Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

jupiiiii nove bebe!!! :wub:

Avi ostale sa vrha spiska, na tri četri sve da se porodite! :D treba spisak da se pomera :D

šalim se ja malo, verujem da vam je najgore...usotalom, videću kad dođe oktobar :D hahah

FOX mene probada ispod levog rebra oću dumrem, ko da mi se ta strana rebara idigla, ali samo ta rebra ispod grudi što su...ova donja su na mestu. boli i na dodir (sama kost) a i ovako. al ništa ne krcka :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Munche, cestitam! :)

Evo meni vec drugi dan neka sluz kao da izlazi kada se obrisem papirom, juce je bila svetlija danas malo tamnija i u vecoj kolicini. Uopste ne mogu da provalim da li je to taj sluzni cep i ako jeste sta sad da radim? Jel to moram da prijavim doktorki (iako mi ona to nikad nije pomenula) ili sta? Jel to neki znak za porodjaj? Osim toga me uzasno bole prepone, kao da imam neke grceve. Beba se pomera, stomak se nije spustio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Munche , cestitkeeeeee ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Munche, cestitam! :)

Evo meni vec drugi dan neka sluz kao da izlazi kada se obrisem papirom, juce je bila svetlija danas malo tamnija i u vecoj kolicini. Uopste ne mogu da provalim da li je to taj sluzni cep i ako jeste sta sad da radim? Jel to moram da prijavim doktorki (iako mi ona to nikad nije pomenula) ili sta? Jel to neki znak za porodjaj? Osim toga me uzasno bole prepone, kao da imam neke grceve. Beba se pomera, stomak se nije spustio...

Pa nista ne radis,cekas kontrakcije ili da ti pukne vodenjak :) Sluzni cep je nesto kao belance, tako nekako sa par zilica krvi. On moze da ispadne dan pred porodjaj,a cak moze da prodje i vise dana,ali je svakako prvi znak da porodjaj polako pocinje. Mozes prijaviti svojoj doktorki a i ne moras...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi nekad proveravala žučnu kesu?

Uf, jos mi to fali...nisam, sve se nadam da mi je samo neki organ prikljesten...A od cega hoce zucna da rikne?

FOX mene probada ispod levog rebra oću dumrem, ko da mi se ta strana rebara idigla, ali samo ta rebra ispod grudi što su...ova donja su na mestu. boli i na dodir (sama kost) a i ovako. al ništa ne krcka

Isto potpuno osim strane tela i ja kad krenem da stiskam tu ponekad cujem "krc". I bol je isti kao kad se usines ili kad ti se upali neki nerv na ledjima...

Munche cestitam!!!!! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Munche, cestitam! :)

Evo meni vec drugi dan neka sluz kao da izlazi kada se obrisem papirom, juce je bila svetlija danas malo tamnija i u vecoj kolicini. Uopste ne mogu da provalim da li je to taj sluzni cep i ako jeste sta sad da radim? Jel to moram da prijavim doktorki (iako mi ona to nikad nije pomenula) ili sta? Jel to neki znak za porodjaj? Osim toga me uzasno bole prepone, kao da imam neke grceve. Beba se pomera, stomak se nije spustio...

To ti je sluz iz grlica,tako je i meni,dok me pregledala u petak i to pokazala,znaci da grlic omeksava i nestaje. Isto imam grceve u preponama,bebu osetim,e sad BgB koja ce pre?:) :)

Munche cestitam,uzivajte sada :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drustvance da se prijavimo.. :-) Skidajte nas sa spiska.. Mala mrva Milica rodila se 10.07. morale smo carskim, danas smo stigle svojoj kucici.. Pa samo da vas pozdravimo.. :-)

cestitam.... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo ja nemam nikakve simptome.... :(

Ja kao da se nikad neću poroditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

VelNes, Đorđe David je skoro svake večeri dolazio u istu teretanu gde i ja dok sam se bavila sportom. Bio je skroz opušten i normalan, kao i svi. Jako je zgodan, to si u pravu, a dok ga nisam videla uživo, nisam imala pojma da je toliko visok. Samo smo jednom razmenili par reči, ja sam htela na neku spravu za noge, a on me zamolio da sačekam jer on ima još dve serije. Fin, kulturan, normalan momak. Ali Majkl je Majkl!

