Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

 

Meni se dopao onaj krevetac 3 u 1, razmisljamo o njemu.. Ima li neka od vas iskustava sa njim?

Jel' mislis na onaj krevetac lorelli bertoni firme. Nama se pokazao odlican. Doduse jos ga koristimo samo kao krevetac, ali je super i deluje mi bas kvalitetno. Posebno mi je super jer moze lagano da se ljulja, kao kolevka. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanaica Lanolin je najbolji za bradavice! Secam se imala sam ragade i zavrsim sa podojem,namazem i do sl.podoja se ladno stvori krastica! Mazi ga slobodno i sada.

Ivalok ja sam 39. nedelja,sigurno se i priprema.

Alekseja i Mini Buba volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dico, drago mi je da je sve ok! Sada mozes da se opustis i iscekujes divan dan. :rolleyes:

Da,Under.. na njega sam mislila.. Mozes li mi samo reci gde ste ga kupili i koja je cena?

Ja sam nasla na netu i gledala po par bebecih radnji i cene su od 30 do 35 hilj.

Dica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo uzeli u letoshopu, tako je bio, oko 35000. I oni su nam ga montirali ( i dostavili, naravno). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E popila sam tothemu. Sad idem u ponedeljak na kontrolu pa cu videti šta dalje. Da li da nastavim i koliko, kad. Ja ulazim u deveti za dva dana. Nije da nisam zadovoljna, nego sam se nadala malo većem povećanju. Uvek sam imala dobru krv. A u trudnicama anemija. Prva beba je imala hgb 137 A ja 104. I bila sam presrećna, što bebara dobro A ja ću lako. Sad kad bi znala da opet sve viče i da je ok, ne bi se nervirala.

Dica zrela si ti. Sad će bebica. :-)

Mene ova moja ludica ubi. Udara li udara. Imam česte stolice.  to je novost. :-)  zatvor prestao. Valjda me prpa uhvatila, što babe kažu.

Dica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E popila sam tothemu. Sad idem u ponedeljak na kontrolu pa cu videti šta dalje. Da li da nastavim i koliko, kad. Ja ulazim u deveti za dva dana. Nije da nisam zadovoljna, nego sam se nadala malo većem povećanju. Uvek sam imala dobru krv. A u trudnicama anemija. Prva beba je imala hgb 137 A ja 104. I bila sam presrećna, što bebara dobro A ja ću lako. Sad kad bi znala da opet sve viče i da je ok, ne bi se nervirala.

Dica zrela si ti. Sad će bebica. :-)

Mene ova moja ludica ubi. Udara li udara. Imam česte stolice.  to je novost. :-)  zatvor prestao. Valjda me prpa uhvatila, što babe kažu.

Alekseja, ja ne znam kako da te posavetujem!, to je sideropenijska  anemija i javlja najnormalnije u zadnjem trimestru, ali jedno je sigurno, nisi usla sa dobrim rezervama u trudnocu, bebica uzima koliko joj treba, tebi koliko ostane, a tebi slabo ostaje. Proci ce. Uzmi suve smokve, cveklicu, sargarepu...feroglobin sirup je odlican, a Tothema je nikakva znam sigurno, ipak si ti trudnica, tvoje potrebe su vece nego kod ostalih. 

Alekseja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se ubacim. Takodje od danas dobih da pijem totemu, gvozdje mi je manje nego u decembru. Takodje mi je secer malko povisen, ne prelazi granicu, 5 je a gornja granica 6, nesto. Medjutim moja doktorka smatra da treba da uradim onaj test tolerancije na secer i to radim u ponedeljak. Bas sam mislila da cu proci bez njega ali cvrc. Takodje mi je bebica na ctg bila bas bas uzbudjena, preaktivna je bila i sestre su se preplasile a onda sam i ja, jer nisam imala pojma sta se desava. Doktorka je rekla da od sad jednom nedeljno kontrolisem ctg, nista vise nije komentarisala. Bas jedan budjav i ocajan dan, dugo nisam bila ovako tuzna. Mm i ja cemo biti razdvojeni, zivimo u jednom gradu, ja trudnocu vodim u drugom a kako cu sad ovo cesce da kontrolisem, mislim da cemo sve manje i manje biti zajedno. A sad mi je najpotrebniji. Ali, sve za nasu bebanu, izguracemo i ovih 7 nedelja kako umemo i znamo. Veliki pozdrav zs vas zene

Alekseja i Mini Buba volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E mila i ja sam čula za tothemu da je naduvana više nego što pomaže, ali šta ću... Misliš da mogu da jedem tako šargarepu? To mogu na tone. 

