Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

A koja si nedelja?

33 okruglo, al prvi sin mi je bi sitnija beba pa mi neobicno... 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

33 okruglo, al prvi sin mi je bi sitnija beba pa mi neobicno... 

 

 

pa to je onda prosek, nije velika beba. Sad otprilike ide 200-250gr nedeljno, pa malo pogrese i to je to, najlepsa beba!

Puslica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja prosle nedelje kupih elektronsku vagu...za 3 dana ja okruglo nabacih 1kg! Ha!

Sada glupa i netacna vaga pokazuje okruglo 70! Pocela sa ajd da kazem 56-57, mada sam imala posle skijanja i 55... pa se tesim da je to 13,a ne 15kg :angry: Vidim ja ne gine mi 20 ,bljak. Pocela sam bas da jedem poslednjih dana,sta cu kada sam gladna. Posle cemo kukati,al ne mogu da ne jedem....

E i ja sve losije spavam,sa kuka na kuk,bas ne mogu da se namestim. Na svakih sat i po,dva,ja se budim kao da navijem sat,onda misic krene da zeza pa jedva dodjem do wc-a. Mala se opasno razmahala poslednjih dana,sve je jaca pa je pocelo da biva i pomalo neprijatno kada se tako zaigra,pogotovo po grlicu:Da onda naskoci stereo i na misic i na nerv u nogama,vriska:P

Veko, I kod mene ti je ista muka. Preko noći menjam strane jer me kukovi zabole a onda kada sam već budna, odem do toaleta. I tako nekoliko puta do 7-8 sati kad više nema smisla da se vraćam u krevet. Stomak se digao do nebesa a trebalo bi da se spušta niže ovih nedelja. Inače mi žao malog kada pomislim kako li je njemu u tako malo prostora. Jedva čekam da se porodim. Rekli su mi da neće preći termin 13.decembar a pošto je nedelja, moguće je da će u toj zadnjoj nedelji da poguraju proces :) 

Kilaža... Već sam nabacila 14 kg do 33 nedelje pa mislim da ću dogurati i do 20 kg ali ne želim da se opterećujem jer doktorka rekla da sam sva u stomaku a i sama vidim po odeći koju sada nosim a nosila sam na početku trudnoće.

 

veka73 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sa kontrole, beba po ultrazvuku 2200 gr teska, nesto mi puno...

 

Puslice,moja je sa 32+5 imala 2200g, onda sa 34+1 oko 2500g. Tako da mislim da nece preci 3500g.  Kilazica je super,ne brini :) 

Puslica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehe dobro je zvezdica. Vec trazi da bude u rukama kad je budna. Koliko je malecna za kupanje :)

Nale,kako vam ide to kupanje? Jel je mazete necim,mlekom,pavlovicevom...? I sve me zanima,jel joj mazes i cime njen mali intimni deo? 

E,jos nesto,jel Danica isprobala kolica :) ?

nataša p. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro žene!

Da vas pitam čime ste prale bebeće stvari? Mislim jel stavljate omekšivače i koje ako stavljate? Ja imam neki sa slikom bebe na njemu pa valjda nije jak. Mislila sam da iskoristim sad ovo lepo vreme pa da se osuši. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro! Ja sam prala sa DUEL BABY SENSITIV, ima ga u aksi, jako lepo mirise i ne treba omeksivac. Meni patronazna rekla da ne szavljam nista i da okrenem tockic da jos jednom ispere ves zbog njihove osetljive koze. S prvom bebom sam koristila TIDE i imala ekceme, s drugom taj duel i nije imala. E sad dal ima veze ili ne ne znam, al mi oni tako rekose, bez omrksivaca i sl. Posle vise nikad nije imala.

*TJ* i Puslica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prala sam nekim specijalnim deterdzentom za bebe, ali omeksivac nisam koristila dugo, mozda preko godinu i po dana. Kazu da ne bi trebalo koristiti omeksivac za stvari za bebu. 

nataša p. i Puslica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke i ja sam nešto načula da ne treba koristiti omekšivače ali nisam bila sigurna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro! Ja sam prala sa DUEL BABY SENSITIV, ima ga u aksi, jako lepo mirise i ne treba omeksivac. Meni patronazna rekla da ne szavljam nista i da okrenem tockic da jos jednom ispere ves zbog njihove osetljive koze. S prvom bebom sam koristila TIDE i imala ekceme, s drugom taj duel i nije imala. E sad dal ima veze ili ne ne znam, al mi oni tako rekose, bez omrksivaca i sl. Posle vise nikad nije imala.

