Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Bravo Voljena!!!! I cestitam na divnom sincicu! Bas mi je drago da si tako lepo prosla! POLJUBAC ZA OBOJE I UZIVAJTE! :wub:

Voljena žena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne radturala, vec rasturala...opet ovi utrnuti prsti :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je bas u sedmom mesecu dosta islo isto samo na jednoj strani, ponekad i na drugoj ali dosta manje, u osmom je manje islo a sad u devetom uopste., pa sam se uplasila sta se desava, moram da pitam dr.

Ne dešava se ništa posebno, ne ide ni meni konstantno, nego ne ide, ne ide, pa kad krene, baš mi bude mokra spavaćica. A mojoj kumi je bilo bukvalno isto tako kao tebi, i pre 2 nedelje se porodila i normalno ima mleko i doji bebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Djadjo,kakvo iskustvo... Cuti,bitno da je tvoj dr super!

Ja bas razmisljam o tome da li imam mleka-nit sta curi,nit su mi grudi mnogo porasle. Jedino su mi vene jako izrazene,areole tamne i svrbe me.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne dešava se ništa posebno, ne ide ni meni konstantno, nego ne ide, ne ide, pa kad krene, baš mi bude mokra spavaćica. A mojoj kumi je bilo bukvalno isto tako kao tebi, i pre 2 nedelje se porodila i normalno ima mleko i doji bebu.

Bar si me utesila, jer sam se uplasila sto je sad stalo, kad bi trebalo sad da krene. Znaci to je normalno, ne znaci da necu imati mleko .

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da, normalno je. Pa nemamo mi još bebe da stimulišu proizvodnju mleka. Mašo, i to tvoje je normalno, bez brige.

MasaPetar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod mene nista jos nije curnulo, ni kap, a grudi su mi porasle za mozda pola broja i bradavice su mi malo vece nego pre trudnoce.

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod mene nista jos nije curnulo, ni kap, a grudi su mi porasle za mozda pola broja i bradavice su mi malo vece nego pre trudnoce.

Isti slučaj i kod mene, uopste nemam "trudnicke grudi" -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene to s mlekom krene neki dan na obe na jednu vise,jednu manje,pa onda zastane,bitno doca kaze da je to dobro pa se onda ne plasim oko toga,sve zavisi od zene do zene,ni zene u mojoj okoline nisu imale kolostrum pre porodjaja pa su posle normalno dojile,nervira me jer ja spavam u belim majcama i kako ustanem ujutru tu su flekice.Meni su samo bradavice izrazenije a areole ostale iste.

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni isto nista ne curi, malo su mi se uvecale grudi, ali najvise areole. Ne znam jel se to posle vrati ali bas su velike u odnosu na velicinu grudi. Smesna sam samoj sebi.

Nego sto se tice oticanja nogu, nasla sam neki super gel i mazala ga dve veceri za redom i otok potpuno splasnuo. Opet mogu svoje clanke na nogama da opipam :-)

Gel je neki nemacki (kupila u Liliy-u), i zove se Fuß Gel, bas je za otecene noge i lepo hladi kada se namaze.

zvezda, MaliCrv i minna0705 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bar si me utesila, jer sam se uplasila sto je sad stalo, kad bi trebalo sad da krene. Znaci to je normalno, ne znaci da necu imati mleko .

ič se ne brini i kod mene je isti slucaj pre sam mogla da se izmuzem ali bukvalno , sad nista , nekad stisnem pa jeeeeeedva se pojavi maaaaaaalena kap <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske,hvala vam za ove podatke o tezini. Ja sam se malo uplasila jer vidim da su vase bebe u proseku dobile po 1kg za period od mesec dana. Moj malisa je od 30+5 dp 35 nedelje dobio 760g. Iako on ima solidnu tezinu za taj period,2660grama,opet sam malo zabrinuta. Jedva cekam sledeci pregled da vidim kako napreduje...

Ali stvarno nemaš potrebe da se brineš, ne razvijaju se sve bebe isto. Moja drugarica je ćerkicu prenela i rodila je sa 2850, a sina rodila u 37 ned sa 3500gr.

