Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ala sam ja ljubomorna na sve vas sto nam brojite sitno tu ispred nosa... :D

Hocu i jaaaaaaa tako.... :D

Bebac se puuuno mrda,i to jako cudno,pravi neke jako brze pokrete,ceo stomak mi "vibrira"... :blink::lol:

Pozdrav svima koje muce ova slatka iscekivanja... :)

Šmlc..kada ćemo i mi da usitnimo bwe :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos malo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta znaci POSTELJICA II GRADUS ? To je, verovatno, nesto o zrelosti posteljice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja danas bila na UZ(posto sam se juce okliznula i pala,pa da proverim dali je sve ok),i bas se obradovala kad mi je dr.rekla da je po UZ trudnoca starija za 11dana! :) Bebana ima 1435gr.! :D Tako da imam novi termin,12.oktobra! Ko ga sisa,ja cu po ovom brojiti od sad... :lol: Jos "samo" 70dana... :P:D I okrenula se najzad,nece se ispuniti san o carskom rezu-barem ne zbog polozaja... :D JUPII! ;) Bas mi je lepo krenuo dan... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja danas bila na UZ(posto sam se juce okliznula i pala,pa da proverim dali je sve ok),i bas se obradovala kad mi je dr.rekla da je po UZ trudnoca starija za 11dana! :) Bebana ima 1435gr.! :D Tako da imam novi termin,12.oktobra! Ko ga sisa,ja cu po ovom brojiti od sad... :lol: Jos "samo" 70dana... :P:D I okrenula se najzad,nece se ispuniti san o carskom rezu-barem ne zbog polozaja... :D JUPII! ;) Bas mi je lepo krenuo dan... :rolleyes:

hahah..e jesi blesava :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahah..e jesi blesava :lol:

Guilty as charged! :P:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta znaci POSTELJICA II GRADUS ? To je, verovatno, nesto o zrelosti posteljice?

Zrelost posteljice..pošto si pri kraju trudnoće, ok ti je nalaz..kada je posteljica III i IV stupanj, kaže se da je završila svoju funkciju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja danas bila na UZ(posto sam se juce okliznula i pala,pa da proverim dali je sve ok),i bas se obradovala kad mi je dr.rekla da je po UZ trudnoca starija za 11dana! :) Bebana ima 1435gr.! :D Tako da imam novi termin,12.oktobra! Ko ga sisa,ja cu po ovom brojiti od sad... :lol: Jos "samo" 70dana... :P:D I okrenula se najzad,nece se ispuniti san o carskom rezu-barem ne zbog polozaja... :D JUPII! ;) Bas mi je lepo krenuo dan... :rolleyes:

Caos svima! Ja sam isto 31 nedelja trudnoće i termin mi je isto 12 oktobar. Mnogo mi je drago zbog tebe i tvoje bebice. Možda budemo delili sobu u porodilištu :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos svima! Ja sam isto 31 nedelja trudnoće i termin mi je isto 12 oktobar. Mnogo mi je drago zbog tebe i tvoje bebice. Možda budemo delili sobu u porodilištu :-)

Au...moje ženskice..meni termin 10. oktobra..znači družimo se hehhe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zrelost posteljice..pošto si pri kraju trudnoće, ok ti je nalaz..kada je posteljica III i IV stupanj, kaže se da je završila svoju funkciju..

Hvala draga. Pretpostavila sam da je sve OK, ali me zivu interesovalo sta to znaci. Volim sve da znam. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ala sam ja ljubomorna na sve vas sto nam brojite sitno tu ispred nosa... :D

Hocu i jaaaaaaa tako.... :D

Bebac se puuuno mrda,i to jako cudno,pravi neke jako brze pokrete,ceo stomak mi "vibrira"... :blink::lol:

Pozdrav svima koje muce ova slatka iscekivanja... :)

ja danas ulazim u 33 sedmicu, sitno brojim :)

a sto se tice cudnih pokreta u stomaku, bilo ih je jako puno, svi su govorili to samo dok je beba mala kad poraste nema prostora, e pa mogu reci da to nije istina, porasla je i moja beba i to dostaaa ali pokreti su sve snazniji i snazniji. Nekada me prosto muka kada sjedim na nekom javnom mjestu (kaficu, domu zdravlja i sl.) kako mi skace stomak, kao u crtanom filmu.

