Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Zeklice cestitam :)

Ja sam svoje djevojcice stavljala stalno onako samo u pelenici sebi na gola prsa. To bebe umiruje, grije im stomacic, ublazava grcice...,itd...Pokusaj :)

Kad ti ne mozes, moze te i muz zamijeniti, isti princip :)

zeklica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miši je pomagalo da ga Luka stavi tibom na ruku tako da mu ruke i noge vise sa strane, a glava je u Lukinoj šaci, guza je bila blizu unutrašnje strane lakta. I tako ga je Luka nosao :wub: i podizao i spuštao. Tako se malo manje drao. Valjda mu je tatina ruka grejala tibu a i nešto se dešavalo pa je ćutao. U svakom slučaju to je pomagalo više od čaja od kima.

Vuciguraj, kaficica i zeklica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto u spisku pise da je andjeliti termin 26.8.? :huh:

termin po dablu. izabrala sam srednji od tri komada :)

po men. je 15.-ti, a po uz-u 2.9.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa gledam ja nista mi nije jasnoooo:D Andjelita, pa sta si nestrpljivaaa, hihihi...

Hajde onda neka me neka od vas obraduje za rodjendan, da bude jos jedna devicica :p

andjelita i septembar26 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno sta se vi iz septembra naguravate ovdje medju nas pa stvorile ste usko grlo zapele smo sve sad! 

 

Zene mene je iskreno UZASNO strah svega :o 

MakiJana, andjelita i mama maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedangram, cega te strah? :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ooo ja imam neki filing da je to to, da nema vise izmotavanja. Da se primaklo. :D A i normalno da imam taj filing kad sam presla termin. :lol: Hahah znam zvuci ludo bas, al ja sve nesto kao da predosjecam da sam ja sledeca. Sad vidjecemo dal me vara insekt ili ne :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno sta se vi iz septembra naguravate ovdje medju nas pa stvorile ste usko grlo zapele smo sve sad! 

 

Zene mene je iskreno UZASNO strah svega :o 

Ahahha jedangram, sad je kasno da se predomisliš. Hihi ali mislim da to znaš i sama.  :lol::lol::lol: Pričala nam je babica na vežbama kako je žena (koja je sama dr. ginekolog) na porođajnom stolu, otvorena, počela da viče kako joj se ovaj porođaj ne sviđa, i kako se ona predomislila, i kako treba da ode kući. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ko se bre gura, zene, da sam se kontrolisala u gradskoj a ne u dz-u, kao s prve dve, bila bih ja vec porodjena.

nego i mene stra', ne jadnu jedangram.

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, kad se samo prisetim kako je meni bilo! Ni po cemu ja nisam osecala da cu se poroditi, ali 8.8. se probudim iz cista mira u 02h nocu i imala sam neopisiv osecaj da je to-to, da ce svaki cas! I bebac je bio budan i mazili smo se, on se gurkao dosta, kao i obicno, ja sam imala neku pozitivnu tremu. Uh, i sad mi leptirici neki kad se setim toga! U 04.59 gledam koliko ima sati, u tom trenu se prebaci na 05.00h, osetim svoju prvu kontrakciju (do tad ni lazne nisam imala) i istog trena puce mi vodenjak. Ne znam, sve mi to izaziva tako lepa osecanja... Zao mi je sto nisam lepo prosla zadnja 2h porodjaja tudjom nemarnoscu, ali, iako sam prvih dana bila prestravljena kako cu se sledeci put poradjati, sada bih opet! :D  Zivot dobije pravi smisao kada vidis da see trud isplati!

Cintia, Kikiriki, LadyN i 9 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ahahahaah, kikiriki, ona blesava. :D  ni meni se ne poradja uopste. ne bih ja to. i bas se plasim za sutra :(

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miši je pomagalo da ga Luka stavi tibom na ruku tako da mu ruke i noge vise sa strane, a glava je u Lukinoj šaci, guza je bila blizu unutrašnje strane lakta. I tako ga je Luka nosao :wub: i podizao i spuštao. Tako se malo manje drao. Valjda mu je tatina ruka grejala tibu a i nešto se dešavalo pa je ćutao. U svakom slučaju to je pomagalo više od čaja od kima.

isti medod, palio kod obojice, barem na kratko...

