Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Joj,ja sam tako slogirana od jutros,da sam se jedva dovukla do posla,a kako radim boga pitaj...

Ovo vreme me ubija! Juce sam se skuvala kad sam isla s posla,posle mi je bilo podnosljivije-istusirala se,spustila roletne,ukljucila klimu i cepaj! Noge,tj.otoci na nogama su se povukli,al pretpostavljam na kratko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro bebeli!!! nadam se da ste svi dobro. Ja se borim sa otokom na nogama i rukama, u stvari ne borim se pobjedio me, sad ga trpim :) Cini mi se da se ni VelNes nije javila dugo, tj juce?

Ja sam se jutros probudila cijela natecena, al cini mi se da mi je cervikalni cep poceo ispadat, imala sam nesto malo na papiru smedjkasto kad sam bila na wc, i malo me boluckaju ledja i stomak , al nista strasno, ja se samo nadam da je krenulo :) danas svakako idem doktoru pa cemo vidit sta kaze :)da pomaknemo taj popis vise :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krajem osmog meseca beba prosecno tezi od 2,2 do 2,7kg(dnevno dobija oko 15gr). Ne rode se sve beba sa istom kilazom tako da nemoj da brines jer imas i beba koje se rode na kraju devetog sa 2,7kg pa su potpuno zdrave i vitalne!

Tangerine i MasaPetar volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se jutros probudila cijela natecena, al cini mi se da mi je cervikalni cep poceo ispadat, imala sam nesto malo na papiru smedjkasto kad sam bila na wc, i malo me boluckaju ledja i stomak , al nista strasno, ja se samo nadam da je krenulo :) danas svakako idem doktoru pa cemo vidit sta kaze :)da pomaknemo taj popis vise :)

Jooj Ivance, drzim palceve i nadam se da je stvarno krenulo, da ti vec jednom bude malo lakse. :wub:

Ivana1985 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro bebeli!!! nadam se da ste svi dobro. Ja se borim sa otokom na nogama i rukama, u stvari ne borim se pobjedio me, sad ga trpim :) Cini mi se da se ni VelNes nije javila dugo, tj juce?

Ja o otocima ni ne govorim, ne smanjuju se uopste vec vise od mesec dana. Jedino na rukama mi malo prodju posle podne, ali mi zato strasno trnu prsti na desnoj ruci, zato mozda nekad ima i vise slova kad pisem jer nekad uopste ne osetim da sam pritisnula dve dirke :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj,ja sam tako slogirana od jutros,da sam se jedva dovukla do posla,a kako radim boga pitaj...

Ovo vreme me ubija! Juce sam se skuvala kad sam isla s posla,posle mi je bilo podnosljivije-istusirala se,spustila roletne,ukljucila klimu i cepaj! Noge,tj.otoci na nogama su se povukli,al pretpostavljam na kratko :)

Ovo nije normalno koliko je vruće, mene tako drma nervoza od vrucine, pa mi je jos gore.... katastrofa -_-

MasaPetar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage trudnice! Ja sam juce uvece dosla kod mame na Frusku goru, razlika u temp. tacno 10°C. Noge su mi bile bolne, i natecene kao kod slona. Preko noci mi ju splasnuo otok i opet su mi hladne noge kao i inace :-) Da mogu ne bih mrdala iz sumice i prirode, jer nam je u stanu kao u paklenom kavezu. Ni klima me ne moze razladiti.

Meni su ruke, tj sake postale jako jako suve. Ni jedna krema nije pomagala, a koza od suvoce puca i naravno pece. I ja lepo uzela jekoderm i mazi. Nema lepseg osecaja (ni ne smrdi mi koliko mi je olaksala ta mast). :-)

Bila i na pregledu juce, beban se malo podigao-ne proviruje vise napolje :-) i sve je ok.

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzasno je! Ne smem ni da pomislim kako ce biti u nedelju kad treba da idemo iz Panceva za Paracin na svadbu... Al ipak,udaje mi se jedna od najbliskijih drugarica,tako da cu malo vrucine i mucenja istrpeti (samo da ne bude mnogo) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se pitam već par dana. :mellow:

nesto sve mislim da je zavrsila na CR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam pitanjce,ako imate negde ubelezeno. Koliko su vam bebe napredovale u proseku za 4 nedelje,ako neko ima od 31 do 35 nedelje ili nesto slicno?

Negde na netu sam nasla podatak da bi trebalo 1kg,a mi smo 760g pa ne znam jel to veliko odstupanje?

Cvrle ja ti mogu reci od 33-37 nedelje. Beba je porasla sa 2.600 na 3.500. Mada svuda pise da je rast bebe individualan a videces i kasnije kad se dete rodi. Kod neke dece se u odredjenom uzrastu brze razvija sitna motorika, kod drugih krupna, kod trecih verbalne sposobnosti. Sve u svemu tvoja beba sjajno napreduje...verujem da ces biti ponosna majka.

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana POCELO JEEEEEE :) Nemoj da zaboravis da nam se javis :)

Ivana1985 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nesto sve mislim da je zavrsila na CR.

Pa i ja mislim. Samo, kaže Tangerine da je bila online pre dva dana, ali ništa nije pisala. :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi, evo nas, Vule i ja stigosmo kući! :wub:

Evo kako se zbilo sve što se zbilo....

Elem, noć kad sam trebala da popijem tabletice za indukovanje porođaja, počeše da mi se dešavaju čudne stvari, neki slabi bolovi za koje ja nisam znala da li su kontrakcije ili ne....

