Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Čuj 'stomačić' :D Ja moj zovem STOMAČINA ili u najboljem slučaju 'trbuh' :) Mada u poslednje vreme kao da se nekako smanjio, ne znam kako je to moguće :ph34r:

zvezdarak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha,ja mu samo tepam,a kad ti okačim sliku ima da vidiš šta je stomačina :) .

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke, koliko vidim samo nam Djadja fali. Porodjaja koliko vidim u poslednjih 4 dana nije bilo. Ja sam bila malo kod mame za vikend, a po onih 40 stepeni u ponedeljak sam sam bila u bazencicu u dvoristu kod rodjake. bazen 4*4, cist, voda tamanica...to me spasilo! :rolleyes: Pratila sam vas malo preko mob.

Mene sve vise boli, zateze...pogotovo nocu me probudi bol u stomaku. grcevi u donjem delu stomaka, nalik menstrualnim. Ali prodje brzo pa kontam da nema razloga za paniku.

Jel imate vi jake (dobro, umereno jake, da ne preteram bas) bolove u stomaku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Georgina se javlja na raport. nesto bolucka ali nije strasno , osecam bebu bas nisko , i kao da me malo prtiska , ali nije alarmantno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čuj 'stomačić' :D Ja moj zovem STOMAČINA ili u najboljem slučaju 'trbuh' :) Mada u poslednje vreme kao da se nekako smanjio, ne znam kako je to moguće :ph34r:

I ja imam takav osjecaj, nozda je to zato sto mi se kepec spustio ili smo se mi rasirile pa stomak nije nesto najvece na nama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel imate vi jake (dobro, umereno jake, da ne preteram bas) bolove u stomaku?

Ja imam takve bolove ali ne konstantno ceo mesec. Kao menstrualni, i noga krece da mi trne od njih, kao da mi je neko nakacio tegove na matericu i steze me i lici malo na kontrakcije (ali ginekolog ih nije primetio par dana pre toga na uz)...Traje konstantno 5 dana (tj pet dana povezano, ne da boli ceo dan, nego boli oko 30 min, pa 30 min ne boli i tako u krug)...

Ja mislim da se rasteze materica....i ja sam bila uplasena zbog toga isto...

MasaPetar i malagarava volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad se ulazi u 9 mjesec?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel ima ko problema s proširenim venama ja na noge ne mogu natiču a vene se vide haos noge mi modre i plus peku trnu ne znam šta da radim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad se ulazi u 9 mjesec?

Mislim u 36 nedelji :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam takve bolove ali ne konstantno ceo mesec. Kao menstrualni, i noga krece da mi trne od njih, kao da mi je neko nakacio tegove na matericu i steze me i lici malo na kontrakcije (ali ginekolog ih nije primetio par dana pre toga na uz)...Traje konstantno 5 dana (tj pet dana povezano, ne da boli ceo dan, nego boli oko 30 min, pa 30 min ne boli i tako u krug)...

Ja mislim da se rasteze materica....i ja sam bila uplasena zbog toga isto...

Pa i ja sam u cetvrtak bila na ctg a sutradan su poceli bolovi, par sati ko leptiric, nista mi ne fali, pa onda boli..i tako na smenu. Ali nisu jednaki intervali, pa kontam nisu kontrakcije.

Sve kontam ako potraju da se javim dr, ali onda i prestanu.

Joj sad gledam ove klipove, kupanje, dojenje..sva sam se raznezila..jedva cekam malenog bebé!!! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao...pupak ...e toga me jeste strah kako cu uraditi sve sto treba... :blink:

I meneeeeee...! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana, i ja bih te snimke gledala po ceo dan, baš sam u temi Pamučne pelene okačila uputstvo za 5 načina povijanja bebe, a beba na snimku je tako mirna i dobra, prosto imaš utisak da se sam namešta na pelenu. :wub: Slatkiš mali! Moj ako bude na oca neće uopšte biti takav anđelak. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni trnu ruke,a od danas je pocela i leva noga od kuka na dole... Nekako kao kad nezgodno legnes,pa te boli noga kad ustajes-tako je meni danas ceo dan/ Pijem i magnezijum i Mivelu,ali ne mogu da se otarasim tih grceva i trnjenja

