Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Cestitam, Sunce!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam Macka Mazo i Suncokret! Nek vam je sa srecom sa slatkim bebicama:babycrib:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sunce čestitam! 

Danas dečaci dominiraju :wub:

valery voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sunce čestitam! 

Danas dečaci dominiraju :wub:

Imamo i djevojcicu :wub:

I Moon je danas rodila :wub:

Dvije sestrice dobile po brata i jedan brat dobio sestricu :wub:

Zene cestitam vam i ovdje :baby::baby::baby:

*TJ*, BlueFairy, Judy i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sunce i Macko cestitkeeee :wub: da ste svi zivi i zdravi sto god :* 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sunce,predivno ime si dala sinku.Tako se i mm zove :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SUNCOKRET,

MAČKA MAZO,

ČEEESTIIITAAAM!!! :babycrib:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suncokret i Macka Mazo cestitam. Da su beburci zivi i zdravi.:wub::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macko i Sunce cestitam vam. :wub:

Brz oporavak i da sto pre dodjete kuci! :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cestitke i moon! A ja malo da se pozalim.... Prepone me toliko zatezu da jedva hodam, a grudi ubise koliko svrbe.... Jao kad ce vise kraj....33 pune nedelje sam.... Ne mogu da sedim, lezim, spavam, jooooj.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Jao kad ce vise kraj....33 pune nedelje sam.... Ne mogu da sedim, lezim, spavam, jooooj.....

Zadnje sedmice su najduze :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zadnje sedmice su najduze :D

jao znam.... U prvoj tr sam bila poprilicno nervozna jer nista nisam mogla. Fizicki sam se super osecala ali mi moj ogromni stomak nije dozvoljavao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

divnooooooooooooooo :) dobrodosli bebciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cestitke i moon! A ja malo da se pozalim.... Prepone me toliko zatezu da jedva hodam, a grudi ubise koliko svrbe.... Jao kad ce vise kraj....33 pune nedelje sam.... Ne mogu da sedim, lezim, spavam, jooooj.....

Da,da,sve je teze kako se priblizava dan D. Ja se stvarno ne mogu pozaliti,ovo je jedna za mene savrsena T,bez tegoba,radim sve kao i pre T,ne fali mi nista,osim sto je poslednjih dana krenuo nerv ili misic u levoj nozi da me kolje,tacno mala nalegne pa ne mogu ni da stanem na nogu...ali brzo prodje na srecu. I nadam se da ce se na tome i zaustaviti :)  Doduse stomak me onemogucava da se sagnem,ne mogu bas da zavezem pertlu osim ako ne podignem nogu na nesto ali i to mi je ok. Pa evo,racunam jos 3 nedelje do punih 37 i moze kada hoce :) A s obzirom da idem na CR tako negde i ocekujem osim ako se malena ne povampiri pa da zeli pre da se upoznamo :baby:

Isabella voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:huh:

Da,da,sve je teze kako se priblizava dan D. Ja se stvarno ne mogu pozaliti,ovo je jedna za mene savrsena T,bez tegoba,radim sve kao i pre T,ne fali mi nista,osim sto je poslednjih dana krenuo nerv ili misic u levoj nozi da me kolje,tacno mala nalegne pa ne mogu ni da stanem na nogu...ali brzo prodje na srecu. I nadam se da ce se na tome i zaustaviti :)  Doduse stomak me onemogucava da se sagnem,ne mogu bas da zavezem pertlu osim ako ne podignem nogu na nesto ali i to mi je ok. Pa evo,racunam jos 3 nedelje do punih 37 i moze kada hoce :) A s obzirom da idem na CR tako negde i ocekujem osim ako se malena ne povampiri pa da zeli pre da se upoznamo :baby:

isto.... Kao da do sada nisam bia trudna. Nisam imala ni minuta mucnine.svi rez laboratorije idealni, radilA po kuci pomerala namestaj do nedavno. A sad.... Preselili se u drugu kucu, sobe sve na sđratu.... Meni ovo cetvrta trudnoca za cetori god, imala jedan gubitak, i sad sve rasklimano, pole kukovi, kolena, jako visoko nosim pa kad sedim krene srce da lupa a beban neeeeeemiran pa udri po rebrima... Nas dve cemo zajedno, jest da mi bezis nedelju dana al nije to nista... Ne znam odakle ste, jel znas da u bezaniji pustaju na prirodan porodjaj bez obzira na predhodni carski, malo mi to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iz Bgd sam,ali ne znam kako Bezanija? Mislis na KBC? Oni nemaju porodiliste....

Ja idem u Front,ovo mi je 1.T i ja hocu CR,zbog malene, da njoj bude sve super a ja cu odbolovati svoje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iz Bgd sam,ali ne znam kako Bezanija? Mislis na KBC? Oni nemaju porodiliste....