Tangerine ,ovo vec nije uredu , sada mi pravis zazubice :P :lol:

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Voljena ženo tačno znam kako se osećaš... tako sam i ja sa Sarom, stomak mi je.bio džinovski, mislila sam nema šanse da doguram do termina, još smo sređivali stan, cimala se kao magarac, čistila, vukla, rmbačila... dan posle termina mi ispao čep, posle 4 dana se porodila.. ležala tamo 3 dana, žene dolazile u sobu i odlazile posle par sati da se porađaju, samo ja ništa :) ma ni da žigne :) isto sam mislila da ću večno biti trudna, kad su me poslali u salu nisam mogla d verujem da se i to konačno dešva :D kakv bol, kakv strah, ušla sam tamo kao leptirić, jedva sam čekala da se stomaka oslobodim :D

Munche čestitke :wub:

izvinjavam se na upadu :D

Voljena žena i VelNes volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Voljena ženo tačno znam kako se osećaš... tako sam i ja sa Sarom, stomak mi je.bio džinovski, mislila sam nema šanse da doguram do termina, još smo sređivali stan, cimala se kao magarac, čistila, vukla, rmbačila... dan posle termina mi ispao čep, posle 4 dana se porodila.. ležala tamo 3 dana, žene dolazile u sobu i odlazile posle par sati da se porađaju, samo ja ništa :) ma ni da žigne :) isto sam mislila da ću večno biti trudna, kad su me poslali u salu nisam mogla d verujem da se i to konačno dešva :D kakv bol, kakv strah, ušla sam tamo kao leptirić, jedva sam čekala da se stomaka oslobodim :D

Munche čestitke :wub:

izvinjavam se na upadu :D

Hahhahahaha, ovo mi je jako smešno, jer i ja sve radim samo da se nešto pokrene, kad ono ćorak....

Meni rekoše doktori da će biti pre termina, najavljivali mi čak 5. juli, bebac veliki i sve spremno, i opet nema nikakvih naznaka. Sad sam nekako sigurno da ćemo prebaciti termin.

Inače, ja ne znam da li ja to ne znam da osetim, ili sam ja jedina koja nema ni te pripremne kontrakcije? O čepu mogu valjda samo da sanjam.... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam osećala ni ove prave kontrakcije dok mi nisu dali indukciju... otišla sam u porodilište 3-4 prsta otvorena, ležala u kadi dva sata, tek kad su mi probušili vodenjak i kad su mi dali indukciju počelo je prvo da.bolucka, posle i da lepo boli.. sve ovo pre je bilo eto žigne ponekad :D

Ovaj put ću odbiti indukciju, jer verujem da manje boli kad ide prirodno... onda mi se žurilo, već mi je bilo dosta stomačine :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nista ne radis,cekas kontrakcije ili da ti pukne vodenjak :) Sluzni cep je nesto kao belance, tako nekako sa par zilica krvi.

Ja ne primetim nikakvu krv. Najradije bih da mi pukne vodenjak pa da znam na cemu sam, a ne ovako da nagadjam. Evo sad imam neki pritisak i bolove slabije, ali ne mogu uopste da ocenim sta je to.

To ti je sluz iz grlica,tako je i meni,dok me pregledala u petak i to pokazala,znaci da grlic omeksava i nestaje. Isto imam grceve u preponama,bebu osetim,e sad BgB koja ce pre? :) :)

Nemoj, molim te.

Ja sam sad negde 6-7 na spisku, nisam primetila da se iko gurao ispred reda :)

Buvie voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li cete svoje bebe izvesti u setnju pre navrsenih 40 dana?

ja bih ali ne znam kakvo ce vreme biti u oktobru, jos ako okasni malo pa bude kraj oktobra...ali na kratko sigurno hocu. ne verujem tu te stvari jer kako beba zna jel 41 ili 38 dan kad je izasla napolje :lol: . ali moram da vam priznam da sam posle prvog porodjaja cula to za kosu kao 40 ne sme da se pere i ja budala kao ajde gde da perem kosu da mi sva otpadne bicu celava i kao necu je prati...10 dana sam je oprala jer sam htela da je pocupam...koren glave me je bukvalno boleo. sve su to gluposti realno.

anisoptera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pretpostavljam da si svašta probala da promeniš u ishrani ali ništa?

tako je...od kad znam za sebe imam taj problem. imala sam 5-6 godina kada sam imala uzasan napad bola u stomaku...lezala sam tri sata i vristala u sobi od bolova, i kad su me odneli kod lekara ispostavilo se da samo nisam kakila..i to se desilo jos par puta. od bolova nisam mogla da ustanem...ali se i secam da kad sam imala potrebu da idem u wc krila sam se i stiskala samo da ne idem...

