Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

to je probiotik? moze bre

ja bas izguglala,kazu moze,ne znam sta pise na uputstvu za lek

septembar26 i andjelita volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam, meni su rekli tako kao sto sam ti napisala. bas sam strahovala od porodjaja, al srecom se bebac okrenuo i sad visi :)

 

Mirjana888 i ReinaS volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

andjelita, ceka beba nesto, jesi rekla da hoces da bude devica :D da ne budu svi lav

ovaj nek bude devica, cisto da se razlikujemo. starija je lav a mladja rak. :D kako god da okrenes, cu se utepam od decu  :D:D:D 

ja bih sutra trebala u porodiliste otici, tako mi se ne ide jbt, a pogotovu sto slutim da ce me drzati gore do porodjaja. ili jos gore da mi isti izazovu, roknula bih se. tamo vreme stane

ReinaS, Kikiriki i septembar26 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo me, vreme nam za siku, pa mogu kuckati dok siki.u uto. Sam oko 3-4 otisla u porodiliste, nisam htela stvarno bzv da idem ali skontala sam da su posle nekog vremena kontrakcije bile na 4-5 min. Skontala sam da se nesto desava. Zadrzali me, bila otvorena prst, kao prvorotka pa zato. Prespavala, tacnije nisam spavala, bolovi se malko pojacali samo i ujutru me dr. pregledao- 4 prsta- poslao me u porodjajnu salu.klistir nije uopste strasan. Sredjivali me nisu jer sam naterala dragog da mi sredi kad sam osetila kontr. Mada tad nisam znala da je to to, al dobro je ispalo. Inace taj dan lepo rucak naptavila, isla na depilaciju- jos me zeza kozmeticarka da cu se sutra poroditi, oprala kosu, sredio me dragi, milina. Uglavnom, u porodjajnoj sali me stavili na ctg, svako malo neko gura ruku unutra, probusili mi vodenjak, pl. Voda zelena. Epidural napomenula, kao dace mi, medjutim nisu kao bolje zbog bebe jer je zelena voda. Indukciju dobila, da setam sa njom. Pojacali se bolovi, posle opet na sto, ctg,,porodjaj tj. Opis preskacem, radili mi epiziotomiju, malo i pukla. Usili me i gotovo. Nije prijatno al evo me ziva... Beba je veliki sisavac, sike pune mleka otkad sam kuci. Porodila se u sredu u 11:55, pustili nas u petak u 13h. Tamo sam ga stavljala na siku i hteo je, skontali su se sika i on, to je veliiika ljubav. Medjutim tamo je bio hranjen dohranom, sad je to ono i sve smo skroz skontali. Sikimo na otpr. 3h, tacnije kad on place. Jedino od juce besni i halapljivo sisa, grize svoje ruke, malo mi urnisao bradavice, posto je hteo na sat dva da sisa a drugacije se nije smirivao, pa cak ni dudom po koju smo trcali. Na kratko da, ali posle opet urlao. Kad kaki, cujem, grci stomacic,muci se. No,mora,dok se creva ne razviju. Radicu mu vezbice, termofor imam. Duda me nervira jer se tad jos vise naguta vazduha, posto je mala pa ispada stalno, a sisa je velika pa se stvori vakum kad sisa. Ugl. Sve je ok, 3540,53 dug, ocena 9/10. Super smo se snasli, ja sam u trudnoci kupila informacije, pa sad sve lakse. Jedino se mucimo sa grcevima sad eto... Stolica je cesta i postala zuta lepo, lepo jede. Mleko curi, no on mi juce u napaxima besa izurnisao bradavicu, pa sam mislila necu moci dojiti, posegli za dohranom da se nadje uvece kad histerise samo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeklice, dajes li bebici one kapi za grceve? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke i od nas :wub: sve dobro, znaci :) luftiraj bradavice, mazi lanolin i svoje mleko, brzo zaraste i pored siskanja. 

Nama je patronazna predlozila da dajemo bio gaju 5 kapi, preventivno. Ali nisam za to, ako bas je bide uhvatilo davacu joj, to ona jer se L derala posle kupanja i sredjivanja pupka, a bila probudjena. i u tom deranju je kaknula po malo, s tim da ja mislim da se ona derala od stresa a kakenje bilo propratno, a patronazna misli suprotno. 

