Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Hristos se rodi, drage zene. 

Tj, porodicemo se dakle s dva dana razlike ( ako ja doguram do svog reda voznje, naravno). Meni zakazan cr 16.2 :) boga mi, tj, lepe kilaze. Ja u utorak idem u bolnicu i na uz, iskreno se nadam da smo i mi dobacili do 1900-2kg. 

Videla sam u H&M trudnicke jakne. Zaista rade, ali su 6000din. Meni se nesto ne daju toliki novci za ovih par nedelja, ali opet mi je bas hladno da idem okolo otkopcana. Ja imam stomak kao da nisim trojke, ali bukvalno,  tesko da mogu igde da ga uguram. :( doduse, ako budem lezala u bolnici do kraja, nece mi nista od toga ni trebati. Juce sam bila konacno da kupujem stvari za bebca. Uzivala sam!! Posto glavninu vec imamo, kupovali smo pretetno garderobicu. Joooj, ludilo :) . 

U Aksi i Deksiku, ko je iz bg, Aventova pumpa za izmazavanje je na akciji. Pored popusta, dobije se neseser za cuvanje, kaniater, silikonski tuferi za dojke, duda, jos neke sitnice.  

Nego, jastuk za dojenje- da ili ne? 

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hristos se rodi, drage zene. 

Tj, porodicemo se dakle s dva dana razlike ( ako ja doguram do svog reda voznje, naravno). Meni zakazan cr 16.2 :) boga mi, tj, lepe kilaze. Ja u utorak idem u bolnicu i na uz, iskreno se nadam da smo i mi dobacili do 1900-2kg. 

Videla sam u H&M trudnicke jakne. Zaista rade, ali su 6000din. Meni se nesto ne daju toliki novci za ovih par nedelja, ali opet mi je bas hladno da idem okolo otkopcana. Ja imam stomak kao da nisim trojke, ali bukvalno,  tesko da mogu igde da ga uguram. :( doduse, ako budem lezala u bolnici do kraja, nece mi nista od toga ni trebati. Juce sam bila konacno da kupujem stvari za bebca. Uzivala sam!! Posto glavninu vec imamo, kupovali smo pretetno garderobicu. Joooj, ludilo :) . 

U Aksi i Deksiku, ko je iz bg, Aventova pumpa za izmazavanje je na akciji. Pored popusta, dobije se neseser za cuvanje, kaniater, silikonski tuferi za dojke, duda, jos neke sitnice.  

Nego, jastuk za dojenje- da ili ne? 

ako ces na cr mislim da ce ti puno znaciti jastuk. Moja kuma ga ima i super joj, ne mora da se pati kad doji bebu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, koliko je zaista potrebno imati tu pumpicu,pre nego sto se utvrdi da je zaista potrebna? Nisam bas sigurna a i ja sam za to da imam apsolutno sve u slucaju da zatreba a opet, ne bih bas da kupujem nesto za sta ni ne znam da li ce mi trebati. Jos jedno pitanjce, koliko garderobice je dovoljno da bebicu za prvih mesec dana? Koliko ste kupile? Znam da ce ljudi donositi pretezno garderobu na babine, ali ne mogu da cekam da mi neko nesto donese, moram sve to da imam oprano, opeglano, a pojma nemam koje kolicine da kupim...i mi smo uzeli krevetac, komodicu sa kadicom i pultom i cekamo kolica da se zaova smisli hoce li nam ona uzeti ili cemo mi sami^_^ i ja jedva cekam da krenem da kupujem garderobicu, pa da sve to lepo poslazem, joj Boze, sad mi nema nista lepse:angel:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pumpica ti svakako pomaze kod uspostavljanja laktacije i mislim da je korisna u pocetku, pa i kasnije kad teba ostaviti dete na kratko. Pumpicom se stimulises ili oslobadjas viska, ako su bas sretnica :) . 

Sto se stvari tice, racunaj na bar tri presvlake dnevno- bljuckanje, tecna kaka, kupanje. Pa ti probaj da sracunas. 

Milichitza i Naxy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivalok, ja sam jos na pocetku trudnoce govorila da cu da kupim ponco koji cu i kasnije moci da nosim, ali eto nisam ni sanjala da cu ipak moci da zakopcam jaknu. :D Sto se tice jastuka za dojenje, ja sam planirala da ga kupim, jer ce mi sigurno biti lakse posto planiram da ih dojim u isto vreme.