Nedavno sam kupila Persil Sensitive cisto da ga probam i od tada samo njega koristim. I mm i ja mirisemo na bebe. ^_^ Ali moracu probati i taj Duel Baby Sensitive. Je l' ima i vece pakovanje od 2kg ili je kao i kod Persil-a samo to malo pakovanje? A inace provereno znam od dosta ljudi da je odlican DenkMit-ov Ultra Sensitive prasak za bebe samo sto sto 1kg kosta oko 600 dinara, ali se jako malo stavlja. A Chicco-ov miris je nezaobilazan. ^_^
I na koliko stepeni ste prali stvarcice? Na nekim mi pise na 40', a na nekim 95'.

Puslica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nedavno sam kupila Persil Sensitive cisto da ga probam i od tada samo njega koristim. I mm i ja mirisemo na bebe. ^_^ Ali moracu probati i taj Duel Baby Sensitive. Je l' ima i vece pakovanje od 2kg ili je kao i kod Persil-a samo to malo pakovanje? A inace provereno znam od dosta ljudi da je odlican DenkMit-ov Ultra Sensitive prasak za bebe samo sto sto 1kg kosta oko 600 dinara, ali se jako malo stavlja. A Chicco-ov miris je nezaobilazan. ^_^
I na koliko stepeni ste prali stvarcice? Na nekim mi pise na 40', a na nekim 95'.

jednom sam samo naletela u DISu na pak od 9kg a u aksi je cini mi se 2.8kg ili 2,4 je petsto i neki din. Tek planiram kupovinu. Ja sam za bebe sve na 95,sem ako je nesto jace boje. Prelep je stvarno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dan zene,kako ste?

E v o ja se vratih sa ctg-a i pregleda..Zovite me Georgina:lol:

Otvorena 1 cm,grlic razmeksan ali daleko,ctg jedva do 20...kaze dr da necu do sl.nedelje,tj sl.vikenda...Da cu prebaciti termim..i da.. po njegovom merenju Novak je sasvim normalne velicine 3600gr,nije dzin kako mi doktorica rekla ,sad ko zna,ja se obradovala ^_^

Sto se tice omeksivaca,ja bez njega ne mogu...Sa Strahinjom sam uzimala duel baby,a sada ce mi Nemanja doneti neki nemacki za bebe,i Lenor mi redovno donosi iz Nemacke posto su nas i njihov lenor nebo i zemlja ...

veka73, BlueFairy i Puslica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja nisam koristila omeksivac. Neki cak peru sodom bikarbonom. I podsetile ste me i ja sam ponavljala ispiranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana, bice pravo sa svadbe, onako sredjena, pravac porodiliste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ehej zene gde ste? ja slabo ulazim ovde :) samo eto da vas pozdravim ... imamo malih problema sa pritiskom 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uzela Chicco-ov tecni prasak i omeksivac,i sa tim i oprala stvari. Mada mi se ne svidja miris omeksivaca pa sam uzela i Cocolino omeksivac,manje mi mirise. Stvari prala na 40,jer na svim zekama i bodicima mi maltene pise 40,kao i na svedskim pelenama. Jedino na tetra stoji 90c.

Omeksivace inace ne volim da koristim,i ne znam zasto sam i koristila za njene stvari jbg,to je sto je,ali mislim da vise necu. Prasak Chicco mi je ok.

Ivana, taman lepo sto ces uspeti i svadbu da zakacis,pa Novak da se lepo izigra :) 

Jejo, koliki ti je pritisak? Jel ga meris svaki dan i sta kazu dr.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde si Jejo? Jel pritisak visok?

Ja krećem u raspremanje kuće, mislim da će potrajati ceo dan koliko sam kilava i sve me boli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nale,kako vam ide to kupanje? Jel je mazete necim,mlekom,pavlovicevom...? I sve me zanima,jel joj mazes i cime njen mali intimni deo? 

E,jos nesto,jel Danica isprobala kolica :) ?

