Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Pa znam da to ništa ne mora da znači, zato za sad ništa ne preduzimam. Kad mi je uzimala briseve dr. iz dz jeste rekla da je sreklaž počeo da popušta...tako da ima logike i da je dovoljno popustio da je deo čepa ili čep mogao da ispadne. Koliko znam kad on ispadne, u naredne dve nedelje dođe do porođaja. E sad ja imam i taj serklaž pa ne znam da li to još uvek dodatno pomaže da porođaj krene pre kasnije nego ranije. Ispao je komad veličine omanjeg puža golaća. Treba da se čujem sa dr. da vidimo da li će da me gleda danas, ili da ništa ne diramo do utorka kad treba da idem na ctg. Nemam nit kontrakcije niti bilo kakve bolove. Osim standardnih koji se već podrazumevaju u ovom stadijumu trudnoće. Bebe bi trebalo da su tu negde malo preko 2kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki,o.k. je to,i sama znas,34. nedelja,blizanacka,a jos si i primila kortiko...

Naravno,nadam se da ce malene bar jos malo da izdrze ali nije strasno i ako krenu uskoro...

Kikiriki i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i ja se vodim time, i nadam se da će Bog, i izguraćemo ovo kako treba.

Vuciguraj i malagarava volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma bice to sve ok,one su mali borci na mamu!! :wub: znam zenu koja je oba sina rodila tu negde,a sad su dzinovi,obojica vaterpolisti!! a tada medicina i danas,nebo i zemlja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki, držimo fige! :wub: Biće to sve dobro!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidis da im se zuri da upoznaju mamu. Ako one misle da su spremne treba sa im verujes!Joj sad ide double trouble hahaha

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro KIkiriki ti bas navalila preko reda!:P

Drzimo fige da se sto vise priblizite terminu, znamo mi da su to dve poslusne cure i da ce slusati mamu i sacekati jos malo! 

sakovac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki ako imaju po dve kile one su superiska! Ja navijam da dobiju bar jos po pola kile! Verujem da ce serklaz pomoci. Ispao ti dobar komad cepa. Cekamo sa tobom da vidimo sta ce doca reci i kako ce se odvijati! Moja drugarica je rodila isto dve smizle ranije i imale su po kilo i po, bile nesto malo u inkubatoru i posle su cekale da dobiju na kilazi pa su ih brzo pustili kuci. Sad su to prave smizle od sest meseci! Verujem da ce kod vas sve biti superiska! 

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahahah izgleda da su poslušne na mamu :D sad sam posle tuširanja našla još komad čepa. Za svaki slučaj ja sam se detaljno obrijala, dr. mi je dežuran u nedelju 24h pa ako su baš navalile, neka izlaze kad je on tu.

zeklica, bepce i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je i meni u dva dana ispadao al kazem ti porodih se posle nedelju dana. Ne mora da znaci da ce bas sad da pozure! Ja ti zelim da se obrijes bar jos dva puta do porodjaja :) javljaj nam se ohooo bas sam uzbudjenaaaa

bepce i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki, ti ako se ne budes sad javljala na svaka dva sata mi cemo svi misliti da si otisla da se porodis! Sto kaze MarijaMara- bas sam uzbudjena i ja. Nisam ni znala da je ovako zivahno u trecem trimestru! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahahah pa vidi, u narednih desetak dana bi trebalo da one krenu napolje. Pa sad, videćemo koji će od tih desetak da bude dobitan.

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja glasam za 14. Novembar. Tad mi je bio termin sa cerom :) 

Kladionica je orvorena, izvolite :)

Kikiriki i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

17.novembar...17.je moj omiljeni broj :-)))

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E a zar nije kod 2. trudnoce cep indikacija da ce pre krenuti, kod prve do 2 nedelje, a kod druge dan 2? Neko je skoro bas pisao o tome. :wacko:

Ne zelim da demoralisem nego cisto pitam. Ja vise ne znam ni kako izgleda cep ni vodenjak, kao da se nikad nisam ni poradjala.

Kiki, sto kazu ostale, bilo bi lepo da sacekaju devojke jos koju nedelju al nista im nece faliti ni sada ako krene. 

Nego pitanjce, krvna grupa-je l se radi u bolnici ili moras s tim da ides?

Jutros sam vadila krv u DZ i kaze mi ona laborantkinja da ce mi raditi u bolnici u svakom slucaju. 

Smaranje mi sto svaki dan vadim krv zbog neceg drugog na drugom kraju grada. 