A doca se samo smjeska i kaze "nestasko mali, sve je u redu i bez brige", eto sada mozemo samo da zamislimo kakav ce biti nestasko kada ugleda svjetlost dana, kada ovo radi u "stisnutoj kucici" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja danas bila na UZ(posto sam se juce okliznula i pala,pa da proverim dali je sve ok),i bas se obradovala kad mi je dr.rekla da je po UZ trudnoca starija za 11dana! :) Bebana ima 1435gr.! :D Tako da imam novi termin,12.oktobra! Ko ga sisa,ja cu po ovom brojiti od sad... :lol: Jos "samo" 70dana... :P:D I okrenula se najzad,nece se ispuniti san o carskom rezu-barem ne zbog polozaja... :D JUPII! ;) Bas mi je lepo krenuo dan... :rolleyes:

Od ovo " pala" sva se stresoh..ja se okliznuh na stepenistu prije neki dan i sam Bog me zadrza da se ne polomim sa sve bebcom. Grozno :huh: , trudim se da budem pazljiva, ali nekako u trudnoci dodje pa postanemo seprtlje. Samo se spoticemo, klizamo, ispadaju nam stvari iz ruku,...ama grozno , sta drugo da kazem :huh:

Najvaznije je da je tebi doca rekla sve ok, a bebac kad tako napreduje, bice jos skracenja termina, ..ovo govorim iz mog iskustva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od ovo " pala" sva se stresoh..ja se okliznuh na stepenistu prije neki dan i sam Bog me zadrza da se ne polomim sa sve bebcom. Grozno :huh: , trudim se da budem pazljiva, ali nekako u trudnoci dodje pa postanemo seprtlje. Samo se spoticemo, klizamo, ispadaju nam stvari iz ruku,...ama grozno , sta drugo da kazem :huh:

Najvaznije je da je tebi doca rekla sve ok, a bebac kad tako napreduje, bice jos skracenja termina, ..ovo govorim iz mog iskustva

Nadam se ... :rolleyes: Jedva cekam da upoznam nasu devojcicu(i da dodje kraj ove ere sa dve leve ruke/noge :D )!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos svima! Ja sam isto 31 nedelja trudnoće i termin mi je isto 12 oktobar. Mnogo mi je drago zbog tebe i tvoje bebice. Možda budemo delili sobu u porodilištu :-)

Dogovoreno! :D Jeckaa29,Clara82 i ChiMama dele sobu! ;) Npr.nekog 5.oktobra... jel moze? :lol: :lol: :lol:

Ps:Ja cu se poradjati u Betaniji-Ns.,a vi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dogovoreno! :D Jeckaa29,Clara82 i ChiMama dele sobu! ;) Npr.nekog 5.oktobra... jel moze? :lol: :lol: :lol:

Ps:Ja cu se poradjati u Betaniji-Ns.,a vi?

hehe..može, može..mada ja nešto mislim da ću dobiti poklon za rodjendan, 9. :lol: .ja ću se poroditi u Jagodini :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehe..može, može..mada ja nešto mislim da ću dobiti poklon za rodjendan, 9. :lol: .ja ću se poroditi u Jagodini :rolleyes:

Jao,pa to bi bas bilo lepo! :)

Inace,meni je rodjus 25.novembra,svadba namje bila 24.novembra,carski zakazan za 24/25.,ali bebac je poranio-22.novembar. :) Za 1.godisnjicu braka muzicu donela kuci sina... :D

Zelim ti lak porodjaj za pamcenje 9. !:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao,pa to bi bas bilo lepo! :)

