Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Pa eto, sad i za sad nemam. Sad sam 26. Cini mi se da mi se u prvoj javilo ranije. Nadam se da ce me zaobici sad. Znam da je bas neprijatno, ali probaj da ne mislis na to. Vidi, mora nesto da bude :)). Evo dokaza da je svaka trudnoca za sebe, cak i kod iste zene. Kazu da malko pomaze kad opustis ruke pored tela i lagano vrtis saku u zglobu, naizmrnicno levo-desno. Tako pijanisti odmaraju sake. Mada je jedino delotvorno sredstvo:porodjaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa eto, sad i za sad nemam. Sad sam 26. Cini mi se da mi se u prvoj javilo ranije. Nadam se da ce me zaobici sad. Znam da je bas neprijatno, ali probaj da ne mislis na to. Vidi, mora nesto da bude :)). Evo dokaza da je svaka trudnoca za sebe, cak i kod iste zene. Kazu da malko pomaze kad opustis ruke pored tela i lagano vrtis saku u zglobu, naizmrnicno levo-desno. Tako pijanisti odmaraju sake. Mada je jedino delotvorno sredstvo:porodjaj :)

do sada sam imala savrsenu trudnocu al me ovaj osmi i deveri unistis skroz. Eto, prvo dve devojcice imala nwku alergiju i svrabove i kijavicu a sad decak pa ovo.

 

i sad sam dosadna.... Danas ceo dan osetim te "mrave" a ovih dana bilo povremeno. Jos malo pa ce valjda proci, da bar izdrzim jos dve ned i onda moze napolje!

ivalok voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ninimimididi, ako ti je za utehu, u prvoj t sam pored trnjenja u devetom imala i UZASAN osip po stomaku i nogama. Svrbelo je kao djavo, tako da mi je trnjenje bilo neprimetno :) . sve se izdrzi. Eto vidis, sad bas nista nista nista. Bio bi red da tako i ostane. Red da i ja prodjem glatko. Oba puta su decaci u pitanju. Ja sam srece kurate, definitivno. :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ninimimididi, ako ti je za utehu, u prvoj t sam pored trnjenja u devetom imala i UZASAN osip po stomaku i nogama. Svrbelo je kao djavo, tako da mi je trnjenje bilo neprimetno :) . sve se izdrzi. Eto vidis, sad bas nista nista nista. Bio bi red da tako i ostane. Red da i ja prodjem glatko. Oba puta su decaci u pitanju. Ja sam srece kurate, definitivno. :))

ali bila si nesto skoro u bolnici, cini mi se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ninimimididi, ako ti je za utehu, u prvoj t sam pored trnjenja u devetom imala i UZASAN osip po stomaku i nogama. Svrbelo je kao djavo, tako da mi je trnjenje bilo neprimetno :) . sve se izdrzi. Eto vidis, sad bas nista nista nista. Bio bi red da tako i ostane. Red da i ja prodjem glatko. Oba puta su decaci u pitanju. Ja sam srece kurate, definitivno. :))

ali bila si nesto skoro u bolnici, cini mi se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana cestitamo deckonju i neka je ziv i zdrav i brzo se oporavi :baby::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je danas tako tezak dan, uzas. Kupila sam jedan bodic, zeke, kapicu ... Mada, sve onaj lepi pamuk, cini mi se da je tanko... Kako uopste obuci zimsku bebu :huh:

ivalok voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uzeh i par zekica od plisa,to mi je za zimu a ispod cu,ako treba,i one kosuljice na preklop. Nije mi frka kada je kuci,problem ce biti kada izadjemo napolje. Jedino sto sam kupila je jaknica,a najverovatnije cu kupiti skafander,ipak do marta,aprila ce da bude hladno.

Ja imam po vratu,dekolteu,stomaku i ledjima bradavice,svake godine ih sve vise,a mislim da je od mora i sunca,ali poslednjih meseci se upetostrucile. Pitala 2 ginekologa u DZ da li mogu da prenesem to i da zarazim malenu,rekose mi da ne mogu,ali nesto nisam sigurna u to. Cak su mi i na areolama izasle...Pitacu dr.u ponedeljak kada odemo,a ako je prelazno onda ne bih ni pokusavala da je dojim. Ne znam da li da odem do dermatologa da pitam ili da verujem ovim dr. Tako sam dobro podlozna raznim koznim problemima,a bele fleke ili gljivice imam od 16.god.i nema sanse da mi se maknu. Pride sam 2 puta imala i alergiju na kozi,tkzv.dermografizam,tj.svrab po celoj kozi i izadju kao bicevi gde god da se pocesem. Na srecu bar me to zaobislo u T.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uzeh i par zekica od plisa,to mi je za zimu a ispod cu,ako treba,i one kosuljice na preklop. Nije mi frka kada je kuci,problem ce biti kada izadjemo napolje. Jedino sto sam kupila je jaknica,a najverovatnije cu kupiti skafander,ipak do marta,aprila ce da bude hladno.

