Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

A mene ubise krsta...

Idemo na svadbu u nedelju,mislila sam da nosim stikle ali definitivno necu.Dobro ce biti i na ravnom ako izguram...

Bebac je bas aktivan,ali cim mm stavi rzku na stomak,bojkotuje ga,a cim skloni-promrda :D Ja ubedejena da ga zeza ;)

 

 

m

bepce, Ehinacea i Jaca1988 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto, na okretanje se budim...stomak je već pretežak za okretanje bez buđenja. Nego Kiki, ti bre još malo pa porođaj :)

jos malo :) danas idem kod dr pa ce da vidimo sta ce da kaze ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A mene ubise krsta...

Idemo na svadbu u nedelju,mislila sam da nosim stikle ali definitivno necu.Dobro ce biti i na ravnom ako izguram...

Bebac je bas aktivan,ali cim mm stavi rzku na stomak,bojkotuje ga,a cim skloni-promrda :D Ja ubedejena da ga zeza ;)

 

 

m

Ahahah štikle, dobar vic...:lol:

merima i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad ste vec kod stikli,(sad ja malo padobranisem),ja ih nisam nikako ni nosila od kad sam saznala da sam trudna.kad one uopste smeju da se nose?i koliko cm?do 5,preko ne,pretpostavljam?ja ne bih nikako,ja iovako gacem i gegam kao guska,nego me interesuje.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ako mozes i 12cm, samo napred!

Ja sam prosli put secam se imala hod ko gazela do 8. meseca. Mogla sam stikle bez problema da obujem, secam se negde u 7. cii mi se da sam ih nosila na neku svadbu.

Sad su mi noge ko kod macke, osecam da imam one mekane jastucice ispod stopala, ^_^natecena-kad bi me neko puskom naterao, tesko da bih obula stikle-vala sve sem patika da se ne lazemo. 

 

Izmenjeno od strane malagarava
Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

haha,kad ti napisa ono gg,ja pomislih,ona mene zeza za guske,sita sam se zasmejala:D:D ma kakve crne stikle,na vise od ravnog ne bih stala,a ni svadbe mi ne prijaju.na jednoj sam bila,sedela i jela.ali vrucina,glasna muzika,voznja kolima i ceo dan-trt,eto meni utrogestan i mirovanje.secam se da je M bio bled kao kosulja,kad sam izasla iz restoranskog wc i rekla da mi se pojavio braon sekret.preselo nam sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima! Nova sam na forumu.. ovo je sjajno.. Nisam do sad koristila nista slicno, nesto malo na FB. Da li je grupa ziva, jeli aktivna? Malo sam se kasno ukljucila, ja sam u 33 sedmici trudnoce.. i grozno se osjecam.. sve me boli... idem na redovne preglede,. doktor kaze da je sve ok i normalno.. ali ja sa ne osjecam tako.. stalno sam umorna i pospana i samo slusam o toj 34. sedmici. Sta me tek tad ceka? ima li neko sa slicnim problemima..

Draga Rado, jeste 34. sedmica jeste posebna. U telu tad ziasta pocinju krupnije promene. Meni je sve to isto tako bilo, ti rastes, raste beba, ne mozes da spavas, i strasno brzo se umaras.. A u glavi ludnica.. misls da se nesto strasno desava.. A doktor onda kaze da je normalno... Sve sam to prosla.. samo se sto vise odmaraj, odmaraj, miruj...i bice sve ok. 

Poozz!

Rada86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja baba je dr. nije doduše ginekolog, ali jeste dr. I rekla mi je da u trudnoći ne nosim štikle jer kad nosiš štikle stvara se veliko opterećenje na kičmu a i značajan pritisak na grlić. Što i nije neka stavka u startu, ali kad je već stomak do zuba, onda možeš da napraviš sebi problem. E sad, koliko je ona u pravu ne znam, ali ja nikad nisam nosila štikle u trudnoći.

Što se tiče vremena porođaja, ja se tu pouzdavam u doktorovu procenu. Sigurno ima razloga zašto mi je prvo rekao da će čekati 38 nedelja, a sad 36. Nisam ga ja vukla za jezik... S tim što, ako pogledaš ako me prime u bolnicu sa 36 punih nedelja, a sigurno neće u 36+0 već bar 36+3 jer mi u petak pada 36+0 (to je 37-ma nedelja) pa dok mi odrade analize, pa konzilijum dok se saglasi, pa dok mi zakažu to je već 37+ Odnosno 38-ma nedelja... Sve pod uslovom da se ne porodim sama pre toga.

Boli me d#pe, mm baš uživa u davanju inekcija... Jest da je nežan, ali sam lek je bolan i ako sad boli, pitanje je kako ću da sedim posle sedam dana terapije.

Vuciguraj, merima i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Rado, jeste 34. sedmica jeste posebna. U telu tad ziasta pocinju krupnije promene. Meni je sve to isto tako bilo, ti rastes, raste beba, ne mozes da spavas, i strasno brzo se umaras.. A u glavi ludnica.. misls da se nesto strasno desava.. A doktor onda kaze da je normalno... Sve sam to prosla.. samo se sto vise odmaraj, odmaraj, miruj...i bice sve ok. 

Poozz!