Kad menjamo pelenu, pre svakog obroka, nekad je brisnemo vlaznim pampers senzitiv maramicama, a nekad (uvek ako se ukakila) je peremo nad lavaboom. Mm je drzi, ja joj širim noge i onda je nakvasimo i operem joj genitalije sebamed sapunom i guzu. Ne sapunjam između velikih usana, već samo preko (tako i sebi) a guzu lepo nasapunjam i isperemo, pa onda je nosimo na komodu za presvlačenje, obrišemo peškirom i pavlovićevom macnem malo prepone, gde ide pelena i malo preko velikih usana i guzu. Paziš da ne pipaš prvo guzu, pa gore, nego obrnuto. Tako je i peremo u lavabou, mm je drži okrenutu na leđa, da joj se voda sliva od malog intimnog dela ka guzi :)

Posle kupanja mazemo malo sebamed mleko za telo (lepo miriše), na vrat, ispod pazuha, na stopala, šake, grudi... To vidiš gde joj je suva koža, gde se peruta, pa tu macneš. Kosu joj peremo sebamed šamponom za bebe, a telo sebamed sapunom. Prvo smo i kosu sapunom, pa mi je to nešto bezveze (ne bih ni svoju sapunom). Ja za nju sve nekako kao za sebe. Tako je i oblacim, kao kad bih ja lezala pokrivena, pa šta bih obukla da mi nije ni hladno ni vruce. Tako da je u pamučnoj zeki dugih rukava i ispod bodi sa kratkim. U sobama držimo 23 stepena, a u kupatilo unesemo grejalicu pre kupanja, pa tu zagrejemo na 25-26 step. Nema šanse stan da brzo zagrejemo na tu temp,a i proključala bi nam glava :) U kupatilo postavimo onaj drzač za kadicu i onda ja punim bokal, otprilike podesim vodu da mi na podlaktici bude ok, pa termometrom za svaki slučaj proverim.

Evo klipa po kome je mi kupamo:

https://www.youtube.com/watch?v=FV2ENB-432o

 

Ovo je za dojenje:

 

 

Ja to nisam uspela jer su mi grudi bile skroz tvrde i zapušenih kanala i jako bolne, ali ako kreneš od prvog dana da je ovako pravilno stavljaš dok su ti meke grudi, uspećeš i neće tako odjednom da ti nadođe mleko i da ti se stvrdne kao meni i onda beba nema snagu da to izvuče i ode sve dođavola.

 

Izmenjeno od strane nataša p.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veko u kolica sam je stavila dva puta ali nije bila oduševljena. Ona je nama celog dana i cele noći u dunjici. Preko dana je držimo pored nas na garnituri u dnevnoj sobi, a noću pređemo u drugu dunjicu koja je u krevecu. Nekako ne znam šta bismo mi radili celog dana u spavaćoj sobi, tu nemamo tv, tu samo spavamo.

MOram da pohvalim muža da sad minimalno hrče od kad imamo bebu pa spavamo lepo svi zajedno. Valjda ne spava tako duboko kao ranije, Samo kad se okrene na leđa ja ga obrem na stranu. A i ja se sad komiram pa ga ne čujem.

Super je što je mm ranoranlac pa oni ujutru pređu u dnevnu sobu pa se ja dospavam jos tri  sata i posle sam čovek. Ali to ne važi kad on ide ujutru na posao. Onda se ja dignem sa njom pa možda ima  a možda i nema nastavka spavanj. Zavisi kako je raspoložena, tj. raspoloženo njeno stomače, grči li se ili ne.

Ninimimididi, Judy i veka73 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veko i ja imam prasak tečni Čiko i ne treba omekšivač. Stavi jedan čep praška i posle dva dodatna ispiranja. Mi peremo bodiće i zeke i čarape na 60 step, a peškire, pelene na 90 step. Meni je 40 step suviše niska temp, kao za ručno pranje, a to ne volim.

Za sad mi se više sviđaju pamučne zeke. Plišane će valjda da budu potrebnije za zimu i kad idemo napolje. Sad mi je to nešto debelo.

Portikle su najbolje skroz pamučne, a one što imaju iza kao mušemu se samo brčkaju i smetaju.

Mi nokte sečemo od prvog dana. Na početku smo joj držali i rukavice, jer su joj hladne ruke, ali sad ne. Slatko je kako uči da se igra rukama.

E da, kapica treba samo posle kupanja, dok joj se ne prosuši kosa.

