Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Kikiriki, boris se junacki, izdzite jos malo, pa da uzivate zajedno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobijam inekcije za sazrevanje pluća, za ne daj bože. Ako bog da i one izdrže do devetog meseca, neće da im škodi. A ako krenu ipak ranije, pomoćiće im.

Cintia i malagarava volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobijam inekcije za sazrevanje pluća, za ne daj bože. Ako bog da i one izdrže do devetog meseca, neće da im škodi. A ako krenu ipak ranije, pomoćiće im.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ako Bog da porađaću se u Višegradskoj. Nema potrebe da sedim tu mesec i po dana jer živim jako blizu Višegradske. Bilo šta da se desi ja sam tu za 5-10 min. Samo ću da imam kesu sa stvarima na gotovs, a ne kao sad da ubacim ono što mi je najhitnije a ostalo da donosi muž sutradan. I ovog puta sam u 1am shvatila da ipak moram u bolnicu, u pola dva sam bila u porodilištu i kačili su mi tokolizu. Za pola sata smo našli ko će da nam pričuva klinca, istuširala sam se na brzinu, nabacala par stvari u kesu, stigla u GAK i bila odvedena na odeljenje. Verovatno danju bi bilo duže jer bi bila gužva na putu, pa bi trajalo 35 minuta... Peške mi treba 20 min (doduše kad nisam u bolovima). Nezgodno je kad si malo dalje, jer onda stvarno jeste bolje da si tu, za ne daj Bože. Ovako, kad je već situacija takva kakva jeste svakako mi je lepše kod kuće i da jedem i da se tuširam...

Svakako ću za par nedelja opet na par dana ovamo, da bi me ispratili. Pa onda već pred CR.

malagarava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki drzi se, ti se zaista lavovski boris za svoje princeze.

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drzi se Kikiriki. Pazi na sebe i,videćes,izdrzaće zenske jos kod mame u stomaku. :babymommy:

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro da su kontrakcije stale.U pravu si,zivis blizu,bolje da se pazis kzci kad vec mozes...

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas idem kod dr na pregled i ctg pa cemo videti kad ce da me ostavi...

A imam zakazano i kod anesteziologa i interniste...

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drzi se kiki!

Vole kod nas da drze u bolnici " za svaki slucaj" a kad si blizu stvarno nema potrebe, a i sad znas kad  treba da reagujes. 

Kad mislis da ce te pustiti?

sad sam se cula sa HR sluzbom, konta da je neka greska u vezi s ovim knjizicama, pa ce videti da ipsrave sto pre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno ne znam, nadam se da će mi sutra reći. Do sutra ujutro sam na tokolizi, za sada su ostali nalazi ok, pa ćemo da vidimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako si Kikiriki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, ok sam ja. Ali to je zaista varljivo stanje, sad sam ok, videćemo kakve su mi analize, pa i da vidimo šta će dr. da kažu kad će da me puštaju.

A ja zaista ne mogu da znam koliko će još puta da mi kreće porođaj, i koliko puta će serklaž da izdrži napade. I koliko puta će mi još stići da zaustave. Ili možda će već sledeći put devojke da izađu.

Mada, iskreno, malo mi je psihički lakše kad znam da sam primila taj lek za sazrevanje pluća. Zlu ne trebalo, imaće bolje šanse za spoljašnji život.

malagarava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da ce biti o.k. Kikiriki...

Ja sve vise imam alien situacije,malac mi izbacuje pupak napolje,juce video i mm i iskidao se od smeha :D

Uopste ne znam kada ovo detence spava,sutira me po ceo dan...

Danas cu u setnjicu sa cerkom,ubi me ovo sedenje kuci...

malagarava, Ehinacea i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki mi i dalje drzimo palceve da sto duze izgurate u paketu.

Vuci kad smo vec kod sutiranja meni se dete sinoc iskakalo po grlicu kao na trampolini. Javlja mi se uglavnom u isto vreme svaki dan, ali je najaktivnije uvece posle 7-8. Ako zadrzi taj tempo i po rodjenju bice zanimljivo. 

Vuciguraj i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cuti,sa cerkom nije ovako bilo...Kako li ce biti tek u 9. :)

Inace,bas sam umorna,jedva se vucem,kad ustanem ujutru kao da nisam ni spavala.

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ista sam ti takva, bas osecam znacajne promene od ulaska u 3.trimestar! A tu sam tek 5 dana. Sta ce biti u 9.bolje da ni ne razmisljam! :o

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, koliko vremena treba da se podigne hemoglobin i to otkad počne da se pije gvožđe? Ja sam preumorna, nekad jedva stojim na nogama a sve to pripisujem tom nižem hemoglobinu i eritrocitima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, koliko vremena treba da se podigne hemoglobin i to otkad počne da se pije gvožđe? Ja sam preumorna, nekad jedva stojim na nogama a sve to pripisujem tom nižem hemoglobinu i eritrocitima.

Pa sta znam,mislim da to ne ide bas tako brzo...Minimum dva meseca...

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki, samo pozitivna budi i videćes da će biti OK. Mislim na tebe i devojke i drzim vam palceve najjace. :wub::babymommy:

Moja strumfeta je mirnija poslednja 2-3 dana. Valjda ni nema vise mesta. 30. je imala oko 2900gr tako da je sad već opasno,prase debelo. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me zenske u utorak idem da mi dr zakaze carski...

Juce nije dr mogao bebu lepo da izmeri lopuzica mala bezi i nije mogao lepo...pa mi reko da dodjem u utorak ..

Juce bila kod anesteziokoga i interniste...

Rezultati dr kaze nisu losi ali ja vidim da nisu bas ni sjajni ima neceg povecanog neceg smanjenog ali u sutnini holesterol je 9,66 sto mi se ne svidja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sta znam,mislim da to ne ide bas tako brzo...Minimum dva meseca...

Ja opet mislim da treba 2 nedelje minimum da se malo bar digne.

Nemam pojma, to sam ja tako izracunala, ne znaci da nisi ti u pravu. Ja pijem gvozdje vec 7 dana, sledece nedelje vadim krv pa vam javljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki nadam se da ces danas kuci i da ce krofnice izdrzati makar jos mesec dana. A i da se rode ranije primila si kortikosteroide i bice one superiska! Drzi se i veruj! 

Gvozdje mi se popravilo malo za dva meseca. Bilo je 108 dva puta poslednji put je bilo 114. Idalje ispod granice al ide na bolje.

Samo je ovaj moj sinak mnogo mirniji od seke. Nekad se stvarno uplasim kako se javlja u blagim pokretima. Ako bude na tatu onda ce samo spavkati i ruckati. Cera je bila vristalina na mene red je i meni da zapadne mirna beba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.