Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Fox moze sto ne bi moglo...ionako je po meni bolje to nego mazati je vlaznim maramicama i sta ti ja znam..cista obicna voda je zakon...

Djadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja znam mnoge mame koje tako properu bebice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel moze bebi da se opere guza kad se uneredi ispod cesme sa toplom vodom (i kupka, nisam blesava :D ) Onako da drzim bebu preko ruke tj da ona kao majmunce lezi na mojoj levoj ruci, da mi je obraz na dlanu i da ja ispiram guzu ispod cesme (posto imam visoku cesmu iznad kade)...Tj mora li uvek u lezeci polozaj pa u kadicu?

I meni se pojavio sekret, ali beo i gust...Medjutim pojavio se kad sam pocela da koristim ove Vagilact vaginalete (odvratne su)...mozda je od toga...a i ves mi je mokar od kad ih koristim..

moze sto da ne,ako smes...moja kuma je tako kupala bebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox moze sto ne bi moglo...ionako je po meni bolje to nego mazati je vlaznim maramicama i sta ti ja znam..cista obicna voda je zakon...

Nasa kuma se porodila u Becu, i tamo u bolnici su joj rekli da prvih 6 meseci kupa bebu cistom vodom, sa dve - tri kapi maslinovog ulja, bez sapuna, kupki itd. i samo da je maze pavlovickom i da puder ne treba da se stavlja jer zatvara pore.

A kad je presvlacis, kao sto Neca kaze, sigurno je najbolje cista voda, bolje od maramica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox,takav je i meni sekret od utrogestana,tj

I meni je bio od utrogestana, ali ovo su neke odvratne tvrde tablete, ja ne znam koji mozak ih je tako napravio da se stavljaju u vaginu, jedva se stavi i grebe...A ne koristim ih vec 2 dana i i dalje mi izlazi taj 'sekret' pa se sve nadam da je to tableta....Nema miris, ne pece...

Fox moze sto ne bi moglo...ionako je po meni bolje to nego mazati je vlaznim maramicama i sta ti ja znam..cista obicna voda je zakon...

Ma pitam zbog polozaja bebe, da li moze da je stomak bebe na mojoj ruci, nogice sa strane ruke i rucice sa strane, glava na dlanu i guza pod mlaz vode...Zbog anatomije, otkud znam...Meni to prirodno izgleda skroz..al bolje da pitam iskusnije..

Hvala svima na odgovorima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama u skolici i jesu pokazali da peremo bebu drzeci je preko ruke pod mlazom vode ako nemamo kadicu. Ne znam da li ste videle metalno postolje za kadicu...nesto poput daske za peglanje ili susilice se rasklope i sklope. Idealno ko ima malo prostora u sobi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ta daska za kadicu mi je super,da se ne savijam,a daska za presvlacenje mi je bzvz,meni je lakse na krevet da je presvlacim :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes bebu da kupas nad cesmom. Nama je pedijatar u porodilistu rekao da su bebe plastelini i da ih necemo povrediti. Bebina glavica sme da visi prema grudima, samo obrnuto ne sme zbog vrata.

I po meni je voda zakon. Ja sina ili operem nad cesmom ili obrisem mokrom vatom pa osusim tetra pelenom i nikad nismo imali problem sa ojedom. Vlazne maramice koristim samo kad smo u gostima, ali ti ces videti sta vama vise odgovara

malagarava i Fox volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

djadja ti si jos tu, sta cekas? :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kadicu za kupanje mozete da stavite i na bracni krevet ili 2 stolice. U pocetku vam ne treba mnogo vode, samo malo u kadici a posle bebu mozete da isperete sa vodom iz malo veceg plasticnog bokala. Ima da se kupi u plastikarnici za 50-80din. Moja drugarica je koristila metalni stalak za kupanje jer nije imala mesta gde da stavi kadicu i njoj je to dosta pomoglo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu sam Neco,kaye meni doca jutros ako en bude ovi dani,racunaj da si do utorak porodjena :D ,al sto mene yadnja dva dana kicma ubiiiii :huh: ,a i vrucina je u djavola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E što nema Voljene žene.. Sve se pribojavam da je završila na CR-u, pa ostaje duže u bolnici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovi pultovi mogu svi da se stave i na krevetac, ali gde s kadicom? 100 glupih pitanja..

