Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Sandra990 i ti srećo odbrojavaš sitno :rolleyes: Jedva čekam da nam saopštiš lepe vesti :wub:

I ja draga jedva čekam ako mi veruješ...ne mogu više,baš mi je sve teško...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebolino od srca ti zelim sve najbolje!!! Da je beba ziva,zdrava,srecna,lepa... a ti da se sto bolje snadjes u roditeljstvu!

Bogami,ima ovde kandidatkinja koje "broje sitno" :)

Ja sam danas bila na UZ-u i samo da se pohvalim da moja Lenka ima 3850 !!!

Bice to jedan veliki bebac.ljubi je majka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne mogu više,baš mi je sve teško...

TAKODJE!!! :D :D :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TAKODJE!!! :D :D :wub:

I JA SE PRIDRUZUJEM!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sve cestitke! i ja se spremam...ostalo je jako malo... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a da li znate sta je dobor za dijareju ili proliv..vecito me problemi uhvate vikendom kad mi doca ne radi a ostali nece da te prime ako nisi njihov pacijent..sve sam probala i cokoladu i babananu i caj od nane i kuvan krompir i sargarepu ali brate kida :(

I ja imam tih problema, al' za razliku od pre trudnoce, kad, sto ti kazes, nemozes mu nista, sad samo pijem vise vode, jer je mnogo bitno da ne dehidriras. I, neznam da li je zbog toga ili ne, al' mogu ti reci, dva puta odem u wc sa tim ishodom, treci put je normalno. I, suvlju hranu jedem. Znaci, kad primetim to, nista kuvano dok ne prodje. Inace, moja baba mi je uvek kuvala pirinac samo sa vegetom, pa procedi, i taj cedj sam pila. Kazu ume da pomogne. Mozes i to da probas. Nadam se da ce se smiriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja znam za cokoladu za kuvanje i da 1 kasiku meda stavis u toz od kafe izmesas i pojedes .....i ja imam malo meksu stolicu jos pogotovo pijem tablete za gvozdje ....

Joj, ja sam za kafu cula 1 kasicica mlevene kafe + 1 kasicica secera, i taj "prah" se pojede. Ja ne bih mogla, povracami se na samu pomisao!!! Inace, ja sam cula za sve gore navedene metode, sto je po meni dokaz da je to podpuno individualno, znaci, od organizma do organizma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebolino od srca ti zelim sve najbolje!!! Da je beba ziva,zdrava,srecna,lepa... a ti da se sto bolje snadjes u roditeljstvu!

Bogami,ima ovde kandidatkinja koje "broje sitno" :)

Ja sam danas bila na UZ-u i samo da se pohvalim da moja Lenka ima 3850 !!!

Bice to jedan veliki bebac.ljubi je majka :)

Auuuuu,velika devojka.... svaka čast,da kuc-kuc u drvo!

Šta ti jedeš ženo kad je tako vejiiiiiika?! :)

Mene je noćas probudio tako jak bol dole,kad sam se probudila,pipnem stomak,tvrd samo tako,kao da nema više mesta srećica pa se protegla koliko je mogla a glavicom me dole udara... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta ti jedeš ženo kad je tako vejiiiiiika?! :)

Hahahahaha :D Klopam sve normalno. Nista manje ni nista vise nego pre trudnoce. Ugojila sam se 15 kg. Mislim da je to pre do toga sto mm ima skoro 2metra i 94kg, izgleda da ce bebac biti krupan na taju :)

A to sto ti se stvrdnuo stomak... Mojoj drugarici je isto tako bilo 2 dana pred porodjaj! Ne mora da znaci,ali budi u pripravnosti. Nadam se da ti je torba spakovana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ja sve to praktikovala sem pirinca i nista..ali danas se smirila situcaija,jedino sto ne mogu da sedim na zadnjicu :lol:

kafa me tako protera da je nisam htela ni okusiti,valjda nece vise kad od jutros nije bilo vecih prolema :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahahaha :D Klopam sve normalno. Nista manje ni nista vise nego pre trudnoce. Ugojila sam se 15 kg. Mislim da je to pre do toga sto mm ima skoro 2metra i 94kg, izgleda da ce bebac biti krupan na taju :)

A to sto ti se stvrdnuo stomak... Mojoj drugarici je isto tako bilo 2 dana pred porodjaj! Ne mora da znaci,ali budi u pripravnosti. Nadam se da ti je torba spakovana?