Ja imam po vratu,dekolteu,stomaku i ledjima bradavice,svake godine ih sve vise,a mislim da je od mora i sunca,ali poslednjih meseci se upetostrucile. Pitala 2 ginekologa u DZ da li mogu da prenesem to i da zarazim malenu,rekose mi da ne mogu,ali nesto nisam sigurna u to. Cak su mi i na areolama izasle...Pitacu dr.u ponedeljak kada odemo,a ako je prelazno onda ne bih ni pokusavala da je dojim. Ne znam da li da odem do dermatologa da pitam ili da verujem ovim dr. Tako sam dobro podlozna raznim koznim problemima,a bele fleke ili gljivice imam od 16.god.i nema sanse da mi se maknu. Pride sam 2 puta imala i alergiju na kozi,tkzv.dermografizam,tj.svrab po celoj kozi i izadju kao bicevi gde god da se pocesem. Na srecu bar me to zaobislo u T.

sto se tice tih bradavica sasvim su normalna pojava u trudnoci i oni beli mladezi. Od nas tri u sobi sve smo ih imale. Imam i po aerolama. Nisam zarazila nijednu bebu tako da stvarno mislim da bespotrebno brines. U predhodnoj tr sam imala i neko gljivicno ob po kozi i to samo u trudnoci i isto nije preslo na bebu. Povuklo se samo. Sasvim je normalna ta pojacana pigmentacija, mladezi, bradavice, pad imuniteta itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ninimimididi, bila zbog hematoma koji sam sama napravila, ispunjavajucu bracnu duznost( citaj keks s muzem). Sve to jer mi je posteljica bila nisko . Hvala bogu, povukla se i podigla se sada, hematom odavno nestao. 

Sto se bradavica tice, i to sam imala. Moja prva trudnoca je skup svih mogucih komplikacija koje jedna zena moze da ima, trebalo.bi knjigu da napisem( ukljucujuci i operaciju na carskom, gubitak jednog jajnika i redigovanje drugog, preeklampsiju).  Elem, meni su sve te kolonije bradavica na vratu pootpadale posle porodjaja i niko nije zarazen. U ovoj trudnoci mi je izasla bradavica na samoj bradavici dojke i dr je rekao da cu pred porodjaj morati da je skinem. Mogu da zamislim tu divotu.  

I ja imam dilemu sto se oblacenja zimske bebe tice!! Koliko cega mi treba? Sta kupiti. Prva beba je prva tri meseca zivota provela u bodicima kratkih rukava, tako da nista nemam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koja veličina se kupuje za novorođenče? 56?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana84, bravo, čestitke od srca! Dečkić je veliki, nek tako lepo raste i  dalje i nek bude zdrav i srećan! 

Ninimimididi, imala sam ja sindrom karpalnog tunela u trudnoći, odvratno je. Prošlo je čim sam se porodila, ako je za utehu. 

Ninimimididi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koja veličina se kupuje za novorođenče? 56?

to to je otprilike od 0-3m.

Isabella voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sto se tice oblacenja zimskog drteta nemam blage veze. Moje su rodjene u svgustu i sept. A sad ocekujemo sredinom dec. Imam plisano odelce, neki bodi ispod dug rukav deblji, kontam neke hulahopkice.i debele pletene carape. Kupila sam dzak sa rukavima debeli plisani, kapuljacom i neku puniju kapu. Drzacu gs u ruci pa ce mu valjda biti toplo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cime se pokriva tek rodjena beba u krevecu? Da li je onaj jorgancic koji ide uz posteljine mnogo u stanu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cime se pokriva tek rodjena beba u krevecu? Da li je onaj jorgancic koji ide uz posteljine mnogo u stanu?

zavisi.... Mojij prvoj je uvek bilo vrucina pa je nisam truntala a druga rodj u avgustu bila smrza. Da bi joj bilo fino morala sam joj i carapice i dug bodi i odelce sa dugim ruk i stopicama i preko deblje cebe. Tek je tako natruntana lepo spavala. Al meni su zakon dzakovi za spavanje pogotovo kad napune dvs m i pocnu spavati celu noc. A sad kako cu nemam pojma ali bice toplo u kuci dan noc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dzak, dakle, sme kod novorodjenceta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dzak, dakle, sme kod novorodjenceta?

pa sto da ne, vidjala sam i skroz male, one bez rukava. Al kazem ti ja sam moje devojcice te sa dva meseca stavljala. Okupam sredim, stavim u dzak, podojim i na spavanjac i mirni do jutra. Nezgodno je kad su jako mali pa kake non stop, skidaj, otkopcavaj pa se unervoze, a muuz umesto da pripimogne pocne da dobacuje HOCES LI VEC JEDNOM!

