Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Hvala na odgovoru Isabella. Idem sutra svakako pa cu proveriti. Nadam se da nije nista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice u trecem trimestru, ja da se sekiram u ovu, adekvatnu temu. Od danas smo 28+ ...nova sam kod vas. Sve vas grlimo moj dasa I ja. Meni je prva beba, jedva cekam da se druzimo I razmenjujemo iskustva.

Milichitza, Dica i mala zvoncica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zmajce, cestitam na prinovi, neka je ziva i zdrava Dunja! Sve se zaboravi. Ja vise u zadnjem mesecu upisati u temu carskog reza, imam povredu kicme zbog koje je sve diskutabilno bilo oko trudnoce I porodjaja. 

Nadam se da ce sve biti ok.

A ti uzivaj sa svojom lepoticom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim I TJ da je prisutna, citala sam ranije njene postove I jos nekih devojaka se secam. Bas lepo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta se desava ali mi malo neverovatno deluje da se ni jedna ne javlja ceo dan. Ja sam imala neke komplikacije oko bolovanja, nego sve sam objavila ali sam se jedva do treceg sprata popela, nemam vazduha, davim se vec neko vreme, beba mi drzi pluca u sacicama I ne da disem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja otisla malo u drugi trimestar, moram da vidim ima li teme za kolostrum, pretpostavljam da da. Hvala za like- ove. Divne ste I ne opterecujete pisanjem, uzivam dok citam. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TJ jesi li zakazala sekciju? Ti si se mozda I porodila, vidim da vise nisi pisala posle toga. Citala sam tvoje postove I u vto temi nekada cini mi se, mozda sam pogresila,  neka zenica je tada imala transfer, imala je mali protokol bockanja I vrlo je pozitivna bila I desila se trudnoca, ako se ne varam, bila je blizanacka. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro dosla Mini Buba!

Stvarno gde ste zenice ceo dan? Sad oko NG desilo se cini mi se da dva dana niko nije pisao.

Ja sutra ujutru odoh na ctg.

Laku noc stomaci! :)

Mini Buba voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja da se javim.Porodila sam se 12-og popodne, bebac 3930g i 54cm, jedna velika pufna, krofnica :)

Porodjaj je bio manje-vise naporan, sad mi je tezak ovaj oporavak iskreno najvise zbog epiziotomije. Al' sve prodje,tako da lagano i uzivanje u bebcu :) Pozdrav za sve trudnjace :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dica! Makikiss :baby:

Cestitam prinovi Makikiss, uzivajte I volite se, mnogo volim ovakve stvari kada procitam. 

Dica, hvala na dobrodoslici, ja se juce zbunila, pomislila sam da ne preteram sa pisanjem, vidim nema vas, pa sam bila I malo :(, sada super. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima eforije oko ovih praznika ali isto tako oko spremanja za novog člana. Ja već dva dana peglom, malo po malo. Oči mi izbelele. Inače, ok se osećam, malo tromo ali to je sasvim normalno. Više nemam problem sa stolicom, sad je im 4 x na dan. Kaže kuma da polako počinje. Pritisak na rebra, haos. Uglavnom sam u nekom pokretu. Idem sutra da dam krv i u ponedeljak pregled.

ČestitamMakikiss. Brz oporavak i napredovanja. Da ste živi i zdravi.

Ivalok jesu stigli rezultati? Uz tebe smo. Verujem da je sve ok.

Ostali stomačić kako ste?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da si u finisu, blago tebi, ja ima da guuraaaam jos, a tako brekcem, nemam vazduha, jelo mi se gadi I  pomisao na isto, kad ovaj malisa uketinu grudni kos I davi, davi, kao da mi pesnicama steze pluca. A da ne pricam sto se osecam kao debil sto nista po kuci ne mogu da uradim. Mm trenutno pere sudove a ja sedim I pisem jer se neopisivo zamaram. 

Alekseja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Makikiss čestitam :babymommy:

Ja nemam više snage ni da trepćem

Noćas sam se probudila uplakana jer su me toliko bolela rebra sa desne strane kao da neko iznutra pokušava da provali pa ne može da polomi.Jedva sam ustala do wc-a

Da ne pričam da mi je već treći dan desna strana od struka do kolena neupotrebljiva,a bolovi u kostima nenormalni.Desni kuk i krsta kao da nemaju veze sa mnom i hoće da se odvoje od ostatka tela

Od nespavanja me ubi glavobolja,a dr mi rekla da ne pijem ništa osim brufena,koji ne smem zbog srca.Konjski balzam pomaže na kratko i onda opet nesnosni bolovi.Samo stenjem i zavijam,a mm kao na iglama,svaki put misli da je vreme za porodilište

Imam utisak da ovi poslednji dani traju 3 za 1 koliko mi je fizički teško

Alekseja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, bas strasno. A zasto zbog srca ne smes Brufen? Probaj neki Biofreeze, one druge antireumatske mastu su smesne jer ni jedna ne prolazi barijeru koze, nema nekakvog efekta. 

