Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ma.za.m, ne znam čega se plašim. Prvi put nisam ni znala da će biti carski, izazvan mi je porođaj, ali su se stvari iskomplikovale i bio je hitan carski, nisam imala vremena ni da mislim. Sve se odigralo u manje od 5 minuta mislim. Kapiram da mi nije svejedno jer znam da je u pitanju operacija, a niko ne voli pod nož. Otkud znam. Oporavka se ne plašim, tu mi je iskustvo skroz pozitivno, brže sam se oporavila nego mnoge koje su se prirodno porodile i bile secene. Meni su za sada rekli  da će porodjaj biti prirodan ukoliko bude moglo, e sad videćemo. 

Mg, ja sam imala carski u epiduralu, čak ni u spinalnoj. Iskustvo pozitivno. 3 sata nakon porodjaja na nekom posmatranju i onda u sobu i sve normalno. Znam da posle spinalne valjda 24 sata ne treba da se diže glava zbog bolova. Ne razumem zašto rade cr u opštoj anesteziji, za tim apsolutno nema potrebe, osim ukoliko je druga vrsta anestezije kontraindikovana. Ne znam da li je to finansijski izvodljivije ili šta. 

Merima, apropo ovoga sto ti je rekla drugarica... nemam pojma o toj konkretnoj temi, ali ljudi često pričaju priče koje su načuli ili slično, potpuno neproverene i eto tek da začine. Ti nemaš pojma čega sam se sve ja naslusala u prvoj trudnoći sto se tiče mačaka, čak i od lekara. To je bio haos, ne znaju ljudi pa onda pričaju koješta valjda da se ograde. Kao da se toksoplazmoza dobija gledanjem u mačku. Strašno ali istovremeno i tužno jer je toliko ljudi zbog istih tih priča napustilo svoje ljubimce. 

ma.za.m i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo mačku. I ne pada nam napamet da je bilo gde liferujemo. U prvoj trudnoći sam radila test na antitela za toksoplazmozu i pošto ih imam (logično jer sam jedno vreme živela na selu i stvarno tokom života imala kontakata sa životinjama) moj imuni sistem se brani od iste, tako da ni bebe ne bi smele da budu ugrožene. A čim se ispile, uz Micu će isto i one steći antitela, tako da mi je to ok. Moj je stav da ne treba deci da se pravi sterilna sredina (naravno ne da se živi u svinjcu), već da se lagano uvode u svet gde ima raznih bakterija :) mislim da je bitnije da im dam oružje da se brane od istih, nego da ih stavim pod stakleno zvono i čuvam da ne dođu u kontakt sa tim stvarima.

ma.za.m, merima, Tackicca i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pipi to je kao sto rece merima jedan deo grlica. Vezbe su super stvar u trudnoci. Kazu da deca koja nisu cuvana u sterilnoj atmosveri imaju manju sklonost ka alergijama koznim e sad nemam pojma. Mi smo u kuci imamo psa i macku ali u dvoristu plus su ljubimci jako dobri za emotivni razvoj deteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo kucu unutra i tri koje su napolju. Imamo i dve mace kod bake. Moja cera ih obozava sve. Ova razmazena kuca sto je u kuci jede granule samo iz cerkine ruke! Haos su ♡

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Igram se sa vatrom... Opet sam jela ananas. Rekao mi je muž da će nas isseliti u Kostariku, dete mu non stop traži ananase, ja banane a svakako kupuje i mandarine. Ne isplatimo mu se :D hihih

merima i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma.za.m, ne znam čega se plašim. Prvi put nisam ni znala da će biti carski, izazvan mi je porođaj, ali su se stvari iskomplikovale i bio je hitan carski, nisam imala vremena ni da mislim. Sve se odigralo u manje od 5 minuta mislim. Kapiram da mi nije svejedno jer znam da je u pitanju operacija, a niko ne voli pod nož. Otkud znam. Oporavka se ne plašim, tu mi je iskustvo skroz pozitivno, brže sam se oporavila nego mnoge koje su se prirodno porodile i bile secene. Meni su za sada rekli  da će porodjaj biti prirodan ukoliko bude moglo, e sad videćemo. 

Mg, ja sam imala carski u epiduralu, čak ni u spinalnoj. Iskustvo pozitivno. 3 sata nakon porodjaja na nekom posmatranju i onda u sobu i sve normalno. Znam da posle spinalne valjda 24 sata ne treba da se diže glava zbog bolova. Ne razumem zašto rade cr u opštoj anesteziji, za tim apsolutno nema potrebe, osim ukoliko je druga vrsta anestezije kontraindikovana. Ne znam da li je to finansijski izvodljivije ili šta. 

