Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Vratih se..  

Nije prešlo 10 mm, što je ok, opet kontrola za 2 nedelje. 

Beba opet naprednija za 2 nedelje, ja mislim da on tu malo dramatizuje, beba krupna pa šta sad?!  Ravnomerno je krupna. Sad ima 2100 gr ^_^

Krvna slika mi je super, šećer dobar... 

Da ne davim. 

Odoh da pojedem čiz kejk, mnogo sam se istresirala poslednjih dana. 

Ljubim vas! Hvala na podršci! 

BgB, nataša p., Judy i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da, omasuju za 500 gr. 

Isi, eto, fino. Prijatno :)

Bas bezveze sto ne vidimo tikere. Veko jos neka nedelja i gotovo. Meni je tek sad drago sto sam bila trudna kad vidim koga sam nosAla :wub:

Judy, Isabella i veka73 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma za kilazu je posebna sprdnja,jer ako je razmak temenih kostiju veci ili obim glavice,automatski je krupnija beba sto nema veze uopste. Mislim da bas retko pogode,obicno po 500g ofuljaju.

Ko se seca,ne seca,ja sam horionske cupice radila (a htela sam  Nifty test) pod moranjem jer je dr.izmerio NT preko 3.5mm,da bi posle toga par nedelja konstatovao kako je NT odjedno manji od 2mm i da smo 'mozda' prerano uradili merenje... Tako da,sta reci....

Meni dabl iz krvi nije bio ok pa sam radila tripl ali mislim da ti svi testovi koliko su korisni toliko su i veoma stresni a kao treba da se opustis i uzivas u trudnoci :wacko: 

Isi super. Nek je beka krupna :wub: 

Isabella voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma kakvi tacna merenja, prvoj bebi mi dr rekla da nece biti veca od 3200 i to ako doguram do kraja. Ja je rodila sa 3480 nedelju dana pre termina.

Ej zene, pocela malo panikA da me hvata, jos nismo preuredili sobu a danas me preseklo preko grlica. I ucestale mi bh kontrakcije. Uplasih se da ne krene porodjaj. Tek sam 34. nedelja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene pred spavanje. Otečene šake i zglobovi iznad stopala. Prevrtanje noću s jedne na drugu stranu uz dodatni napor.. Poznato mamama koje su kroz to prošle a i nama kako se bliži porođaj. Ja šetala danas pola sata uzbrdo nizbrdo. Dobro je prošlo. A sutra već kiša pa ko zna kad će opet lepo vreme. Svaki me vodi sutra na pedikir i masazu stopala  ;) Posle ćemo na kaficu i u šoping. Dragi mi nije tu do 38 nedelje  trudnoce jer je morao na posao nazad u Srbiju. A ja ovde sa njegovom mamom Hahhahaha.... Kakva kombinacija. Ovih dana ću ići na predavanja o dojenju i predporođajne časove. 

Puslica, veka73 i nataša p. volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro jutro mamice i bebice!!! :-)

ukljucujem se ovako rano jer nisam spavala kako treba, od sinoc panicim, verovatno bez potrebe, ali moram da pitam da li je ovo uobicajena pojava ili ne. Do sad nisam panicila previse i nisam trckala do lekara za svaku sitnicu sto se pokazalo dobrim potezom, i sve je do sada teklo u najboljem redu.

Ovako, usla sam u 34.nedelju. Pupak mi je tokom cele trudnoce uvucen, normalan, bez nekih promena-kao sto je oduvek bio. Od juce, a intenzivnije od sinoc, dok lezim na ledjima, imam i osecaj a i vidi se golim okom da mi se pupak uvlaci unutra (kao da pokusavam da uvucem stomak), zadrzi koji tren tako (sto je neprijatan osecaj, skoro da malkice zaboli ali nista narocito) a zatim se lagano vrati u normalu. Po netu nisam nasla nista o tome konkretno, ovo mi je prva trudnoca, a sinoc nisam imala koga da budim i pitam. To se juce ponovilo 5-6 puta. MM me je jos naplasio da to znaci da cu za koji DAN da se porodim, sto je RAAAANO!!! :-O

Da li je ovo sa pupkom normalno i uobicajeno?

A da, nzm da li su ta dva povezana, ali jutros me je rano probudio bol u donjem stomaku (kao kad treba da dobijem) i prosao, i sad ne osecam nista osim uobicajenog jutarnjeg mrdanja bebe... I ne pijem nikakve lekove sem magnezijuma i vitamina C i folne.

