Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

evo ako bi neko voleo da vidi

https://www.facebook...&type=2

e ova je dobro naucila kako da gura :)

Meni nisu tako drzali noge, nego mi je s jedne strane muz, a s druge babica drzala kolena na gore prema mojoj glavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e ovako, ceo zivot broj 5 mi je srecan broj. dobije se i kad se sabere 23 tj 2+3. i tako od srednje skole jos kad god sanjam da se vozim sa tim autobusom ja dobijem pet iz necega. ovih dana cesto sanjam da se vozim sa bebom u tom busu pa sam skontala da cu se poroditi 23.10. :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e ova je dobro naucila kako da gura :)

Meni nisu tako drzali noge, nego mi je s jedne strane muz, a s druge babica drzala korena na gore prema mojoj glavi.

meni su slicno drzali noge, tacnije dve su stajale sa svake strane po jedna a stopalo mi je bilo na njihovom kuku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U nedoumici sam, da li u ovome moze da se iznese beba izbolnice, ili mora standardna nosiljka?post-65903-0-55191600-1374774326_thumb.j

Mozes! A za ruke ne znam, bebi nece valjda nista faliti, ali zato cika policajci ima kaznu da nam naplate! A sta je falilo nama, sigurno su nas u rukama izneli!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni su slicno drzali noge, tacnije dve su stajale sa svake strane po jedna a stopalo mi je bilo na njihovom kuku.

Pa koliko ce ih visiti oko mene kad se budem natezala, znaci ja se natezem, a ostatak ekipe me rasteze na sve strane, a drugi dio ceprka dolje :) uhhhh bit ce veselo :)

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa koliko ce ih visiti oko mene kad se budem natezala, znaci ja se natezem, a ostatak ekipe me rasteze na sve strane, a drugi dio ceprka dolje :) uhhhh bit ce veselo :)

Ma Ivana, veruj mi to guranje je ok, nije bolno, samo bi trebalo da znas kako da guras, da se skoncentrises i napinjes dole, a ne od glave. Taj deo sam ja mislila da je najstrasniji, jer kad gledas filmove i ostalo pa zene vriste i kukaju, ja sam ocekivala da ce to biti strasno, ALI stvarno nije! Samo da mi nema ove rane dole, mogla bih jos pet puta da se poradjam, a plasila sam se nenormalno.

I s obzirom da sam celu trudnocu kukala muzu kako ja to ne mogu, i proklinjala ga sto sam ikada ostala trudna ( :) ), on mi rece juce kako je ponosan na mene, jer je mislio da cu ja da vristim tamo, a ustvari nije bilo nista kako sam ja mislila da ce biti. Veruj mi, ne bih te tesila bezveze, znam kakve sam ja strahove imala i sta sve u glavi... U tom trenutku sve dodje na svoje mesto, i ne razmisljas kao sto razmisljas sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma Ivana, veruj mi to guranje je ok, nije bolno, samo bi trebalo da znas kako da guras, da se skoncentrises i napinjes dole, a ne od glave. Taj deo sam ja mislila da je najstrasniji, jer kad gledas filmove i ostalo pa zene vriste i kukaju, ja sam ocekivala da ce to biti strasno, ALI stvarno nije! Samo da mi nema ove rane dole, mogla bih jos pet puta da se poradjam, a plasila sam se nenormalno.

I s obzirom da sam celu trudnocu kukala muzu kako ja to ne mogu, i proklinjala ga sto sam ikada ostala trudna ( :) ), on mi rece juce kako je ponosan na mene, jer je mislio da cu ja da vristim tamo, a ustvari nije bilo nista kako sam ja mislila da ce biti. Veruj mi, ne bih te tesila bezveze, znam kakve sam ja strahove imala i sta sve u glavi... U tom trenutku sve dodje na svoje mesto, i ne razmisljas kao sto razmisljas sada.

Pa vjerujem da tada koliko god strah bio izgubi se jer se treba skoncentrirat na bitnije stvari. Ma na kraju rodit cemo sve, svi su se rodili, netko malo lakse, netko malo teze , a i zavisi kako koja zena sve to dozivljava, najbitnije da na kraju sve dobro zavrsi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma Ivana, veruj mi to guranje je ok, nije bolno, samo bi trebalo da znas kako da guras, da se skoncentrises i napinjes dole, a ne od glave. Taj deo sam ja mislila da je najstrasniji, jer kad gledas filmove i ostalo pa zene vriste i kukaju, ja sam ocekivala da ce to biti strasno, ALI stvarno nije! Samo da mi nema ove rane dole, mogla bih jos pet puta da se poradjam, a plasila sam se nenormalno.

I s obzirom da sam celu trudnocu kukala muzu kako ja to ne mogu, i proklinjala ga sto sam ikada ostala trudna ( :) ), on mi rece juce kako je ponosan na mene, jer je mislio da cu ja da vristim tamo, a ustvari nije bilo nista kako sam ja mislila da ce biti. Veruj mi, ne bih te tesila bezveze, znam kakve sam ja strahove imala i sta sve u glavi... U tom trenutku sve dodje na svoje mesto, i ne razmisljas kao sto razmisljas sada.

