Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Jutro svima :-D 

evo da se javim u ovoj grupi mozda onda naslutim dolazak bebe :-) 

jos uvijek sam 2u1, do kada ne zna se. Cula sam od jedne stare babice da se najvise beba rodi za vrijeme punog mjeseca a to je sad 18.tako da ... (Septembar i tebi je tad sansa heheh) 

juce sam bila na kontroli, i babica je samo konstatovala da je sve ok, da je glavica festet (tj u kanalu, ona to preko stomaka opipa i ako se ne mice glavica previse onda je festet) to znaci da smo blizu ali to moze biti i daaaanima blizu a i satima - standard 

Kod doktorice 3.8 mi je rekla da joj izgledam previse 'zdravo' u fazonu nisam nista natekla i da sam previse pokretna da bi dosla beba tako brzo ali da ocekuje oko termina 

ja sam jos uvijek ista, juce sam hodala po gradu isla na kafu, po kuci radim sve poslove ali predpostavljam da je to sve normala ne moraju svi oteci i biti u losoj formi 

jedino sto me muci je zgaravica koja naravno dodje cim legnem navece i to sto ne spavam po noci sto od toga sto stalno imam osjecaj da moram da piskim ili od zgaravice ili jednostavno nece san na oci tako da jedva cekam da beba dodje da se mogu naspavati. Znam svi ce mo reci da tek tad necu ali ja mislim da hocu, bolje dva sata u komadu da odspavam pa ustanem i brinem o bebi nego da ovako ne spavam nikako. Pojavile su mi se strije ali mislim da ih nemam puno imam na jednoj strani stomaka jedno 5crtica i na drugoj tri - ali mi je koza onako istanjena ili kako vec bih opisala blago crvena na stomaku - mozda su to neke dzinovske strije ne daj mi boze! Inace ja imam fobiju takvih stvari - osipa na kozi i rupa i udubljenja, ima i strucni naziv za to. Evo dok pisem uopste to sva sam se najezila. 

I da udebljala sam se ... Oko 13kg sto je malo bezze al sta cu. Pijem po 500mg siofora tu sam se ulijenila, i vitamine pa mi valjda i oni otvore apetit. 

AKO NEKO IMA DA JE UZIMAO SIOFOR PRIJE TJ U TOKU TRUDNOCE, sta ste radili kasnije??

Na forum ne dolazim jer me je i nerviralo ono hoce nece a i necu iskreno da citam brige i probleme jer sto manje znam sve mi je bolje ... I kad mi neko pocne pricati nesto oko trudnoce ja samo kazem da svak za sebe travu pase i ignorisem i hvala bogu sve je proslo i vise nego dobro - eto jos da docekamo bebu i da to prodje kako treba i super! 

Idem malo vidjeti sta vi piskarate - ako neko napise neki update ko je dobio bebu, hvala vam! 

Cmoks svima koliko vas ima!!! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje mene ubi sekret,to lije gacice svaki cas menjam.pomislila sam da mi ne otice plodova voda polako al je taj iscetak beo malo gusci i okolo kao neka vodica kako vidim na gacicama.nemam nikakve bolove sem malo pri dnu ledja i malo karlica stiska al to mi se javlja od 7 meseca trudnoce.stavila sam dole pamucnu krpicu pa cu da pratim ako se natopi pravac Betanija sta drugo..uce sam bila na ctg-u sve ok nema kontrakcija otkucaji dobri,doktor me i pregledao nisam otvorena usce je ulozivo a grlic zatvoren ili kako moj doktor kaze betoniran..imam osecaj da sam dole ogromna kao rasirena,velika iiii stalnoooo mokraaaa uzas..

Kikiriki, mica 82 i septembar26 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedangram,ja uzimala do samog porodjaja.on se ne pije za vreme dojenja,navodno.

