Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Devojke, evo mene i zvanicno u 3. trim. nekako mi sporo vreme prolazi, valjda zato sto ne radim.

I ja sam jutros vadila krv, a pijem gvozdje dve nedelje, pa cu da vidim kakva je situacija i da li se popravilo. Odnosno meni je hemoglobin nizi, a gvozdje ok.

Elem, htedoh da vas pitam da li je neka imala slicno iskustvo. Juuce ujutru se probudim i da se obucem, kad ceo stomak u crvenim tackicama, kao alergija, mada ja nisam ni na sta alergicna, nije svrbelo ali je grozno izgledalo, bukvalno ceo stomak. I ja zapucam u Visegradsku, oni me tamo izgrde sto sam kod njih dosla, doktorka koja me je primila je bila grozna i nista nije znala da mi kaze, osim da me pogleda na ultrazvuk! bila sam i kod koznog, ni ova nije bila mnogo pametnija, prvo mi je rekla da pijem presing, pa posle da ne pijem, eto cisto nesto da mi prepise.

Meni je od lekara ovde i njihovog ponasanja muka, ali bukvalno, a valjda ni ja nemam srece sa njima. Danas sam zakazala kod moje dr privatno, makar bude normalna i mozes sve da je pitas i sve ti lepo objasni.

 

Ja sam imala takav slican osip zadnja tri meseca trudnoce, na pocetku nije svrbelo a onda je pocelo, meni su kreme bilo kakve samo nadrazivale kozu i pogorsavale svrab. Gin. mi rekao da je hormonski i nista opasno, i najbolje mi je pomagala medicinska uljana kupka 'Balneum Hermal', mozda ima i nesto tako slicno. Uglavnom prestalo je posle  tri meseca posle porodjaja, i jos mi je receno da pijem kalcijum jer pomaze kod alergijskih reakcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki,ti si otvorila temu 'peckanje i svrab koze',ali nece preko moba da se otvori...kazi mi cime da ublazim to peckanje...samo sa jedne strane me pecka,desne,ali nema nista na kozi,nikakvo crvenilo,samo pecka.mislila sam da nije od onoga sto mackaju za uz,ali istusirala sam se posle..nisam pre reagovala na t,a jeste se tu,na tom mestu,duze zadrzao doktor sa onim cime gledaju preko stomaka,da nije od tog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, da vas nasmejem malo. 

giphy.gif

Koja od vas se oseća ovako?

a sto je slatkoooo bebence,bas ga briga <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Koja od vas se oseća ovako?

Ja definitivno :D

@Tackicca  javi nam sts su rekli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se strija tiče, neću se mnogo potresti ako ih bude. Ali ako mogu da ih sprečim i da ne izgledam kao tigar posle porođaja, poradiću na tome. Ne znam da li ću uspeti, ali znaću makar da sam se borila da ih bude što manje. Za to da mazanje Strijeta može da izazove kontrakcije zbog kružnih pokreta, nisam čula, i iskreno nisam sigurna koliko mi to zvuči realno. To mi je nešto kao porođaj uz pomoć ananasa. Ali eto sve to govorim sa rezervom, možda nisam u pravu.

Tackicce, javi šta su ti rekli. Zvuči mi kao pametna stvar da odeš kod dr.

Merima, ako je to to peckanje što sam ja imala, tu ne možeš ništa da uradiš to je trip zbog progesterona. Ali moguće je da nije to to peckanje nego da ti se koža tegli, pa probaj da namažeš nekim uljem (nor. kokosovim) ili kremom pa vidi da li pomaže.