kadicu mozes da stavis na obican stocic u dnevnom boravku,okupas je i sklonis kadicu u kupatilo....

mi pult nismo kupovali,meni je mnogo lakse presvuci bebu na krevetu.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene treba mi savet pojavila mi se juce i danas povecana kolicina belog cistog sekreta , tj ne skroz gusti beo sekret nego beo ali slinav . mislim izvinjavam se na detaljnom opisu ali je tako pa me interesuje da li je to ikakva naznaka da ce beba uskoro ili ne. Sva sam umorna i kilava tesko mi je i da hodam .... uh

VelNes tako je i meni par dana pred porodjaj, gust belo zuti sekret kao sluz, nije bilo krvi iako sam ocekivala malo jer su mi tako govorili. To ti se otvara grlic... Tad mi je doktorka rekla vidimo se za 5 dana, ja se porodih za 2 :)

Ajde kreci, ti .. maja i ja smo imale isti termin. jel se javljala Maja?

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li nekog svrbe grudi i bradavice? Hocu da poludim, samo se ceskam! I sta nam je sa spiskom? Dokle smo stigle? :)

malagarava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li nekog svrbe grudi i bradavice? Hocu da poludim, samo se ceskam! I sta nam je sa spiskom? Dokle smo stigle? :)

spisak totalno zakazao, al znam da danas imaju dva ili tri termina, ne znam jel ijedn otisla roditi, ja jos cekam, i cekam, i cekam....

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li nekog svrbe grudi i bradavice? Hocu da poludim, samo se ceskam! I sta nam je sa spiskom? Dokle smo stigle? :)

O da, svrbe...i to redovno kad sam negde u javnosti :unsure:

Spisak potpuno stao, mrzi ih valjda po ovoj vrucini da izlaze, u stomaku optimalna temperatura.

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana,samo sto nisi,mozda ces i danas ;) Mene svrbe grudi i bradavice :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana,samo sto nisi,mozda ces i danas ;) Mene svrbe grudi i bradavice :ph34r:

mene nista i ne svrbi, nista me ne boli, osim ledja kad hodam i to , al ipak je malac unutra od 4kg :) Ja ne znam kad cu, u petak opet idem doktoru, ja ssve mislila da c do tada rodit, al kako stvari stoje nista jos , ubi me vise u pojam ovo cekanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja svako jutro kad se probudim popipam stomak, pogledam oko sebe, gledam boli li me ista i pomislim- opet nisam rodila :) kao da cu to u snu uraditi :)

VelNes i ljubi volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam opet sanjala da sam abortirala u 7. mesecu...

Odvratan osecaj <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je uhvatila strasna panika da necu uspeti da se snadjem sa bebom :wacko: uzasan osecaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja da javim da smo bili na 4D i da sam prezadovoljna :) imamo 30ak slika i 6 snimaka! Masa nam je teska 1065g i sve mere su u granicama normale! Smejala se,sisala palac i trljala oko :) a ja se sva raznezila,jos mm kaze da ima isti nosic i jagodice kao ja,al videcemo kad se rodi :) sva sam u oblacimaaa! E,okrenula se i glavom na dole,valjda ce tako i ostati :)

Inace,i mene svrbe i grudi i bradavice i bokovi-koliko god da ih mazem...

Nena82, neca79, Ivana1985 i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni obicno kad sanjam neki ruzan san dogodi se upravo nesto lijepo, snovi su samo odraz nasih strahova iz podsvjesti, ne moras se zabrinjavat zbog tog, a i citala sam da trudnice stvarno znaju imati neke lude snove , tako da je to sve sastavni dio trudnoce. Ja isto imam vise strah sta cu kad rodim i daju mi bebu nego zbog porodjaja, jos ja i muz samo, nigdje ni mojih ni njegovih u blizini, tako da cemo se nas dvoje sami morat nekako snaci s bebom, nadam se da je necmo pokvarit :)

SuperStar, Djadja i ljubi volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago tebi Maki :wub:

Fox,ti i ja samo propali slucajevi :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.