Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Laktuloza sirup ako nekoj treba da pogura njesra :D

nisam znala da smeju neki sirupi

nataša p. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juhuu zene tu sam u sam,samo ne stizem na 100 strana...

Sutra na ctg i pregled...Nema nista novog...

Odoh prati kosu i srediti se malo,brijem se svaki treci dan msm izludecu-_-

 

Judy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izvini, ali sta se to meri i sta predstavlja? Mozda si pisala ranije ali nisam obratila paznju.

meri se širina moždane komore, ako prelazi 10 mm ide se na dalje analize, kod mene je tu oko 9 pa moram sad pratiti na 2 nedelje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meri se širina moždane komore, ako prelazi 10 mm ide se na dalje analize, kod mene je tu oko 9 pa moram sad pratiti na 2 nedelje

a sta bi to predstavljali za bebu? Malo sam zbunjena i ne volim probleme....zao mi bebica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Laktuloza sirup ako nekoj treba da pogura njesra :D

Meni dr.rece da moze Portalak sirup,ali ja se ne usudjujem,em da ne naviknem creva na to em na dijareju koju mogu dobiti od toga. Ja inace stalno muku mucim sa zatvorom,dva puta nedeljno je bingo za mene,a sada pogotovo. Hrana mi uopste ne utice,jela kuvano ili suvo. Samo posle svake stolice stavim Fitohem cepic da me ne snadje zlo u sledecoj turi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juhuu zene tu sam u sam,samo ne stizem na 100 strana...

Sutra na ctg i pregled...Nema nista novog...

Odoh prati kosu i srediti se malo,brijem se svaki treci dan msm izludecu-_-

 

Kako bre mozes da sada vidis nesto dole??? Ja se pre neki dan bas lepo posekla,nista ne vidim,pa sve odokativno,a i to samo sa strane prepona,smor :angry:

Ja cu ko Natasa upregnuti mm za taj zadatak,vec je u agoniji zbog toga :lol:

Judy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma bili u gostima nedelju dana i leti vamo leti tamo.... Dosli kuci danas, pila balans i sve se sredilo. Ipak hvala....

Ajojjj... Ja zaboravila da je vreme Slava u toku. Nisam kući inače bih i ja zaglavila negde :) :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajojjj... Ja zaboravila da je vreme Slava u toku. Nisam kući inače bih i ja zaglavila negde :) :) 

zivimo 150 km od roditelja pa ih obisli i ostalu rodbinu kumove.... To onako pre porodjaja da ih sve vidimo. I ovako mi tesko sedeti u kolima a ne jos kasnije. Necemo do proleca ici tamo pa reko da obavimo. Organizam se poremetio al dosli smo na svoje. Inace svaki dan idem u wc bez obzira na trudnocu nego se jedan dan poremetila i onda problem....

Judy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako bre mozes da sada vidis nesto dole??? Ja se pre neki dan bas lepo posekla,nista ne vidim,pa sve odokativno,a i to samo sa strane prepona,smor :angry:

Ja cu ko Natasa upregnuti mm za taj zadatak,vec je u agoniji zbog toga :lol:

Ja ću na depilaciju oko 38 nedelje, ako doguram dotle, pa šta bude. A posle toga... Neka se zanimaju u bolnici :) jer ja definitivno ne mogu ništa od stomaka. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se brijala pre neki dan na pipanje jer naravno ništa ne vidim odavno, vadila briseve.

Šta li je dr zatekao dole ne smem ni da pomislim :lol:

Ali nije me blam, ko mu je kriv što mu je takav posao  :P

Judy, ivalok, veka73 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nema sanse da bih otisla na depilaciju kako mi dobro koza bukne od toga,a pride sam dole sva kao naduvena,mislim da mi se sve spustilo do gospodje ;) pa je sada malo 'mlohava':D

Judy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:(mene mm sredio oba puta, valjda ce hteti a i stici to da odradi, posto mi babica rekla da pazim da se kuci ne pirodim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni dr.rece da moze Portalak sirup,ali ja se ne usudjujem,em da ne naviknem creva na to em na dijareju koju mogu dobiti od toga. Ja inace stalno muku mucim sa zatvorom,dva puta nedeljno je bingo za mene,a sada pogotovo. Hrana mi uopste ne utice,jela kuvano ili suvo. Samo posle svake stolice stavim Fitohem cepic da me ne snadje zlo