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki nama su i u skolici za trudnice rekli da kruzni pokreti utrljavanja izazivaju grcenje misica tj kontrakcije takodje su mi posle serklaza napomenuli da takvi pokreti izazivaju kao i drzanje ruku prekrstenih na grudima "spustaju stomak" tj guraju na dole da napomenem ovo vazi kod rizicnih trudnoca. Mada je to bilo pre 10 godina mozda se promenilo nemam pojma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je doca u prvoj trudnoci savetovao da izbegavam da previse "mazim" stomak,bas iz razloga koje je pomenula Zoe,mada mi trudnoca nije bila rizicna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grlic 2cm, omeksao, nije otvoren. Strogo mirovanje i utrogestan. Brisevi dati kod privatnika na analizu kao i urin, mada kaze doktor sekreta i nema nesto, ali bolje proveriti nego lupati glavu posle.

Kikiriki i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto, meni to niko do sad nije rekao... Niko me nije upozorio.

Tackicce :( ali dobro...šta je tu je. Pridruži se društvu ležača :) i daće Bog biće sve ok.

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je znalo isto tako probadati ali nikad mi nisu na pregledu rekli da je nesto bude sve ok. Evo i danas smo dosli, nakon 5 sati provedenih u bolnici obavili smo sve, luda sam bila jedva su me primili jer uvijek imaju neku obustavu knjizica a ja dosla jutros u pola 8, ali naravno sta ocekivati od nasih bolnica.
36 nedelja punih teska je sad 2800g
cak me je doktorica pogledala i rekla moramo ultrazvuk raditi jer mi ne izgledas kao za 9.mjesec (mislila je da ima nekih zastoja u razvoju) a ja se udebljala 13kg :D sad cekamo sledecu kontrolu

Kikiriki, Tackicca, Cintia i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je najveci sok bio sto mi je pre dve nedelje grlic bio 3.5cm. Ne znam sta znaci kad je omeksao ali kad moram da lezim i pijem to ,moram. To je za mene amin. Samo da mali bude dobro ♡ 

Kako drustvo lezaca ubija vreme ahahah?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackica dobro je da je zatvoren grlic ali je mekan i jos samo 2 cm moras se paziti, lezi nemoj mnogo da sedis to je gore od stajanja. Nije strasno samo se moras paziti. Omeksao znaci da je poceo da se otvara, normalan grlic je tvrd, omeksa pred kraj trudnoce da moze da se otvori. Meni je bio otvoren pa sam izgurala do kraja cuvaj se i ostani pozitivna.

bepce, Cintia, Tackicca i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas vec drugi put osecam neko ritmicko lupkanje u stomaku, nisu pokreti, nego ne znam jel to beba stuca il sta se dogadja, uglavnom u pravilnim razmacima, negde u unutrasnjosti neko kuckanje...Da li je kome poznato?

Kikiriki i ja cula za to masiranje i kruzne pokrete da izazivaju kontrakcije, ali u tom smislu ako se s tim preteruje, tipa ako konstantno mazis stomak i navodno u  nekim skolama za trudnice, neke iskusnije babice savetuju da se stomak ne mazi preterano, narocito ako ste vec imali kontrakcije. 

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je najveci sok bio sto mi je pre dve nedelje grlic bio 3.5cm. Ne znam sta znaci kad je omeksao ali kad moram da lezim i pijem to ,moram. To je za mene amin. Samo da mali bude dobro ♡ 

Kako drustvo lezaca ubija vreme ahahah?

ufffffff....angazuj nekoga da ti nabavlja knjige,tv,serije,ukrstene reci,drustvo koje ce ti malo skratiti vreme...spavaj,gledaj u plafon,pricaj sa bebanom..ti si bre dosta trudnoce prevalila,zamisli da si lezala kao Kikiriki ili kao ja,posle odredjenog vremena se naviknes(al' sam utesna)...takodje,dogovori se sa muzem oko kucnih poslova,ne znam da li su ti blizu majka ili svekrva da ti pociste i pobrisu(mada od sveki slaba vajda hihihi,mame su bolje)...i strpljeeeenjaaaa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grlic 2cm, omeksao, nije otvoren. Strogo mirovanje i utrogestan. Brisevi dati kod privatnika na analizu kao i urin, mada kaze doktor sekreta i nema nesto, ali bolje proveriti nego lupati glavu posle.

ti za desetak dana ulazis u osmi,je l' tako?brzo ce ti proci vreme,misli na to tako,odmaraj i spavkaj,znas da posle nema spavanja :huh:

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, da vas nasmejem malo. 

giphy.gif

Koja od vas se oseća ovako?