Merima, apropo ovoga sto ti je rekla drugarica... nemam pojma o toj konkretnoj temi, ali ljudi često pričaju priče koje su načuli ili slično, potpuno neproverene i eto tek da začine. Ti nemaš pojma čega sam se sve ja naslusala u prvoj trudnoći sto se tiče mačaka, čak i od lekara. To je bio haos, ne znaju ljudi pa onda pričaju koješta valjda da se ograde. Kao da se toksoplazmoza dobija gledanjem u mačku. Strašno ali istovremeno i tužno jer je toliko ljudi zbog istih tih priča napustilo svoje ljubimce. 

 

znaaaaam,ja sam odrasla sa mackama,i sad moji roditelji ih imaju sest,tri muzjaka tri zenke,sterilisani,vakcinisani...naravno,nisu na stolu niti u krevetu,ali to sto ti kazes,i nikad niko od nas nije dobio toksoplazmozu.ama bas nikad za ovih 30 godina.ali kako vreme prolazi tako se sve vise iznenadjujem koliko su ljudi neinformisani a drve gluposti. 

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo mačku. I ne pada nam napamet da je bilo gde liferujemo. U prvoj trudnoći sam radila test na antitela za toksoplazmozu i pošto ih imam (logično jer sam jedno vreme živela na selu i stvarno tokom života imala kontakata sa životinjama) moj imuni sistem se brani od iste, tako da ni bebe ne bi smele da budu ugrožene. A čim se ispile, uz Micu će isto i one steći antitela, tako da mi je to ok. Moj je stav da ne treba deci da se pravi sterilna sredina (naravno ne da se živi u svinjcu), već da se lagano uvode u svet gde ima raznih bakterija :) mislim da je bitnije da im dam oružje da se brane od istih, nego da ih stavim pod stakleno zvono i čuvam da ne dođu u kontakt sa tim stvarima.

bas tako Kikiriki,kao sto sam napisala kao deca smo se igrale sa zivotinjama,i psima i mackama,nikad nam nisu roditelji branili i nikad nam nista nije bilo od njih.a slusali price jao bice vam pluca puna dlaka,jao ugusice vas macje dlake...ma daaaaaaj gluposti...naravno,zivotinje se udalje od kuhinje i stola,ali bre moj otac odrastao sa kravama i ovcama pa mu nista falilo nije...nego sad samo lupetaju gluposti..pricajte usta da niste pusta

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima, mala ispravkica :D svi ste dobili toksoplazmozu. Tako ste i dobili antitela. Kod osobe koja živi van stomaka, toksoplazmoza se manifestuje kao blaga temp 37.2 par dana i to je to. Naš imuni sistem se brzo i efikasno izbori sa njom, dobijemo antitela i onda smo mirni do kraja života. Tako mi je objasnila dr. u prvoj trudnoći.

merima i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

stvarno?? juu,nisam znala.eto,svasta covek nauci!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki, ja nisam prelezala toksoplazmozu. Nemam antitela. Doduše, nikada nisam živela na selu, ali se bakcem mačkama od pre jedno deset godina. Imam usvojene mačke sa ulice u stanu, imamo mačke na selu, hranila sam ulične mačke i mazila i imala kontakt i u prošloj i u ovoj trudnoći. 

Prvi put su mi radili analizu na toksoplazmozu u prvoj trudnoći (ovde se to radi u svakom trimestru) i bila sam ubeđena da imam antitela, kad ono ne. I zapravo, posle sam čitala dosta o tome, toksoplazmoza se prenosi samo i isključivo preko izmeta zaražene mačke koji je došao u dodir sa dnevnom svetlošću nakon odredjenog vremena i to ako smo mi dirali izmet i posle stavili ruke u usta. Praktično nemoguće. Mnogo lakše se prenosi preko neopranog ili nedovoljno opranog voća i povrća ili nedovoljno spremljenog mesa.

Neki ljudi testiraju mačke na toksoplazmozu, meni to nikad nije palo napamet. Sto posto neka od njih je ima, bar ove sa sela. Redovno perite ruke i nema frke. 

I ja sam apsolutni fan životinja i obožavam ih. Moja ćerka je još uvek najnoviji član naše porodice i za nju su one sastavni deo života. Otkad se rodila tu su, to su njeni drugari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

I mi imamo psa u stanu i ne bih ga se odrekla ni za sta na svetu. Ljudi koji nemaju pojma i svasta pricaju za toksoplazmozu, macije i psece dlake i slicno sigurno nemaju zivotinju u kuci, inace ne bi sirili takve rekla-kazala informacije.

Inace ni ja nemam antitela na toksoplazmozu, a odrasla sam sa zivotinjama, isto sam bila ubedjena da imam. Iako sam radila ranije torch test, proverila sam ponovo za toksoplazmozu negde u 16. nedelji.

