Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

I ja pretpostavljam (mada, možda je to samo tako na filmu :D ), ali reko' možda neko ima informaciju iz iskustva. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeklice, ti ozbiljno ruzikujes da se porodis u zatvoru :D Prvo pominjes vrhovnog vodju, a onda poimence inspektorku :D  Sledece je udarna vest-pomahnitala trudnica pretila mandataru (sta god mu znacila ta titula) i inspektorki :rolleyes:

Sto se tice posebnog oblacenja za muza u Zvezdari, nista nam nisu napomenuli kad sam pitala sta sve treba... Tako da verujem da on tamo sve dobija sta treba, e sad jedino ako treba da se postujuoni propisi oblacenja u javnim ustanovama-bez japanki, majice na bratele i sorca.. Mada, ne mora da znaci, i koliko sam skontala da su dr u Zvezdari bas opusteni i ok, ne verujem da bi neko pravio problem, ali mozda nije na odmet za svaki slucaj da ima dodatnu garderobu u autu...

Znam da u Visegradskoj npr doktor nije dopustio muzu moje kume u posetu da dodje u japankama. Ali, tamo je stvarno druga prica, svaki drugi doktor sprovodi svoje ludilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mandatar je glavni dasa koji bira ministre nove vlade-to bude pre nego sto ga prozovemo premijer :D

A Zeklice stvarno ces nam naljutiti vodjstvo :lol:

jetzel pretzel, ReinaS i zeklica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato i pitah, zbog "kućnog reda", pa da znamo ako treba i rolku da ponese da imamo pri ruci...:D A što se tiče mandatara nam i onoga šta će on da bira, nemojte, porodiću se! ;) Predsednik države nam nepismen i neškolovan prostak, prva dama nam je domaćica (uz dužno poštovanje istih) koja glumi Mišel Obamu, niko drugi nema u tom Kragujevcu da bude gradonačelnik no njihov sin, a iznad Bajčetine su zabranjena preletanja aviona, da na miru mogu da peku rakiju i pekmez...<_< A na konkursu za posao čistačice ti traže i poznavanje jezika i rad na računaru...O velikom vođi ne bih ni da počinjem, možda ga rasplačem, šmrc, šmrc...

Zeklice, vidimo se u tvorza! B)

MakiJana, LadyN, zeklica i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Neka, necemo vise, neko ce se poroditi :lol: Evo necemo vise o politici... nije mesto ovde, al ne jer se plasim, vec nije red ovde, ajd.

Izmenjeno od strane zeklica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolibri ja kad vidim da si pisala odmah mislim stigla beba :lol: a ti se bas ne das ;) 

Kolibri voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako mi tata juče kaže kad vidim da si na fejsbuk ja znam da nisi još otišla u porodilište :D jer sam im rekla da im neću javljati kad krenem da me ne bi zivkali već kad bude gotovo.

A juče odem u šetnju bez telefona o vratim se posle sat vremena,a ono 3 poruke, pitaju ljudi da li ima nešto novo. :D

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kad mi se javi vise od troje sa pitanjem ima li sta novo, odmah krenem da proveravam da li je sve spakovano :D Svaki put mislim naslutice mi nesto, ali, malac moj se ne da, super mu da se brcka u stomaku, ne bih ni ja izlazila iz vode po ovoj vrucini :D

mama maza i septembar26 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih tako otišla da se bućnem negde po ovoj vrućini,al mi frka od infekcija sad na kraju.

Šta mislite da li je bezbedno da nagovorim muža na sex,kažu da ubrzava porođaj? :D Nešto mi frka da ne zeznem nešto sad na kraju...

MakiJana, LadyN i mama maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i mene vec gnjave kako se osecam, hoce li skoro, kao da ja to znam :rolleyes: mogu misliti vas koje ste bas pred terminom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm ne bi pristao na to, ni po cenu razvoda :D Da ne zezne nesto :D 
Bila mi patronazna sada, uglavnom smo pricali o svemu drugom osim o trudnoci, mana termina u avgustu je sto te svi pokusavaju uklopiti u neki svoj plan godisnjih odmora :D Pocevsi od mm, do moje mame, sad i ona kaze kako radi do 19. pa ide na godisnji :D Ja rekoh, potrudicu se :)

Kaze da stavim na grudi pelenu jos u porodlistu da ih grejem, da se sire ti mlecni kanali, a kod kuce da stavim kese od zamrzivaca sa bradavicom napolje i preko pelenu iz istog razloga. I da ako rucno izmlazavam posle da ne idem do poslednje kapi, vec samo do olaksanja, da ne dodje do hiperlaktacije. Ali taj deo sam znala. I pre dojenja 2-3 kruga sto toplijom vodom pod tusem po dojci, lakse mleko krene. 