Dr mi rece da mesec dana posle porodjaja uradim suk i insulin dva sata posle dorucka,i sa tim rezultatom dodjem kod nje.to cu uraditi sutra,a kod dr u cetvrtak. Pa cu videti sta dalje.

U svakom slucaju,mislim da IR ne treba zapustiti ni posle porodjaja.

Citam vas i pratim,drage moje debelice.

zeklica i septembar26 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prekjuce i zakjuce imala malo jaci bjelkasti iscjedak koji je na dodir bio sluzikast (kao u vrijeme ovulacije hajmo reci) kontam da to nije taj cep neki sto svi spominju bilo je dva dana u isto vrijeme otprilike ista kolicina 

a iscjedak tj vlaznlst je sad konstantna to me ne brine 

pa ja sam po dr trebala piti 3x250 ali ja eto pijem 500 ovih zadnjih sedmica malo sam osjetila i da mi spadne secer tako da je mozda i to pametnije nego da uzimam pevise metformina (2h nakon obilnog dorucka secer mi je bio 3,8) a posto su mi ionako rekli da je moja volja dal cu ga uzimati ili ne - ja sam ukinula ovu trecu dnevnu dozu 

nadam se da ce me dr ovdje onaj ozbiljni ginekolog poslati endokrinologu nakon sto beba dodje - rekao je ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obavezno kod endokrinologa posle porodjaja. 

U bolnici su bas vodili racuna o seceru,proveravali vise puta dnevno. Cimerka u sobi je isto imala IR,pa su nas stalno ispitivali od kad znamo za ir,sta i koliko pijemo,kad smo popile zadnju tabletu.. tako da vidim da nije naivno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovdje ne znaju za pojam inzulinske rez i misle da uzimam iz ludosti metformin 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ooo vidi drustvance cijelo , bas je veselo. Neka , lijepo , volim da citam kad pisete. Odakle poceti , uh ja napravila danas vocni kolac , bilo voca u kuci puno tacnije krusaka , pa mi zao da stoje i onda neki kolacic napravim ,moze da stoji. Napravila i rucak ,jedna tura vesa suha ,  bas sam bila vrijedna. Sada odoh da se istusiram i odoh malo leci i gledati tv. 
Jedangram , mi smo predpostavljali da si mozda vec rodila . Nije te bilo , na profil ti nismo mogle da vidimo jel svracas i tako. Drago mi je cuti da je sve super i da primaklo se i tebi :D  Ovo za pun mjesec mi se svidja , eto nadam se da ce tako biti :D Nikad se ne zna , mozda bas tad bebice cekalice odluce da je vrijeme :D 
Mico , znaci po dr ni ti neces jos. Tako i meni juce isto dr kaze. Al opet eto nikad se ne zna. Samo se kreci sto vise , bar sasm ja pocela , samo setam , hodam , nekud mrdam. Najgore mi sad da se ulezim. 
E da ovo za sekret , i meni se zadnjih dana pojavio po malo , al citala sam da je to ok. A u par navrata sam nalazila na vesu i kao neku sluz , bude dugacko , gusto i rastezljivo i kontam da je to sigurno taj sluzni cep u komadima. Jel bude bas navece nakon setnje ili kad radiim nesto. Izvinjavam se na detaljnom opisu , ako nekom smeta , ali tako je stvarno i sve cemo mi to proci. Uglavnom razlikuje se bas od onog standardnog sekreta, ali krvi nema ni malo. Sigurno taj dio sa sukrvicom ima da izadje bas pred porod :D  

LadyN, zeklica, mica 82 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nema ni krvi ni nekog mirisa samo curi konstantno..meni to pocelo od sinoc.jedva cekam da upoznam mog malca ovo iscekivanje me ubi..inace pijem i metildopu visok mi pritisak vec nedelju ipo dana

mica 82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod mene ima to bijelo, ali je poprilicno tecno, i curka i kaplje kao mlijeko. Nema nikakvog mirisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a da nije napukao vodenjak? stavi mrezasti ulozak i ako su dva mokra u toku pola sata, onda je verovatno vodenjak.

p.s. kad mi napukao, nije imao mirisa - proverila sam :D

andjelita i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam i ja neki sluzavi sekret ,ali nije krvav nego žut. To mi već neko vreme izlazi po malo. 