I tako ja počeh da merim i da obraćam pažnju, i negde oko 2-3 ujutru skontam da nisam osetila bepca da se mrda poslednja 2-3 sata.. Pojedem čokoladicu, legnem, popijem sok, sednem, prošetam, a on ni makac. Uhvatila me takva panika, da to sad rečima ne mogu da opišem, pravi panični napad, mislila sam da ću se udaviti... Em beba preneta, em mi najavljivali pupčanik oko vrata, prestravila sam se zamišljajući najgori scenario....

I probudim muža onako usplahirena, zgrabimo torbu i trk u porodilište, kad sam legla na ctg i čula bebicio srce mislila sam da ću se onesvestiti od sreće.

I dok sam ja tako slušala njegovo srce, jave mi se opet oni bolići, kaže babica "imate jake kontrakcije", a ja u fazonu: "ha, to je to? :blink: "

I htedoh još da odem kući, da čekam da se učeste, ali mi nisu dali.

Ostadoh da čekam jutro i dr da dođe, za to vreme i dalje sam osećala te kontrakcije, uglavnom na 20 minuta, ali sam prestala i da merim posle, zato što se ništa nije pojačavalo i učešćavalo.

U pola 9 stiže dr, pregleda me, kaže da je grlić materice zbrisan, i da sam otvorena 2 prsta, kaže sestri da mi da mikro klizmu i da priključi oksitocin.

Tu sam se još i banjala pod tušem nakon wc-a, i u pola 10 legoh na sto, tad sam bila 3 prsta otvorena. Rekoše mi da mogu da očekujem da ću se otvarati 1 prst za 1 sat, tako da sam bila spremna da odležim do 17h.

Dali mi oksitocin, ja javila mužu da dođe, on stigao oko 10 i pravio mi društvo za vreme kontrakcija. Uz pravilno disanje, uopšte ih nije bilo strašno prebroditi. U pola 11 me pita babica hoću li lek proti bolova, ja joj rekoh da neću, čuvam ih za jače bolove. Kaže ona: "Hajde ipak da te pogledam koliko si se otvorila...", i kad je pogledala a ono ja kompletno otvorena, ona mi to reče, i kaže da će sad početi jači bolovi.... Valjda u istom momentu ja počinjem da osećam ono mešanje kontrakcija i napona, kad još ne sme da se gura, nego beba silazi u porođajni kanal....To sam jedva predisala, ali sam bila jako koncentrisana. Odahnula sam kad su mi rekli da mogu da guram. Mada mi je to guranje delovalo kao da se ništa ne dešava, ja guram, guram, a ne osećam da išta izlazi. Jako sam bila koncentrisana i babica me je nahvalila da retko ko tako dobro odradi napone...

Elem, u 11h me recnuše i u tom momentu izlete moj Vule, dugačak 53 cm i težak 3680 grama! :wub:

Nakon toga jedino loše je bilo što su morali da me uspavaju da bi uradili reviziju materice, pošto posteljica nije htela da izađe, tako da sam taj prvi dan bila ošamućenna kao zmaj....

Nakon toga sve je krenulo svojim tokom, mleko mi malo sporije nadolazilo, ali zato sad pršti na sve strane, moj mali vučić sisa kao besan, i jako se volimo. Zaljubila sam se u njega do mere da mi se plače od sreće svaki put kad ga vidim taako malog divnog, pufnastog i mirišljavog.

Danas stigosmo kući i sad kreće uživancija u troje..... :wub:

PS. Najgore od svega mi je rana koja me još boli, a još gore od toga hemoroidi koji iskočiše od napinjanja, ali svaki bol je vredan kad pogledam u svog sinčića.

Ana*, Munche, anisoptera i 30 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana POCELO JEEEEEE :) Nemoj da zaboravis da nam se javis :)

jeeee kqaze doktor da je pocelo, cep izlazi sve super ima trudova, sad samo cekat i kad bude umalo u bolnicu.samo jos se on mora malo glavicom okrenut u pravi polozaj da moze izac inace ce morat carski, al glavica je dolje, valjda ce se okrenuti kako treba, mene trudici pomalo ganjaju, onako ko kad dobijem al ne tako jako, jer kad dobijem to su bili katastrofa bolovi. javim vam, i moze iduca sa spiska pocet,napokon cu se ja pomjeriti :)

neca79, zvezda, MaliCrv i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sad da čujem ko se porodio dok nas nije bilo i šta se dešavalo?

cestitam vam i drago mi je da je sve super proslo, ja cekala da ti zavrsis pa cu sad i ja poceti. nadam se da cu imati porod bar slicam tvome :)

Voljena žena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj Voljena bas mi je drago sto se sve zavrsilo dobro,i kako si sve to pregurala,ja se nadam da cu biti te srece.

Inace jutros opet na pregled i ctg doca kaze nista se ne desava vidimo se u utorak,a on za vikend nece biti tu,ma slog sam htela da dozivim gde sad nadjose da iskrsnu neke stvari,tako da se ja nadam da ce od ponedeljka da krene akcija,a ja zaboravila sto mi reko proslog puta do utorka ces se poroditi ajooooooooo :o kud bez doce ma nikako,necu da me poradjaju one zenetine.

Voljena žena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam Voljena! Sada imas Vuleta pored sebe pa si jos voljenija :-) uzivajte sada jedno u drugom :-)

Voljena žena i Djadja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

super Voljena! ČEkali smo vesti od tebe! drago mi je da je sve prošlo super!!! Ljubi tvog Vučića, odmarajte i uživajte!!

Voljena žena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga cestitam,bas sam cekala kad ces se javiti i virkala stalno. Nek ti je ziv i zdrav :wub: :wub: :wub:

Voljena žena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljena sad da se pridruzis nama mamama :)

nema vise treceg trimestra :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljena, cestitam... :wub: Super da je sve dobro proslo.

jooj, ja se plasim tih hemoroida, jer ih vec sad imam :( a sta ce biti tek posle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.