Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Kakvi su rezultati?

Mislim da meni nisu bili najidealniji, a niko se nešto nije obazirao. Inače mi je šećer oko 5.3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obican secer 4.8.

1h posle glukoze: 10

2h posle glukoze: 9.1

3h posle glukoze: 5.3

Ne razlaze se dovoljno brzo... valjda je u tome problem.

Kakvi su tebi bili rezultati nakon 1, 2 i 3h?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je bilo ovako sa 75g

5,7

60' - 8,7

120' - 7,3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 dakle, 5.7 je bio pre glukoze, i merili su mi samo posle sat i dva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

E, ostalo mi je još totheme za 6 dana. Pa se nešto mislim, da li da uopšte kupujem još. Za koliko rikne gvožđe? Maksimalno će mi trebati još tri nedelje nakon ove kutije. Ali jbg, možda će mi trebati još dva dana a možda sedam.

Od viska ne boli glava.. A i ne moze da skodi ;)

Izmenjeno od strane MamaMima
Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je bilo ovako sa 75g

5,7

60' - 8,7

120' - 7,3

Pa malo je i tebi poviseno... ali posto si pri kraju trudnoce, a ako beba nije preterano velika, valjda nemas gestacijski dijabetes. Verovatno je to samo blago povecanje kod tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam za vrednosti ali znam da se tri ili četiri puta na dan rade analize krvi. Šećer se meri u 6am, 14am i 20am (nekome i u 10am) dva sata pre merenja ne smeš da jedeš. A van toga ništa slatko. Ni voće. Dok sam ležala u bolnici to su radili mojim cimerkama koje ili imaju dijabetes ili ih ispituju za dijabetes.

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa malo je i tebi poviseno... ali posto si pri kraju trudnoce, a ako beba nije preterano velika, valjda nemas gestacijski dijabetes. Verovatno je to samo blago povecanje kod tebe.

Beba je u skladu sa nedeljom u kojoj sam. Sutra će da urade biometriju, pa da vidim da li se nešto promenilo. Da li ima veze količina plodove vode? Meni je od tridesete nedelje nešto smanjena količina.

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U slucaju gestacijskog dijabetesa - kolicina plodove vode je povecana. Tako da si ti dobro :) I verujem - bices jos bolje kroz par nedelja kad stigne bebac :wub:

Kikiriki i Ilina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam da li da se javim dr.sutra.vec par puta mi se uvece desilo da mi se stvrdne stomak,praceno naletom vrucine i ubrzanim pulsom.ali samo to jednom uvece.sta da radim?da li se desava jos nekom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub: istina.

Neverovatno mi je koliko sam nemarnija u ovoj trudnoći. Eto da nisi pomenula, zaboravila bih da sam radila test. A cepam ugljene hidrate, nikako da ih redukujem.

Od blagostanja završne faze blagoslovenog nam stanja, imam i tahikardije, teže dišem i krećem se kao neka foka.

I beba je bila malo tahikardična na poslednjem uz-u.

ma.za.m, Vuciguraj i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam da li da se javim dr.sutra.vec par puta mi se uvece desilo da mi se stvrdne stomak,praceno naletom vrucine i ubrzanim pulsom.ali samo to jednom uvece.sta da radim?da li se desava jos nekom?

koja si nedelja?

(kad ne vidim tikere:angry:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se dešava stvrdnjavanje i ubrzan puls evo već 10ak dana. Sutra ću biti punih 38.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ja sam tek 25.nedelja.bas me ovo brine.bebica se javlja,ali me ovo nervira sto se desava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima, to ti je kontrakcija. Ali ako imaš jednu, dve, tri dnevno to je skroz ok. Materica počinje da vežba za porođaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znam,Kikiriki,bas iz tvojih postova,nego sam se uplasila jer me je udario talas vrucine i lupanje srca.rasplakah se kao dete,jedva me M smirio.ohladila sam se ziva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

pa cak i ovako rano se desava?u 25oj nedelji?znam za one BH kontrakcije u osmom ali ovo me bas protreslo.nisu bolne,ali su bas nelagodne+sto sam se uplasila.vidim da ih niko ne pominje od zenica u sestom i sedmom.

Izmenjeno od strane merima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima, dacu ti jedan veoma koristan savet: iskuliraj malo! Zeno ti ces se od tripovanja dovesti u situaciju da dobijes tahikardiju i visok pritisak i velike sanse za prevremeni porodjaj ako tako nastavis da tripujes. Kontrakcije su pripremne i ok su od 6.meseca, ako nisu bolne i ako ih nema cesto (cesto = vise od 1-2 na sat).

