Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

:huh:ih naravno da ima, to ti je sastavni deo, ja sam se i pitala gde nam se sad nalaze crevca?

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha, i pre T su mi gasovi bili najbolji drugari,a sada tek....na sve strane prste :) A cini mi se da su mi crevca negde skroz sa desne strane,nekad kada stavim ruku osetim krcanje tu negde ispod rebaraca :D

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nesto i nemam gasove, al sto podrigujem :o ...to niste culi sigurno...

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gasovi u trudnoći?! Ma gde to... :lol:

Mm je počeo da beži od mene kad mi naiđu...

 

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro mamice :-)

Jos jedan "prolecni" dan! I hvala Bogu na tome - nmg da zakopcam zimsku jaknu i odgovara mi da potraje ovo toplo vreme, da je ne kupujem sad kad sam pri kraju!

Vec tri dana me kidaju ledja i donji stomak, kao da sam u PMS-u. Danas konacno UZ pa da vidim sta se to desava unutra!

Torba spremna odavno, i moja i njena :-) samo da krenemo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koja si nedelja? Verovatno si vec pocela da se otvaras... Mene zna probadati u donjem stomaku i to pogotovo kad se preforsiram nesto ili dugo hhodam. Mi idemo u pon na UZ a ja jos nista nisam spremila. Od sutra smo deveti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve losije spavam smrc:(

Mene isto zaboli donji stomak ali ne mogu da odredim da li kada se ona zgrci ili je to kontrakcija...a desava se na sat-dva.

Torba i dalje prazna,nikako da je napunim:rolleyes: 

I mi u ponedeljak ponovo na UZ :) Sutra mi stizu kapi za grceve i kengur sto narucih od drugara iz Londona ... 

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana,ti danas u bolnicu,a sutra pada upoznavanje :wub::baby:

Cekamo lepe vesti,da bude brzinski i lak porodjaj i da pozelimo srecu mami i Novaku:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To ti ona udara po grlicu a verovatno se i otvaras polako. Kod kontrakcije ti se ceo stomak stvrdne i bude kao kamen.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To ti ona udara po grlicu a verovatno se i otvaras polako. Kod kontrakcije ti se ceo stomak stvrdne i bude kao kamen.

 

Nemora da bude,meni se tomak stvrdne i kao kamen,stegnut ali od kontrakcija ni K :)

 

Ola zene evo mene,jedem kobasicu ,kajmak,papriku u pavlaci tursiju...jedi jedi Ivana i red mandarina kafe,od uvece neces:lol:

Veceras u 18h ulazim,a sutra ujutru a indukciju,otvorena prst ipo<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim na BH kontrakcije... Ove prave su nesto drugo... Ej, sa srecom sutra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:huh:imam jednu nedoumicu. Da li biste kupile chiccovu ili mam pumpicu za
grude? Jeftinije jsu od aventa a nesto mi se bas ne daje toliko para....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kupih Aventovu za cini mi se 4500 sa 3 case za mleko u Dexy co,cetvrtkom imaju 5% popusta. A u ovom slucaju bih pre izabrala Chicco jer su mi i oni u tom rangu. Od Chicco sam uzela grejac i sterilizator jer su jeftiniji od Aventa a na istom principu rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa trenutno je akcija u aksi i chicco je nepune 3500 a svasta mi jos treba a to je nesto sto cu mozda malo koristiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kupila ovde pumpu za 19 evra a uz to ide sterilizator, merica i 10 tufera za grudi.

Kupili  smo i sterilizator za 6 flasica gde uz to ide jedna flasica, cucla i štipaljka za 28 evra. To su bila neka sniženja inače je prava cena veća za 10 evra a obe stvari su brend Tommee Tippee. 

Ako budem dojila biće super i neću puno koristiti ove zezalice ali eto neka su tu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kupila ovde pumpu za 19 evra a uz to ide sterilizator, merica i 10 tufera za grudi.

Kupili  smo i sterilizator za 6 flasica gde uz to ide jedna flasica, cucla i štipaljka za 28 evra. To su bila neka sniženja inače je prava cena veća za 10 evra.

