Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Pa po onim uputstvima sa neta mislim da ne bih uspjela ni da nisam trudna se tako izviti i izmasirati 

ali jesam par puta nekako kao pokusavala da se 'masiram' kokosovim uljem po tom dijelu tako sto stojim i odozada, kao da cu brisati zadnjicu :), masiram uljem i prstima taj dio tj medjicu par minuta. Zaista ODMAH se taj dio koze nekako opusti i smeksa. Eh sad jel to efikasno, hoce biti korisno, i sta vec ... To ne znam 

dobra masaza perineuma je i sex uz upotrebu nekog ulja :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da planiram to sad recimo uraditi idem se tusirati pa cu kasnije se izmasirati - za svaki slucaj :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehe kako su se ove dvije raspisale.
Jedangram,ja mogu iz svog iskustva da ti kazem da ne zuris u porodiliste. Ako bolucka ne vjerujem da je to to, treba ta bol da bude jaka, da je bas osjetis.
Ne znam, meni je svaki porodjaj bio prica za sebe,tako da ti ne mogu dati neki univerzalni savjet. Na prvi sam otisla posle ubitacnih kontrakcija koje sam trpjela kod kuce jedno vrijeme, a na treci porodjaj cim sam osjetila kontr.koje nisu bile toliko jake al jbg, trece je pa sam se bojala da se ne porodim kod kuce:-)))

septembar26, Jedangram i mica 82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehe kako su se ove dvije raspisale.
Jedangram,ja mogu iz svog iskustva da ti kazem da ne zuris u porodiliste. Ako bolucka ne vjerujem da je to to, treba ta bol da bude jaka, da je bas osjetis.
Ne znam, meni je svaki porodjaj bio prica za sebe,tako da ti ne mogu dati neki univerzalni savjet. Na prvi sam otisla posle ubitacnih kontrakcija koje sam trpjela kod kuce jedno vrijeme, a na treci porodjaj cim sam osjetila kontr.koje nisu bile toliko jake al jbg, trece je pa sam se bojala da se ne porodim kod kuce:-)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja htjedoh da napisem da kad je za pravo onda definitivno nije smijesna bol, ali moze biti da je pocetak. Meni je tako krenulo sa drugom kcerkicom i rodila sam negdje poslije 32h od pocetka tog boluckanja.

Jedangram, septembar26 i mica 82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne zurim niti cu 

evo sam se istusirala, sredila pete, nalakirala nokte na nogama, i izmasirala medjicu :) kokosom ... 

I evo legla pa sta nam Bog da veceras 

mica 82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

nistaa :) 

evo sam budna vec pola sata i gladna

idem jesti i gledati film -standard 

Izmenjeno od strane Jedangram
septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juutro i od mene :) Ni sinoc nista, prespavah noc uz standardno trckanje do toaleta. Ostaje mi da cekam i taj pun mjesec . :D Ostale? Kako ste? Kako stomacici? :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od mene. Eee...vidim da će ipak pun mesec da odrađuje svoje. :D Ja jedva dignuh dupe moje iz kreveta. U 14h imam zakazan ultrazvuk pa ću videti sa DR da me pregleda jer i pored lekova imam jako cudan pritisak i osećaj dole već par dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jutros bas poranila :) Starija mi danas krenula u predskolsko :D , mladja u vrtic :) raspust zavrsen, nema vise spavanja do kad se hoce :unsure:

Jos ne mogu da svarim da imam malog skolarca u kuci :ph34r:

Ja standardno :) danas usla u 38.sedmicu. Jucer opet vozili bicikla, moram muza nekako da istrosim :lol:

Sutra cemo mozda na izlet na one stepenice, starija dosadjuje vec neko vrijeme :unsure: mamu niko ne stedi :unsure:

Danas malo u shopping ako uspijem preveslati muza, pa onda u veseraj i malo se krpe prihvatiti :)

mica 82, septembar26 i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od mene, ne stignem bas ulaziti stalno ali me zanimaju ove zenske sto jos nece da skracuju  spisak pa zbog njih i udjem kad kad na mob cim nesto stigne :D curica sad miruje nocas ona i gorustica nisu dali mira da spavam ali dobro ne ljutim se :D pozz svima 

mica 82 i septembar26 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da fizicki rad ne pridonosi pocetku tj poticaju porodjaja (sex smo vec eliminisali). Ja sam se juce naradila posteno i po basti tj oko cvijeca i po kuci tri masine vesa prala sto znaci otici dva sprata nize u podrum 5-6x. 

Danas sam opet brisala podove i opet vesa nekog ... Mozda danas bude nesto :) 

 

Kiki92 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene sa izvestajem. Po UZ 29 nedelja po ciklusu 28+4. Ima oko 38cm i blizu 1400gr. Ja i dalje kontrakcije, spustena materica,slabe pantljike a gospođica glavom gura li gura grlić ali, sva sreća pa se jos grlić drzi.Sto vise da mirujem, Utrogestan i dalje i tako.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dosadi cekanje, tj iscekivanje. vise je nemoguce smestiti guzicu bilo gde a da te ne boli nesto.

jedangram se bas naradila :D  reci tm da zavrsi unutra, ako kapiras :D spermici sadrze neku hemiju koja otvara grlic.

smorila sam se. ali bas bas. nekako nih se i porodila i ne bih, odjednom.

ja se mislim da cu u subotu, to je 6 dana od termina, tako sam i sa ove dve po 6 dana nakon termina 'prenela'.

sta vi radite? 

pljusnulo malo i lakse se dise, nije vise tako vruce...