Kaze odmaraj sto vise, samo oko bebe (i S), nek ti neko pomogne oko kuvanja, peglanja, vesa. Pa me sad zabrinulo ko ce mi kuvati ako upadnem u MM smenu godisnjeg :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mog vec dva meseca bezuspesno nagovaram, sto LadyN kaze, sad tek nema sanse ni po cenu razvoda :D

Ne znam ni koliko je to ucinkovito, jedna devojka iz skolice ga je ceo deveti praktikovala (sestra od muza joj je dosla iz Australije pa su hteli da se porodi dok je ona jos tu), na kraju je 10 dana posle termina.. :D Babica joj je rekla da moze samo da razmeksa grlic-pod uslovom da idu do kraja ;) Ali bebac izadje kad on hoce...

jovana_st i LadyN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo su ga ugurali nazad :D Ma nije mi do mene same, preznojavam se non stop, ova prehlada me gnjavi, nocas sam se presvlacila jer mi bila spavacica mokra. 
Nasla sam juce haljinicu za izlazak iz porodilista. Mnogo mi se dopada, bice joj velika (do zemlje :D) al bio taj jedan broj, a to mi ostalo da spremim jos, da ne bi slucajno izasla u staimaveze bodicu i staimaveze zekama. Pojela bih se ziva :D

p.s. dokon um - djavolje igraliste :D

MakiJana i jovana_st volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo su ga ugurali nazad :D Ma nije mi do mene same, preznojavam se non stop, ova prehlada me gnjavi, nocas sam se presvlacila jer mi bila spavacica mokra. 
Nasla sam juce haljinicu za izlazak iz porodilista. Mnogo mi se dopada, bice joj velika (do zemlje :D) al bio taj jedan broj, a to mi ostalo da spremim jos, da ne bi slucajno izasla u staimaveze bodicu i staimaveze zekama. Pojela bih se ziva :D

p.s. dokon um - djavolje igraliste :D

Ali će zato izaći u balskoj 'aljini :D Šta fali, ionako su baggy stvari moderne! B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam kupila malo veće odelce. To je bio jedini broj, a za dečake nema neki izbor. Jedva sam i to našla.Ništa mi se ne sviđa.

Zeklice ,kako zub?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto, ne boli jos, vec neki sugav pritisak, a ja cekam da vidim hoce li zaboleti :-) ne idem do tad. Kakve sam srece,docekacu vikend :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hoce zub bas vikendom da zeza ;)

I ja sam uzela vece odelce, 62. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf, to sa zubima je pravi smor...<_< Mene su u prvoj trudnoći zabolele obe vilice, odjednom, mislila sam da mi je nuklearka u ustima, a ne mogu da lociram koji me tačno zubi bole, kad ono, desni se upalile! Ludilo! A sad, u ovoj trudnoći, ispade mi plomba sama od sebe, još to ne sredih, zubar na bolovanju, na odmoru, drugi neće da preuzme odgovornost, tako da me to čeka nakon porođaja. E baš da ne idem kod privatnika da me odrapi! A često mi se dešava da se probudim sa nekim tupim bolom, stisnem vilicu kao pit-bul pa "upalim" sve živce i desni, pa se osluškujem da li je alarmantno ili nije...A karijesa nigde...Igranka bez prestanka! 

zeklica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hello zene , evo mene sa vijestima :D 
Bila sam kod dr jutros i pregledao me , bebica nam se okrenula na glavicu :D Juuupii :D Cijelo vrijeme nam je bila okrenuta guzom jos od 20 i neke sedmice i sad se napokon namjestila kako treba. Beba je na prosloj kontroli bila krupna i napomenuo je da mozda se okrene do 37 nedelje a mozda i ne. A bila sam se vec psihicki pripremila za cr i za sve ono sto ide uz taj karlicni polozaj, Bogu hvala izgleda nece nam trebati. Pise u nalazu glavica nalegla , cerviks za vrh :D To valjda znaci da je veliko pripremanje pocelo. I da jos mi rece da spakujem torbu kad dodjem kuci , i da od 01.08. pa na dalje moze da krene porod. Kaze u terminu je to ,i da cekam ili trudove ili znak vodenjaka pa kad pocne nesto od tog imam uputnicu , i pravac bolnica . Iskreno da vam kazem , on danas prica o tom a ja ne mogu da vjerujem da se to tako primaklo. Ja u glavi kao da imam jos ijuuu fore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa Seštembar to, jos pola meseca, ja se jos tesim jos 20-ak dana :-) jedva cekam sredu sledecu da vidim bebana... tj. da vidim kako je... jeste vi radile te briseve, ja nemam uput za porodiliste jos, kontam u sredu sve dobijam upute... Ti brisevi se rade nesto 2 ned. pre termina, jel? Kako onda ako imam nesto da stignem da se izlecim... a ako krene ranije porodjaj... :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.