Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

MAKSIMse zove sin od sestre:-) lepo je:-)  mateja ce najverovatnije biti muzu se svidja to a meni i ova dva:-) 

Judy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro dame :)

Ja sinoc zaboravila vecerati,ali se napucah sada ,kao da sam rucala a ne doruckovala :)

Kod nas standard,vrtic,spremanje,kuvanje,setnja po S....

Sto se imena tice u godini kad se Strahinja rodio,svako drugo dete bili su MAksim(Maksimilijan)Pavle i Elena....

Kod nas ce biti Novak,da je devojcica bila bi Mila ili Manja.Jedna clanica je napisala Azra i to mi je jako lepo ime,pre neki dan sedim kod dr i sestrica pozove neku curu,a ona onako neobicno lepa i bas zvucno neobicno ime bas joj "stoji"..  (pravi sam poeta danas :D).

 

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja napisah da ce nasa biti Azra :) 

Lele Ivana,pa tebe ocekujemo svaki cas da nam se javis sa Novakom u narucju :wub:

Ja jos malo do DZ,rekli da dodjem danas da vidim sta treba od analiza pa sledece nedelje otvaramo porodiljsko i dobijam uput za porodiliste...:rolleyes:

Isabella, nataša p. i lexy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana, tebi prikuckalo.:)

Sto mi prija ovo lepo vreme...

I meni je Maksim lepo ime, al ga imam u siroj porodici pa ispalo bi da dajemo po mojoj rodbini :lol:

Bgb, koje god izaberete lepo je, al Sofija je meni bas, bas lepo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veko koliko ranije se otvara porodijsko? Mora li tacno 30dana ranije? Kad ulazis u devet? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja da odgovorim umesto Veke :)

Porodiljsko se otvara najranije 45 a najkasnije 28 dana pre termina. 

 

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav!

Isla danas u lov na baby-inventar. Kupila skoro sve sa spiska.

Pitanje-pupak? sterilna gaza + zavoj ili papirni flaster? to su mi ponudili po apotekama ali ne znam...

Gledala neku AVENT pumpu za mleko, kosta Boga oca, ali nam je deo rodbine rekao da proberemo sta nam jos fali od krupnijih stvari pa smo to snimili, i sterilizator. Najvrv ce pasti izbor na chiccov elektricni.

Od koje nedelje se krece na ctg? Bila na kontroli u 30.nedelji pa cu za neki dan, u 35. (tako je ispalo, igrom slucaja, mada je trebalo mozda i pre ali je bilo neizvodljivo).

Sve imam utisak kada razmisljam sta mi nedostaje za prve dane da sam nesto previdela, da propustam nesto mnogo bitno, ali ne znam sta!

Imena: i nama su na spisku bile Sofija, Katarina, Emilija... ali je sve to otpalo...sad smo bez imena!! :)

Ovo vreme danas je genijalno, samo bih skitala!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam za pupak zuti prasak gazicu i ima neka siroka guma za sportiste, bude rupicasta kad se rasiri, pa sam sekla na desetak centi i tako ucvrsila. Mislim da sad sa jodom tretiraju ali ja sam prasak.

Jesi kupila lanolinsku kremu za bradavice. Ja sam mazala sa tim jos u porodilistu i nisam imala ragade. Ona ne mora da se ispira pre dojenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam za pupak zuti prasak gazicu i ima neka siroka guma za sportiste, bude rupicasta kad se rasiri, pa sam sekla na desetak centi i tako ucvrsila. Mislim da sad sa jodom tretiraju ali ja sam prasak.

Jesi kupila lanolinsku kremu za bradavice. Ja sam mazala sa tim jos u porodilistu i nisam imala ragade. Ona ne mora da se ispira pre dojenja.

Turban zavoj br.7 je to sto drzi gazu za pupak 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Turban zavoj br.7 je to sto drzi gazu za pupak 

veruj da nemam pojma kako se zove. Meni je prijsteljica donela domilu svega, previjala pupak i kupala bebe dve tri nedelje. Ona je med sestra. Secam se da je rekla da je to neki kao steznik za sportiste. Ona s tim pricvrscivala da ne bezi. I meni bilo lakse presvlaciti. U nekim krajevima koriste neke stipaljke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e sad sam zvala prijateljicu da je pitam i JESTE TURBAN ZAVOJ a to drugo sto sam pomenula je za prvu bebu donosila sa posla!

učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekla bih da za pupak ne kupujete nista jos jer se iz godine u godinu menja nacin negovanja npr. kod nas je ranije bio jod a pre 3 godine su nam rekli fizioloski i octenisept i to sam kupila cim smo zasle iz bolnice, napisali su mi na papiricu a kad je otpao mazali smo par dana Gentamicin ali opet kazem ne bih kupovala dok ne vidim kako ce oni to pa da nastavim isto. Dobro, gazice i zavoj ce trebati u svakom slucaju.

Jos bih savetovala da kupite celu bocu fizioloskog, iglu i spric, mnogo se vise isplati a stalno treba imati. Ona je oko 100 i nesto dinara litar a one male kao ampulice su oko 25.