Ja idem u Front,ovo mi je 1.T i ja hocu CR,zbog malene, da njoj bude sve super a ja cu odbolovati svoje...

pardon, betanija NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li ovde jos rasejanih? Juce sam napravila neverovatnu glupost. Odem na glucose test i zena mi lepo kaze da ne jedem i ne pijem u narednih sat vremena i ja mahinalno dok sam davala cerki da jede uzmem i pojedem nesto. Uzeli su mi krv, ali verovatno sam upropastila test. Skroz sam izgubljena. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

^_^u pricipu smo sve rasejane i pune bisera... Steta sto ne upisujem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veko, a sto se toliko plasis da ce bebi prirodan prolazak kroz porodjajni kanal da škodi? :huh:

Sta moze da joj bude? U tim se trenucima luce vrlo vazni hormoni i kod majke i kod bebe, beba je spremnija za spoljnu sredinu, tijelo dobija vazne signale, mlijeko ubrzo nadolazi... Sigurno si cula nesto lose na tu temu, necije negativno iskustvo.

Ja sam imala skroz kontra tripove od tvojih, da ti sad ne navodim. Svi mi imamo strah od necega i neku bojazan, mene npr niko ne razumije zasto mi je vazno da beba bude na rodjenju teza od 3 kg. Znam da je totalna glupost, ali nije mi se ostvarila zelja da rodim bebče od recimo 3,500 kg. Oboje su bili jeeeedva tezi od tri.

Kako mi vec nedostaje ova tema, nevjerovatno :huh:

Judy, BgB i veka73 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iz Bgd sam,ali ne znam kako Bezanija? Mislis na KBC? Oni nemaju porodiliste....

Ja idem u Front,ovo mi je 1.T i ja hocu CR,zbog malene, da njoj bude sve super a ja cu odbolovati svoje...

I ja sam se pitala zašto su ti doktori rekli da će biti CR a ono ti tako želiš. Ja ću reći doktorima da želim prirodnim putem a ako oni misle i odluče drugačije, neka tako i bude jer ja nisam doktor niti ekspert u tom polju.

Inače, doputovala sam u Irsku pa ću vas obaveštavati kako je ovde u bolnici. Prvi zakazani pregled mi je u ponedeljak ujutru. 

Kao i ti Veki, i ja sam u 41. godini, prva mi je trudnoca i to putem VTO. Daće Bog sledeće da bude prirodnim putem pa da imamo i jednu princezu :) Do sada sam prošla kao u priručnicima za idealnu trudnoću pa se nadam da će i naredni period proći kako treba kao i sam porođaj.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

uh, ja se plasim carskog i operacija uopsze! Oba puta prirodan porodjaj, bebe preslatke, nisu se mucile, sisale odmah a i kuci smo dosle za dva dana. Imam lepo iskustvo sa porodjajima. Prvi put od prijema do rodjenja tri sata a drugi put 15min

salile su se babice da cu trece kod kuce roditi.... Jooooj pa valjda cu stici....

Izmenjeno od strane Ninimimididi
Judy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa vec sam objasnjavala razloge zbog cega zelim CR. Najbitniji je to da ne dodje do nekih problema prilikom porodjaja sto kod prirodnih moze da se desi. Drugi je sto ne zelim ja da se mucim,epidural u kicmu pa cekanje pa naponi pa....

Jedna drugarica je rodila bebu sa hematomom ko glavica,krenuo prirodni i navrat nanos na CR,druga na zalost dete sa cerebralnom...Jednostavno ne zelim da rizikujem....mene sto ce vise boleti i duze trajati oporavak , za to me nije briga,bitna mi je ova vrtiguza :) 

Znam da su prirodni nekima laksi i bolji od CR ali ja nikada, ni jednog trenutka nisam ni pomislila na tu mogucnost,tako da definitivno sam za samo tu opciju. Najverovatnije cu kukati od bolova i bogoradati ali ce da prodje...valjda,hehe:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veko,razumem strah jos je i prvo bepce. Ja sam bila po principu prirodno bez ikakve anestezije ali kad je porodjaj krenuo a bolovi sve jaci mislim se daj epidural daj carski :lol: :lol: ali izdrzi se sve. Dobra stvar kod prirodnog p.je sto beba pokupi dobre bakterije izlaskom kroz porodjajni kanal. Znam dosta bebica koje su imale taj hematom na glavi i povuce se to bude sve ok. Kod nas hvala Bogu bilo sve ok jedino je beka bila visoko pa mi tesko bilo da izguram. 

Bas mi sad nesto fali trudnoca :wub: 

l@n@, Judy, BlueFairy i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.