Juce me bolelo u predelu zeluca, mislim da bebac nekako pritiska zeludac...uzas..jedva sam se vukla, ni na bok, ni na ledja, ni da lezim...

Nego jel imate vi tzv menstrualne bolove-noge, karlica mene razvaljuju, kao prvog dana ciklusa. I ne bi me to toliko brinulo da me nije tako bolelo i noc pred porodjaj-sve mi vise frka da ne krene.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E a zar nije kod 2. trudnoce cep indikacija da ce pre krenuti, kod prve do 2 nedelje, a kod druge dan 2? Neko je skoro bas pisao o tome. :wacko:

Ne zelim da demoralisem nego cisto pitam. Ja vise ne znam ni kako izgleda cep ni vodenjak, kao da se nikad nisam ni poradjala.

Kiki, sto kazu ostale, bilo bi lepo da sacekaju devojke jos koju nedelju al nista im nece faliti ni sada ako krene. 

Nego pitanjce, krvna grupa-je l se radi u bolnici ili moras s tim da ides?

Jutros sam vadila krv u DZ i kaze mi ona laborantkinja da ce mi raditi u bolnici u svakom slucaju. 

Smaranje mi sto svaki dan vadim krv zbog neceg drugog na drugom kraju grada. 

Juce me bolelo u predelu zeluca, mislim da bebac nekako pritiska zeludac...uzas..jedva sam se vukla, ni na bok, ni na ledja, ni da lezim...

Nego jel imate vi tzv menstrualne bolove-noge, karlica mene razvaljuju, kao prvog dana ciklusa. I ne bi me to toliko brinulo da me nije tako bolelo i noc pred porodjaj-sve mi vise frka da ne krene.

 

 

meni je uput dr dala za zavod za transfuziju jer oni u dz ne rade to. A treba da imam sa sobom kad krenem na porodjaj. Mozda bi zgodno bilo da i tebi da uput da to obavis. Da ne razmisljas .Ja sam negativna O . Pa mi je to bitan papir npr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dala mi je uput nego me smara da idem svaki dan do grada zbog vadjenja

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala jel ia krvnu grupu od prvog porodjaja? Ako imas taj papir vazi ti i sad ako nisi menjala prezime a nisi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krvna grupa se u normalnim slučajevima vadi pre odlaska u porodilište. Ako je nemaš, tamo ti je odrade (a odrade je i ako nemaš, i ako imaš što je totalno suludo) ako imaš iz prethodne trudnoće proveri da li je isto prezime i da li je upisan tvoj jmbg. Ako jeste onda to nosi, ne moraš da praviš novo.  Ako nije, ne znam šta da ti kažem, drkaće te na prijemu, možda...

Sve to stoji, kod drugorotke čep obično znači da neće baš dve nedelje bebe da čekaju, naročito kod drugorotke sa dve bebe. Ali kod mene postoji i serklaž...pa to povećava šanse da otvaranje krene ipak sporije.

merima i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu sad bogami da navalim na podvarak. Pa da vidimo ko ce da pobedi!

mm i ja bih jela sad.

Ma izgubila sam papir, nosala sam u knjizici posto mi je logicno u slucaju da se nesto desi, da mi je KG pored mene. Ali knjizica je menjana 101 put i izgubila papir. Ovaj cu sad da platificiram :D

Imam iz 1. trudnoce iz bolnice-al tu se prezime ne poklapa.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja glasam za 16. novembar :) moj rodjendan :)

Kikiriki, ako sam dobro upamtila, i ti si skorpija?

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mm i ja bih jela sad.

Ma izgubila sam papir, nosala sam u knjizici posto mi je logicno u slucaju da se nesto desi, da mi je KG pored mene. Ali knjizica je menjana 101 put i izgubila papir. Ovaj cu sad da platificiram :D

Imam iz 1. trudnoce iz bolnice-al tu se prezime ne poklapa.

 

pa to je problem mora se prezime poklapati. Jedino da kontaktiras zavod da pitas da ti izdaju kopiju neku jer te imaju u kompjuteru sigurno. 

malagarava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki, bas prekjuce kad sam bila kod moje dr ona je nesto spominjala da izguramo lepo do 34. nedelje, a posle kad god da krene ona se ne brine uopste. Ozbiljna doktorka radi u Visegradskoj, tako da se ne sekiraj, vidim da si u 34. nedelji.

Ja ti zelim da porodjaj ili CR, ne znam kako planiraju, prodju sto brze i lakse i da se sto pre oporavis, ma koji dan da to padne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.