Haha, jaaaaa :) Jutros se zalim drugarici kako je moja beba jako nemirna i kako me budi po nekoliko puta nocu jer se prevrce, radi gimnastiku, sta li. 

Jako lose spavam.

merima i malagarava volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackica dobro je da je zatvoren grlic ali je mekan i jos samo 2 cm moras se paziti, lezi nemoj mnogo da sedis to je gore od stajanja. Nije strasno samo se moras paziti. Omeksao znaci da je poceo da se otvara, normalan grlic je tvrd, omeksa pred kraj trudnoce da moze da se otvori. Meni je bio otvoren pa sam izgurala do kraja cuvaj se i ostani pozitivna.

Vidim da se raumete u grlic, meni nesto nije jasno. Juce sam bila kod moje dr, i pregledala me rucno, kaze da je grlic zatvoren, srednje mek i 1,5 cm dug! Niti je delovala zabrinuto, niti mi rekla da lezim i mirujem, rekla je i da mogu da nastavim sa laganim fizickim vezbama u skoli za trudnice. Sad sam se malo zbunila.

E, sad kikiriki je nesto objasnjavala da rucno oni mogu da napipaju samo jedan deo ili tako nesto. Na ekspertskom uz pre 6 nedelja pisalo je da je dug 4 cm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad cu da nateram muza da me razmazi. Da se zamenimo napokon ahhaha

merima, Vuciguraj i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da se raumete u grlic, meni nesto nije jasno. Juce sam bila kod moje dr, i pregledala me rucno, kaze da je grlic zatvoren, srednje mek i 1,5 cm dug! Niti je delovala zabrinuto, niti mi rekla da lezim i mirujem, rekla je i da mogu da nastavim sa laganim fizickim vezbama u skoli za trudnice. Sad sam se malo zbunila.

E, sad kikiriki je nesto objasnjavala da rucno oni mogu da napipaju samo jedan deo ili tako nesto. Na ekspertskom uz pre 6 nedelja pisalo je da je dug 4 cm.

i meni na rucnom pregledu cvrst,zatvoren i 1.5 cm dug...to je taj spoljasnji deo,lepo je Kikiriki rekla...cim dr.nije zabrinuta,ne salje te u bolnicu niti ista,onda je ok...a 4cm je cela duzina koja se meri preko uz...ma cim ti rekla da mozes cak i vezbice da radis znaci da je dobro...nije sasava da ti kaze ono sto ne valja!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bebu nosim mnoooogo nisko. mozda je to jedan od faktora za mirovanje. A i sve je individualno koliko sam ja shvatila. Ja danas nisam bila kod svoje doktorke jer je na odmoru a ona je iskreno poprilicno indiferentna po pitanju svega. Maltene je ja podsecam da treba krv da radimo i sto nismo radili bris tad i tad.. Malo je nezainteresovana. Dok mi se ovaj doktor cini mnogo angazovanije i ozbiljnije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aha, evo sad citam da nije isto rucni pregled grlica i uz grlica. rucno je najcesce 1,5-2 cm, vazno je da je cvrst i zatvoren, a na uz je uobicajeno izmedju 3,5 i 4,5. 

Suvise je ona ozbiljna doktorka da bi me pooslala na vezbe za trudnice sa skracenim grlicem, nego se zbunih.

I meni je beba malo nize i savetovala me je da pocnem da nosim trudnicki pojas. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackicce, sad ćeš biti jako aktivna na bebcu :D vidiš da sam ja od ležanja postala Draga Saveta.

Vuciguraj, merima i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.