Jedangram super što si se javila. Nadam se da će nam pun mesec pomoći. Ja se danas nisam porodila, ali sam zato postala tetka.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sekreta i kod mene. gace ne mogu da stignem da operem koliko ih dnevno izmenjam. no procice :)

stigla mi sveki, bice tu tu mac :mellow: ali ajde, izdrzacu :D

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Eeej cureee 

jel ako mi se stomak stisne i pooomalo smijesno bolucka i ta bol ide u ledja ... Jel to to??? 

 

Ako te to hvata u pravilnim razmacima i npr na svakih 20 -30 min i traje oko 30 sek , vjerovatno je to to :D  Ja samo iz teorije pisem , u praksi ne znam , al kaze da se kod pravih ponavlja stalno , a lazne kontrakcije stanu nakon nekog vremena. Javljaj kako ide ? Bas me zanima :D  

p.s. bice da cim si se odlucila javiti u treci trimestar , to je to :P 

Izmenjeno od strane septembar26

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa tek mi prvi put sad ovo bilo :-), bambino je malo mirniji danas barem ja mislim 

al mi je stomak cijeli dan nesto napet ovako ili onako, sad i ova bol ... Evo ga opet uz maaaalo bola :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Prati samo razmak izmedju tih bolova odprilike , ako je konstantan i ponavlja se, mislim ako ne prestane , bice da je to to :D 

Ima li ovih iskusnih ? :D Da bace savjet koji ? :) 

Izmenjeno od strane septembar26

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidjet cemo kako ide tj kako ce se odvijati situacija :-) 

 

jel ovo rade smajliji??? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radee :D Jos odavno :D Ali tebe nije bilo neko vrijeme.:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ga opet bol i stiskanje :) i pomalo probada skroz u dnu stomaka 

blaga je bol 

e da to sam zaboravila napisati da vec par dana imam neka probadanja u dnu stomaka ali vise kao u vagini nego stomaku tj stomacnom dijelu vagine ako to mogu tako opisati 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

E pisala sam o tom bas prosle sedmice. I meni se javljala neka "sjevajuca" bol dolje nisko skroz, al bukvalno samo sekundu -dvije traje i gotovo , i opet . Kao udarac u grlic ,  i iskusnije zene ovdje su konstatovale da to beba tuce i gura , da nisu kontrakcije :D Jel kontrakcije traju duze valjda :) 

Izmenjeno od strane septembar26
Jedangram voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekako to meni precesto , mislim prebrzo . Razmak 8 min :D Molim iskusne da se jave :D Meni je i onako prva trudnoca , sta ja od toga znam :D 

Jedangram voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehe ovo sam napisala da i ja upratim kad se desava .) 

nemam ni ja pojma ali dobro je da se NESTO desava!!! 

E jesmo se nasle nas dvije objema prvi put i pojma nemamo hahaha 

 

p.s mi smo sinoc ostali dugo budni i cekali da se nesto desi pa smo se cak i 'druzili' :)  Ali ocito to ne pomaze :) 

juce smo dosli kuci iz grada i SAMO NASA kuca u cijelom komsiluku ... Krov u potpunosti prekriven lastavicama! Magicno! Cijelo jato lastavica - mi smo to protumacili kao znak da beba dolazi ... :) 

mica 82, Milen@, Kikiriki i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej jel neko probao onu masazu perineuma??? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam iskreno da ti kazem , a pisala sam kad smo bile u drugom trimestru da budem probala . :D Jednostavno ovu dole gospodju ne vidim od stomaka vec skoro 2 mjeseca (osim na ogledalo :lol:). Jesi ti probavala? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.