Nisi ni svesna koliko ovakva priča znači nama paničarkama :wacko:

VelNes i Mejja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ženske, kako izlazite na kraj sa vrućinom? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad prigusti ja sam u kadi..ili u frizideru :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod mene su prozori otvoreni ujutro da prostruji svez vazduh, kad ugreje zatvorim suncanu stranu, a ovu drugu malo kasnije.

posle toga rashladim klimom i skroz mi je prijatno ceo dan.

uvece prosetam i opet pustim vazduh da prostruji, iako topao, ali sta drugo mogu...

i onda kad krenemo na spavanje namestim klimu da se ugasi za 3 sata i super mi je.

ovako skoro da i ne osetim vrucine, sem u setnji, a tada je bar malo podnosljivije nego danju.

drugacije, ne znam kako bih izdrzala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je tokom noci sve otvoreno i ujutru do neko vreme,onda zatvaram,spustam roletne,tusiram se,i ako je neizdrzivo pustam klimu,a meni je sada bas vruce u odnosu na danas.A kako javljaju bice pakleno do kraja avgusta,meni je ono lose vreme bilo idealno.

VelNes i Ivanica85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi baš imamo sreće što nam klima ne treba (zidovi debeli, stara gradnja, prozori na severozapadnoj strani -- tačno ujutro osetiš da ti je zima ako si samo pokriven čaršavom) bar ne još uvek. Na poslu pak zna da bude zagušljivo zbog protoka ljudi i nedostatka klime, ali je zasad ipak podnošljivo.

Mi sutra idemo na ultrazvuk. Jedva čekam!

zvezda, neca79, Djadja i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je tokom noci sve otvoreno i ujutru do neko vreme,onda zatvaram,spustam roletne,tusiram se,i ako je neizdrzivo pustam klimu,a meni je sada bas vruce u odnosu na danas.A kako javljaju bice pakleno do kraja avgusta,meni je ono lose vreme bilo idealno.

i meni je vise odgovaralo loše vreme, ovo me smorilo skroz -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vredi pogledati snimak koji je preporucila tangerine,hvala draga.

Da ja nekolilo puta u toku dana se iscimam kad me udari jako,juce sam osetila da me udara u kuk,i ode mi bez malo pa iza ledja,a mislim da kad izsdje da ce mi svako to gurkanje nedostajati :mellow:

da,to gurkanje svakom nedostaje.....

Stomačići, brišite me sa spiska. Porodila sam se 17.07. Želim vam svima puno sreće, lak porođaj i da uživate u poslednjim trudničkim danima!

cestitamo :wub:

Meni se cini da mi indukcija ne gine kako je pocelo.. Sad mi jos i trta jer je beba dosta kg nabila, a ja i nisam nesto krupnije gradje, mislim inace kad nisam trudna , sad sam ko medjed ;) visok sam 168cm, ocu ja to uopce izgurati kako treba :o

kad sam ja od 160cm izgurala 3puta bebe oko 4kg,i ti ces moci :rolleyes:

evo ako bi neko voleo da vidi

https://www.facebook...&type=2

prelepo....najlepsi osecaj na svetu :wub:

Pa koliko ce ih visiti oko mene kad se budem natezala, znaci ja se natezem, a ostatak ekipe me rasteze na sve strane, a drugi dio ceprka dolje :) uhhhh bit ce veselo :)

kod nas ne drze noge....noge ti stoje na onim drzacima kao kod ginekologa...

ima li neko kontakt sa Voljenom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze li beba u rukama da se iznese???

Misli da može do ispred kola, ali u kolima mora u autosedište.

Čujem da su jedno vreme uredno stajali policajci kod Betanije i naplaćivali kazne ko nema odgovarajuću opremu.

U nedoumici sam, da li u ovome moze da se iznese beba izbolnice, ili mora standardna nosiljka?post-65903-0-55191600-1374774326_thumb.j

Može.

Ivanica85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li neko sta je sa Voljenom zenom???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li neko sta je sa Voljenom zenom???

I ja se pitam već par dana. :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam pitanjce,ako imate negde ubelezeno. Koliko su vam bebe napredovale u proseku za 4 nedelje,ako neko ima od 31 do 35 nedelje ili nesto slicno?

Negde na netu sam nasla podatak da bi trebalo 1kg,a mi smo 760g pa ne znam jel to veliko odstupanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam pitanjce,ako imate negde ubelezeno. Koliko su vam bebe napredovale u proseku za 4 nedelje,ako neko ima od 31 do 35 nedelje ili nesto slicno?

Negde na netu sam nasla podatak da bi trebalo 1kg,a mi smo 760g pa ne znam jel to veliko odstupanje?

Ja sam citala u knjizi Sta da ocekujete kada ocekujete bebu da svake nedelje pri kraju dobija 200gr, tako da ti je to to, za 4 nedelje oko 800 gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro bebeli!!! nadam se da ste svi dobro. Ja se borim sa otokom na nogama i rukama, u stvari ne borim se pobjedio me, sad ga trpim :) Cini mi se da se ni VelNes nije javila dugo, tj juce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja mislim da je juce pre podne bila tu...od popodne je nema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Velnes se javila, ja mislim jutros na temi Cekamo plusice i napisala je da je juce imala problema sa forumom, da nije mogla da komentarise. Znaci jos nista, ali danas moze da bude :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.