Inace,meni je rodjus 25.novembra,svadba namje bila 24.novembra,carski zakazan za 24/25.,ali bebac je poranio-22.novembar. :) Za 1.godisnjicu braka muzicu donela kuci sina... :D

Zelim ti lak porodjaj za pamcenje 9. !:D

meni je cerka omasila jedan dan, : inace bi i ona bila poklon za 1.godisnjicu braka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao,pa to bi bas bilo lepo! :)

Inace,meni je rodjus 25.novembra,svadba namje bila 24.novembra,carski zakazan za 24/25.,ali bebac je poranio-22.novembar. :) Za 1.godisnjicu braka muzicu donela kuci sina... :D

Zelim ti lak porodjaj za pamcenje 9. !:D

Hvala ti.. i ja tebi želim lagan porodjaj, a sad oko datuma..neka izadje kad želi heheh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam prvi put radila ctg. :D Bebica nije mogla da se namesti, non-stop se obrtala i okretala dok sam joj slusala otkucaje srca. :D Inace, znam da su normalni otkucaji bebi 120-160, a ovom mom malecnom jedva padao puls ispod 155 (mahom je bio preko 160) pa sam se ja malo uplasila. :unsure: Doduse, doktor mi je rekao kako je ctg dobar i kako nije strasno sto je malo ubrzan puls, ali ipak... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam prvi put radila ctg. :D Bebica nije mogla da se namesti, non-stop se obrtala i okretala dok sam joj slusala otkucaje srca. :D Inace, znam da su normalni otkucaji bebi 120-160, a ovom mom malecnom jedva padao puls ispod 155 (mahom je bio preko 160) pa sam se ja malo uplasila. :unsure: Doduse, doktor mi je rekao kako je ctg dobar i kako nije strasno sto je malo ubrzan puls, ali ipak... :unsure:

Ma, nemoj da se brines.. Vjerovatno je bio ubrzan puls, jer je bebica u tom trenutku bila bas aktvina..

Ja sutra idem na drugi ctg po redu, i jedva cekam da opet cujem te najsladje otkucaje! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste prelep osecaj cuti bebine otkucaje. :D:wub:

Ja sledeci put idem 16. (ako se ne porodim pre :P ) Jedva cekam ponovo da ih cujem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je cerka omasila jedan dan, : inace bi i ona bila poklon za 1.godisnjicu braka

aaaaa... :) Kako je lepo dobtiri takav poklon(pa ako i omasi 1dan)... :D

Takilend,Borjana zelim i vama lak i brz porodjaj! ;)

Ps:kad sam sa 1.bebom isla na CTg snimala sam mobilnim i slala muzicu,tako da smo skoro zajedno slusali... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala. :)

A moj muzic je bio sa mnom, pa je i on slusao. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dogovoreno! :D Jeckaa29,Clara82 i ChiMama dele sobu! ;) Npr.nekog 5.oktobra... jel moze? :lol: :lol: :lol:

Ps:Ja cu se poradjati u Betaniji-Ns.,a vi?

Može 5 oktobra :lol: Ja još razmišljam između Betanije i Zemuna...

Ovo mi je prva bebica pa nemam iskustva sa porodilištima.Čula sam da u Betaniji puštaju suviše brzo ako se porodiš prirodno i da to nije baš dobro.Zemun mi svi hvale,a ja se još mislim :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Može 5 oktobra :lol: Ja još razmišljam između Betanije i Zemuna...

Ovo mi je prva bebica pa nemam iskustva sa porodilištima.Čula sam da u Betaniji puštaju suviše brzo ako se porodiš prirodno i da to nije baš dobro.Zemun mi svi hvale,a ja se još mislim :unsure:

Moze jeckaa29! :D Ja sam se i 1.put poradjala u betaniji,skrozsam zadovoljna,a ako je sve ok sve jedno je kad ces kuci.Meni je zapao vikend posto sam se porodila u subotu,pustili me u ponedeljak,najduza 3dana u zivotu,ja se nadam da cu sad oma sutradan kuci... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.