Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Koliko smem i kad, pre jela, posle?

Hvala na odgovorima.

Mini Buba voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko smem i kad, pre jela, posle?

Hvala na odgovorima.

mislim da smes popiti po 1 dl, mozes kad hoces, nema nekog specijalnog problema u komzumiranju, mada procitaj, ali  nije problem. To je maticni sok I vrlo je zdrav. Izguglaj negde, msm da postoje studije I studije o tome 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Piše na flaši sa se pije 1 dl, pre jela. Ne piše za trudnoću pa reko da vas pitam. Inače, guglala sam ali svašta piše, da sme, da ne sme i nisam dalje ni čitala.

Mini Buba voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sok od aronije je jako zdrav i preporucljiv i u trudnoci. Bar je moja dr za.

Zenskice,ima li koja od vas koja se vec poradjala carskim i da je i 2.porodjaj takodje carski? Na proslom uz kod dr Dukanac,ja je pitala, medjutim nesto je promumlala kao tipa da ce o5 carski,ali nisam sigurna. Moja dr u domu zdravlja kaze da ce svakako biti taj nacin jer je proslo 2 godine izmedju porodjaja. Zanima me u kojoj nedelji su vam dr zakazali cr?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Piše na flaši sa se pije 1 dl, pre jela. Ne piše za trudnoću pa reko da vas pitam. Inače, guglala sam ali svašta piše, da sme, da ne sme i nisam dalje ni čitala.

Slobodno, isto kao da ti kazu da ne pijes bilo koji drugi sokic, aronija je mnogo zdrava. Znala sam da mozes 1 dl.  Samo kreni, osetices nalet energije I ima delovanje dovoljno 

Alekseja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sok od aronije je jako zdrav i preporucljiv i u trudnoci. Bar je moja dr za.

Zenskice,ima li koja od vas koja se vec poradjala carskim i da je i 2.porodjaj takodje carski? Na proslom uz kod dr Dukanac,ja je pitala, medjutim nesto je promumlala kao tipa da ce o5 carski,ali nisam sigurna. Moja dr u domu zdravlja kaze da ce svakako biti taj nacin jer je proslo 2 godine izmedju porodjaja. Zanima me u kojoj nedelji su vam dr zakazali cr?

Ta sam. Proslo je 3g i 4 meseca i sto se mojih dr tice samo carski dolazi u obzir. Rekose mi da dodjem sl. nedelje,znaci bicu 40ta nedelja,samo na pregled i dogovor,bez stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh,Dico,a zasto tako kasno? U kojem gradu se poradjas? Ja planiram i ovaj porodjaj u Visegradskoj..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanaica imas pp.

Ne znam  sto tako kasno i prvi put su me primili nedelju dana pre termina.

Za druge gradove sam cula da zakazuju do 2 nedelje pre termina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dicko, usitnila!!

Drugi porodjaj carskim mi bio zakazan sa 38+4,otkazan jer Dj nije bio dovoljno zrela beba a sve bilo ok, porodjena sa 39+4, nisam imala kontrakcije, nisam se otvorala, nista, lakse i brze se oporavih!!

 

Dica i ivanaica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dakle,na sve muke poslednjih desetak dana,dodala sam još jednu-hranu.Nema šanse da jedem i zadovoljno sednem da varim.Onog momenta kad ustanem od stola,bebac mi se nabode u želudac i u roku od tri minuta kreće gorušica,a u želucu kao da imam kamen.Neki užasno gadan osećaj,sve mi se vraća.Da ne prićam o tome koliko mi se jede slatko,ali baš zbog gorušice izbegavam,a inače mogu da pojedem pola torte za deset minuta.9 dana do termina...Valjda ću izdržati :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Btw,pojma nemam kao je bebac postavljen.Poslednji UZ 35+1 bio je nešto popreko,više karlično.Od onda me moja dr razvlači sa nekim glupostima i nemam pojma da li se okrenuo ili nije.Za utorak,kad budem 39+1 mi zakazala CTG,ako se ne porodim pre toga

