanaKA volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pritisak smo apsolvirali zasto se javlja.sekret takodje.jedino za te kontrakcije nisam znala da li treba tako rano da se javljaju,ali sad vidim da otprilike manje vise svima pocnu tu negde.e sad,sto rece Mima,desi se vise puta u toku dana,nisu bolne,samo glupav osecaj...jedino je sinoc bila pracena naletom vrucine..

dobro,apsolvirasmo i to.

Kikiriki i MamaMima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam malo van teme...ali zamislite koja je to smorina, svi pomrli a vi preživeli smak sveta i kao šta živite...a svi ostali su duhovi i smeju vam se...kao vid budale :D 

je l' ti to gledas walking dead :-D

JovanaKA i MamaMima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Kikiriki obozavam tvoju mastu i ideje koje ti se javljaju, svaki put se nasmejem!

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam malo van teme...ali zamislite koja je to smorina, svi pomrli a vi preživeli smak sveta i kao šta živite...a svi ostali su duhovi i smeju vam se...kao vid budale :D 

:D:D:lol::lol::lol: koji si ti ludak

bepce, Kikiriki i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.