Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Hvala vam zene na savetima :-) 

ISABEL ZNAM. ZA TO SA MEDOM:-) MORACU DA NAPRAVIM:-) 

MUKA MI NA MESO N AMNOGOE NAMIRNICE ČORBICE SVE ZIVO RETKO STA MOGU A TAKO MI JE BILO I PROSLI PUT DO PISLEDNJEG DANA MI JE BIKO MUKA SAMO MI NIJE BILO OVAKO LOSE KAO SADA. Nocu me probudi glad i kao da propadam kao da tonem u neki kolabs :-/. Oram da ustanem i da jedem nesto inace mi je toliko lose u glavi da je to strasno:-/ i tako skoro svaku noc:-/ 

Brezice pojma nem. Sto mi se tsko desava kaze doktor nema zaliha neg sve sto pojedem beba uzme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su stigli rezultati krvi, gvozdje mi je nisko, videcu sa doktorkom u ponedeljak sta da radim. Lexy, meni se nekad dogodi ujutru da se osecam jako lose, malaksalo, kao da me obliva hladni znoj, neki cudan osecaj, povezujem to sa anemijom verovatno. Moras sada da jedes i to sto zdravije, mozda te stvarno muci gorusica, ali ne bi trebalo da se osecas tako lose, moras nesto da promenis i da se nateras da pojedes nesto zdravo da ti bude bolje. 

 

Koliko ti je gvozdje? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napisacu ti posle, sad nisam na kompjuteru, pa ne mogu da otvarim taj izvrstaj iz laboratorije sa vrednostima. Sutra idem kod doktorke pa cemo videti da li je strasno. 

Da li postoji nesto od cega ti nije muka? Nesto sto mozes da jedes, a da je zdravo? Ja isto ne jedem previse mesa, juce sam npr spremala losos, pire krompir i cvekle, to mi je bas prijalo. Sa slatkisima preterujem!

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaspala tek oko 3h,tacno 6 puta se budila za wc,kako mi dobro pada tesko to ustajanje,dok se prevalim,sednem,ustanem,ona se nabudzi pa se jedva odgegam.... Danas evo punih 35 nedelja,sada je krenula tacno nogicom da tuce po rebrima :) 

Ja sam uzela manju kadicu od 86cm jer ona moze da mi stane u kupatilo,tj.u nazovi kabinu. Nemamo klasicnu tus kadu nego imamo staklenu pregradu sirine oko 95cm,pa sam uzela i stalak za kadicu da se ne saginjem,i mislim da ce mi biti jednostavnije da je tu kupam nego u sobi. Cim malo poraste tata ce sa njom da se kupa :) 

Dico,kako kolostrum tako rano? Meni nista za sada....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ga:

HGB - 10.3 (Low)  Reference Range11.5 - 15.6
HCT - 31.2 % (Low) Reference Range34.5 % - 46.5 %
RBC - 3.51 (Low)  Reference Range3.60 - 5.50

 

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa tako je nesto i meni a ono fe? Bas gvozdje? Proteini? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bgb pa ima tako naprimer jedan dan mogu da jedem spanac drugi dan mi se gadi kad ga vidim nekakad ceo dan nemogu nista pa izgladnim pa me miri glad jos vise... Najvise me strah ovo sa glavom sto mi se dogaja stalno osecsm glad retko kad sitost a nemogu lepo da se najedem:-/ muke.... Inace nemogu sama da kuvam pa idem kod mame ona minsprema tako ponesto sta mogu:-/  bas se mucim... Znate li koji vitamini ne izazivaju glad tj koji ne pospesuju apeit da probam nesto, vise neznam sta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

veko, i meni je krenulo jos u sestom, sedmom mesecu u prvoj trudnoci. A posle nikako nije ni prestajalo, uvek je bilo tu kad stisnes. Celu drugu a i evo trecu tr je tu. Ako se zeznem pa pritisnem kad se kupam odma malo kapne.

Dico, nemoj dirati i istiskivati jer ti je to prvo mlekce najbitnije za bebana. Tako mi rekla moja dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imate li vec imena za bebice:-) ja imam tri i nikako da se odlucim:-/ Lav Adrijan, Mateja

Judy, Puslica i Isabella volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam ime jos od 3.meseca a pise mi i na tikeru - Azra :) 

Meni se svidja Adrijan :)  lepo i neobicno ime.