Mini Buba voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Btw,pojma nemam kao je bebac postavljen.Poslednji UZ 35+1 bio je nešto popreko,više karlično.Od onda me moja dr razvlači sa nekim glupostima i nemam pojma da li se okrenuo ili nije.Za utorak,kad budem 39+1 mi zakazala CTG,ako se ne porodim pre toga

Dobro jutro zelim , ne budi tuzna. Bebac ce se okrenuti a ako ne uako je tu cr. A o gorusicu, ne ja je nemam, ali se zato davim svaki put kada pojedem vise od pet zalogaja icega. Zato sada ne jedem puno, mada nikada I nisam, osecam da cu uketeti u ozbiljnu anemiju. Ali drugacije ne ide. Ne mogu da  funkcionisem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro,Mini Buba

Nisam tužna,nego bih više volela da znam kakvo je stanje sa bebanom,nego što me slala,npr,da radim analizu na HIV a nije me ni pitala da li planiram da zamrzavam matične ćelije,ili što mi je napamet davala neke vaginalete kad mi je na vrat na nos uzimala briseve,jer su joj se učinile neke gljivice,a posle brisevi u redu

A na CTG da dođem da mi ‚‚URADE‚‚ jer je ona taj dan na UZ.Msm,stvarno...A baš ne bih volela da me zadesi RC posle tri prirodna porođaja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro žene! Prijatan dan.

Zečevići i ja imam gorušica čim jedem više. Poludeću. Udari u želudac, stvrdne se ki kamen i tako mi krene sve niz grlo. Sva sam nervozna zbog toga. A jela bi, aaaaaaa... A ulazim u deveti sutra, stomak ogroman.

Danas krećem sa aronijom. :-) 

Mini Buba voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro žene! Prijatan dan.

Zečevići i ja imam gorušica čim jedem više. Poludeću. Udari u želudac, stvrdne se ki kamen i tako mi krene sve niz grlo. Sva sam nervozna zbog toga. A jela bi, aaaaaaa... A ulazim u deveti sutra, stomak ogroman.

Danas krećem sa aronijom. :-) 

E to ti pričam

Na početku sam jela mnogo,posle se to unormalilo,a sad mogu da pojedem kamion hrane i kad završim oči samo streljaju po kući šta još ima da se ubaci.A ono....

ivanaica i Mini Buba volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sad ispovracala kiselinu. Lupa, lupa i u momentu mi krenulo. Sad sam gladna haos. Ja sam sa prvim detetom povraćala dve nedelje pre porodjaja od gorušice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnice, kako ste? Ima li snega kod vas? U Po se sve zabelelo.. Ja se kao malo dete oduševila snegu, pa se grudvala kratko sa bratom i sestrom. :) 

Sada odmaram uz filmove i trudim se da ne zadremam.. Otkad sam ušla u 3.trimester, meni se mnooogo spava,čini mi se da bih stojeći mogla zaspati preko dana, a kad dođe noć, sna ni na vidiku... Bebac je preaktivan noću, pa uživam u njegovim pokretima...

Što se tiče gorušice, za sada još nije jaka, za divno čudo :-/ U Prošloj T sam već od 6.meseca mučila brigu sa njom i jedva da mi je išta pomagalo.. Možda ima veze i sa polom, prošli put je bila devojčica, sada dečak, pa po babskim pričama vezanim za gorušicu, devojčice imaju bujniju kosu, dok dečaci ne.. :) 

Nadam se da uživate u nedeljnom popodnevu... Pozdravčić! :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E to ti pričam

Na početku sam jela mnogo,posle se to unormalilo,a sad mogu da pojedem kamion hrane i kad završim oči samo streljaju po kući šta još ima da se ubaci.A ono....