Evo i naših mera:

11+2- 59gr

14+2-125gr

19+2-357gr

23+2-593gr

29+5-1441gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neno,bas cu da probam taj gel,hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvezdo, naši prijatelji su dobili nedonošče u 8. mesecu teško 3800! :D Još je ona bila rizična, ležala je neko vreme na patologiji trudnoće i eto ti... U pravu si da nema pravila i da je sve individualno!

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali stvarno nemaš potrebe da se brineš, ne razvijaju se sve bebe isto. Moja drugarica je ćerkicu prenela i rodila je sa 2850, a sina rodila u 37 ned sa 3500gr.

Evo i naših mera:

11+2- 59gr

14+2-125gr

19+2-357gr

23+2-593gr

29+5-1441gr

Hvala zvezdo. Kazem ti,malisa ima super tezinu za 35 nedelju,samo sto sam ja mislila da ce kao i sve vase bebe dobiti.1kg za mesec dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlučila sam da više tokom zime nemam sexualne odnose :rolleyes: , da mi se ne bi opet dogodilo da se celo leto na 40 stepeni gegam ko patkica na ove svoje dve krofnice, i da me ubija nervoza od vrućine.... E neće moći vise tako i tačka. :P

zvezda, neca79, MimaS i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E to :D Ja vise nikad za Bozic jer tada ostajes trudna imala-nemala menstruaciju :)

Ivanica85, zvezda i VelNes volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvezdo, naši prijatelji su dobili nedonošče u 8. mesecu teško 3800! :D Još je ona bila rizična, ležala je neko vreme na patologiji trudnoće i eto ti... U pravu si da nema pravila i da je sve individualno!

A ja rodila nedonošće u 8m sa 2050gr i to je bio najveća beba u inkubatoru, a po nedeljama najmlađa :rolleyes:

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja juce i danas imam kontrakcije nepravilnog razmaka ali su neprijatne stegne se stomak pa kao da nosim kamen,valjda se sprema malisa za van.

A ja kazem sledeca beba ako se za nju i odlucim ima da bude zimska a ne da se kuvam na ovu temperaturu,inace bi moja bila prolecna jer je planirana ali nije htela tri meseca da se sklepa :P pa dosla na leto.

BgB, zvezda, VelNes i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E to :D Ja vise nikad za Bozic jer tada ostajes trudna imala-nemala menstruaciju :)

hahhahaahahhaahah genijalno , ali stvarno genijalno :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja juce i danas imam kontrakcije nepravilnog razmaka ali su neprijatne stegne se stomak pa kao da nosim kamen,valjda se sprema malisa za van.

A ja kazem sledeca beba ako se za nju i odlucim ima da bude zimska a ne da se kuvam na ovu temperaturu,inace bi moja bila prolecna jer je planirana ali nije htela tri meseca da se sklepa :P pa dosla na leto.

:o :o neces valjda i ti pre mene??? :lol: Meni se takve kontrakcije javljaju vec danima i nista <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlučila sam da više tokom zime nemam sexualne odnose :rolleyes: , da mi se ne bi opet dogodilo da se celo leto na 40 stepeni gegam ko patkica na ove svoje dve krofnice, i da me ubija nervoza od vrućine.... E neće moći vise tako i tačka. :P

Na zimu ćeš, kad zahladni, drugu pesmu pevati! :D

Mi ćemo sledeću bebu da napravimo kad mi istekne godišnji odmor 2014. Znači, polovinom oktobra. Već smo to predvideli tako da bih maltene nadovezala jedno odsustvo na drugo. Tako ćemo i za treću i četvrtu bebu ako Bog da.

Znači, za Božić žene ostaju trudne. Ja sam na treći dan Božića uradila betu i bila je baš visoka, skoro 300.

takica, Ivanica85, zvezda i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete i ja smo se dogovorili da cekamo septembar , tata mu je presao termin za 20 dana , ja za 10 , sestra mi se 25 avgusta vraca sa mora , drugarica treba da se porodi 8 avgusta, , vrucine javljaju jos 10 dana, vasar u mom mestu je 30 jula , u mestu pored mene je 9 avgusta ... tako da smo resili svima da ugodimo i cekamo septembar ;)

Ivanica85, zvezda i MaliCrv volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja sam ostala trudna 2 ili 4 dana posle Bogojavljenja. Znaci,Bozic i Bogojavljenje rade pos'o :)

MimaS, zvezda i minna0705 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.