Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Bepce zasto da ne kisela voda :) ja je dosta pijem, pomaze mod gorusice... stoji mi pored kreveta zajedno sa integralnim dvopekom :)

bepce, sakovac i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuciguraj, Kikiriki, hahahahahaha, slatko me nasmejaste.

Ma.za.m, nema na čemu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok meni npr. kisela nikako ne odgovara. Jednostavno ne prija, a van trudnoće je obožavam. Popij pa vidi kako ćeš se osećati, ako ti prija, navali.

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja stalno pijem kiselu vodu i to hladnu. Jako mi prija i bas imam veliku zelju da je pijem.

Nedeljna supa gotova. Kolac do pola. Ostatak rucka pravi moj dragi. Svekar stize na rucak. A ja cu da peglam.

Moja aplikacija na telefonu mi kaze da imam 100 dana do porodjaja :) Od sutra - dvocifreni broj!

PS: I necu vam se vise gurati ovde, zapravo dolazim tek za 10-tak dana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cekam muza da dodje iz radnje sa kiselom vodom pa da navalim. U ustima i dalje obaj kiseli ukus ne znam kako da ga eliminisem. Kamilica mi super dok je pijuckam, ali posle se vraca ta kiselost, provalila mi se i rupa u zeludcu od gladi a ne mogu nista ni da smislim. Jedem dvopek a on mi isto pojacava kiselost u ustima. 

Nagona za povracanjem vise nema, temp malo preko 37 i blaga diareja. Svi predlozi su dobrodosli!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja stalno pijem kiselu vodu i to hladnu. Jako mi prija i bas imam veliku zelju da je pijem.

Nedeljna supa gotova. Kolac do pola. Ostatak rucka pravi moj dragi. Svekar stize na rucak. A ja cu da peglam.

Moja aplikacija na telefonu mi kaze da imam 100 dana do porodjaja :) Od sutra - dvocifreni broj!

PS: I necu vam se vise gurati ovde, zapravo dolazim tek za 10-tak dana :)

Ne smetas ti nama. Sve i da sada ostanes tu. :D

ma.za.m i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce meni jabuka pomaze kod kiseline ako ti je taj vid kiselosti.

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam povracala do sestog meseca.Meni je licno bilo lakse kada pojedem jabuku. Da li se kiselina regulise ili sta vec. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce ti si zaradila virus, meni je bilo muka, temp 37,3 i proliv. To je nešto što sad hara. Samo se naoružaj strpljenjem, probioticima i tečnošću. Nekom traje par dana, a nekom i do dve nedelje. Moje dete je posle 4-5 dana ok, a ja evo i dalje trčkam do wc-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Virus bepce, probiotici, vitamini neki, caj od nane (ili neki drugi).

Ja imam nagone na bljuvanje, juce u busu, posle sam u toku setnju do stana u par navrata stajala jer mi se pribljuje, ali povezujem i s gladju. 

Ja odbrojavam dane, i kad pomislim jos 6 nedelja...ajoooj!!! Ko ce izdrzati!

ma.za.m i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene! Za sad se i proliv umirio samo sam totalno bez energije ali nisam bas puno spavala sinoc. 

Muzic kuva, pere, cisti....kaze mogla sam ja reci da trebam dan odmora a ne da glumim da sam bolesna. Hahahhaha.

Uzela sam i paracetamol jer me uzasno bole kosti i misici, nadam se da ce sad malo da se umiri sve. 

Vuciguraj, Tackicca i sakovac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Virus bepce, probiotici, vitamini neki, caj od nane (ili neki drugi).

Ja imam nagone na bljuvanje, juce u busu, posle sam u toku setnju do stana u par navrata stajala jer mi se pribljuje, ali povezujem i s gladju. 

Ja odbrojavam dane, i kad pomislim jos 6 nedelja...ajoooj!!! Ko ce izdrzati!

MG a ja pet nedelja, ako ne krene ranije. Danas me sve nešto boli, imala sam i kontrakcije. Krenule su redovno na 10min pa na 8min, pa sam se istuširala da se nekako opuste mišići i hvala Bogu prestale su da idu u nizu. Evo i sad me donji deo stomaka boli. Ceo dan ležim kao letva i samo se nadam da neće opet kontrakcije da se pojave, ni bolovi. Baš ne bih opet da provedem noć na tokolizi u porodilištu i još nedelju dana u bolnici. Volela bih da izdržim još dve nedelje, pa kad odem sledeći put, da se već i porodim, a ne opet da bude povuci potegni.

ma.za.m, Cintia i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima. Ja evo da kukam kako polako vec ne mogu slobodno da se krecem,stomak me ometa. A posto sam inace kao musica samo letim tamo vamo i nesto cackam sad kad osecam da vise ne mogu prosto mi je neverovatno :o Bar mali pravi vratolomije po stomaku kad vec ja ne mogu da vilenim po kuci. 

A da,da li vam se desavalo da ovako pred osmi mesec izgubite apetit uvece? Ja u toku dana i doruckujem i jedem voce i slatkise (od Bonzite se ubih) i rucam ali uvece kad bi trebalo da veceram ma jok. Ne prija mi. Par puta sam na silu jela i gorusica me ubije posle ne mogu ni da spavam. A pritom imam nizak secer (poslednji rezultat 2.9) pa ne bih jos i da preskacem obrok. Ne znam sta mi je uopste 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes uvece nesto laganije,griz,palentu,pecenu jabuku...

