Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja juče jedva nađoh pampres premium care 1, jedno jedino pakovanje. To sam mislila za početak a posle stvarno nemam pojma koje ću pelene. 

 A tek te Bambo teško da ovde ima i ja sam čula dosta da ih hvale. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

najbolji ti onda taj baby senzitiv i nabavi obavezno pored pavloviceve SUDOKREM, on ti je za ojede, sa cinkom. Dobije se uzorak u porodilistu. Evo, ja mog malisu stalno presvlacim najmanje 10 pelena u toku dana, i malopre primetim blagi osip oko guze. A sudokrem je ekstra za te stvari, crvenila osipe ojede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

ju,ju, stomacici, sta je ovo? Kakvo zatisje? Jel nailazi cunami beba? Znam da ima kandidata.... Lexy, Majce, Isa?

Izmenjeno od strane Ninimimididi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam juce na pregledu, otvorena jedan prst, sad sam se bas uprpila :) 

Rece mi doktorka da ne brinem, da imam dobro telo za radjanje:D Pita me da li imam kontrakcije, ali ja uopste ne osetim ni one lazne, ne znam da li ne mogu da ih prepoznam ili ih uopste nemam. Osecate li ih vi?

Gde je Lexy? Ona rece da su joj rekli da izdrzi do nedelje. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BgB koja si nedelja? Ja osećam lažne kontrakcije stalno, zapravo baš često poslednje nedelje i pre sam ih imala ali ređe. 

Nadam se da će se Lexy javiti uskoro sa lepim vestima :)

Tačno neko zatišje pred buru :babycrib:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isabella, kako one izgledaju? Ja znam za prave, njih ne mogu da promasim, ali te lazne ne znam da prepoznam. Osecam samo jak pritisak dole, rekla mi je da je i krenula glavicom pa je pritisak od toga. 

Sad sam 37+2 

Mada, ne uzdam se u to, zbog neredovnog ciklusa, valjda su mi dobro odredili nedelju. 17-tog januara mi je termin. 

Alekseja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izi, da se ne vraćam unazad, ja sam nešto utripovala da imaš zakazani carski u ponedeljak i juče stalno ulazim a tebe nema :)

Sigurno sam preletela preko postova, pročitala ponedeljak i odmah pomislila na ovaj koji je prošao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam juce na pregledu, otvorena jedan prst, sad sam se bas uprpila :) 

Rece mi doktorka da ne brinem, da imam dobro telo za radjanje:D Pita me da li imam kontrakcije, ali ja uopste ne osetim ni one lazne, ne znam da li ne mogu da ih prepoznam ili ih uopste nemam. Osecate li ih vi?

Gde je Lexy? Ona rece da su joj rekli da izdrzi do nedelje. 

 

BgB, ja sam bila još na početku devetog otvorena 2,5-3cm a eto prešla sam termin. Još tada je dr hteo da me ostavi i porodi ali sam pobegla:DHtela sam da bude onda kad curica poželi. Vidim da si 38. nedelja, tako da, može a i ne mora da znači ;)

BgB voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo zene drage, kako ste? 

Ja bas i nisam najbolje. Uprkos tome sto mi je pritisak super, beba odlicno napreduje, nisam otecena, jutros su mi stigli rezultati urina i nisu bas sjajni. Proteini su mi na granici, sto ce reci da je pitanje vremena kada cu uleteti u preeklampsiju. Dr me je jedva pustio kuci danas, ali za dve nedelje moram da se vratim u bolnicu i ostajem verovatno do kraja( ili bar dokle dobacimo).  Ne znam kako cu sa ovim malecnim kod kuce. Bas sam se uplasila. 

Kako ste vi? Kada cete, zene? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj draga ivalok, pa to i nisu najsjajnije vesti.... Ali ti si jaka i zene i iudrzaces kao i do sada sve tvije prepreke u trudnoci! Preguraj taj osmi pa onda sta bude!

ooo bgb pa i ti mozes iznenaditi!

isa pa ti si jos ovde????

a lexy se sigurno mazi sa svojom bebom i nema net da nam se javi....

lexy, Isabella i mala zvoncica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene konacno! :D Juce sam bila u skolici i onda sam "malo" svrljala po gradu. Koristim priliku dok jos mogu. :) Nego, devojke, nesto me zanima. Cesto cujem od mama koje su pred sam porodjaj da osecaju pritisak na debelo crevo sto navodno znaci da se beba namesta glavicom da izadje, ali ja taj pritisak osecam skoro svaki dan. Jos se zezam, pa stalno govorim mm-u kako imam osecaj da ce mi svakog casa izleteti nogica kroz (da me izvinete) anus. Je l' to normalno ili ne? :huh: Mozda ja osecam taj pritisak, jer su ipak dve bebe upitanju.

