Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Mi smo se vratili kuci:) Samo da vas obavestimo:) Prozivku kod Dr.imamo sledeceg petka ako do tada ne bude...nesto:) I moj bebac se koprca stalno i cesto kazem da kao da me noktima grebe po rebru i jajnicima kad se spusti:) Danas sam imala prvi ginekoloski pregled sa ovako velikim stomakom...Ih kako je neugodno,a cinilo mi se da ce dr.sa onom njegovom rukom kroz stomak da mi prodje:) Izvinite na komparaciji:)

VelNes, neca79 i BgB volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas sad kad citam ove postove nekako vidim kako mi se cini kad neka od nas ode roditi cini se tako brzo, i jednostavno ih eto nakon 3dana sa malim andjelcicima, kako to sve brzo i lagano izgleda iz druge perspektive... A mene sad bas muka pocela hvatati kako cu ja prezivjeti ta tri dana, sve mi se to cini tako daleko...

BgB i VelNes volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod mene je ovakva situacija: na pregledu u petak dr je rekla da nece beba jos, sve zatvoreno i cvrsto.

danas na uz je rekla da je plod poptpuno zreo za spoljasnji zivot i da u plodovoj vodi ima cestica verniksa, beba ima preko 3 kg i da je sve zrelo i spremno samo je pitanje kada ce poceti kontrakcije i porodjaj.

sutra idem na prvi ctg.

poziva se neca da predvidi datum porodjaja. :D

napominjem, torbu za porodiliste nisam jos spremila, moracu ovog vikenda u kupovinu.

u deveti ulazim za 3 dana.

upomoc!

mian, VelNes, neca79 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo se vratili kuci:) Samo da vas obavestimo:) Prozivku kod Dr.imamo sledeceg petka ako do tada ne bude...nesto:) I moj bebac se koprca stalno i cesto kazem da kao da me noktima grebe po rebru i jajnicima kad se spusti:) Danas sam imala prvi ginekoloski pregled sa ovako velikim stomakom...Ih kako je neugodno,a cinilo mi se da ce dr.sa onom njegovom rukom kroz stomak da mi prodje:) Izvinite na komparaciji:)

Majo, jel ti nisi uopste otvorena? (Mozda si napisala gore, zaboravih). Znam da ti je ispao sluzni cep.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod mene je ovakva situacija: na pregledu u petak dr je rekla da nece beba jos, sve zatvoreno i cvrsto.

danas na uz je rekla da je plod poptpuno zreo za spoljasnji zivot i da u plodovoj vodi ima cestica verniksa, beba ima preko 3 kg i da je sve zrelo i spremno samo je pitanje kada ce poceti kontrakcije i porodjaj.

sutra idem na prvi ctg.

poziva se neca da predvidi datum porodjaja. :D

napominjem, torbu za porodiliste nisam jos spremila, moracu ovog vikenda u kupovinu.

u deveti ulazim za 3 dana.

upomoc!

Svejedno draga, i meni je u ponedeljak doktor rekao da je beba potpuno zrela i da cu se verovatno poroditi ranije, ali ne jos. Cisto sumnjam da cu se ranije poroditi, isto je mojoj sestri rekao da ce se ranije poroditi a ona je jos i probila termin 9 dana, pa necu ni da se nadam :unsure:

MamaMjau cestita na bebici :wub:

Zene drage, ja sam 13. na spisku :o, nadam se da necu biti neki baksuz.

mian, VelNes i svejedno volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene drage, ja sam 13. na spisku :o, nadam se da necu biti neki baksuz.

Haha, tako sam i ja kad sam dosla na spisak molila da me pomere, ali ne brini, mislim da neces dugo, morace neka da se porodi veceras/sutra :)

ljubi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ljubi :)

cim se jedna porodi, eto mene na (tvom) mestu 13.

nadam se da necu bas uskoro, jer nisam spremna, ali ne bih ni da beba bude ogromna pa da mi bude tezak porodjaj, a o carskom ne zelim ni da razmisljam.

mislim da jedino o carskom nisam citala detaljno kao o svemu drugom vezanom za trudnocu i porodjaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mi da se javimo na prozivku, nista za sad, bili na ctg, super je sve, jednostavno Iskri se ne ide napolje. Jos sam ja sinoc bila na frizuri, da se pripremim ako krene, ali nista..