Milichitze, ja ti bas nisam merodavna za davanje saveta o kupovini (bez obzira sto nosim blizance, pa mi ipak treba sve duplo), jer sam ja kupila (citaj: preterala) oko 20 bodica, 4 benkice, 10 donjih delova, 8 zekica za spavanje, 10 pari carapica, 50-ak tetra pelena, 30-ak svedskih... Bolje da vise ne nabrajam. :D Tako da ce ti najbolji savet dati mame sa iskustvom. :D

A kad' smo vec kod toga, malopre smo bili kod brata od ujaka mm-a i oni su nakupovali garderobe u smislu helankice, suknjice, majcice, prslucice, duksice, a ja sam mojim smizlicama kupila samo dve trenerkice za iznosenje i to je to sto imaju od garderobe konkretno. Pa zar im nije udobnije u bodicima bar tih prvih mesec dana dok bukvalno ne idemo nigde?! :huh:

Milichitza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav za debelice i malo da se ubacim :D

Pumpica treba. Bar je treba imati u rezervi. Najbolje pozajmiti od nekog,ako je moguce. Ja bez nje ovaj put ni u porodiliste.

Stvarcice,savet -ne preterujte. Vrlo lako cete dokupiti ako sta treba. Helanke,carapice,bodici su najprakticniji. Od suknjica i trenerkica nema vajde,samo moda a praktikum nikakav. I bebice toliko brzo rastu da vrlo brzo sve omali. Videcete vec kojom brzinom ;) zato samo osnovno;lako dokupiti,a svaki visak je bacanje para,iskreno.

Naxy, Ninimimididi, *TJ* i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav zenice :-)

TJ, u pravu si, nemas potrebe da im omah kupujes sve i svasta, brzo izrastu iz svega, a plus u pocetku ionako tesko da ces ici igde osim na kontrole i vakcine...polako samo. najvazniji si koliko vidim kupila. Tek ces posle poceti da ih modiras kako zelis :-), a tek kad dodje prolece uffff... miline. Ja sam toliko garderobe dobila od drugarice, posto joj je sin malo stariji od mog, da nismo stigli ni da iznosamo pola, Laki je brzo izrastao iz svega. 

E drage moje, ja sam juce isla da vadim hormone stitne, sve je ok,u pon idem na tu kontrolu. Ali sam zato isla i u bolnicu na ginekologiju, jer sam danima imala i kontrakcije a i jake bolove u donjem delu stomaka. Srecom primila me sama nacelnica, koja je bas dobra. makar mi se zasad cini tako.Nikada je ranije nisam srela, niti sam znala za nju, jer je nova nacelnica, a i ja nisam odavde Odmah me pregledala, radila ctg,UZ. Otvorena sam malo, nije strasno za sad,grlic mi je mekaniji. I po njenim proracunima ja sam juce bila 36+2, znaci da sam vec ta famozna 37 nedelja,tj.deveti mesec. CTG je bio uredan, i na UZ smo videli bebca. kaze da je dobro, sve u redu sa njim i da ima 2650 gr :-). Zakazala mi opet za nedelju dana da obavezno dodjem na CTG i UZ, i da pre toga odradim sve analize krvi, urina, i da moram obavezno na kontrole kod endokrinologa, kardiologa, interniste i plus obavezno moram kod anesteziologa.Malo vise racuna moramo da vodimo oko toga, zbog mog srca i astme. kako mi je dr rekla da moram sa anesteziologom da vidim da li ce on moci da mi da anesteziju ili ce nekkog strucnijeg morati zvati. Ufff, jedino me to i brine, ta anestezija jer me mesecima upozoravaju na to...Dr kaze da bi bilo super da izdrzim makar do ove 38.nedelje pa onda moze i da me poradja,ali u svakom slucaju mi je rekla da ukoliko opet budem imala jace bolove i konstantne da joj se javim, ako podje porodjaj, da je i to sad ok, jer je beba po UZ vec ok, da su joj pluca zrela i da moze da dise samostalno sto je mnogo bitno. Mene je najvise brinulo to da se ne porodim pre no sto udjem u deveti mesec, pa bi je morali nositi u Tuzlu u inkubator jer ova bolnica u Zvorniku nema inkubator. Hvala Bogu ta opasnost je prosla.

Drage moje, izvinite, ja sam se opet raspisala, ali znam da me razumete i da uvek mogu da racunam na vasu podrsku i savete. Sve to mi mnogo znaci.

 

Puno vas sve grlim i ljubim, pa se cujemo uskoro ponovo :-***

Milichitza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TJ,meni je najprakticnije i to joj stalno oblacim bodi sa kratkim rukavima i zeka dugih rukava ili bodi sa dugim rukavima i zeka bez rukava. Sve ostalo mi stoji,i benkice i pantalonice jer mi je neprakticno. Naravno svi bodici se raskopcavaju po sredini da joj ne bih navlacila preko glave i maltretirala je :) Kada zaplace brzom brzinom se raskopcamo,presvucemo i zakopcamo :) 

