Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

oooo VG da li je moguce da moraju krsta ovoliko da boleee...i onda kad mi kazu uzivaj u trudnoci,pa jedino da se na plafon okacim...doduse,meni tu i jeste malo kriva kicma,a mozda je i zbog vremena...cekam M da dodje sa posla i kupi jos jednu zelenu konjsku,ovu sam potrosila,imam je vec skoro godinu dana...kazem,tek juce da su me tako zabolela krsta...nadam se da nemam razloga za brihu...da li i vi trpite bolove?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A  zamisli da morass hiljadu puta dnevno da se savijes sa takvim ledjima...

Ja malo legnem,promenim polozaj,ili prossetam...Kicma trpi opterecenje,mada me u prvoj trudnoci u kojoj sam bila teza ledja nikada nisu bolela...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sakovac,batalila sam sal posle 10 min samo mi je smetao.a da,tusiram se mlakom vodom,ni priblizno toplom kao pre.sad sam se nekako namestila da malo odmorim taj deo,tj.da opustim.kao malo je  popustilo.znam da mogu blage masaze,ali M ima jake ruke pa mu ne dajem da me masira.tako da ni masazu ne praktikujem.

sakovac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćaos, evo i mene opet. Termin je sve bliži, a po nekoj mojoj računici, biće to pre termina. Kada sam bila trudna sa prvim detetom, u ovoj fazi sam već bila okružena trudnicama, dal na forumu ili u školici, al nekako smo sve bile u istom sosu. :) Sada mi je ova trudnoća proletela, al opa treba se i prisetiti svih faza porođaja i znakova za odlazak u porodilište. Pošto sam drugorotka, sve će to valjda ići brże, al da mi je neko rekao da ću da se pitam "da li ću prepoznati kontrakcije", "šta ako ne primetim da li mi je pukao vodenjak?", ne bih mu verovala. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja reko mi neiskusne smo u sosu. Kad ono ove viserotke gore nego mi. mozda sto znaju sta ih sve ceka. ahhah:baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ma kad je prva trudnoca mozes da se načitaš svega i svačega, opet ne znas sta te čeka! 
Ovako, po drugi put.. Uf.. Jedva čekam da sve prođe i što reče Ilina, valjda će sve ići brže..

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto sam ja u prvoj trudnoći bila Georgina, iz iskustva vam govorim šta sve meni nije pomoglo: Nošenje džakova od 10kg praška, nošenje paketa sa 9kg vode, šetanje uz i niz stepenice, jedenje i pijenje čega god. Meni je pomogao sex.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je sad glavni problem.gde da se porodim. jer mi trudnocu vodi dr u domu zdravlja ovde u Barajevu i izgleda necu moci da se porodim gde zelim jer trudnoca nije vodjena u toj bolnici.A na dabl test i ekspertski sam isla u Visegradsku i Zvezdaru. E sad da sam znala da to ima veze onda bih ja drugacije ali to je danak neiskustvu :rolleyes: i zivotu na svezem seoskom vazduhu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto sam ja u prvoj trudnoći bila Georgina, iz iskustva vam govorim šta sve meni nije pomoglo: Nošenje džakova od 10kg praška, nošenje paketa sa 9kg vode, šetanje uz i niz stepenice, jedenje i pijenje čega god. Meni je pomogao sex.

Zato je meni naprsao vodenjak na zelenoj pijaci dok sam birala papriku za ajvar.. Recimo da sam potegla nekih 3-5 kg taj dan :D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se i mi javimo i upišemo! :) 

Elem, nedelja 35. a termin 14.12. Ovog puta čekamo batu, nakon tri seke! Sigurno godinu dana nisam bila na forumu, pa moram malo da se prisetim... ;) 

Naš bata je inače veliki mangup, u 30.nedelji se iz karličnog okrenuo u "pravi" položaj, a pre par dana opet glava gore a guza dole!!!

Inače, kontrakcije i višak plodove vode prisutni već tačno tri nedelje, grlić počeo da se skraćuje i tunelizacija iznutra. 

Od terapija imam raaaaznih - da mi ne bude dosadno. Euthyrox 125, Femibion 2, SiderAL Forte, Foliod a od pre tri nedelje i Siofor i dijeta... :( 

Stvarčice pripremamo polako, još par sitnica i mogu i torbu da pakujem za porodilište!!

A ja kazem svaka cast sto si se odlucila za cetvrto!

Ijaoo, kraljice :D I imam tri cerke, ne mogu uopste da zamislim decaka posle njih tri, svaka ti cast na toj odluci!

A ja kazem svaka cast sto si se odlucila za cetvrto!

Leni, mogla bi i ti jos jedno, a?^_^ :DJos ako bude djecak...da imas i to iskustvo, sto da ne.;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato je meni naprsao vodenjak na zelenoj pijaci dok sam birala papriku za ajvar.. Recimo da sam potegla nekih 3-5 kg taj dan :D:D:D

A vidiš ja i da sam se prijavila da odradim par smena na građevini, ne bi mi pomoglo :lol:

MamaMima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Kikiriki sto ti fino zvuci ta teraaapijaaa

Kikiriki i MamaMima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni kad je juče muž spomenuo četvrto (u fazonu, šta pa imamo još embriona), htela sam da ga zgromim...tako da stvarno skidam kapu!