Ako budem dojila biće super i neću puno koristiti ove zezalice ali eto neka su tu. 

ma ovde te jedva docekaju da oderu kozu s ledja. Ja sam dojila a pumpica mi je koristila prvih mesec dana da izvucem visak mleka da mi se grudi ne upale. Jednostavnije je nego rucno. Zato mi se i ne daju pare za to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, ja samo da vam prenesem svoje iskustvo u vezi pumpica. Avent, avent i samo avent. ;)

Zeznula sam se, pa sam zbog nize cene kupila neku drugu marku (ne secam se koja je bila) i posle dve nedelje je bacila. Ako ste u mogucnosti kupite avent i ne zalite para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana84 držim ti palčeve puno!

Javi nam se kad budeš mogla.

Meni se stvrdne stomak kad se beba pomera i namešta i to malo boli jer pritisne tu svašta. 

I ja baš razmišljala da li neku drugu umesto Aventove jer je razlika u ceni ali i meni su rekli samo Avent. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, ko nije kupio sterilizator i ne mora. Dovoljno je otkuvavanje svih delova cucle 5-10 min u vodi i to je to.

Ja u porodilištu imala Avent ručnu pumpu i ide to ok, ali mene je bolelo. Nekog ne boli uopšte. I to se isto steriliše svakog dana.

Ivana srećno! Držimo palčeve. Opet mužić sutra da ti donese burek i jogurt :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos zenske:-) ja bila na ultrazvuku beba je 2300 sve je ok malo je manja u odnosu na proracun termina tako da kaze da cu sigurno nedelju dana kasnije da se porodim u januaru. Grlic ok cvrst, dovoljno plodove vode, dobra cirkulacija i mali se okrenuo naopako:-) 

Puslica, veka73, Judy i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

ja sam flasice otkuvavala posle svakog pijenja mleka do god dana a posle s vremena na vreme. Nesto se nisam zanosila tim da kupim sterilizator ali pumpicu bi bas uzela. U prvoj tr sam se patila i rucno izmuzala visak jer sam stvarno imala puno, devojcica nije uspela sve da posisa. U drugoj tr mi drugarica pozajmila i stvarno mi bilo ekstra, za minut gotovo. A sad i njoj treba pa se mislim da kupim.... Ali znate kako je, imam male smizlice i njima svaaaaasta treba, ili bar tako mama misli. A i mama voli da se pocasti!

Izmenjeno od strane Ninimimididi
veka73 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos zenske:-) ja bila na ultrazvuku beba je 2300 sve je ok malo je manja u odnosu na proracun termina tako da kaze da cu sigurno nedelju dana kasnije da se porodim u januaru. Grlic ok cvrst, dovoljno plodove vode, dobra cirkulacija i mali se okrenuo naopako:-) 

ma ok je to sve, ne mogu tacno da izmere a i neka je manja,bice ti lakse roditi. Meni su tako isto rekli da je manja pa se ja porodila nedelju dana pre! Samo nek je sve kako treba, porasce oni svi i mali i veliki!

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 37 nedelja i dobila sam trudnicki list gde pratim bebine pokrete. receno mi je da ako krenu da se smanjju da dodjem kod lekara. brojim pokrete od 19 h do 20:30 prvi dan mi je bilo 47 pa 35 juce 20  a danas 8.... ne znam sta da radim i da li treba da se brinem.... i sta to treba da znaci....? Da li ima jos neko da vodi trudnicki list?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja iskreno prvi put cujem za to. A odakle si? Na koji nacin pratis pokrete? Ako je po tome koliko puta ti se beba mrdne u toku tog vremena malo mi je besmisleno. Ona moze bas u tom periodu da se primiri i spava i da se ti bespotrebno stresiras. Nekako mi logicnije da se prati ceo dan i da je ti osecas u toku dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo, a zasto to radis, jel postoji neki razlog ili imas urednu trudnocu? I ja prvi put cujem da moras da zapisujes i pratis, znam da moras da osetis bebu i da kazu da se javis ako nisi osetio pokrete odredjeno vreme, ali nisam jos cula da se na taj nacin prati. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.