jao kako ste lude. Ja me mogu puno da jedem, ne zato sto se prenemazem, vec mi nikako ne prija. Sada je na redu pilence I krompirici iz rerne. Bas sam ogladnela. Pola torte....ihaj, a I slatkise ne jedem, ne nesto puno, ja sam katastrofa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja smizlica je takodje preaktivna, udarci su jaki, ne bas damski i nije bas da uzivam...udara rukama, nogama, glavom, dupe vrti ma sou. Ali sam joj nasla foru, na Mocartovu muziku za bebe se smiruje:Dto nam pali zadnjih nekoliki noci, inace mislim da ne bih oka sklopila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

trudnicice, imate mahanje iz caskalista! Citam vas redovno, vidim da ima i novih! Pitam se gde vam je TJ? Nadam se da su dobro njih tri!

ivanaica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma babske priče uopšte nisu tačne. Ja sam u pt imala gorušica skoro stalno i povremeno povraćanje pa na kraju dečak, ćelav skroz. Ja sam isto mislila da će imati kosu do ramena po tome ali ništa.

ivanaica i Mini Buba volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

trudnicice, imate mahanje iz caskalista! Citam vas redovno, vidim da ima i novih! Pitam se gde vam je TJ? Nadam se da su dobro njih tri!

e I ja se pitam, vec sam pisala o tome, citala sam cini mi se u vto temi njene ppostove I jos neke cure kojoj je vto uspela iz prve, I kada sam videla da zakazuje cr bila sam jako srecna. Ja ne verujem da ce nase dete imati neku kosuuuuu ali videcemo 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj tridnoci stravicne gorisice=decak s afro frizirom. U ovoj trudnoci jako retko i jako slabasne gorisice=decak,videcemo kakva ce frizura biti. Ja sam sigurna da ta gorusica ima iskljucivo veze s nacinom ishrane i prejedanjem, a da pol i kosa nemaju blage veze! 

Videcemo hoce li me sutra pustiti kuci. Bilo bi carobno!!! Pa za dve nedelje konacno da legnem da cekam carski.

Prema pricanju upravo porodjenih zena, u Visegradskoj se odelenje carskih rezova drasticno ofucalo. Vise nema tv-a u sobi, pre tri godine bejase, uzasno je prljavo i prevelika je guzva. O ljubaznosti osoblja da ne govorimo. A tek o hrani...

Istini za volju hrana se poboljsala u odnosu na pre tri godine,ali ljudi moji, vi ne mozete da zamislite koliko je ovo grozno!! I tako...dani se vuku kao prebijeni trolovi. Drzite fige da sutra iem kuci.

Pozdrav

Alekseja i ivanaica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E mila sutra kući, pakuj se. Verujem u to. :-)  javi nam se iz slatkog doma. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, stvarno je tako sada u Visegradskoj? :o

Ja kad sam bila pre 2 godine,mogu reci da sam bila jako zadovoljna i osobljem i sobom. Prvo sam bila na patologiji,a posle na 3.spratu.. Doduse,dole nas je u sobi bilo 6,a gore 4,sa tv-om i klimom i bilo je sve ok... Mada verujem da je bolje no u pozarevackom porodilistu..

Ivalok, drzim fige da te sto pre puste kuci,da uzivas jos ovo kratko vreme,dok ne dodje prinova..

Da li ste vi praktikovale brojanje bebinih pokreta na sat vremena? Ja malopre gledala neki klip na you tube i pokusala,mada sam posle 2.pokreta zaboravila.. Generalno nemam da brinem, zvrk napravi mnogo vise pokreta,ali me zanima..

Inace, hormoni me razbijaju,placem kao malo dete na svaku glupost. Smesna sam sama sebi,a kako vidim i ljudima u svojoj okolini... Primecujem da ima bas dosta razlike izmedju obe T, u ovoj sam extra osetljiva... Sin ce mi biti dusa od coveka,osecam. ;)

 

Laka vam noc,drage moje! Slatki snovi!

Mini Buba voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.