Bas minje zao sto se tako mucos, a sigurna sam da ce I mene tek raspamecivati sve to. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, bas strasno. A zasto zbog srca ne smes Brufen? Probaj neki Biofreeze, one druge antireumatske mastu su smesne jer ni jedna ne prolazi barijeru koze, nema nekakvog efekta. 

Bas minje zao sto se tako mucos, a sigurna sam da ce I mene tek raspamecivati sve to. 

Imam neku urođenu falinku,koja mi ne smeta da funkcionišem,ali ne sarađuje sa brufenom,jer može da mi pogorša stanje.Od kardiologa sam dobila neku jaku drogu koju ne konzumiram od kad samu drugom stanju.Ne pijem nikakve lekove,neki virus sam skoro jedva izgurala sa sve slinavicom i magarećim kašljem,bez lekova i kapi za nos,samo sa čajevima,trajalo je tri nedelje,kad nisam mečku rodila ;)

Nešto razmišljam da nije od smeha,mada ne znam zašto bi bilo,al to mi je prvo palo na pamet

Juče sam naišla ovde na temu-Muž odbija sex,ili tako nešto i toliko se smejala da sam milila da će mi pući vodenjak,pa ko velim da se nisam iscimala

Nemam pojma,zman samo da se bukvalno-raspadam

Mini Buba voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj Paracetamol, msm da ti nece biti lose od toga. Bas mi je zao sto imas tu " falinku", ali eto srecna sam da si izgurala do kraja skoro. Samo se cuvaj, ako imas Beluga jastuk, zajasi, pokusaj da malo promenis polozaj u toku noci I polako. Sve se trudnice zale na lose spavanje, ali eto tvoje je stanje malo specificno. 

Pih....

Meni je mm rekao, tebi treba pumpica:), naravno da se salio, ali ponekad pomislim da ce ovo ici jako ttesko do kraja. Sitna sam I ja, mali grudni kos, sve to ima svoje, on sada jos uvek ima varijante da se seta I mrda kako njemu odgovara, ali videcemo. Zao mi je sto sam malo med sestra pa mnogo znam, ali se trudim da ne mislim na gluposti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenice gde steeee? Bas je pusto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dosla sam sa ctga tako smorena,kaze dobro je al beba ti spava,jel si doruckovala?Rekoh jesam.Pa uzmi pojedi nesto slatko. I tako posla me kuci pa u ponedeljak da idem da se dogovorim za cr. I kazem ja da ova 2 dana,danas treci slabo je osecam,tek uvece i ne tako jako,kao da sacicu ili stopalce pomera,bas vrlo malo a ona mi rece eh ljudima ne odgovara ni kad mrda ni kad ne mrda. I tako nesto sam zabrinuta. Oprostite na pravopisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma pusti kada te tako neko smorno pita I konstatuje kako nam nista ne valja, veruj mi da bi udavila!!!!

Malo lezi, ako mozes, uradi nesto sto te cini srecnim I videces. Pocasti se   kockicom neke kvalitetne:):) cokolade.

Dica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mi da se javnemo, danas bili na Uz, curica i dalje prednjaci glavicom, kaze doca mnogo lepa bebica i lepa trudnoca^_^bas sam se raznezila.  Sutra ujutru na ctg, nadam se da ce ovog puta biti mirnija hahaha...

Da utesim mrzovoljnu clanicu, moja prabaka kaze da svaka zena koja nosi musko dete da je mrzovoljna i da joj sve tesko pada. A ove sto nose devojcice se razvredne. Eto, kaze baba od 85god pa ti vidi. U mom slucaju, tacno je:lol:

Mini Buba voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tacno, to sam I ja cula. A samo fali ono kad cujes jos mrzovoljnije pitanje I mrzovoljnije zajedljiv odgovor , zato za sve mame I devojcica I decaka :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ola i od mene! 

Dico,to je neka vrlo neljubazna gospodja! Kod nas ako ne ocitaju lepo ctg odmah,zamole te da pojedes nesto slatko ili da popijes koka kolu i opet ti ponove u roku od pola sata- sat. Ja bih se jako iznervirala da meni tako kaze.. Strasno!

Ja 19. imam uz u Visegradskoj,jedva ga cekam! 

Inace,sto se tice tih bapskih prica,ja nosim decaka,a bas sam blesava,voljna za svasta nesto :-)  Mada takva sam bila i u prosloj T,a nosila devojcicu.. Jedino sto sada zaplacem na svaku sitnicu. Sinoc sam eto plakala jer mm nije hteo da gricka suncokret. :-\ 

Mini Buba, Dica i Milichitza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahhaaaaa, bas si me nasmejala, ja nisam bas lencuga, ali zadnjih dana jesam. Mada, najvise volim uz I preglede, tada uzivam sa njimndok ga gledam kakav je I od cega je nastao I koliko je porastao 

ivanaica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E necuveno koliko nepismeno iskucam post, stvarno ce neko da pomisli da sam retard. 

Izvinite za greske u kucanju, to mi predikcija sama izbaci.

Alekseja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.