ivalok voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa sto da ne, vidjala sam i skroz male, one bez rukava. Al kazem ti ja sam moje devojcice te sa dva meseca stavljala. Okupam sredim, stavim u dzak, podojim i na spavanjac i mirni do jutra. Nezgodno je kad su jako mali pa kake non stop, skidaj, otkopcavaj pa se unervoze, a muuz umesto da pripimogne pocne da dobacuje HOCES LI VEC JEDNOM!

ahahaha i moj je znao da se pravi jako pametan! To se resi tako sto mu das ukakanu bebu i nestanes iz sobe. Da vidis kako zapomaze i doziva. Posle cuti neko vreme,pa opet. :))))))) 

Naxy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i kad se tako mali naviknu na dzak posle nema problema a zamisli da mu sa godinu dana prvi put stavis! Meni ova starija i sad spava u dzaku nocu i sama mi kaze U DZAK! meni to stvarno ekstra. Stavim ih pa ti se vrti i migolji koliko hoces.

E meni se jutros moji mravi javili i bas se plasim da ne ispustim devojcicu ili nesto na nhih kad mi se krenu motati oko nogu. Ali izdrzljivo je. Ono nije bilo normalno pre. U pola pet ujutro krenulo bi kijanje jedno dvadeset puta pa svrab dlanova i zglobova, cesala sam se do krvi. A nisam alergicna ninasta i proslo je cim sam se porodila, tako da se bas nadam da ce i ovo proci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i kad se tako mali naviknu na dzak posle nema problema a zamisli da mu sa godinu dana prvi put stavis! Meni ova starija i sad spava u dzaku nocu i sama mi kaze U DZAK! meni to stvarno ekstra. Stavim ih pa ti se vrti i migolji koliko hoces.

E meni se jutros moji mravi javili i bas se plasim da ne ispustim devojcicu ili nesto na nhih kad mi se krenu motati oko nogu. Ali izdrzljivo je. Ono nije bilo normalno pre. U pola pet ujutro krenulo bi kijanje jedno dvadeset puta pa svrab dlanova i zglobova, cesala sam se do krvi. A nisam alergicna ninasta i proslo je cim sam se porodila, tako da se bas nadam da ce i ovo proci.

hoce sigurno, bez brige!!! Ti osipi pred kraj imaju veze s jetrom ili cak negde procitsh i s muskom dnk, a ne alrgijom. Zavidim onim tridnicama koje uzivaju u drugom stanju, iskreno, meni i nje neki uzitak. Jedva cekam da se porodim i uzivam u deci. Boga mi, odustajem lagano od svoje ideje treceg deteta. Ne zbog deteta, vec zbog trudnoce.

Puslica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas se za prvo vreme beba vezuje u kiflu, pa mislim da ce to biti dovoljno dok spava, ne znam videcu jos. Dzak je bolji nego jorgan, ne bih se bas usudila da dete pokrivam jorganom ili bilo kojim prekrivacem koji moze da se pomeri. 

za izlazak iz porodilista cu da iskoristim neki skafander ili jednostavno da je pokrijem necim toplim, jer svakako mora da izadje u jajetu (auto sedistu). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hoce sigurno, bez brige!!! Ti osipi pred kraj imaju veze s jetrom ili cak negde procitsh i s muskom dnk, a ne alrgijom. Zavidim onim tridnicama koje uzivaju u drugom stanju, iskreno, meni i nje neki uzitak. Jedva cekam da se porodim i uzivam u deci. Boga mi, odustajem lagano od svoje ideje treceg deteta. Ne zbog deteta, vec zbog trudnoce.

nemoj tako. Ja bi onda vec posle prvog odustala a cekam trece. Deca su divna. Imala sam endometriozu i materica se skroz izoblicila i ne moze da se vrati sama nego inakcijama. A to nismo znali. Uraste mi posteljica i kad izadje cini se da je cela a ono ostanu komadi. Prokrvarila sam osmi dan jedva me spasli. Na stolu sam vec izgovarala oce nas jer sam mislila da je kraj. Sestre mi nisu krv mogle izvadoti cula sam komentare pa vene su prazne. I povratih se posle toga, transfuzije lekovi.... Ja se izmuzavala i sacuvala mleko. Posle drugog por kao fol mi daju inekciju i mat se skupi jos u porod i gledali na uz i KONJI kazu ovo ce samo izaci sto je ostalo. I natavno ja prokrvarim posle tri ned, radili rev na zivo i natavno ostaci posteljice. Tako da draga moja OVO JE PESMA!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana,javi se da vidimo kako ste ti i Novak :wub: Kada ce da vas puste kuci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivalok ni ja ne uzivam u trudnoci, jedva cekam da se beba rodi.

Malo, malo pa me uhvati nervoza, prebiranje po glavi sta mi treba... Ipak mi je prva beba bila prije pet godina.

Bgb, kako je umatavas, jel u pelene? Jel ne stavljas siroki?

Ja se sve lomim da uopste ne pripremam pelene za siroki.

 

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.