Izvinjavam se na duzini posta :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doro jutro zene drage,kako ste  spavale?

Kod nas nista standard,vrtic,nabavka,spremanje,rucak...

@Vestice 86,nikad nisam cula da se nekome uvlaci pupak samo da izadje napolje,a verovatno ce i tebi uskoro,ne znam odakle tvom muzu da ces se uskoro poroditi;) Sto se tice tih kao menstrualnih grceva,materica se siri,bebac raste...Mislim da nije nista strasno,a ti da otklonis svoje sumnje obrati se svom lekaru na sledecem pregledu da ti resi nedoumice.

Sto se tice velicine bebe,meni su sa S pogodili,a sad tri razlicita UZ i doktora kazu isto<_<

Mada ja bih najvise volela da omase bar za 500gr naravno u minusu:D

veka73 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro :)

I mene stvarno nervira što ne vidim tikere sad nemam pojma ko nam je sledeći za radovanje? :)

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izi,drago mi je da je dobro proslo juce :) Po meni uopste ti nije krupan bebac,taman kako treba :) Meni je sa 32+3 imala 2200,a ti si cini mi se usla u 31.nedelju. 

Daaa,ne vide se tikeri pa moram da ulazim na spisak trudnica...

Ninimidi, i mene presece preko grlica ali to kada malena zamlatara rukicama,tacno je osetim...

Dr.mi rece u ponedeljak kada smo bili da i ako krene porodjaj i to je ok,sada je sve samo u dobijanju na kilazici :) 

Vestice,kao sto Ivana rece bol u donjem delu stomaka imamo svi,ja takodje bar par puta dnevno ali kratko traje pa se ne uzbudjujem zbog toga. Svasta tu nesto sada ima i moze da bude,ali sada smo u sigurnoj zoni pa kada bude bice :) 

Judy, ja jos na srecu nisam pocela da oticem,malo ujutru sake i prsti ali to je najverovatnije sto se uvece nalijem vode pre spavanja. Ajde druzi se sa sveki ,za 4-5 nedelja eto muza a i malog mudonjice,sacekace on tatu:baby:

Mi uzeli set za prikupljanje maticnih celija,stvarno je ova nasa drzava krajnje bezobrazna,taksa za 'izvoz krvi' je 10000din!!! Naravno misle da ako imas da platis maticne celije sta je to jos malo para da i oni ucare nesto,goveda!

Ja oprala i opeglala sve krupnije stvari,ostale su mi jos stvarcice za oblacenje,i tako....Ona se mrda,prevrce i sutira,ne da mami nesto da spava a ja sam velika spavalica inace :)  Vidim ja nema meni vise nesto spavanja:(

Judy i Isabella volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vestice, ja nisam bas najbolje razumela. Da nisu to kontrakcije? Da li te steze oko stomaka i struka, pa popusta? Npr kao kad skupis saku, pa je opustis. 

Uh, ja sam prvi put bila otecena kao balon, sad se jos drzim, mozda ce to doci kasnije. Znam da sam se posle porodjaja brzo vratila u normalu i da je sve splasnulo. Ma sve je drugacije, onda me ubijala gorusica, jedva sam nesto i jela, sad nista. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izi, sad citam i mrzim doktore kad to rade trudnicama. Imala sam slicnu situaciju  u prvoj trudnoci, i kao na sledecoj kontroli ma nije nista samo sam pomislila da nije slucajno. A ja, pakao prezivela u svojoj glavi.

Meni vec drugi dan kratak dah ne mogu da se nadisem.

Ja ultrazvucnim merama preterano i ne verujem ipak su to milimetri u pitanju i matematicka formula. Sto Veka rece ako je glavica sira ispada da je beba mnogo teza, od bebe cija je glavica uza, a nemaju sve bebe isti oblik glave.

Vestice, meni se beba cesto trci oko pupka da mi cesto izazove bol koliko pravi darmar.

Isabella voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, da, ja na tabletu imam tikere. 

