Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Kad sam usla u 7.mesec, rekoh "e sad cu ja da procitam ovu temu od pocetka do kraja". Na mobilnom br stranica 1467... Nemoguca misija :D

Ali zato odlucih da vam se pridruzim, mnogo mi se svidja kako ste se raspisale ;)

Danas ulazim u 32.nedelju, termin 12.januar, ovaj put cekamo decaka.

Pozdrav svima!

Bravo bravo bravo!!!Svaki dan da se javi po jedna mama bilo bi superiska :wub:

btw,ne moras svih 1467,ne mogu da se setim od kad je ekipa od ove godine,tj. na kojoj stranici..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da smo sve bile nevaljale u istom periodu. Mora da je do vazduha ja sam inace fino dete vrlo.

merima i MamaMima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e vidis ovo gore sam ja napisala ne znam kako izbaci ovako. Poludeo forum od ove kise

MamaMima i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e vidis ovo gore sam ja napisala ne znam kako izbaci ovako. Poludeo forum od ove kise

hahahaahha,ma nema vezeeee :-DDD bilo onda lepo vreme pa smo svaki dan vise puta ;-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel sse javljala danas kikiriki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e,nije,a ona je uglavnom aktivna od ranog jutra?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo Bepce, odosmo ti i ja još jedno mesto unazad :).

Šalim se malo, dobrodošla MamaMima!

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je to Kikiriki preterala sa anansom???? Izleteo i ceo i devojke.izgleda!

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki je noćas loše spavala, pa je jutros nadoknadila malo propušteno :D . Još sam tri u jedan. Ova mala maltretatorka koja se okrenula pa sam sve zvezde prebrojala, je opet počela da se vrti. A taman sam rekla kako se malo smirila od kad se okrenula, i evo je sad tegli rebra. Da li verujete da u roku od 2 sata kako je ona radila na akrobacijama, su se meni pojavile ljubičaste strije. 

bepce, JovanaKA, Cintia i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas bila na pregledu, za sada glava prednjaci, teski smo 1500-1600, kaze dr da nista ne strlji, valjda htede da potvrdi da je zensko. :D

I ja sam se bila zapitala gde nam je kikiriki!

@Cintia vidim da nas setaju po spisku, niko nista ne pita. :lol: Ja sam cula da ce pocetkom 2017 biti neki babyboom, vidim da je bas tako. 

 

Cintia i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene opet radim ogtt. Uuuf, izdrzah nekako onih 100ml "soka" od limuna, ali je opet morala da mi uključi ventilator i stavi led pod grudi. Sad čekam, ima da se načekam, ali nadam se da je najgore prošlo. Inače, dok sam ležala tamo unutra ušla neka devojka, sestra joj dade onu flasicu, ispi je ona u sekundi i kaže: "Jel treba jos nešto da popijem?" Hahahaha, sestra i ja popadale od smeha, ja netežem ono, a ova ga sruči. Ima nas raznih zaista.

Dobrodošla JovanaKA. Ja sam sama sebi postavila neku dijetu, mada i nije nešto preterano restriktivna. Skoro uopšte ne uzimam slatko i trudim se da ne preterujem sa ugljenim hidratima. Nije loše, za poslednjih mesec ipo sam se ugojila samo kilogram. Ali ako mi ovaj test ne ispadne dobro, tek tad će mi propisati dijetu.

Ma, ja dobila neke kontrakcije sa sve bolovima u 32.nedelji, odsekla se... Kad ono beba za dve nedelje dobila 900g i višak plodove vode.. Dobila da radim ogtt i insulin posle glukoze 49,9 pa a odmah dobila dijetu bez ičega slatkog, od voća kisele jabuke i poneka mandarina, da me želja mine. Izbacila testo skroz, ali ponekad pojedem palentu, ne mogu meso i bareno povrće za sva tri obroka. U četvrtak ponovo vadim krv, pa idem na kontrolu. Rekoše mi da sad odradim sve nalaze za Betaniju, da imam spemno zbog skraćivanja grlića. Prekosutra ulazim u 36.nedelju.