To je taj sirup. Ja se sad otelih id tvrde stolice, pa uzeh samo kasiku dnevno sirupa i deluje. Sad smanjeno moram da unosim tecnost zbog ovih lekova za laktaciju, pa nece njesra nikako

veka73 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako bre mozes da sada vidis nesto dole??? Ja se pre neki dan bas lepo posekla,nista ne vidim,pa sve odokativno,a i to samo sa strane prepona,smor :angry:

Ja cu ko Natasa upregnuti mm za taj zadatak,vec je u agoniji zbog toga :lol:

al zajeban je to zadatak bio za mm-a. Al bolje nego da me tamo gulila neka nervozna babica. Ej Veko i one mikroklizme super deluju. Stave ti dva komada i izdrzis najduze sto mozes. Ja sam posleCR to dobila negde treceg dana i posle njih sam milion puta isla u wc danima. Izaslo je sve iz mene sto se mesecima skupljalo :D

veka73 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Valjda ce i meni to dati hehe:lol: pa da se ko covek isk....am :D

Kako ste vi,pogotovo malena zvezdica Danica? Jel ti mirna, lepo jede,spava? :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Valjda ce i meni to dati hehe:lol: pa da se ko covek isk....am :D

Kako ste vi,pogotovo malena zvezdica Danica? Jel ti mirna, lepo jede,spava? :) 

vec je naucila da je uzimamo u ruke. Pocela je da bude budna posle klope. Evo pola 5 ja lezim i pustam Gibonnija i Damira Urbana a ona guguce u krevecu. Ne prija joj tisina. Preko dana tv i nasi glasovi. Mm zaspao sad

veka73, Judy i Isabella volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vi uzivate ja se samo zalim:-/ smorila sam sve oko sebe:'( razmisljam da idem u hitnu neznam sta cu sa sobom, svaki dan mi je lose malaksalost muka nemogu da jedem a nenormalno sam gladna, osecam se raslabljeno nocu lepo ne spavam slosava mi se i nocu i danju... U rukama opsta slabost:-/ 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima.

Nikako da se ukljucim u forum. Imam losu naviku da citam svasta po internetu-do sada bih 100 puta stradala od neke vanzemaljske bolesti i rodila krokodila sta sve ljudi pisu, pa izbegavam komp u sirokom luku.

Hvala na odgovorima i razumevanju. @Sibice, to je taj rad, bas kako si opisala! Lijana skroz! :-P

Btw, mm za svaku sitnicu misli da krece porodjaj, kao da ce on da se poradja a ne ja ;-)

I ja se mislim oko depilacije, tj.brijanja. Ne vidim nista i ne bih da se ''iskasapim", ali kozmeticar ne dolazi u obzir zbog osetljive koze...a kada to kazem mm on napravi prepadnut izraz lica!!! :-P

Sta sanjate ovih dana? Meni su se snovi bas razludeli, ali su i mnoooogo realni, kad se probudim treba mi par trenutaka da razlucim sta je stvarno a sta ne. 

Za vas sa iskustvom-sta mi treba od opreme (mislim na flasice, kremice, i sl.) za prvih par dana kod kuce? Hocu sve da spremim dok je vreme manje-vise ok za setnju. Pelene spremne, garderobica, cebence, peskir, posteljinica, musemica, kosili, pavloviceva spremni. Sta jos? :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vi uzivate ja se samo zalim:-/ smorila sam sve oko sebe:'( razmisljam da idem u hitnu neznam sta cu sa sobom, svaki dan mi je lose malaksalost muka nemogu da jedem a nenormalno sam gladna, osecam se raslabljeno nocu lepo ne spavam slosava mi se i nocu i danju... U rukama opsta slabost:-/ 

I ja sam danima nesto malaksala, sto kazem sama za sebe kilava. I sve me boli, kao posle jakog treninga. Kazu da je to normalno.. Nzm...I mucninca. Nisam je imala tokom cele trudnoce i eto je sad, posebno nocu. 