Veko, lepo ime. 

veka73 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veštice, to se i meni dešavalo negde od 6-og meseca pa do kraja trudnoće, niko nije mogao da veruje kad bi video. Prvo sam se i ja plašila, pa mi je dr rekla da to zaista nije ništa, igra se bebica unutra, tako da je meni to posle bilo simpatično, ceo pupak i predeo oko njega se uvlačio, tj. podizao lagano i spuštao, kao talas, pa sam se šalila sa mm da se beba okačila o lijanu i ljulja se :lol:

Vestica86 i Judy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:(joj drage moje, ja bi se u poslednje vreme samo zalila.... Ped dana u wc nisam isla, totalni zatvor... Suze su mi isle danas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postoji i stanje koje se zove dijasteza. Svima nam se prirodno razdvaja trbusni zid bas u predelu pupka, samo nekim zenama vise i nekima se ne vrati posle porodjaja, vec mora operacija. Na mestu gde je ta rupa, u predelu pupka ,mogu se desavati takve stvari. Meni bukvalno iskoci crevo i vidi se peristaltika ( pomeranje, kontrahovanje i opustanje), verujem da isto tako peristaltika moze i da uvuce tkivo na mestu rascepa. Kako god, sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste zene od jutros? Nema nijedne. Ja sam jedva do radnje orisla bas se geeeeegaaaaamm....

 

Puslica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sada sve po starom,i mi se gegamo,sve losije spavam,ne mogu da se namestim,misic mi se sve cesce uvrce,besika sve grdja,i tako....al zato malena aktivna cudo :) 

Pise po netu da se smiruju kako rastu al ova moja  nalazi skrivena mesta gde moze da se istutnji:D

Juce oprah i ostatak stvari za nju,tj.odecu,sada sve to treba opeglati:lol:

Puslica, Isabella i Judy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nesto nam zamrla tema? Ja sam nesto nervozna danas, grizem...

Gdje nam je jutros Ivana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sada sve po starom,i mi se gegamo,sve losije spavam,ne mogu da se namestim,misic mi se sve cesce uvrce,besika sve grdja,i tako....al zato malena aktivna cudo :) 

Pise po netu da se smiruju kako rastu al ova moja  nalazi skrivena mesta gde moze da se istutnji:D

Juce oprah i ostatak stvari za nju,tj.odecu,sada sve to treba opeglati:lol:

moja mlaja cerka se smirila samo taj dan kad sam se porodila.

ja jos nisam ni pootvarala moje kutije da vidim sta mi fali. Sve cekam muza da odemo kupitivelikoj krevet i ormarcic za bebana pa da namesttim u sobu i tek onda pranje. Valjda cemo od nedelje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:(joj drage moje, ja bi se u poslednje vreme samo zalila.... Ped dana u wc nisam isla, totalni zatvor... Suze su mi isle danas...

Ipak bi trebala da pripaziš šta jedeš .... Skuvaj ovsene pahuljice pa dodaj posle kašiku meda ako želiš. Potopi uveče kašiku lanenog semena sa jogurtom pa ujutru pojedi da se pročiste creva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ipak bi trebala da pripaziš šta jedeš .... Skuvaj ovsene pahuljice pa dodaj posle kašiku meda ako želiš. Potopi uveče kašiku lanenog semena sa jogurtom pa ujutru pojedi da se pročiste creva.

ma bili u gostima nedelju dana i leti vamo leti tamo.... Dosli kuci danas, pila balans i sve se sredilo. Ipak hvala....

Judy i lexy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zato sam ja juče išla u wc ne znam koliko puta, na kraju dobih i dijareju :(

Zatvor je stvarno gadna stvar, ja uvek imam u rezervi suve šljive i uvek mi pomažu.

Bila sam jutros i kod drugog dr-a po mišljenje, isto mi je rekao kao i moj dr, dakle kontrola za 2 nedelje. Isto je čak i izmerio komoru. 

Sutra vadim krv za neke viruse koji mogu da izazovu to proširenje. 

veka73 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma bili u gostima nedelju dana i leti vamo leti tamo.... Dosli kuci danas, pila balans i sve se sredilo. Ipak hvala....

E za bolji rad creva i lakse praznjenje extra stvar nije bas ukusna:kasika mas.ulja odma po budjenju pre jela ;) 

Inace meni se sinak nije smirio u stomaku do god je bilo vode a kad su busnuli vodenjak onda nije imao kud :lol: 

Judy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zato sam ja juče išla u wc ne znam koliko puta, na kraju dobih i dijareju :(

Zatvor je stvarno gadna stvar, ja uvek imam u rezervi suve šljive i uvek mi pomažu.

Bila sam jutros i kod drugog dr-a po mišljenje, isto mi je rekao kao i moj dr, dakle kontrola za 2 nedelje. Isto je čak i izmerio komoru. 

Sutra vadim krv za neke viruse koji mogu da izazovu to proširenje. 

izvini, ali sta se to meri i sta predstavlja? Mozda si pisala ranije ali nisam obratila paznju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Laktuloza sirup ako nekoj treba da pogura njesra :D

veka73 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.