Odavno je spakovana... ali meni se to čini još daleeeko... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je danas dosta tvrd stomak.. bas taj osecaj NEMA VISE GDE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

spremamo se da krenemo u Betaniju a Luka se budi.. ne znam da li ce me vratiti kuci ali neka me pogledaju pa ako treba i neka me vrate.. kontrakcije su pocele oko 01h, pomalo.. nisu bolne ali su ceste. ledja me uopste ne bole i nije mi ni ispao cep..

ne znam ali ovo ne prestaje. jos sam imala proliv neki vec nekoliko puta, i glava me jako boli..

ponovo imam isti osecaj da cu se ispaliti i otici u porodiliste iako ne treba..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l' se javljala Ivana:) nekome od jutros?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je danas dosta tvrd stomak.. bas taj osecaj NEMA VISE GDE

Da li je to kada ti je stomak odjednom jako tvrd ustvari naznaka da ce uskoro krenuti porodjaj??? Meni je od sinoc bas tvrd stomak.........ali koliko god ja jedva cekala da upoznam moju bebicu, ne bih volela da se porodim bar jos nedelju dana.....posto nam je tata na putu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanica je na patologiji... Odlucili su da je zadrze... Otvorena je tri prsta. Nema bolove samo stezanje stomaka... Cim mi javi nesto, obavestavam vas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je to kada ti je stomak odjednom jako tvrd ustvari naznaka da ce uskoro krenuti porodjaj??? Meni je od sinoc bas tvrd stomak.........ali koliko god ja jedva cekala da upoznam moju bebicu, ne bih volela da se porodim bar jos nedelju dana.....posto nam je tata na putu...

To su lazne kontrakcije. Nemoj se brinuti ja ih imam vec skoro dva meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To su lazne kontrakcije. Nemoj se brinuti ja ih imam vec skoro dva meseca.

To su lazne kontrakcije??? Stvarno??? Mene nista ne boli, nije mi cak ni neprijatan neki osecaj.....isto se osecam samo kada pipnem stomak on je tvrd tvrd tvrd! Ja sam mislila da sam pojela nesto sto mi ne prija.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To su lazne kontrakcije??? Stvarno??? Mene nista ne boli, nije mi cak ni neprijatan neki osecaj.....isto se osecam samo kada pipnem stomak on je tvrd tvrd tvrd! Ja sam mislila da sam pojela nesto sto mi ne prija.... :)

Lazne kontrakcije Evo procitaj...

Nemoj da se brines... Ako skoro ides na pregled, pomeni lekaru da ih osecas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lazne kontrakcije Evo procitaj...

Nemoj da se brines... Ako skoro ides na pregled, pomeni lekaru da ih osecas...

Hvala ti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To su lazne kontrakcije??? Stvarno??? Mene nista ne boli, nije mi cak ni neprijatan neki osecaj.....isto se osecam samo kada pipnem stomak on je tvrd tvrd tvrd! Ja sam mislila da sam pojela nesto sto mi ne prija.... :)

veruj mi to jesu lažne kontrakcihe...ja sam ih imala od 6 meseca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je danas termin drage moje po ovoj dr. koja mi sad vodi trudnoću,al ja se nadam da neću još... :)

Lažne kontrakcije imam već 7 dana ali izgleda da lepotica neće još napolje... :wub:

Sutra idem na CTG pa ćemo videti... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je danas termin drage moje po ovoj dr. koja mi sad vodi trudnoću,al ja se nadam da neću još... :)

Lažne kontrakcije imam već 7 dana ali izgleda da lepotica neće još napolje... :wub:

Sutra idem na CTG pa ćemo videti... ;)

O cico, akcija,akcija,akcija :D Nadam se da si ostavila broj ovde nekome da nam javi kad se porodiš.

Moja beka je požurila, 12 dana pre termina, nisam razmenila brojeve ni sa kim, pa mi je muž bio jedina alternativa da vam javim :D

A što je najžešće-Smokvica i ja razmenimo brojeve veče pre nego što ćemo se poroditi, tj.ona mi da njen da vam javim kad se ona porodi, međutim ja sutradan odem pre nje u porodilište :D porodim se u 12:25, a ona oko 16:30 čini mi se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivani je nesto pre 14h pukao vodenjak... Otvorena je 4 prsta, pripremili su je, oko 16 na tusiranje i da vide sta ce biti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znači,ipak će pokušati prirodno iako je bebac karlično okrenut? Svaka čast na hrabrosti!

Stashice javljaj čim nešto saznaš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.