Mamamjau cestitamoooooooooooooooooooooo :wub:

Sanjabre, pa vi ste bas efikasni, covece, 3 dece a jos nemas 27/28 godina!!!

Pobeze mi post :) Imam 23god. :D

Buvie i malagarava volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

23? Joj, meni tad brak nije bio ni na kraj pameti, a kamoli beba. Malo sam okasnila s bebom, ali dobro, imala sam tada završen faks i godinu dana radnog staža, malo drugačiji redosled, ali nadam se da ću da te stignem a možda čak i prestignem po broju dece. :)

Sasvim moguce da hoces,prvo sam rodila sa 19god. :D ma ovo rodim i jos jedno i dosta,imam i ja dusu :D

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

auuu sanjabre :))) Ja sam mislila da si ti neka "starija" gospodja :D

Ja sam uvek htela troje, ali s godinama se i broj smanjuje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje u kojoj nedelji ja ulazim u 3 tromesecje :) da li kad udjem u 27 nedelju ulazim u 7 mesec il kad napunim 27 nedelja i udjem u 28hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MamaMjau,cestitam...zaboravices na lose iskustvo i uzivati u svojoj bebici..... :wub:

MamaMjau voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje u kojoj nedelji ja ulazim u 3 tromesecje :) da li kad udjem u 27 nedelju ulazim u 7 mesec il kad napunim 27 nedelja i udjem u 28hvala

28. nedelja je pocetak sedmog meseca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod mene je ovakva situacija: na pregledu u petak dr je rekla da nece beba jos, sve zatvoreno i cvrsto.

danas na uz je rekla da je plod poptpuno zreo za spoljasnji zivot i da u plodovoj vodi ima cestica verniksa, beba ima preko 3 kg i da je sve zrelo i spremno samo je pitanje kada ce poceti kontrakcije i porodjaj.

sutra idem na prvi ctg.

poziva se neca da predvidi datum porodjaja. :D

napominjem, torbu za porodiliste nisam jos spremila, moracu ovog vikenda u kupovinu.

u deveti ulazim za 3 dana.

upomoc!

neces draga ti jos deset dana sigurno, polako...

e mogle bi da pisete sve sto kazem da vidimo kako mi ide :lol: :lol: :lol: kad moze milan tarot mogu i ja hhahhahaa

mian voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

23? Joj, meni tad brak nije bio ni na kraj pameti, a kamoli beba. Malo sam okasnila s bebom, ali dobro, imala sam tada završen faks i godinu dana radnog staža, malo drugačiji redosled, ali nadam se da ću da te stignem a možda čak i prestignem po broju dece. :)

a ja sam tada vec bila razvedena sa bebom od tri godine, godinu dana radnog staza i studirala sam :D

eto kako sve imamo drugacije zivotne puteve i sve smo zadovoljne sto je najvaznije i sada cekamo bebice u isto vreme :wub:

BgB, Tangerine i malagarava volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanjabre svaka cast! Ja sam u tim godinama tek upoznala mm.

BgB ima vremena za decu evo ja u 36 radjam trece, kada bi neke okolnosti bile brugacije mozda bi se odlucila i za cetvrto,

ovako je dovoljno.....mada se nikad nezna ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ljubi :)

cim se jedna porodi, eto mene na (tvom) mestu 13.

nadam se da necu bas uskoro, jer nisam spremna, ali ne bih ni da beba bude ogromna pa da mi bude tezak porodjaj, a o carskom ne zelim ni da razmisljam.

mislim da jedino o carskom nisam citala detaljno kao o svemu drugom vezanom za trudnocu i porodjaj.