Jeste, otezano disanje, to me nekako najvise plasi.. Pretpostavila sam da se zato stalno umorno osecam. Nabavila sam onaj jastuk za trudnice pa mi malo pomaze da se namestim kad legnem da spavam.. Svaki dan nesto novo cujem ili procitam.. pretpostavljam da je sve to individualno,. ali eto meni je isto kako si ti opisala. nasla sam neki ok tekst na netu, dobro su objasnjenje neke stvari.. evo ako zatreba.. http://mamaonica.com/34-nedelja-trudnoce/  ...Uglavnom, puno je stvari koje te strefe tih zadnjih nekoliko sedmice, bas treba biti snazna i izdrzati.. Idemo jos maaalooo. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja baba je dr. nije doduše ginekolog, ali jeste dr. I rekla mi je da u trudnoći ne nosim štikle jer kad nosiš štikle stvara se veliko opterećenje na kičmu a i značajan pritisak na grlić. Što i nije neka stavka u startu, ali kad je već stomak do zuba, onda možeš da napraviš sebi problem. E sad, koliko je ona u pravu ne znam, ali ja nikad nisam nosila štikle u trudnoći.

Što se tiče vremena porođaja, ja se tu pouzdavam u doktorovu procenu. Sigurno ima razloga zašto mi je prvo rekao da će čekati 38 nedelja, a sad 36. Nisam ga ja vukla za jezik... S tim što, ako pogledaš ako me prime u bolnicu sa 36 punih nedelja, a sigurno neće u 36+0 već bar 36+3 jer mi u petak pada 36+0 (to je 37-ma nedelja) pa dok mi odrade analize, pa konzilijum dok se saglasi, pa dok mi zakažu to je već 37+ Odnosno 38-ma nedelja... Sve pod uslovom da se ne porodim sama pre toga.

Boli me d#pe, mm baš uživa u davanju inekcija... Jest da je nežan, ali sam lek je bolan i ako sad boli, pitanje je kako ću da sedim posle sedam dana terapije.

hha ha ha..e Kikiriki car si,ja mislim 'boli te d#pe' figurativno,i citam dalje i ukapiram da te stvarno boli..

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala samo da ti kazem, ja sam pre par nedelja bila na roditeljskom kod mladje cere, trajao je sat vremena, kicma i d*pe su me boleli od onih malih stolica, jedva sam izdrzala do kraja. Sedam dana kasnije bio je roditeljski kod starije cere, ja sam lepo od kuce ponela jastuk, stavila pod kicmu, nisam osetila. Tako da, nisi razmazena trudnica, samo cuvas ledja! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehi, znaam..bila sam i ja na roditeljskom pre mesec dana ( taman nekako kao ti sada, mozda koja nedelja vise) i znam da sam sam ceznjivo gledala u onu veliku pravu stolicu.

Inace bili smo na ukrasavanju, dobila sam veliku stolicu. ^_^

Ehinacea, Vuciguraj i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

glupi tikeri...

Izmenjeno od strane malagarava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja danas u vrticu dobih veliku stolicu :D

Mada sam lepo sedela i na maloj ;)

 

 

m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa daj mi podatke sa uz? Fl

BPD 8,14

HC 28,06

AC 23,95

Femur 6,12

TDC 7,24

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene bila sam danas kod doce ,iskreno malo sam se i uplasila ali mozda nije nista strasno, kaze mora carski da me porodi,bebini otkucaji dolaze i preko 180 (tu sam se uplasila) ,imam kandidu kaze bas, a i zbog moje operacije... Kaze da je beba nezrela i da joj kao zbog toga mozda ubrzano lupa srce... Uplasena sam bas iskreno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BPD 8,14

HC 28,06

AC 23,9

Femur 6,12

TDC 7,24

42cm. Moguca odstupanja ali trebalo bi da je otprilike to to :)

Jaca1988 i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Kiki pa kad će da te porađa? Jesu te ostavili u bolnici? :( ajde javljaj šta se dešava.

Meni su danas radili uz, bebe su za sad hvala bogu ok. Jedna je 1750g a druga 1850g...ali uz malo varki, tako da mislim da su realno 1550 i 1650. I 39 i 40 cm su dugačke :) Ali je dr. rekao da ću ipak morati na par dana u bolnicu, za jedno tri nedelje, čisto da se isprati klinička slika. Pa onda za još dve nedelje hospitalizacija i zakazivanje carskog.

Vuciguraj i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa Kiki sta sad? Trazi onda da te porode sto pre...pa makar i carski sta da radis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam u bolnici reko mi u petak da dodjem opet na ctg. Sta vi mislite o tome sto je na ctg takav otkucaj,jel je normalno ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BPD 8,14

HC 28,06

AC 23,95

Femur 6,12

TDC 7,24

Coje te je obračunala :D ali inače imaš sajt gravidanzaonline.it i tamo imaš kalkulatore. Samo si malo pogrešno (ili ti je dr. pogrešno upisala) Bpd je 81.4 hc 280,6 ac 239.5 Femur (Fl) 61.2a Tdc ne znam šta je.

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja ne znam koliko je normalno. Meni je rekla dr da bebini otkucaji treba da budu oko 140-150 (pitala sam jer sam cula da brzo kuca srce).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jbt i sad kao šta, do petka ništa dva dana, a onda ctg??? Što ne i sutra??? Ne znam za otkucaje, samo znam da su žene kojima je ctg imao male vrhiće na patologiji u Višegradskoj, slali na porođaj. Znači da ctg kad cik cak kako da kažem malo varira, nije kao bio dobar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel radio uz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel radio uz?

Jeste sad cu da ti posaljem sve pa vidi da li je kako treba msm on kaze da je sve super

Bpd 8,89cm

Ofd 10,70cm

Hc 31,83cm

Ac 34,72cm

Fl 7,37cm

Kilaza 3300g

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.