Vuciguraj, Margaritta i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je mama pitala skoro da mi nije ureaplazma od macaka jer sam spavala kao mala sa njima. Pritom nema ona pojma da se toksoplazma (slican naziv) dobija od macaka. A ja joj objasnjavam a ona idalje tvrdi njeno. Digla mi je pritisak na 200. 

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odajte mi tajnu! Cime se hranite?Ja cu da poludim, sinoc sam otisla takoreci gladna u krevet, ustala gladna, ni apetita ni zelje za hranom ni ideje! Ni zdravo, ni nezdravo me ne privlaci, ni meso, ni testo, slatko pogotovo, kiselina i mucnina dodje svaki put od razlicite hrane. Uzas!

Tackicca i sakovac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dok sam mucnine imala sam jela kuvane testenine. Pa sad ,sa sirom,sa kecapom,sve ono sto mi nije gadno. A ugljeni hidrati ce te drzati sitom. Probaj! 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas vec drugi put osecam neko ritmicko lupkanje u stomaku, nisu pokreti, nego ne znam jel to beba stuca il sta se dogadja, uglavnom u pravilnim razmacima, negde u unutrasnjosti neko kuckanje...Da li je kome poznato?

Kikiriki i ja cula za to masiranje i kruzne pokrete da izazivaju kontrakcije, ali u tom smislu ako se s tim preteruje, tipa ako konstantno mazis stomak i navodno u  nekim skolama za trudnice, neke iskusnije babice savetuju da se stomak ne mazi preterano, narocito ako ste vec imali kontrakcije. 

To je stucanje bebe :) i ja to cesto osjecam, u pravilnim razmacima :D 

bepce i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni juce doktorica nije mogla izmjeriti glavu bebe jer je otisla prenisko, nisam lezala...pa za 7 dana kontrola, do tad lezanje...Lezanje mi nije nepoznato, lezala sam 3 mj i tamam se beba podigla i ja zabrljala, pretjerivala sa hodanjem, stojanjem,radom...pa sad idemo ispocetka.Valjda do kontrole se pomjeri gore.

Kikiriki i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je toga sad strah. Da ne zeznem stvar. A znam sebe ne da mi djavo mira samo bih nesto radila. Tesim se jos malo mi ostalo pa cu izdrzati nekako . Ako sam izdrzala sedam mogu jos dva da izguram. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je toga sad strah. Da ne zeznem stvar. A znam sebe ne da mi djavo mira samo bih nesto radila. Tesim se jos malo mi ostalo pa cu izdrzati nekako . Ako sam izdrzala sedam mogu jos dva da izguram. 

Samo se cuvaj, ja sam predpostavila za ovaj mjesec dana da cu nesto zeznuti jer najmanje sam lezala i eto vidis...Vecina zena nosi nisko tako da to nije nesto previse kriticno, bitno da slusas doktora sta ti kaze i bit ce sve u redu 

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahhahahahahahahaj bele kredice! Ja sam do 11 nedelje spavala sa mackom oko vrata nisam ni znala da sam trudna. Kad sam se doselila kod muza njegova macka se okotila sa 4 komada. Imamo i vucjaka kojeg smo uzeli pre dva meseca. Znaci 5 macaka i kuce. Vise nih nego nas. I kad mi se Mrvica ( najmanja u okotu) popne na krilo zagrli stomak i prede nista nema umirujuce i lepse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo kad se M rodila "podelili" stan na dva dela. Jedan je bio za macke, tu smo im postavili igračke, pesak, hranu, krevece, sve živo, a drugi je bio za nas. Naravno, bilo je zajednickih delova, tipa kuhinja i kupatilo, ali dnevna i spavaca soba su bile za nas i bebu. Imali smo ideju da to tako bude do nekih 6 meseci, najviše nas je bilo strah dlaka, ali je jedan moj mačor  (koji je inače jako vezan za mene) pao u depresiju. Plakao je, bio tužan i hteo da bude sa nama. Odmah smo ga pustili i od početka je spavao i sa M i sa nama i sve se sredilo, depresija nestala.

Ovoga puta ne verujem da ću deliti stan na dva dela. Mislim da ćemo im za prvo vreme ograničiti ulaz u spavaću sobu gde će biti beba i to je to. Iovako je usisivac jedan od najboljih prijatelja, a pritom imam i dva psa od kojih je jedan zlatni retriver koji se linja da to nije normalno. Svakodnevno usisavanje mi ne gine ni ovako, a ne sa malom bebom.

Kikiriki i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neko me je pitao za spavacice za dojilje koje sam dobila

 

 Evo slika. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedna ima.kratak rukav i ogrtac. A druga je sa dugim rukavom. Imaju kopcanje sa leve i desne strane. Super su 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uspela sam.joj boze.jedva dodah slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.