I meni se desava, u listovima uglavno, u toku spavanja okrenem nogu cudno i odmah pocinje da me hvata grc ili da trni.. Bas neugodno.. Pila sam magneziju,ne mpomaze mi nista, sve sam ja te vitamine sklonila od sebe,samo krkam voce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u 9.mesec se ulazi u 35+6 nedelja. inace ja racunam ovako,ako mi je termin 10.9. u 9.mesec ulazim 10.8. :) to se kod mene ispostavilo u oba slucaja tacno tj.u obe trudnoce a verovatno i sad. Inace ja ne znam sta cu sa sobom,bebac je danas posebno raspolozen da me udara dole nisko :unsure: bas me boli,ne mogu da lezim,ni da sedim,ni da hodam. Ne znam sta da radim? :wacko: Uh...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neka od vas kupovala nesto preko interneta za bebu, i da li ste bile zadovoljne ili razočarane kupovinom na " nevidjeno " ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja ne znam sta cu sa sobom,kad god negde treba da idemo,ja se nerviram jer nemam sta da obucem, majci imam,ali donjih delova nitsaaa...Samo treneke nosim.. :(

anisoptera i SuperStar volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se tiče oblačenja pelena moja beba je i uvijek bila mirna kad joj se oblače pelenice.Još sam joj s vremena na vreme pričala moja mala pelenica,pa se kikotala.E sad,dečaci moguće da su nemirniji.Moja drugarica se preznoji dok obuče svog sinčića.

Samo gledajte da ih ne ostavljate same ni sekund na onim visokim komodicama,gdje se presvlače bebe,one jesu u prvim danima mirne,al mogu da iznenade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel ima ko problema s proširenim venama ja na noge ne mogu natiču a vene se vide haos noge mi modre i plus peku trnu ne znam šta da radim

Imam ja, u pon mi je cak i naprsla vena. Dobila sam kremu Lioton 1000 i posle prvog mazanja mi je pomoglo. Dr mi je rekla da kad me boli nosim carapu za vene, ali po ovim vrucinama se ne usudjujem. Stavila sam elasticni zavoj i posle par sati sam htela da ujedam, em sto sam prokuvala, em sto me je stezalo, a kad namazem kremom odmah mi prodje

BebaR voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Georgina se javlja na raport. nesto bolucka ali nije strasno , osecam bebu bas nisko , i kao da me malo prtiska , ali nije alarmantno :)

heheheh pa tacno da bude kad sam ti prognozirala...

nema nam ni djadje ni ivane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad njih 2 vec uzivaju sa bebacima :)

Joj,ja posle onih Tangerininih snimaka jedva cekam da se porodim! Valjda ce brzo i oktobar! E,Neco,ovako cemo i ti i ja da nestanemo zajedno s foruma,pa da se javimo kad sve prodje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad njih 2 vec uzivaju sa bebacima :)

Joj,ja posle onih Tangerininih snimaka jedva cekam da se porodim! Valjda ce brzo i oktobar! E,Neco,ovako cemo i ti i ja da nestanemo zajedno s foruma,pa da se javimo kad sve prodje :)

I ja jedva cekam da prodje porodjaj, vec imam prpu :) Hehehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Minna0705,ni ja nemam sta da nosim,samo jednu suknjicu i jedne salvare,jedino me one ne udebljavaju,a gore sam fit ^_^ I ne znam da li se vise plasim porodjaja ili onog posle...Znam da sve to prodje ali...brr

minna0705 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam jednu divnu hipi haljinu od indijskog platna koja mi je toliko udobna i prijatna da bih samo nju nosila. Jedini je problem što u njoj ne izgledam trudna nego gojazna. :( Otprilike kao Esma Redžepova ili Mori Kante ili Wes. Čak mi je i muž nevoljno priznao da mi nikako ne stoji, a on mi uvek laska. I sad tu divnu haljinu ne mogu da nosim na posao gde bi mi bilo najprijatnije u njoj jer izgledam kao hodajući džak. Ili bure.

anisoptera, VelNes, zvezda i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.