Nini, kupila sam te Pampers Sensitive maramice i uopste mi se ne dopada njihov miris. Ali dobro - s' obzirom da cemo za par dana potrositi celo pakovanje, izdrzacu. :P A za Sudocrem znam posto ga ja inace koristim, jer mi se leti uvek upale noge posle brijanja, pa mazem sa tim i odmah prodje.

Izi, te Bambo pelene mozes da narucis preko njihovog sajta. Ja cu bas probati kakve su. Jako hvale Bambo, DM Babylove, Libero, Puffies i Violeta. Ja sam uzela u Madjarskoj ono najvece pakovanje Pampers Premium Care pelena, a sada moram uzeti jos jedno pakovanje nekih, jer u porodiliste nosim jedno, a drugo cu ostaviti kod kuce.

Ivalok, pa je l' mogu sa nekom terapijicom da se odrzavaju ti proteini na nekom normalnom nivou? Joj verujem da ti nije svejedno, a tako malo je ostalo do kraja. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isabella, kako one izgledaju? Ja znam za prave, njih ne mogu da promasim, ali te lazne ne znam da prepoznam. Osecam samo jak pritisak dole, rekla mi je da je i krenula glavicom pa je pritisak od toga. 

Sad sam 37+2 

Mada, ne uzdam se u to, zbog neredovnog ciklusa, valjda su mi dobro odredili nedelju. 17-tog januara mi je termin. 

meni se stvrdne ceo stomak bude kao kamen i tako minut-dva, nekad me zaboli ali uglavnom je bol podnošljiv, ogroman pritisak na bešiku i ostenem bez daha ako npr ležim moram da ustanem

ja znam za lažne prave čekam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izi, da se ne vraćam unazad, ja sam nešto utripovala da imaš zakazani carski u ponedeljak i juče stalno ulazim a tebe nema :)

Sigurno sam preletela preko postova, pročitala ponedeljak i odmah pomislila na ovaj koji je prošao :D

Draga Bubi dobro si pročitala, trebala sam u ponedeljak na carski ali se situacija malo promenila tako da ima šanse i za prirodni :) Videćemo sutra a ja se javljam kad budem mogla 

BubiBi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj drži se Ivalok, ne mogu da zamislim kako ti je :( Samo još malo da preguraš 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Bubi dobro si pročitala, trebala sam u ponedeljak na carski ali se situacija malo promenila tako da ima šanse i za prirodni :) Videćemo sutra a ja se javljam kad budem mogla 

Aha, dakle, može i za doček :wub:

Isabella voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hmmm, Lexy se najverovatnije vec druzi sa svojim bekanom :) cim je nema da se javi...a mi cekamo :) 

 Izi,ajde bre vise!!!! Nestrpljiva sam da cujem prve utiske :wub:

lexy i Isabella volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidi vidi, ocekuje se puno novosti :)

Danas sam radila prvi ctg, pozalila sam se na ostre bolove napred nisko (kao u grlicu) i tupe bolove u donjem delu ledja koje sam osecala juce prepodne. Ctg je dobar,bez kontrakcija,verovatno se kaze nekako nezgodno namestila. Dobila sam i uput da ne udjem u praznike bez njega,ipak do 11. ko zna sta moze biti.  Sad cekam jos rezultate 31. i ako su dobri ja sam spremna :)^_^

Nocu evo vidite i ne spavam, imam gorusicu,ne mogu da se namestim,cak i na levi bok ne mogu da disem,pocela su ledja da me bole,sve me zivo svrbi :D i eto..jedva cekam. :)

 

*TJ* i mala zvoncica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heeej, gdje ste ženice. Nije me bilo par dana, a ja očekivala da će se bar tri poroditi do sada :rolleyes:. Izgleda da bebice znaju da je hladno vani pa još koji dan da ostanu ispod maminog srca.

Isabella, javljaj šta je danas bilo, da li su te zadržali u bolnici?

Ivalok, termin nam je u dan razlike, ne mogu ni zamisliti kako ti  je. Čuvaj se, imaš li bilo koga da ti pričuva starije djete, znam koliko to opterećuje kad nemas nikog da pripazi. 

TJ, meni su pampers pelene ubjedljivo najbolje jesu i najskuplje i njih sam planirala koristiti dok beba ne napuni 6 mj. a mozda i više. Violetine pelene ne bih nikom preporučila, koristila sam ih jednom dok je Milica bila mala i dobila je osip. Kasnije ih opet kupim za Pavla (imao je oko 1,5 god.) uzasno su krute i morala sam ga presvlačiti u toku noci sav bude mokar. Violetine pelene su sra*e, doduše možda su se popravili. E sad, violetine vlažne maramice su Ok, često ih koristim imaš 4-5 vrsta  sa aloom, kamilicom, nevenom...sensitiv... i imaju plastični poklopac da se brzo ne isuše, mozda su mi malo prevlažne. Bekutan vl. maramice su mi super mekane su, velike, lijepo mirisu....samo im je mana sto nemaju plastični poklopac. Pampers vl. maramice su mi bezveze.  E sad svaka od nas ima neki svoj ukus, svoja pravila..... vremenom ćeš naći odnos cijene i kvaliteta koji vama odgovara.  

