Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

aaaaa... :) Kako je lepo dobtiri takav poklon(pa ako i omasi 1dan)... :D

Takilend,Borjana zelim i vama lak i brz porodjaj! ;)

Ps:kad sam sa 1.bebom isla na CTg snimala sam mobilnim i slala muzicu,tako da smo skoro zajedno slusali... :)

Hvala! I super ti je ideja... Ili mogu da ga nazovem, pa da zajedno slusamo... t4302.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala! I super ti je ideja... Ili mogu da ga nazovem, pa da zajedno slusamo... t4302.gif

[/quo

Nema na cemu drag! ;) Uzivajte!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sitnije, zenske, sitnije :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sitnije, zenske, sitnije :lol: :lol:

Da da! I ja sam tek juce skontala(na nekoj drugoj temi,hvala na pomocu) da sam u 7. a ne u 6.mesecu,e ne da me oraspolozilo... :rolleyes::D

Kako sitnije tako srecnije i pozitivnije... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima, ja sam danas usla u 36-tu nedelju i sad vec pocinje da mi bude frka.... :unsure:

Jedino sto me brine je beba... Stalno brinem da nesto nece biti u redu na porodjaju ili slicno i ne mogu da se oslobodim tog osecaja... Mada beba mrda, udara, pomera se, sve je normalno i svi rezultati su super i normalni, samo ja nisam normalna... Jel se i vama desavalo da razmisljate tako glupo????

Jedva cekam da ovo prodje i da mogu da vidim moju bebicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao zene,kako ste :D

ja vec trecu noc imam povremeno grcenje u gornjem delu stomaka,ustvari zeludac i deo oko njega mi se zgrci na par sekundi i onda popusti..ne boli ali je neprijatno,kao da mi stane zeludac i malo stegne dijafragmu...desava li se to vama i da li ovo mogu biti lazne,pripremne,kontrakcije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao sanjice,

nisi ti nenormalna,ili ako jesi onda sam i ja :)

mislim da skoro sve zene pred porodjaj brinu i razmisljaju hoce li sve biti u redu...donekle mi je to i normalno,strepis jer ti je stalo i kako mi je jedna zena rekal"brige su tek pocele i nece prestati do kraja zivota" :)

pokusaj malo da se opustis,planiraj,kupuj za bebaca,razmisljaj kako ce biti kad se vratite kuci..a kad naidju takve misli ti se smiri tako sto znas da je sve bilo u redu sa bebicom i da ce ako Bog da biti... pozz za tebe i bebicu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao zene,kako ste :D

ja vec trecu noc imam povremeno grcenje u gornjem delu stomaka,ustvari zeludac i deo oko njega mi se zgrci na par sekundi i onda popusti..ne boli ali je neprijatno,kao da mi stane zeludac i malo stegne dijafragmu...desava li se to vama i da li ovo mogu biti lazne,pripremne,kontrakcije?

Ja sam imala problema sa dijafragmom- kao da me neko u tom predjelu bode nozem, tako je bio ostar bol! :huh:

Trajalo je neko vrijeme, dok se beba nije spustila...

Sanjice, sta da ti kazem?! :lol:

Tebe brine beba, a mene sve zivo- kako cu ja izdrzati porodjaj, kako cu saradjivati sa babicom na porodjaju, da li je bebi dobro u stomaku, sta ako je nesto boli, da li cu se unerediti na porodjajnom stolu????.... aaaa

:P :P

Kazu ove nase forumasice da je sve to normalno i da ce vjerovatno biti bolje nego sto se mi nadamo, tako da... Opusti se! (Ko ti kaze :lol: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

LenaJe - i ja imam problem sa predelom iznad stomaka, zeludac i dijafragma... Isto tako boli, boli, boli kao kamen da sam progutala pa posle prestane, moj dr je rekao da je to zato sto se materica podize do kraja 36-te nedelje i onda krece da se spusta i tada ce to prestati... Nadam se da je u pravu, nekada ne mogu da se nadisem vazduha...

Borjana - Hvala puno i tebi i LenaJe na podrsci i savetima, preguracemo ovo valjda nekako, zajedno :rolleyes:

Sto se tice konkretno oko tvog straha za "uneredjivanje" na stolu - nema sanse, po tom pitanju se opusti dobices klistir kao i sve ostale, neces imati sta da izbacis sem bebice :rolleyes: a ja ne brinem zbog samog porodjaja i porodjajnih bolova jer znam da mora da boli, ali to sve prestaje i zaboravis kad ugledas bebicu... E samo zato ja imam strah - samo da beba bude dobro i da sa bebom sve bude u redu, ostalo cu podneti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Muke mucim sa lubenicom bwe heheh..pojela tri kriske i sada samo da puknem :lol: :lol: zeludac mi je u grlu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Muke mucim sa lubenicom bwe heheh..pojela tri kriske i sada samo da puknem :lol: :lol: zeludac mi je u grlu :lol:

:P:lol: :lol: a ja upravo sada GUTAM lubenicu :P muz je sinoc iseckao na kockice i stavio u frizider, ako sad ne stucem ovu ciniju nista uradila nisam :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, zene, ja sam bas postala nestrpljiva. :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jos samo malo.... jesi li sve pripremila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, zene, ja sam bas postala nestrpljiva. :D :D :D

I ja..malo malo pa posetim wc :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja jedva cekam,al prvo da udjem u deveti mesec :)

juce sam kupila neke stvari za porodiliste,torbe,spavacice,bademantil,pampers,mrezaste gacice,uloske... necu jos prati ni peglati dok ne udjem u deveti,a onda cu fino spakovati i cekati.. :)

ja cu ovih dana kupiti i kozmetiku za bebu kao i makazice,termometar,maramice,cetke,peskire i tako te sitnice..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za porodiliste je sve spremno. :) Samo cekam da ovo moje maleno resi da izadje napolje. :D

Sitnicice za bebbu su kupljene, jos bebi kozmetika. To kupujem sutra. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja..malo malo pa posetim wc :lol: :lol:

Hahaha :lol: :lol: :lol: I zbog toga jedva cekam. :D Nekad se pitam zasto, uopste, izlazim i WCa. :D

E, desilo mi se pre neku noc, htela sam da se okrenem sa boka na ledja, i karlica me toooliiiikooo bolela u tom pokusaju da se okrenem, da sam odustala u toj nameri i nastavila sam da spavam na boku. :D MUKICA. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha :lol: :lol: :lol: I zbog toga jedva cekam. :D Nekad se pitam zasto, uopste, izlazim i WCa. :D

E, desilo mi se pre neku noc, htela sam da se okrenem sa boka na ledja, i karlica me toooliiiikooo bolela u tom pokusaju da se okrenem, da sam odustala u toj nameri i nastavila sam da spavam na boku. :D MUKICA. :D

Sve te razumem. Ponekad mi se place kad krenem da se okrenem. Ali. tu je pomoc, daska iznad kreveta. Uh, da mi nije nje ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima, ja sam danas usla u 36-tu nedelju i sad vec pocinje da mi bude frka.... :unsure:

Jedino sto me brine je beba... Stalno brinem da nesto nece biti u redu na porodjaju ili slicno i ne mogu da se oslobodim tog osecaja... Mada beba mrda, udara, pomera se, sve je normalno i svi rezultati su super i normalni, samo ja nisam normalna... Jel se i vama desavalo da razmisljate tako glupo????

Jedva cekam da ovo prodje i da mogu da vidim moju bebicu...

Nisi jedina koja tako razmislja! Mi polako idemo za vama!

Kad ti je termin? Meni je 09.09.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve te razumem. Ponekad mi se place kad krenem da se okrenem. Ali. tu je pomoc, daska iznad kreveta. Uh, da mi nije nje ...

:D Slatke muke. :) I meni daska od kreveta pomaze. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, drage moje, ja sam danas u potppunom haosu. S kim god da sam pricala telefonom danas, iznervirao me je. Danas sme sve nervira. Takva nisam bila celu trudnocu, danas sam nadoknadila za sve. :) I znate li sta me je smirivalo u napadima besa?! SREDJIVANJE SOBE!!! Cela sija. Cakum-pakum! A pre neki dan smo krecili, nisam ni stigla da napravim nered, i opet sam sve radila. :) A najgore je to sto "prosto obozavam" to da radim, a to me je, verovale ili ne, totalno smirivalo danas. Ja mislim da ja malo nisam normalna. :D:P Ma, to je sigurno od trudnoce. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, desilo mi se pre neku noc, htela sam da se okrenem sa boka na ledja, i karlica me toooliiiikooo bolela u tom pokusaju da se okrenem, da sam odustala u toj nameri i nastavila sam da spavam na boku. :D MUKICA. :D

Mene tako ubija karlica od pocetka trudnoce,tako bilo i u 1. <_< Jeeedva cekam oktobar... :D

Blago vama,vi vec spremate torbu... :P:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene tako ubija karlica od pocetka trudnoce,tako bilo i u 1. <_< Jeeedva cekam oktobar... :D

Blago vama,vi vec spremate torbu... :P:D

eeeee chi ima ja i ti da guramo jos ihhhhhhhhhajjjjjjjjjjj..jos tebi i dobro adje je novembar?? :(:blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eeeee chi ima ja i ti da guramo jos ihhhhhhhhhajjjjjjjjjjj..jos tebi i dobro adje je novembar?? :(:blink:

Odmah posle oktobra :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odmah posle oktobra :lol:

heheheheeheheh..da da ali imam utisak da cu ja tek u dec :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.