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas ste se bas raspisale :)

Mene kiselina danas ubija od ranog jutra, a sad mi se jede palacinka sa dzemom od jagode (imam neki svapski). 

Meni kolostrum curka i bez stiska. Tako je bilo i u prvoj trudnoci. Mene samo brine sto znam koliko je pun svaceg korisnog da mi ne crpi iz organizma, al valjda je to priroda regulisala. 

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imate li vec imena za bebice:-) ja imam tri i nikako da se odlucim:-/ Lav Adrijan, Mateja

Ja imam 4 imena, Lazar, Luka, Jovan i Petar. Jedno ime mi je favorit ali neću da izdvojim pre rođenja  :) 

Ovde daju i više od jednog imena, drugo bude kršteno i koristi se u dokumentima, tako da možda i tu iznenadim budućeg tatu (ako bude dobar ;) )pa dodamo ime njegovog oca.  

veka73 i lexy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Judi ja glasam. Za Lazara:-) hihihihi ja nikako da se odlucim:-) 

Naxy i Judy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veko lepo je Azra :-) bas:angel:

veka73 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ime me bas muci, nemam pojma kako ce nam se dete zvati. 

Judy, meni su bas lepa Jovan i Petar. Lepa su i Luka i Lazar, al ima ih previse u ovim generacijama.

lexy i Judy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da bre, kolostruma imam :rolleyes: u prvoj trudnoci nisam imala. Necu da ga stiskam, neko me pitao pa koliko imas? Ja rekoh pa ne znam, moram da cuvam, ne dira se to :)

Nasa devojcica ce se zvati Vedrana, nema konkurenciju. :wub:

Lexy glasam za Adrijana a Judy kod tebe za Jovana. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puslice nemas nijedno da ti se svidja? Ja zato volim neobicna imena:-) 

Puslica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nas ce verovatno biti Dusan po dedi, muz je misteriozan a znam da mu je to zelja a ja bi volela Maksim.

lexy i Puslica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Puslice nemas nijedno da ti se svidja? Ja zato volim neobicna imena:-) 

Ma imam, trebalo je da se zove Milos, vec se bili odlucili, ja imala neke ruzne snove i pokolebalo me.

Od tvojih mi je najlepse Mateja.

Mozda nas bude Matija. 

Izmenjeno od strane Puslica
lexy i Judy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lexy lepo je Mateja :)

A kod Judy Jovan ;)

Moja devojčica će biti Mila 

 

Devojke rasturi me glava, popila sam plavi Panadol, ne znam da li sad smem i antibiotik što pijem u 10 zbog bakterije? Ili da preskočim pa da popijem ujutru. 

Baš ne volim što pijem lekove u trudnoći <_<

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ova imena sam izdvojila zato što ih ima kod nas Srba ali i kod Iraca ;) Pa onda dete sutra neće imati problema kako ga zovu rodbine u dve različite države :)

lexy i Puslica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja isto ne mogu da se odlucim: Katarina, Teodora, Sofija, Emilija, ma nemam pojma, bas ne mogu da izaberem! Sve mislim propusticu neko ime :)

Mleko mi prvi put nije krenulo pre porodjaja, ni sada nema nista iako sam relativno skoro prestala da dojim. 

Lepa su vam imena, skoro sva mi se i svidjaju, Maksim mi je super! 

lexy i Judy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma meni je Maksim favorit ali nema sanse.... Moracemo praviti jos jednog decaka pa da bude po mom.

Judy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja isto ne mogu da se odlucim: Katarina, Teodora, Sofija, Emilija, ma nemam pojma, bas ne mogu da izaberem! Sve mislim propusticu neko ime :)

Mleko mi prvi put nije krenulo pre porodjaja, ni sada nema nista iako sam relativno skoro prestala da dojim. 

Lepa su vam imena, skoro sva mi se i svidjaju, Maksim mi je super! 

BgB, osim Katarine, ostala tri su bila na mojoj listi između ostalih imena (Lena, Lana, Iva, ...) za devojčicu sve dok nismo saznali pol a onda sam morala da izbrisem ženska imena :)

BgB i lexy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.