I ja slabo jedem,posle sedam neku vocku...A slabo jedem ne sto nemam apetit,nego sto nema gde da stane,stomak mi je ogroman,kao pred porodjaj.I to ne spreda kad me pogledas,nego sa strane,a tu me i bole misici,koza,od rastezanja vrv..

Sa cerkom sam se mnogo vise ugojila,ali svuda,i nisam bila toliko ogromna u srednjem delu.

Morala sam da skinem prstenje,krenulo oticanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa trudim se bar neko voce da pojedem ali generalno ne jedem posle osam vise. Zbog gorusice. Dva sata pred spavanje nista. I to vocku sto pojedem i to mi mrsko ali sve ponavljam sebi da moram. A za oticanje ne znam da li je rano ali po burmi osetim kad krene.Sva se ureze u prst. Hvala na savetu sad mi se jedu pecene jabuke hihihi

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackicce, pa materica je već velika, stiska ti želudac i normalno je da ne može da stane količina hrane kao pre. Ja za gorušicu koristim lek, nema ga kod nas, Bayerov Rennie. To mogu i trudnice. Meni ga je dala drugarica koja ga je donela iz Mađarske (isto ga je koristila za vreme trudnoće).

 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, koliko je normalno dobivati kg po mjesecu sad? Ja sam 7 mj, jos malo pa ulazim u 8...Nisam se nesto udebljala ovako na izgled, stomak je poveci :D  ali ipak mi doktorica govori da smanjim kalorije...zadnji put kad sam bila na kontroli bilo je +7 za 7 mj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u jednom mesecu dobila 4kg, za celih 7 sve ukupno 13kg, sad je odjednom sve stalo, dr mi nikad nista nije komentarisala. Mislim da su promene na kilazi individualne, neki vise dobiju na pocetku, neki na kraju. 

Danas se osecam skoro kao nova. Srecom virus me nije dugo drzao. Sad sam samo gladna, a nemam ideje sta bih jela da ne opteretim zeludac. 

Vuciguraj, sakovac i Melissa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni vec sad pola hrane ne moze da stane u zeludac koliko je moglo pre.a posle osam ako jedem-Bogu dusu.jutros htela kao da pojedem jos dva zalogaja,da ocistim tanjir-ispeglala sam sve nazad...nema mesta viseeee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni isto teku obe trudnoce- na pocetku se ugojim najvise, dobijem jace kukove i dupe i kako koji mesec ja dobijam manje kg. Sad sam na +10. Tako mi od proslog meseca vec.

Manje jedem, jedino sto sam se u prvom tromsesecju razvaljivala od hrane, kako ne jedem muka mi pa bih opet jela. :D

I ja sam juce imala one menstrualne bolove..stomak, noge, pritisak na karlicu...ceo dan..bas me uhvatila frka, tako me je bolelo secam se noc kad je porodjaj krenuo, cak sam krenula i da se pakujem polako. danas evo ko leptiric (pujpujpuj). 

E da, radila sam nalaze krvi. Hb je 110 a pre 2 nedelje je bio 107, Eritrociti 3.6, a bili su 3.5

dakle za 2 nedelje unosa gvozfja, moze da se malo poveca, ali bas neznatno. Pijem onaj feroglobin inace. 

 

Vuciguraj i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Melissa, ta kilaza ti je super. Ukupno treba da se dobije od 9 do 12 kg. Mada se obično najviše gojimo na kraju, ali sve je to individualno.

Ja sam se do sada ugojila 10-11, vec pet nedelja sam bila na +10, ali čim sam dve večeri za redom vecerala obilnije (pizza i burger) eto jos jednog celog kilograma. Privatna doktorka mi je rekla da bih ja mogla i nešto više od 12 da dobijem jer sam visoka a nije isto kod visokih i niskih zena, ali ja ne bih želela. Videćemo. 

Ja ušla u 30.nedelju, jos 10-ak do kraja. Mnooogo!

bepce, Melissa, merima i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za to koliko je normalno da se dobije ja sam čitala toliko različitih podataka, pa ima i ako je mama pre trudnoće bila mrša ili bucka pa se svi nešto gađaju sa 500 informacija. Opseg svih tih varijacija na temu je od 8 do 16 kg da je normalno. Za blizance 12-24kg. Ja sam za sebe nekako prihvatila da mi je ok do 20kg da dobijem, pa ćemo da vidimo da li ću prebaciti željeni dobitak u kilaži. Ali na kraju krajeva, eto dobila sam u prvoj trudnoći 28kg. Što je jako mnogo za trudnoću sa jednom bebom. Ali ženama spadne na porođaju 6-8kg, a meni je spalo 15kg. Tako da svako telo je za sebe, eto ja sam se bila nakupila toliko vode da je to bilo strašno. I da sam dobila "normalnih" 16 kg ostao bi mi samo 1 kg, što nije baš uobičajeno. Sad nisam otekla baš toliko, bebe su dve pa ćemo da vidimo kakav će da bude bilans.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mg,bas htedoh da pitam za ks.Rekose meni,nece to bas tako brzo,pocecu opet sa odvratnom Tothemom,toliko ze brzo u,orim i ostanem bez daha da je to sigurno i do anemije.

Danas je lep dan,idem sa mojom devojcicom u setnju posle vrtica,samo moram da odmorim,isla do posla,nosila doznake:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, ja uzmem vode, sipam tothemu i dodam malo limunovog soka ( gvožđe se bolje usvaja sa vitaminom c) i bude ukusno.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.