Jedangram, Milen@ i septembar26 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jasta nego dosadilo. :D  Ja ne znam, al svaki dan cini mi se da mi je stomak veci i tvrdji. Imam osjecaj tacno vec i da bebu mogu napipati komplet. Samo eto iscekujem iz dana u dan , sto rece Andja sa guzicom nikako. Najteze se namjestiti , a ustajanje iz kreveta blago reci kao tuljan . Al eto nisam jedina , ima nas par jos koje cekamo sve kad ce i osluskujemo simptome ne bi li vec jednom. Bas me sad zivo zanima koja ce prva i kako cemo se izredati onda. 

andjelita i mica 82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je tako ja ću onda u petak, tri dana od termina. Tako sam i prvog klinca. ;) Stvarno ubija ovo čekanje. Najgore mi je što me svaki dan zovu svi živi da provere jesam li se porodila. Počela sam ujutru da šaljem poruke svima redom da nisam još. A još mi se svi čude što izlaim napolje, kao to je rizično. Porođaj može da krene svaki čas. Ma samo neka krene, stićiću ja do porodilišta.

andjelita, septembar26 i Milen@ volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma najbolje da se ubudjamo u kuci, jbt. meni komentarisu milion puta kako "nisam jos", itd, i sl. stvarno su smorili. misim, ako je njima dugo, kako li je onda nama jbt. nego ne razmisljaju o tome...

septembar26, ReinaS i mica 82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ili kad me sretnu u gradu pa mi kazu iju pa kad je termin, nemoj ti daleko tako sama. :D Sta vas briga gdje cu ja ? <_< Mislim narod je prolupao, pa ja sad treba uz sebe da imam dva bodi-garda :D 
Mene zene vec sat i malo jace ziga po dnu stomaka, neka lagana i tupa bol , pa strecne na sekund jako , malo i preko ledja kao da osjetim da boli. Al nije u pravilim intervalima, i bice da su laznjaci , da me pripremaju:D 
Ja sam kucu sad isla usisavati i oribala , ako slucajno odem za porodiliste da sve bude cisto B)

Jedangram, mica 82, Milen@ i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelita, mi nikada nismo stvari radili "do pola" ili nepotpuno ;) tako da ... Hihihi 

ja sam danas oprala stazica iz kuce (doduse nisam ih ribala nego onim za pranje auta) i obrisala cijelu kucu podove i grabila po dvoristu 

ne kontam sta ljudi ocekuju da legnem i cekam ... Pa tek tad nece beba doci 

evo me sad sjedim a beba toliko derneci u stomaku da ce ispasti :) koliko upire gdje god stigne i gore i dolje i u besiku i sve! 

Juce sam cula pricu o zeni koju je od jjutro bolickao stomak, pa malo bolio ... U bilnicu otisla u 10 ujutro otvorena 8,5cegavec i u 10:45 beba bila tu! Ludilo! 

Samo ovakve price slusam :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juuuutro , evo mene jos <_< Nista od trudova, samo laznjaci , sve po starom. Ustala pa ode doruckovati sada. I taj pun mjesec danas da odradi svoje, bio bi red :D Pa ne bi li veceras bilo sta. 
Heheeh a sve smo postale nestrpljive. Ajmo cekiranje da vidim jel me koja pretekla :D 
E zene meni grudi nabujale juce i danas evo , bas su kako da kazem "napucane" i nabrekle, i pune onako sve okrugle :lol: Sigurno se i one pripremaju :D Nisu bile ovakve do sad.:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi očekuju porođaj kao iz američkih filmova, par puta drekne i eto bebe u majčinom naručju...a gde je još dvanaest sati kontrakcija, bez gangstera koji vas jure :D bože me oprosti kao da se njihove žene, majke, sestre se nisu porađale pa su pali s Marsa

Negooo ko će to meni danas da se porađa :D hihihi

mica 82, ReinaS, andjelita i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta je zenske, niste u porodilistu ? 18. i 19. su lepi datumi ;)

Sto se kontrakcija tice, ja sam prvu osetila i odmah mi je pukao vodenjak.  Meni je bilo kao kad su menstrualni bolovi, oni najaci i traje oko min, u donjem delu stomaka, nije ostar nego tup bol. Mada, iskustva su stvarno razlicita.

MakiJana, mene su otpustili iz bolnice sa koncem koji visi oko 2-3cm i samo je jedan sav ostao i sutradan je konac ceo ispao na ulosku i sad tamo gde su bili savovi onako zjapi skroz sa ostatkom rane...

Hajde, hajde pozurite, cekam vas nestrpljivo :D Sutra je Preobrazenje, mozda se neka preobrazi iz 2u1 u classic :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jos 2u1 bogme cu vam opet otici sa teme usporavate me :) 

sad sam malo se probudila ali opet cu spavati 

otekle su mi noge! I ruke pomalo. Vjerovatno od radova juce. I ledja me bole - opet garant od grabljanja. Ostalo ... Nista 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.