MamaMima i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vala Kikiriki sto je bilo do tebe ti si svoj deo lavovski odgulila!!to ti je kad si dupla skorpija u hor.:D

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja kazem svaka cast sto si se odlucila za cetvrto!

A ja kazem svaka cast sto si se odlucila za cetvrto!

Leni, mogla bi i ti jos jedno, a?^_^ :DJos ako bude djecak...da imas i to iskustvo, sto da ne.;)

ah, bilo bi lepo ali sanse su 50-50 :D Ako se odlucim za cervrto onda ne mislim na pol :) 

kaficica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od početka trudnoće nosam kese, dižem ćerku  (14kg), jedem svasta, ima i seksa, ali nema nikakvih kontrakcija. U prvoj trudnoći ja ni ne doziveh kontrakcije, kad su mi izazvali porođaj bila sam skroz normalna, tada je bilo kontrakcija ali onih izazvanih oksitocinom, tako da se to ne računa. Otvorila sam se samo pet prstiju pre carskog. Da li se ja onda vodim kao prvorotka? I ja bih volela da ovaj porodjaj bude lakši nego prethodni. Naravno da nisam luda za kontrakcijama kada im nije vreme, ali ne bih baš volela ni da prebacim termin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, ja dobila neke kontrakcije sa sve bolovima u 32.nedelji, odsekla se... Kad ono beba za dve nedelje dobila 900g i višak plodove vode.. Dobila da radim ogtt i insulin posle glukoze 49,9 pa a odmah dobila dijetu bez ičega slatkog, od voća kisele jabuke i poneka mandarina, da me želja mine. Izbacila testo skroz, ali ponekad pojedem palentu, ne mogu meso i bareno povrće za sva tri obroka. U četvrtak ponovo vadim krv, pa idem na kontrolu. Rekoše mi da sad odradim sve nalaze za Betaniju, da imam spemno zbog skraćivanja grlića. Prekosutra ulazim u 36.nedelju.

Jel ti bio visok i običan šećer, onaj što se vadi pre nego što ti daju glukozu? Nisam te razumela. 

Verujem da je ta dijeta teška za pridrzavati se. Ali šta da se radi, ako budem morala nema mi druge. Izdrži još malo, pa ćeš posle moći šta želiš. 

Inače, neko reče da se ogtt radi ako postoje indikacije za to. Ovde nije tako. Ovde svaka trudnica radi test O'Sullivan, pa ako on ne ispadne dobro (što je kod mene bio slučaj), onda te šalju na ogtt. Naravno, ukoliko postoje indikacije odmah se radi ogtt, ali hoću da kažem da se svim trudnicama proverava šećer na malo specificniji način.

Vuciguraj, ne znam da li ti je kasno. Mislim da nije. Mislim da taj test treba da bude u redu tokom cele trudnoće, samo što kako odmiče trudnoća postoji više šanse da se ima gestacijski dijabetes.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je pomogao sex u 41oj nedelji...doduše u tolikoj trudnoći bi možda i ananas pomogao :D Posle sexa puče mi vodenjak, ali se nisam otvarala...i to nije baš kul priča.

MamaMima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D Ja sam se prošli put porodila u 39+2. Brzo sam se otvarala i sve je proteklo brzo. Sada živimo na selu i treba nam nekih pola sata do porodilišta, pa me sve strah da se ne porodim usput. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni treba minimum sat vr do porodilista :'D Valjda necu u kolima hahah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi porodjaj u bolnici bila 14 dana ... Grizla sam, ujedala i rekoh sebi (ako ne moram) nema sanse da lezim. Te sam sa drugim detetom rekla tek kad gviri glava krecem put porodilista. Kada su poceli bolovi, ja opustena, neeeema sanse da krenem, za pola sata puce vodenjak, ja skroz smirena imamo vremena (oko 45 min do porodilista kolima) ... lagano se pripremam, krecu kontrakcije JAKE, vicem muzu, promena plana, ne cekamo vise nista, krecemo odmah :D Usput pevala u autu, opustala se ... Na prijemu 7 cm otvorena ... Dok je uradio uz 9 cm ... Dok sam docekala muza skroz otvorena ... Zamalo da se porodim u kolima :D Sada kad bejah do gin, treca trudnoca, kazem mu opet dok ne gviri glava ne krecem, a on dobacuje: Ma secakaj da ti mahne rukom :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, ostalo mi je još totheme za 6 dana. Pa se nešto mislim, da li da uopšte kupujem još. Za koliko rikne gvožđe? Maksimalno će mi trebati još tri nedelje nakon ove kutije. Ali jbg, možda će mi trebati još dva dana a možda sedam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ti uzmi malu dozu, pa dokupljuj ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas dobila rezultate ogtt. Nisu dobri. Moracu u Betaniju na patologiju na par dana na dijagnostiku. Da li neko ina iskustva po tom pitanju?

Vidim da Jovana pise nesto na temu secera, a i Cintia je kontrolisala...

Inace, nemam predispozicije za dijabetes, osim godina starosti.

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.