S nije imala problema s grcevima, srecom...

zeklica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitam zeklice. Ljubi bebca.

 

zeklica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da se vi niste malo preračunale sa terminima? Koji je termin po poslednjoj menstruaciji? Ne ono što kažu na uz, nego baš po prvoj meci ili na prvom uz šta su rekli. To je najpreciznije.

Poslednja mens. 14.11, znaci termin po menstruaciji dr rekao 21.08.  Na prvom uz rekao termin 16.08. A kasnije beba je jos bila veca. I eto nas u 41 nedelji. :D  A jos mi i dr krajem jula rekao bice prije termina. Sto znaci da se sa bebama nikad ne moze znati a ni odrediti tacan datum. Micooo mene sto se tice ja sam za. :D Sve iscekujem dosadilo mi da stekam listu, al nece nikako.

Zeklice sve cestitke, predpostavile smo.:wub:

Preko tel sam pa ne mogu da izmjenim spisak, da se malo prodrma ne bi li i nas druge krenulo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su tako sa prvim detetom ložili sa terminom 02.04. a po meci je bio 16.04. I porodih se ja 18.04. Svi čekali početkom aprila, i ispadoh ja Georgina jer sam slušala dr. misleći da što je trudnoća veća dr. može bolje da proceni, a u stvari nije tako.

mica 82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ocito su sve samo nagadjanja 

i ono da decki uvijek kasne a djevojcice dolaze ranije - sve su to samo kalkulacije 

helem mi smo do sada skupili 5 cokolada i jedno kinder jaje na opkladama :) 

ja sam danas opet po starom, standard s tim da osjecam tezinu u donjem dijelu stomaka i probadanja kada hodam (valjda skakuce beba) i onako tu i tamo ledja se javljaju valjda isijas 

mi se nadali malom lavu al bit ce da ce biti djevica u horoskopu 

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh tebi 12 dana pa jos onda 2 preko, mogu misliti koliko ti je samo bilo dosadilo.Pa da poludis. :) Meni 5 dana ,al sve kontam nece jos dugo, brzo ce to , sutra , prekosutra. :) 

andjelita, Jedangram i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su tako sa prvim detetom ložili sa terminom 02.04. a po meci je bio 16.04. I porodih se ja 18.04. Svi čekali početkom aprila, i ispadoh ja Georgina jer sam slušala dr. misleći da što je trudnoća veća dr. može bolje da proceni, a u stvari nije tako.

Kikiriki i ja sam se prvi put porodila 18.4.2011. Isto termin po meci 16.4. A dr vikala dve nedelje ce poraniti, znaci 02.4. :D

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo zene!Da se javim brzo. Porodila sam se 17. :) moram ici, vec imamo problem sa grcevima. Pisem posleu

aaaaaaaaaaaa divno :* :* :*   

zeklica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MakiJana he he baš nam se poklopilo. Meni se na kraju ispostavilo da je M imao 4kg na rođenju i bio je 56cm dugačak sa obimom glave od 38cm, što po veličini odgovara bebi od 2 meseca (mali mamin glavonja) pa su ih te mere verovatno zbunile.

ReinaS, Jedangram i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala svima :) nama su isto biogaju pteporucili kao od 6. Dana da krenemo, ali on fanas 5. Dana, facu mu vodu s kimom.

ReinaS i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci Zeklica ipak krecila :D Bravo mama, neka ste zivi i zdravi i da lepo sikite, a grcevi da prestanu!! I moj je po izlasku iz porodilistaa dobio grceve, a navodno ne krecu pre 2-3 nedelje, jes' vala :( Moja srecica se toliko muci, probala espumisan, bio gaiu, kim, masiram, a on jadnicak samo pidiii kao veliki, trese se sav koliko je to jako :( Ali to tako valjda ide, mora se proci kroz to...

zeklica i septembar26 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto u spisku pise da je andjeliti termin 26.8.? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam zekilice. :wub:

Ja sam oba puta korisila Gastrokind za grceve, upraznjavali smo masazu stomacica toplim uljem u pravcu kazaljke na satu kao i termofor. Ja sam pila kombinaciju cajeva od kima,komoraca,kamilice tako da je preko mleka beba dobijala.

septembar26 i zeklica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.