Naxy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav,drage trudnice! Konacno i ja udjoh u 3.trimester i odmah sa ulaskom pocinju i tegobe. Ledja,narocito u levom delu,znaju da me bas zabole i dok lezim,ponekad i kada sedim. Primetila sam da mi setnjica prija i sedenje strogo pravo,mada nekad i u tim polozajima zna da me zaboli.. Htedoh da vas pitam,kako ste vi resavale te probleme,ukoliko ste ih imale? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene puuunooo:)sad mi je vec mnogo mnogo jasnije. Vecina mojih drugarica nema decu, osim jedne koja je u ovom fazonu bila pre sedam godina pa se niceg ni ne seca. Ja nekako imam osecaj da cu se pre termina poroditi, ne znam zasto. Inace me svi zivi cimaju da se sada cuvam, famizni osmi mesec, a trudnoca mi je u pocetku bila onako rizicna, i samo mi stvaraju tenziju. Ali, mislimo pozitivno i nadamo se da ce sve proci bas kako treba.

Naxy, zelim ti da sve bude u redu, i da izdrzite jos malo. :babymommy:

Mene ledja ne bole, niti imam sve ono sto zene u ovim zadnjim mesecima imaju, naprotiv, bas osecam neku snagu, po kuci radim non stop, samo nesto izmisljam sto se posla tice, setam dosta, shodno tome da imam kucnog ljubimca koji zahteva setnju pa iako mm je preuzeo tu 'brigu', svakog jutra minimum sat vremena setamo. Bas mi prija, i lepo se razdrmam. Jedino sto sam pocela na svaki sum da se budim, ali bukvalno na svaki, i u toalet idem bas cesto.

Naxy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, sta to bi na "spisku trudnica"?!?!?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ŽENICE,  SRETNA VAM NOVA GODINA I BOŽIĆ I CIJELI SVETI JANUAR !!!

ISABELLA, LEXY, čestitam vam na vašim bebicama da ste nam žive i zdrave :angel:

Nemam vremena sjesti za komp, uvjek mi je neka trka-frka sa klincima. Čitam preko tel. novosti što pišete, tako da sam u toku. Izgleda da sam ušla i u top 10, na spisku trudnica :P (bar negdje da sam u top ten hehehehe). 

Curica i ja smo počele kašljati ovih dana i curi nam nos, liječimo se prirodnim lijekovima pa valjda nas i popusti. Sankanje nam je došlo glave. 

U srijedu idem vaditi briseve, pa ću vidjeti sa dr kada da dodjem na sledeći UZ. Bebica mi se manje vrti nego prije, porasla pa nema mjesta. 

Pozdravljam vas sve i pišemo se ovdje :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupih chicco tecni prasak za ves . Uz njega ne ide omeksivac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad ste kod omeksivaca, moja beba dobila neki osip a koristila sam chicco omeksivac. Ne mogo doduse. Kaze patronazna da ga izbacimo da vidimo kako ce reagovati.

Pumpica mi je bila super investicija, spasila me u porodilistu. A i sad mi znaci, mada ne treba bebu navikavati na flasicu ako vec hocete da dojite. 

Uzivajte devojke u trudnocama :) 

Mala zvoncice hvala na cestitkama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

samo da vam se javim na kratko. Danas sam imala pravo putesestvije po lekarima. Radila analize krvi, bila kod endokrinologa, pulmologa, interniste, anesteziologa... hehe, proslo pola dana. Morala sam raditi jos neke dodatne analize krvi jer mi se pre nekih mozda desetak dana pojavio neki nesnosan svrab. Sve me zivo svrbi,odracu kozu vise pa sam se pozalila mojoj dr endokrinologu koja me uputila na dodatne analize. Ispostavilo se da su mi nalazi prilicno losi, enzimi jetre su dosta poviseni, i na kraju mi je dr sa ginekologije koja me primila u petak porucila da dodjem sutra da lezim u bolnicu i da mi urade jos neke dodatne analize kao i UZ jetre. Mozda ce morati da mi se uradi hitni carski rez.... malo sam uplasena, pa me zanima da li je neka od vas imala slicna iskustva?

Malisa ce ici kod bake na par dana dok tajo radi, ali znam da ce mi bas biti jako jako tesko bez njega, i supruga naravno....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naxy sta ces slusamo ih,sve za dobro nasih bebica, kad se porodimo sve prolazi :)  Ne znam koliko je slicno tvom slucaju ali mozda te malo utesi, meni je sestra dobila preeklampsiju pred kraj trudnoce,hitan carski u 37 nedelji,dobro i ona i beba. Ti si vidim 36ta,za par dana 37ma,ne plasi se :)

Ni ja ne znam kako cu bez starije da izdrzim najmanje 9 dana ako je naravno sve u redu. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

samo da vam se javim na kratko. Danas sam imala pravo putesestvije po lekarima. Radila analize krvi, bila kod endokrinologa, pulmologa, interniste, anesteziologa... hehe, proslo pola dana. Morala sam raditi jos neke dodatne analize krvi jer mi se pre nekih mozda desetak dana pojavio neki nesnosan svrab. Sve me zivo svrbi,odracu kozu vise pa sam se pozalila mojoj dr endokrinologu koja me uputila na dodatne analize. Ispostavilo se da su mi nalazi prilicno losi, enzimi jetre su dosta poviseni, i na kraju mi je dr sa ginekologije koja me primila u petak porucila da dodjem sutra da lezim u bolnicu i da mi urade jos neke dodatne analize kao i UZ jetre. Mozda ce morati da mi se uradi hitni carski rez.... malo sam uplasena, pa me zanima da li je neka od vas imala slicna iskustva?