Hajde zenice, ma sve ste vi hrabrice carice! Procice, i rado cete se secati, tako ce vam porodjaji biti dobri!

Andjelita, znam da ti svasta sad pada na pamet, ali to hormoni pricaju iz tebe, bice to sve ok. I meni ovog puta mnogo toga prolazi kroz glavu, dva porodjaja, svasta iskusila mnogo videla pa mozak plete mrezu ali brzo ce to sve ostati za nama sve sa jos jednom bebicom u ruci koja ce okupirati nasu paznju i strah...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedangram, Andjo, i mene strah opasno drma :ph34r: trudim se da ne mislim na to, al kad mislim odmah moram u wc :ph34r:

Reina, kako je to divno kako opisujes :wub:

I ja bih rado da to ide sve tako brzo, al iz prethodna dva iskustva nesto mi je bas tesko povjerovati da se brzak moze i meni desiti :)

Meni je po svim racunicama najblizi 06.septembar, to je po UZ-u. Po meci je 09.septembar(zadnji mens 02.decembar), a s muzem sam se druzila prvi put poslije mece 13.decembra, znaci 9mjeseci spada negdje sredinom septembra, al ja nemam nikako osjecaj da cu uci u septembar. Mozda me osjecaj vara zbog cura, rodila sam ih prije termina, onda i nosim nisko pa kontam da bi i to moglo utjecati, onda osjetim i neke promjene na tijelu, varalice. Sta znam :D hocu da se guram sa vama i et vam, necu da cekam septembar :D a ako ovaj mali bude i malo na stariju seku ima da mi tjera inat pa da ga prenesem i u sredinu septembra :unsure:

ReinaS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad vas ovde citam, tacno mi dodje da imam jos jedno :D

Moracu preci na one teme posle porodjaja ^_^

Milen@, MakiJana i ReinaS volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego kakvo je ovo zatišje? Da se niste sve u međuvremenu porodile?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juhuuuu :)Ima li kakvih novosti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kuci perem vec drugu turu vesa od jutros , goste imala :) 
Sinoc me u snu stomak bolio i zigao , jutros na papiru vidjela tragove sluznog cepa sa malo sukrvice :) Blizi se , blizi :D 

Kikiriki, Milen@, mica 82 i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam konacno spavala ko covjek! Evo me krmeljam u krevetu 

mah ja ne volim bolnice ustvari mrzim ih i igle jos vise i uzasavam se svega tamo 

eto toga me strah 

 

ReinaS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad mi je najbolja drugarica bila mjesec dana u bolnici ja joj nisam isla u posjetu - izvinila sam se i zvala je svaki dan po 45' na mob pricale i zabavljala je u onom najgorem dijelu dana ali ja isla nisam 

eto sad znate koji sam tip sto se tice bolnice :) 

ReinaS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenee, mene hvataju kontrakcije , jedna bila u 13: 25, druga sad u 14:00. Boli , ali je lagana bol, krene u ledjima i onda stegne i stomak. Ne mozes da omasis :D I jos sluznog cepa sa sukrvicom. Izgleda stvarno da sam ja sledeca. Javljam situaciju za par sati . Da vidim samo dal su lazne ili prave :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj, prenos uzivo!! Kuckaj ako stignes. Drzimo fige da prodje sto laganije!:baby:

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

GO SEPTEMBAR GO!!! 

Hajde da to prodje fino i hairli - mislim da moj bebac ceka da vasa curica dodje (red rad i poredak ) 

 

ReinaS i septembar26 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema ni Andjelite davse javi, pa evo drzimo fige i za nju!

Jedangram, super ce to biti sve! Samo hrabro, ne ides ti u bolnicu, ides po svog malisana, samo tako razmisljaj!

ReinaS, septembar26 i zeklica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Septembar nadam se da je danas tvoj dan. Meni je zakazan prijem u bolnicu u sredu. Pretpostavljam da će me do petka poroditi. Kod mene nema kontraakcija, dovoljna količina plodove vode i dr. kaže da izgleda da neće još. Anđelita, ako se  nisi još porodila možeš li ukratko da mi napišeš kako ide indukovan porođaj? Ja se porađam u Frontu i pretpostavljam da je slična procedura kao u gradskoj.

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.