Svaki dan citam, svaki dan imas neke traume. Ja te molim za tvoje dobro da se malo opustis i uzivas u trudnoci, jer jedino sto moze naskoditi bebi jesu stresovi koje dozivljavas prilicno cesto. Razmisljaj o polozajima za spavanje, gorusici i ostalim carima trudnoce... malo setaj, malo odmaraj, gledaj serije, citaj. Ja znam da se brines, i ja se brinem, ali pusti to dete da raste na miru, mazi stomak, uzivaj! :)

ovo ti je najdobronamerniji savet :)

Kikiriki, Cintia, sakovac i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Coje,sve je to ok,samo nisam znala da su to pripremne,a iz postova vidim da ne valjaju.pa nije bas da vristim po ceo dan,mozda vam tako izgleda kad citate,samo zelim da proverim kad mi se nesto desi.zaista ne zelim da zvucim kao ludaca,a ispade tako.nemam koga da pitam uopste,to sam vec rekla,pa zato pitam ovde,smatram da ivaj forum i postoji zbog toga.vi ste vrv vec prosle kroz to sve,pa vam je i lakse.

hvala vam na savetima,i ja pokusavam da posavetujem 'manje' trudnice :-)

nije jednostavno kad ti se nesto desava,a ti ne znas da li je to normalno u trudnoci ili ne.

Izmenjeno od strane merima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Coje,sve je to ok,samo nisam znala da su to pripremne,a iz postova vidim da ne valjaju.pa nije bas da vristim po ceo dan,mozda vam tako izgleda kad citate,samo zelim da proverim kad mi se nesto desi.vi ste vrv vec prosle kroz to sve,pa vam je i lakse.

hvala vam na savetima,i ja pokusavam da posavetujem 'manje' trudnice :-)

nije jednostavno kad ti se nesto desava,a ti ne znas da li je to normalno u trudnoci ili ne.

idi kod lekara ako ćeš biti mirnija. Ja uvek odem i po cenu da ispadnem smešna, to je moje telo i još jedno telo unutar njega i normalno je da imamo strahove i tripove razne. Meni su pripremne kontrakcije isto krenule da se javljaju oko 7.meseca. Ubrzan puls može da bude i od niskog pritiska (što je, recimo, kod mene slučaj). Ali pazi, pumpaš više krvi, 40% viš krvi imamo nego van trudnoće, pa ti vidi. Tako da su i naleti vrućine i ubrzan puls normalne pojave.

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma i tamo me gledaju kao belu vranu.bila sam par puta,zbog nekih stvari koje nisam znala sta su,nisam imala koga da pitam,a ispalo je da sam debil pa su vec pocele sestre da me gledaju popreko i da mi se podsmehuju.mislim,van red.kontrola,oko tri puta vanredno-zbog sekreta i povisenog pritiska(smatram da to nisu bezazlene stvari).ali posto je izaslo da je sve u redu,poceli su tako da se ponasaju,sto kod mene izaziva veci bes nego briga oko onoga sto se desava.trudnoca nije zezancija,sto ti kazes-to je odgovornost.

ali,nema veze,sve u svoje vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma.za.m, kad ti je termin?

Meni je šuk u celoj trudnoći bio ok, a ogtt sam radila jer je beba, kao što negde gore napisah, naglo porasla i povećala se količina plodove vode. I tad mi je šećer bio dobar, a insulin posle 75g glukoze nakon dva sata visok. 

Nisu mi velika deca bila na rođenju, taman kako treba - prva 3410g (7dana pre VTPa), druga 3730g (5 dana pre VTPa) i treća 3600g (tačno na termin). Ovaj mali guzonja je najveći u ovom periodu, ali je pitanje hoće li dogurati do termina. A pravi bazen sam mu obezbedila u ovom mom ogromnom stomaku, zato je odlučio da se još jedared okrene karlično u 35.nedelji....:angry:

leni, bepce i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obican secer 4.8.

1h posle glukoze: 10

2h posle glukoze: 9.1

3h posle glukoze: 5.3

Ne razlaze se dovoljno brzo... valjda je u tome problem.

Kakvi su tebi bili rezultati nakon 1, 2 i 3h?

Ne znam koje su referentne vrednosti. Ovde su drugačije brojke. Kada ti nije dobar? Posle sat ili posle dva? 

Ja sam radila ogtt pre tri nedelje i nije mi bio dobar rezultat posle prvog sata a sve ostalo ok, pa sam morala da ponovim, pa ćemo videti. Na uz pre tri nedelje je sve bilo ok, nadam se da će tako i ostati.

JovanaKA i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam referentne vrednosti posle 1h, a posle 2h bi trebalo da je ispod 8. Posle 3h bi trebalo da bude kao prvo merenje...

Ginekolog mi je rekao da treba da idem na patologiju na dijagnostiku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@JovanaKA termin mi je tek 7.2. Prekosutra ulazim u sedmi mesec...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.