Malisa ce ici kod bake na par dana dok tajo radi, ali znam da ce mi bas biti jako jako tesko bez njega, i supruga naravno....

 

naxy, ti i ja identicne bitke vodimo. Ista situacija kod mene. Preeklampsija, jetra...svrab prolazi istog momenta kad se porodis, do tada nista ne pomaze.  Ne brini, samo je vazno da si pod nadzorom. Nece ti raditi hitan carski, ali te nece pustiti bas do termina. 

Kod mene jos jedna nova komplikacija. Leukocoti 20. Danas su mi radili skrining krvi na leukemiju i cekam rezultate. Posle podne idem kod interniste na uz abdomena. I eto, zasto ne jos malo stresa!?! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene, drage moje, nisam mogla ranije da vam se javim. Porodila sam se 29.12. u 12:50h, Dunja je bila teska 3000gr, dugacka 50cm, ocena 9, sve kako treba, hvala Bogu. Porodjaj je bio uzasno dug i tezak, ali sta je tu je, bitno je da je bebica kako treba.  

Izi, cestitke, neka je ziva i zdrava! :wub: 

Nisam mogla ranije da vam se javim, ali sam vas pratila. Puno pozdrava i poljubaca od nas dve! :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majce bas si zmajce! Cestitamo!!! Da nam je ziva, zdrava, lepa i pametna Dunjica!! 

MajceZmajce3 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super Majce! :baby:Cestitam na Dunjici!

Kako se svi bolovi zaborave kad ugledaš bebu! I super je datum ;)

MajceZmajce3 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno!!! :wub:
Da, zaborave se bolovi, ali ostanu traume, haha. :D
Definitivno cu sledeci put na carski rez, namucili su me bas, ali opet kazem hvala Bogu pa je sa bebom sve kako treba. 
 

Isabella voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majce cestitam da je ziva i zdrava. Tebi brz oporavak.

Ja sam inace popila tothemu, 40 ampula i sad sam presla na kupinovo vino. Casica uz rucak. Vadim krv 15tog pa cu videti da li se imalo poboljsalo. Nerviram se bas oko rezultata, a jos ih nemam. 18tog imam pregled pa cemo tacno videti sta kako.

Kako ste vi ostale zenice? Ko je blizu meni? Termin mi je 18.02. Mene uhvati umor i dremez za cas.

MajceZmajce3 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke Majce!!! :)

Jutros sam bila do lab da kompletiram rezultate i ne mogu da se naspavam i odmorim,kao da sam ne znam koliko km presla.

Inace dr mi rece da idem na odeljenje tek tamo 18,19 da se dogovorim oko cr. Meni to kasno termin mi je 27 al sta cu :mellow:

Ivalok podrska za vas!

MajceZmajce3 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav za sve. Ja sam nova na forumu i imam pitanje za vas. Sad sam 30 nedelja i do skoro nije bilo nikakvih problema u trudnoci. Medjutim poslednjih 10 dana cim izadjem iz kuce imam problem. Odmah mi se pripiski a cak se nekad desi i da krene jer ne mogu da sprecim niti iskontrolisem besiku. Plus imam osecaj kao da ce beba da ispadne. Neki pritisak na donji stomak koji ne umem da objasnim,plus odmah krece i bol koji je malo jaci od menstrualnog. Ne znam sta to moze da bude. Beba je okrenuta karlicno i osecam kako sutira samo u donjem stomaku,nikad gore. Sutra treba da idem na ultrazvuk i po rezultate krvi i mokrace ali sam zabrinutq i ne mogu da docekam. Da li neko zna sta moze da bude? Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Drage Naxy i Ivalok držite se devoke. Verujem da vam nije lako ali jake ste vi žene. Baš mi je žao što se tako patite. <_<

Ana Grdic, ja sam cesto imala taj osecaj da ce mi beba ispasti i mislim da je to normalno pred kraj. Za bešiku je isto potpuno normalno sve to. Ipak ako imaš te menstrualne bolove možda ne bi bilo loše da odeš do dr-a jer si tek 30. nedelja imaš još dosta.

Izmenjeno od strane Isabella

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.