Meni je dr rekao da beba ima 3.300 i da ce verovatno jos porasti i do 3.800. Necu ni ja da bude beba velika, ali ja sam bila velika beba imala sam 4.300 a moja sestricina 4.500, pa se samo nadam da nece moja beba biti tako velika, samo zbog tog porodjaja. O carskom rezu nista nisam citala, ali sam psihicki spremna na sve i na prirodni i na carski, i na nenormalan bol i sivenje, znam da ce sve boleti, ali mislim samo na to da ni to nece vecno trajati i sve ce proci, samo da mi moja bebica bude dobro a ja cu sve izdrzati :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco sta kazes za mene?! Mi smo planorali da se rodi danas ili sutra :D ali....

Juce smo isli nekim precicama, seoskim putevima nebili ga malo prodrmali...ja sam bila skroz prodrmana, a

imala sam utisak da bebac skakuce i kaze " hajde jos jedan krug" :blink::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanjabre, svaka cast. Ja mislim da je bolje imati decu dok si jos mladja, cini mi se da covek ima vise strpljenja. A svaka cast i za veliku porodicu, ja mislim da su deca koja imaju vise brace i sestara bolji ljudi, jer od malena su navikli da dele sve i da tolerisu jedni druge.

BEBERON, MaliCrv i svejedno volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ala me nahvaliste :D Hvala,hvala. Mlada mama nema sta hehehehe Ja sam mm-a upoznala sa 17god. i zabavljali se 2god. a sad smo u braku 3god. i 6 meseci... Ma mi to sve expresno :P Mm sad ima 27god. 4god.je stariji od mene ali izgleda kao da je moje godiste, ja se zezam i kazem da ce on uvek biti mator, a ja mladaaa :lol: hihihihi

Magarence i ljubi volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco sta kazes za mene?! Mi smo planorali da se rodi danas ili sutra :D ali....

Juce smo isli nekim precicama, seoskim putevima nebili ga malo prodrmali...ja sam bila skroz prodrmana, a

imala sam utisak da bebac skakuce i kaze " hajde jos jedan krug" :blink::lol:

mmmmmm za pet dana :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Au zene, al ste se vi raspricale, nema me 5 dana i vec 20tak strana ispisanih. :-)

Ja jutros poranila, isla da vadim krv. A nervoznaaaaa....sinoc odem da se podsisam sa sve slikom kako treba da izgleda, dakle malo istanjiti,stepenovati, vrlo malo skratiti jer je pustam. ( inace imam neki kosi pazic vec duze). On naravno prekrati, glava ko pecurka, kratko... Kad se pogledam u ogledalo sikćem. zar je moguce da me svako 3. sisanje neko unakazi!!

Moguce da sam i zbog hormona nervozna :-) ali za svaki slucaj preporucujem muzu da se skloni, da ne nagraba ni kriv ni duzan. :-D

Eto, vidim da su opet nestali smajlici, ne mogu ni emocije da izrazim na adekvatan nacin...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se vratih sa pregleda sad, ovaj mali će izgleda do termina da se banja kod mame (ako ne i duže, a nadam se da ne), iako je već debeli prasac... ;)

Ništa se ne dešava, sve isto kao i pre nedelju dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Au zene, al ste se vi raspricale, nema me 5 dana i vec 20tak strana ispisanih. :-)

Ja jutros poranila, isla da vadim krv. A nervoznaaaaa....sinoc odem da se podsisam sa sve slikom kako treba da izgleda, dakle malo istanjiti,stepenovati, vrlo malo skratiti jer je pustam. ( inace imam neki kosi pazic vec duze). On naravno prekrati, glava ko pecurka, kratko... Kad se pogledam u ogledalo sikćem. zar je moguce da me svako 3. sisanje neko unakazi!!

Moguce da sam i zbog hormona nervozna :-) ali za svaki slucaj preporucujem muzu da se skloni, da ne nagraba ni kriv ni duzan. :-D

Eto, vidim da su opet nestali smajlici, ne mogu ni emocije da izrazim na adekvatan nacin...

Hehehe, tako je i mene pre par meseci uništila frizerka, kod mene ona više nema šansi!

A smajliće ćeš vratiti ako se odloguješ sa Bebac sajta... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.