Mi se mislimo oko grejaca za flasice, ne znam koliko je to neophodno ali cak i da samo dojim posle ce mi trebati kad predje na kravlje i kad krenemo sa kasicama ali nekako mislim da ima precih stvari. Sterilizator tek ne bih kupila, skuvam u vodi 10 minuta flasicu i cucle jednom nedeljno ili mozda malo cesce, ne secam se to moram da se podsetim, i to nije tesko.

E da, kupite i one malecke plasticne kasicice kad budete davali ad kapi da imate, to nije niko spomenuo :)

Ctg ne znam kad krecemo, bila sam u 29oj nedelji i rekla mi je kontrola za mesec dana sa rezultatima krvi a od jedne trudnice pred porodjaj sam cula da joj uopste nije radila ctg a jos 2 nedelje je do porodjaja :o

Laku noc trudnice :)

 

 

Judy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam na kontroli, dala mi je da pijem gvozdje dva puta dnevno po 325mg tablete. Ugojih se 3.5 kg za dve nedelje, kaze da je mnogo (kao da ja ne znam da je mnogo :) )

Puslica i Brezica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro devojke,evo ja malca poslala u vrtic sa babom,doruckovala,pijem kaficu,pa cu na nokte i danas velika kupovina ,za sve u kuci sto treba u narodne tri nedelje....

Sto se tice tretiraja pupka zuti prasak se nama pokazao kao extra naspram octenicepta,brze se odvoji i osusi pupak...Ja sam na te zavoje totalno zaboravila,kao da nikad nisam to ranije radila,ali koliko me secanje sluzi gaza pa neka mrezica preko....

@Bgb ja sam najvise bila dobila u sedmom mesecu cini mi se citavih sedam kila,i sta sad da radim otici ce ^_^

Meni se rodjeni brat zeni u subotu a termin mi u nedelju :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mahanje od mene!

Ja danas na kontrolu. Nocas sam katastroafalno spavala, nikako ne mogu da se namjestim. Sve mi teze spremati kucu kako se vi tu snalazite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mahanje od mene!

Ja danas na kontrolu. Nocas sam katastroafalno spavala, nikako ne mogu da se namjestim. Sve mi teze spremati kucu kako se vi tu snalazite?

zazmuris i ne vidis da je kuca prljava :)

Puslica, BgB, Judy i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam na kontroli, dala mi je da pijem gvozdje dva puta dnevno po 325mg tablete. Ugojih se 3.5 kg za dve nedelje, kaze da je mnogo (kao da ja ne znam da je mnogo :) )

Dala sam ti lajk jer si me podsjetila na moja vaganja. U devetom mjesecu me vaga sestra kod dr., pogleda u cifru i samo rece  "C,C,C!" :D Ostade bez rijeci, a meni full smijesno, briga me kad sam na samom kraju i samo nek su nam bebaci dobro.

Judy, BgB i učiteljica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja prosle nedelje kupih elektronsku vagu...za 3 dana ja okruglo nabacih 1kg! Ha!

Sada glupa i netacna vaga pokazuje okruglo 70! Pocela sa ajd da kazem 56-57, mada sam imala posle skijanja i 55... pa se tesim da je to 13,a ne 15kg :angry: Vidim ja ne gine mi 20 ,bljak. Pocela sam bas da jedem poslednjih dana,sta cu kada sam gladna. Posle cemo kukati,al ne mogu da ne jedem....

E i ja sve losije spavam,sa kuka na kuk,bas ne mogu da se namestim. Na svakih sat i po,dva,ja se budim kao da navijem sat,onda misic krene da zeza pa jedva dodjem do wc-a. Mala se opasno razmahala poslednjih dana,sve je jaca pa je pocelo da biva i pomalo neprijatno kada se tako zaigra,pogotovo po grlicu:Da onda naskoci stereo i na misic i na nerv u nogama,vriska:P

Judy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puslice nemas nijedno da ti se svidja? Ja sam. Se ugojila. Za. Sada 13,5kg :-/ u poslednje vreme samo stizu kile. A neznam odakle. Kad nista posebno i ne jedem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa drage moje meni je danas bio poslednji dan na poslu :):(

Ne znam da li da se radujem ili ne...

Dobro sam i ovoliko izdržala, ponosna sam na sebe.

Hehe Ivana84 i ja imam svadbu u subotu i to kumstvo, mm je kum. Da mi je neko pre par meseci rekao da ću ići na svadbu u 8. mesecu rekla bi da je lud. Ali eto osećam se dobro, pa što da ne.

 

Ivana kako ćeš ti? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma kakvi puno, moja je pre neki dan imala 2100 gr a ja sam iza tebe ;)

Puslica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao zene moje, sto je meni danas bilo lose! Isli smo da kupimo devojcicama sobu i u povratku strahovita slabost, vrtoglavica, glavobolja. Inace nemam problem sa visokim pritiskom, u savrsenoj je normali ali zato zna da bude 90/60. Jedva sam rucala, devojcice stavili na spavanjac a onda sa zadovoljstvom dremnula.... Malo mi sad kao bolje alu me ceka okrsaj sa kuhinjom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sa kontrole, beba po ultrazvuku 2200 gr teska, nesto mi puno...

 

A koja si nedelja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.