Bila sam juče na prvom CTG-u, sve je u redu nema kontrakcija, isla sam na UZV i opet smo se gledale, ima mali prćasti nosić i bucmaste obraze i zjevala je i češkala se rukicama i protezala se i vjerovatno smo je probudili. Kaze dr da malo prednjači, par dana, procjenjena težina bebe je 2100 gr (meni je to nesto puno, al vidjećemo na sledećem pregledu),  idem na bolovanje od 01.01. ne da mi vise da radim. Sledeći pregled mi je zakazala 13,01. tad radim briseve i da do tada uradim KKS i urin. 

 

*TJ* i Dica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, mala zvoncice, ogromna beba :) moja je 1750g, a satro malo prednjaci- hahahha

Grozno mi je. Imam zenu i babe koje ulecu povremeno, ali nije slatko!!! Samo da izguram jos 4/5 nedelja, bilo bi dobro. Da bar udjem u deveti mesec. Samo kad pomislim da treba da lezim u bolnici te 4 nedelje, nije mi dobro. I meni su vec radili ctg- to je ok, mada mene ctg smara!!!! 

Hajde zenice, obradujte nas lepim vestima. Mada, kad su bebane cekale ovoliko, neka sacekaju i 1. E, mame, mozda dodje ministar da vas obidje :)   :) .

Ninimimididi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 E cao zenic, evo i mene. Citala sam vas ali nikako da pisem. Decak mi se razboleo, slini, suzi, kaslje, temperatura, blagi uzas. S njim sam stalno. Nemam volju da pisem. Daj jedan sirupic, daj drugi, meri temperaturu, brisi nos. :( Sad mu je bolje ali jos nije onaj stari. Pored svega mene ubi ujutru grlo. Ne mogu pricati.

Ulazila sam da vidim jel ima prinova ali izgleda jos nista. :) Sad kad nagrnu. :) Ja idem tek na pregled 18.01 tad cu biti 36 nedelja. Ne mogu da docekam. :)

Ljubim vas sve i citam, ne brinite.

P.s. Osecam dole nekad da ce mi se besika puci. Nekad me tako pritisne da je strasno. Tako neki orgaymican osecaj. :) Jel se vama to desava? Sta je to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BgB poslala sam ti poruku. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu sam devojke i dalje 2 u 1, više se smorih sa ovim šetnjama. Danas sam bila prvi put u porodilištu, pogledala me dr na uz i kaže dođi 02.01. -_- jao rekoh više sestro slatka hoćemo li? Zapela je da me prebaci u Novu godinu pa to ti je. Ja je pitam hoćemo li carski ili prirodno, kaže videćemo tad, ali da se pripremim i za carski kaže glavica 99 mm (u prevodu glavata je :D).

Makar sam videla spisak stvari za porodilište i ponovo izvadila neke stvari iz torbe, dakle definitivno spavaćice ne daju naše i ništa za bebu ne treba osim za izlazak.

A ljubaznost sestara je na "nivou". Znam da i njima nije lako ali kad sam videla da je izašla sa punim ustima hrane da pita šta čekamo, zamalo je nisam pitala ima li šta za nas trudnice u čekaonici :lol:

 

Alekseja ja imam osećaj da će bešika pući kad mi naiđu te pripremne kontrakcije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci Izi jos 2 dana ukoliko gospodjica ne porani :) Za CR si 3 dana na infuziji,pa onda keks i pire i griz na vodi i tek 5.dan normalno. Kada te skinu sa infuzije mozes plazmu,to obavezno ponesi i dosta vode :) Ajd jos ova 2 dana se druzimo ovde,pa onda u Caskalistu :wub:

Mi koristimo Pampers Premium Care i za sada su odlicne,ne propustaju ni veliku kaku :) A vlazne isto Pampers sensitive,jes da imaju cudan miris kao sto kaze TJ,ali su ok.

Violetu niko nije hvalio koliko znam,Baby love hvale,i njih imam pa cu da proverim kada istrosim Pampers.

*TJ* i Isabella volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Veko na savetima, plazmu sam već bila spakovala krišom u peškir kad ono na spisku piše poneti 2 pakovanja plazme, oduševila sam se :D

Družimo se uskoro :wub:

 

veka73 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.