kad nisam trudna pijem caj od sene (znam da nije preporucljiv ali posle svega probanog jedino on pomaze) ili kupim lax cokoladice za probavu u zdravoj hrani. sada naravno to ne uzimam. trenutno poslednjih sedam dana nemam muka jer izgleda bebac nalegne na crevca pa sve to lepo izgura :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, ako se pretera, ta sena ume da napravi takve grčeve da to nije normalno. Bukvalno kao da se porađaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage moje :wub: Kako ste mi jutros? Ko je danas na redu? :)

Citam ovde o svakakvim bolovima, i mene bole prepone vec nekih nedelju dana, ali ne smem da se porodim jos bar 10 dana, jer mi je sestra otisla na more i rekla mi da je cekam :), ali mislim da ni necu, tek sam 12. na spisku, ima ja jos da cekam :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, ako se pretera, ta sena ume da napravi takve grčeve da to nije normalno. Bukvalno kao da se porađaš.

Nece ako je napravis blago..ja je pijem 15 godina naravno ne svaki dan. Nemam nikakve grceve, mada u pocetku je bilo nezgodno dok nisam nasla dozu koja odgovara. i ne sme nikako da vri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo da se prijavim. Bila na ctg-u, bebac je ok, ali kontrakcije- ravna linija.... :wacko:

Takođe, ja ne osećam nikakve promene, naznake, ništa, čak mi se čini da mi ni tiba nije nisko...

Nek me neko uteši da to može da se promeni u roku od jednog dana, jer meni ovo izgleda kao da nikad krenuti neće... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nece ako je napravis blago..ja je pijem 15 godina naravno ne svaki dan. Nemam nikakve grceve, mada u pocetku je bilo nezgodno dok nisam nasla dozu koja odgovara. i ne sme nikako da vri.

Moguće, ja sam baš preterivala s čajevima na bazi sene prilikom rigoroznih dijeta. Verovatno sam tako upropastila probavu. Sad nema šanse da bih je uzela, možda baš kad ne bih išla u WC 10 dana, mada moj organizam više na to ne reaguje. Srećom, uspevam koliko-toliko da regulišem probavu pahuljicama.

Inače, meni linea negra ide skroz do gore, baš smo je sinoć muž i ja proučavali. Nije jako tamna, ali ide skroz iznad pupka pa do vrha stomaka. A pupak mi je još uvek uvučen, samo je malo kao veća rupa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja linija je do pupka i vec par meseci je tu, ali je bukvalno za nijansu tamnija od boje koze..pupak rasiren vidim mu dno ali jos nije ispupcen...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nego, ima li neko jos neku ideju za gorusicu...ja nocas nisam spavala od gorusice, smucilo mi se vise. stalno imam u grlu osecaj pecenja, kiselosti, kad mi se vrati kiselina usi me zapeku. sve zivo sam probala..mleko, bademe, pirinac ziv...sodu, rupurut, gelusil lac...psenicu kuvanu..zitarice...ne znam sta vise nisam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nego, ima li neko jos neku ideju za gorusicu...ja nocas nisam spavala od gorusice, smucilo mi se vise. stalno imam u grlu osecaj pecenja, kiselosti, kad mi se vrati kiselina usi me zapeku. sve zivo sam probala..mleko, bademe, pirinac ziv...sodu, rupurut, gelusil lac...psenicu kuvanu..zitarice...ne znam sta vise nisam...

Tako je i mene davila gorušica, nisam uopšte mogla da spavam, a inače već dva meseca ležim pa mi je još gore. I ja sam sve probala, čak i kokice, jedino je nekad znalo malo da me popusti od slanih štapića, a onda sam poslušala dr i prestala slatko da jedem i već tri dana nemam ni jedan simptom !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bas srecna sto makar gorusicu nemam. Jos mi taj vrag fali.

zvezda i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je i mene davila gorušica, nisam uopšte mogla da spavam, a inače već dva meseca ležim pa mi je još gore. I ja sam sve probala, čak i kokice, jedino je nekad znalo malo da me popusti od slanih štapića, a onda sam poslušala dr i prestala slatko da jedem i već tri dana nemam ni jedan simptom !

ne jedem slatko :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.