Judy, Ninimimididi i veka73 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

seba med je stvarno lepa kolekcija, jeste skupa ali traaaaaajeeeee. Kosica bude prelepa. Ja sam koristila a i sad koristim sampon sapun i kremu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nale,a kako je okrenes na ledja? Ovde na snimku je potrbuske...Jel prvo potrbuske pa je okrenete na ledja ili...? Uf,bice agonija to kupanje vidim ja :) 

Ja sam uzela onu "ljuljasku" pa cu tu da je stavljam i premestam iz sobe u sobu,mada cu mozda i ja na trosedu kao vi.

Uzeh isto sebamed sapun i kremu(ne mleko) za telo i za lice i neki Johnson-ov sampon.

E sada se ja nesto razmisljam kako bih ja nju mogla da perem i kupam sama kada mm ne bude tu. Sta mislis,ako pripremim bokalce sa vodom i sve ostalo da li cu moci ja to sama? Mm je angazovao neku devojku da dolazi prvih 15 dana (za posle cemo videti),ali ja bih da je izbegnem,sta ce mi. Jedino bi mi trebala za peglanje pelena,ne vidim drugu svrhu.... Patronazna ce valjda dolaziti tih prvih dana pa ce me valjda obuciti za ono osnovno. Jel je tebi bila ok?

Danas radila krv i urin,hgb mi 120,gvozdje mi pade sa 20 na 14 al i to je ok,glukoza 4.7,kreatinin i proteini nesto ispod granice,leukociti 13.9 i erotrociti 3.8 , enzimi jetre ok i dr.mi dade i mokracnu kiselinu i LDH da radim i to je ok, urin takodje dobar. Ajd dobro da je sve dobro jos uvek :) 

lexy, Isabella i Judy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nale,a kako je okrenes na ledja? Ovde na snimku je potrbuske...Jel prvo potrbuske pa je okrenete na ledja ili...? Uf,bice agonija to kupanje vidim ja :) 

Ja sam uzela onu "ljuljasku" pa cu tu da je stavljam i premestam iz sobe u sobu,mada cu mozda i ja na trosedu kao vi.

Uzeh isto sebamed sapun i kremu(ne mleko) za telo i za lice i neki Johnson-ov sampon.

E sada se ja nesto razmisljam kako bih ja nju mogla da perem i kupam sama kada mm ne bude tu. Sta mislis,ako pripremim bokalce sa vodom i sve ostalo da li cu moci ja to sama? Mm je angazovao neku devojku da dolazi prvih 15 dana (za posle cemo videti),ali ja bih da je izbegnem,sta ce mi. Jedino bi mi trebala za peglanje pelena,ne vidim drugu svrhu.... Patronazna ce valjda dolaziti tih prvih dana pa ce me valjda obuciti za ono osnovno. Jel je tebi bila ok?

Danas radila krv i urin,hgb mi 120,gvozdje mi pade sa 20 na 14 al i to je ok,glukoza 4.7,kreatinin i proteini nesto ispod granice,leukociti 13.9 i erotrociti 3.8 , enzimi jetre ok i dr.mi dade i mokracnu kiselinu i LDH da radim i to je ok, urin takodje dobar. Ajd dobro da je sve dobro jos uvek :) 

ja nest nisam zadovoljna jonson samponom, bude cebasta kosa a od seba med meka i svilena.

. A sto se tice kupanja, pa kad je budes prvi put kupala preznojices se kao da si tonu uglja istovarila. Ja sam uvek sama kupala, muz nije bio kuci zbog posla a i lakse mi, ovako bi se gurala sa njim. Ja sam sve pripremila dok se ona zabavlja u kreveticu, raskomotis je, vole da budu raspakovani. I sad probaj da zamislis situaciju, meni su pvako pokazali i lako mi bilo: Sipam vodu u kadicu i bokal. Na pelenu spustim bebu na ledja a ja joj drzim potiljak. I prvo umivanje vrat rukice đokvasim kosicu, sapunjanje po redu kosa telo . I tako kako je namestena desnom rukom je okren preko ćeve da joj moja ruka bide. Ispod pazuha i opt sapunjanje i ispiranje i na brisanje. Tako meni bilo lako. Izvini sto ti ja odgovaram, nisi mene pitala, ali imam ih dve i tako mi bilo lako. Pozzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A pupak,sta sa njim da radim kada je stavim na ledja? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.