Cintia, Jecy i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 @Kikiriki znaci imas jednog malog diktatora tu. Vec te je oplavila haha

@bepce pa to je super. Kod mene strlji imamo i sliku 

merima, bepce i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosle zene!

JovanaKa(ja sve citam Jovanka),radila si ogtt u 32. nedelji?

Ja nisam uopste,sada sam 32. pa razmisljam da li mi je kasno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta je ogtt??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta je ogtt??

test na gestacijski dijabetes,ako sam ja dobro shvatil.radi se od 28.do 30.nedelje.bar su meni tako rekli.nadam se da sam te ispravno informisala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ah ok. meni je secer jako nizak. I svakog meseca sve nizi. Ne znam da li to utice na bebca kapiram da bi me lekarka alarmirala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo ja od skoro lezim u krevetu i visim aktivno na forumu. Pa znaci i tebe da dodamo u spisak trudnica!Samo neko se puni nek nas je sto vise:babycrib:

Da, upisivanje obavezno.. Ja još uvek radim, ali radim od kuce tako da na internetu visim baš, sad cu i na forumu :D 

Bravo bravo bravo!!!Svaki dan da se javi po jedna mama bilo bi superiska :wub:

btw,ne moras svih 1467,ne mogu da se setim od kad je ekipa od ove godine,tj. na kojoj stranici..

Uveče imam problem da zaspim, a i nocu se budim, pa čisto da imam šta da čitam.. 

Nego, jel fora sa ananasom stvarno deluje? Da krenem ja na vreme..  :D  Sama sebi sam teška.. Ko će dočekati Januar..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Podelicemo se u timove TIM BANANA i TIM ANANAS. Ja bih bogami da.je unutra sto duze. Bolje za njega a i kaze moja sveki da se lakse barata kad je beba veca manje te strah da je ne polomis haha. 

a moguce je da ananas funkcionise kao placebo . A opet mozda radi i stvarno. Ja sam cula za.caj of lista maline da ubrzava proces. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma jok bre,znam da se Kikiriki zezala to sa ananasom...da je tako gde bi nam kraj bio :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro dosle! 

Ogtt preporucuje lekar ako misli da ima potrebe-kad postoje odredjeni faktori rizika:

-povecana kolicina plodove vode

-povisen secer u krvi ( koji i ne mora nuzno biti povisen kod gest. diabetesa)

-starost majke

-krupna beba ili beba iz prethodne trudnoce je bila krupnija

Ovo su neki osnovni kojih sam se setila, verovatno ih ima vise.

MamaMima, JovanaKA i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista, onda kao Kikiriki, do termina, kombinacija banana i ananasa :D

Kad dodje termin, caj od malina, ananas, pa tamo negde na pocetku teme neko pominjao "penjanje na tresnju"... Ima svasta nesto ;)

Svakako ce nam ovde na forumu vreme brze proci!

merima i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam tresnju, moze oras?

Da stvarno kako isterati dete iz stomaka napolje?

Ok je sve to, lepo je meni na vr' liste, al vise ne mogu da se krijem iza pilates lopte, ispuvala se :lol: il sam ja narasla iako kvasca jela nisam ...

Banane ne jedem, jer i na pomisao gorusica mase, lupka i izvodi salto unapred ...

A i kaze kikiriki to je za zadrzavanje, a ja bih da isteram stanovnika svog stomaka...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e,zene,sta ste koristile za kicmu,osim konjske masti?ali bas bas da je provereno..evo stavila sam vuneni sal na krsta,mozda malo zagreje i pomogne...a ova se bacaka i koprca kao na trapezu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima,nista ti nece pomoci,sve je to trla baba lan :D

Sanja,kad si tako ulećela na prvo mesto,sad ima i da posedis malo :P

 

Kikiriki i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih da vas plasim ali nisam sigurna da je dobro stavljati vuneni sal. U skolici su nam naglasili da ne treba preterano grejati krsta i stomak cak i tusiranje tog dela preporucuju hladnijom vodom.

Kikiriki i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.