Pazi se jer su npr oko mene svi poceli da se razboljevaju, sve neke kijavice i cuda, pa sam se izolovala od rodbine koja mi je inace bas blizu. Sad sve moram sama ali sto je sigurno, sigurno je. 

Pazi na imunitet. Meni su preporucili onaj sok-iscedis cveklu, sargarepu, jabuke (u slicnoj srazmeri da bude tecnost iz svega) i dodas kasicicu meda. Oko mene tokom cele trudnoce razne prehlade, kojima sam bas sklona, i sve me je zaobislo. A iskreno, nisam se preterano pazila ni mirovala ni sklanjala od ljudi. Cak i isla u grad, pozoriste, skupove razne do pre 10ak dana, tek sad sam usporila.

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima.

Nikako da se ukljucim u forum. Imam losu naviku da citam svasta po internetu-do sada bih 100 puta stradala od neke vanzemaljske bolesti i rodila krokodila sta sve ljudi pisu, pa izbegavam komp u sirokom luku.

Hvala na odgovorima i razumevanju. @Sibice, to je taj rad, bas kako si opisala! Lijana skroz! :-P

Btw, mm za svaku sitnicu misli da krece porodjaj, kao da ce on da se poradja a ne ja ;-)

I ja se mislim oko depilacije, tj.brijanja. Ne vidim nista i ne bih da se ''iskasapim", ali kozmeticar ne dolazi u obzir zbog osetljive koze...a kada to kazem mm on napravi prepadnut izraz lica!!! :-P

Sta sanjate ovih dana? Meni su se snovi bas razludeli, ali su i mnoooogo realni, kad se probudim treba mi par trenutaka da razlucim sta je stvarno a sta ne. 

Za vas sa iskustvom-sta mi treba od opreme (mislim na flasice, kremice, i sl.) za prvih par dana kod kuce? Hocu sve da spremim dok je vreme manje-vise ok za setnju. Pelene spremne, garderobica, cebence, peskir, posteljinica, musemica, kosili, pavloviceva spremni. Sta jos? :-)

sudokrem za ojede bi ja obavezno, i pantenol za lice s obzirom kako je hladno. A i izgrebu se po licu bez obzira na rukavice. Nije losni onaj naprstak da se jezik cisti rastvorom sode bikarbone. Mala flasica za svaki slucaj mada ti ne treba ako ces dojiti. Spremi puno pelena zbog bljuckanja. Ja sam posle kupanja mazala moje sa pavlodermim sa pantenolim od glave do pete jer je njima koza suva a on lepse mirisi a guzu sa pavlovicevom. Eto to mu prvo pada na pamet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vestice ja sam naciso prsla nemogu odlepicu vise meni je trudnoca za trudnocom proslengod sam se porodila i mislim da mi je prva beba svš pokupila hranljive materije i plus ova sad ja sam skroz klonula :-/ jedva cekam da se porodim a ima jos puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan i od mene zene,ja se evo vratila sa ctg-a,malo su se pojacale kontrakcije,tj popele se za jedan stupanj ali nista ....  U sredu opet da idem na ctg ako dotle ne bude nista....

Kako se vidim brijati..proces tabure,stari carsaf,lavor,ispred ogledala i udri....posle se istusiram ne mogu drugacije...Ali bolje i to nego da me kasape tamo<_<

@Vestice86 kroz postove dobila sam utisak da ti je muz malo panicar,kad dodje vreme ti ces morati biti razborita :D

Kadica,bokal,sapun(ili sta vec koristis za bebu moj izbor je sebamed sapun dok je bebac mali),mala flasica,mala duda,pavloviceva,vlazne,pamucne pelene,zuti prasak(ili sta ces vec koristiti za pupak),makazice,cetka za kosu tj teme,to je pored onoga sto imas nekako najosnovnije :)

*TJ* i lexy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana u svakom slucaju ce da te kasape ja sam se obrijala ali mibje rekla da mora i ona da predje tako da ti je isto goveda. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene vala nisu :D-_-

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

veko jesi li ti krenula na ctg? Ja sam imala kontrolu 15.okt a sledeca zakazana 23.nov., i to je to. Nista vise....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.