Mini Buba voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E mila i ja sam čula za tothemu da je naduvana više nego što pomaže, ali šta ću... Misliš da mogu da jedem tako šargarepu? To mogu na tone. 

slobodno i obavezno suseno voce, smokva je kraljica puna gvozdja, prirodno,  sargarepice narendana sa cveklom, idealno uklapanje zbog iskoristljivosti I ako si u mogucnosti, napravi kombinacije orasastih, brazileki I indijski orah, meni su jako ali su jako mocni. Uz oreparate gvozdja koji se daju obavezno je uzimanje vit c jer se najbolje I najvise na taj nacin iskoristi u organizma, jedno bez drugog nista. Za to ne je isto prenaduvana, znam za druge stvari I to je vec prevazidjeno. Opusteno!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E mila i ja sam čula za tothemu da je naduvana više nego što pomaže, ali šta ću... Misliš da mogu da jedem tako šargarepu? To mogu na tone. 

U zdravoj hrani kupi kapi od koprive.Sinefarm-ove obavezno,sve ostale sadrže alkohol.Uzimaj po uputstvu sa pakovanja,slobodno celu bočicu,a posle možeš kupiti još ako ti treba.200 din su.

Ja sam davala sinu kad je sa godinu dana došao dotle da treba da prima injekcije gvožđa.Za dva dana kao nov.ni lekar u Tiršovoj nije verovao.

Ja ih pijem kad me uhvati opšta slabost organizma,bilo posle ciklusa ili na smenu godišnjih doba.I sad završavam jednu bočicu,koja mi mnogo znači,jer od bebana nemam više mesta u želucu za sve što inače napakujem,pa tako nadoknađujem energiju koja mi fali

Mini Buba voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se ubacim kopriva je super za hemoglobin. Može da se kupi i da se ubaci u med i tako jede kašičica-dve dnevno. Pomaže sigurno.

Mini Buba voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mini Bubo i za tebe veliki:babymommy: znaci, kapi od koprive?  Isabela, na to mislis, je l? 

Mini Buba voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U ponedeljak kupujem kapi. Znaci ne škode u trudnoci, ni dojenja?

Mini Buba voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema šta da škodi,na biljnoj su bazi.Prave ih po recepturi Dr Josif Pančić.Uzmi slobodno.

Na proleće samo pređi na mlade koprive,i nema ništa da ti fali

Alekseja i Mini Buba volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema šta da škodi,na biljnoj su bazi.Prave ih po recepturi Dr Josif Pančić.Uzmi slobodno.

Na proleće samo pređi na mlade koprive,i nema ništa da ti fali

takonje. To su ti MMilichize sve alternative resenja I sigurno 100 puta bolja od lekova. 

Milichitza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nesto se povremeno uspori pa nikako da objavi post. 

Ljubim vas devojke, ako se ne budem javljala, znaci da sam onesvescena u krevetu, bas mi se nesto pridremalo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se ubacim za koprivine kapi. Meni je dr rekla da kapi, zbog visoke koncetracije i jos nekih ekstrakata, za malu decu i trudnice nisu dozvoljene. Postoji seme od koprive jednako dobro, koje se takodje potapa u med, a moze se i soliti hrana njime. 

Mini Buba voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sinoć isto našla da nisu pogodne za trudnice. Sad nemam pojma sta da radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A isto tako sam našla da su ih koristile žene i da je pomoglo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A isto tako sam našla da su ih koristile žene i da je pomoglo.

Duso probaj sa ishranom I malo tih preparata, ali mucices se tako dok se ne porodis, posle ce se to dovesti u red. Ne sekiraj se.Dobro jutro stomacici, ja sam jutros nervnonslommdozivela zbog plate, koju su moje kolege primile juce, a nasa direktorka izmisljam toplu vodu I Trazila je nesto sto po zakonu ne sme I nema osnova! Ova tema je off ovde, ali u ponedeljak cu haos da napravim, jer sam na bolovanju tek od 4.1 obaveze svoje prema meni morace da izmire! Mnogo sam se iznervirala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene gde ste? Nadam se da ste dobro sve I sve na broju 2 u 1:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 muž mi je sad kupio sok od agonije, nešto skupo platio i kaže da pijem. Svadjamo se sa njim. Ne znam da li smem i koliko. Kaže on je čuo da može.

Mini Buba voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 muž mi je sad kupio sok od agonije, nešto skupo platio i kaže da pijem. Svadjamo se sa njim. Ne znam da li smem i koliko. Kaže on je čuo da može.

Smes to je super stvar, rod borovnice, najmocniji antioksidans, za hgb super. 

Alekseja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.