Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

ako se spustio onda nabavi pojas ODLICNA JE STVAR, ja sam bila tvrdoglava u prvoj trudnoci kao to je fora ali nije toliko olaksava nosenje stomaka pomaze i kod bola u kicmi.

Mene mnogo boli prepona nekad me dovede do ludila!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma zene samo opusteno ....kako ja sad samu sebe isprepada kupala se i brijala dole i krenem napolje i obrisem se dole ono krv aaaaaaaa kad maca se posekla e jesam budala ...samoj sebi se smejem...

hahahhahhahaha :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta reci budali more do koljena :lol:

barem si se ismijala , ja kako mi se primice termin sam nestrpljiva i nervozna strasno.. malo sta me oraspolozi :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehhehee ja sam skroz kul treba da se druzis snama cesce da te opustimo..... :lol:

hehe moze dok ne stigne ovo cudo malo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su opet vratili :lol: . Ctg ponovo u sredu ako se nista ne desi do tada. Ajde beboooooooooooo moooolim te kreni :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su opet vratili :lol: . Ctg ponovo u sredu ako se nista ne desi do tada. Ajde beboooooooooooo moooolim te kreni :lol:

Samo polako i uživaj... i ja jedva čekam da krene al kad malo bolje razmislim,bolje da se bebac što bolje razvije dok je još u stomaku nego da se rodi ranije... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo polako i uživaj... i ja jedva čekam da krene al kad malo bolje razmislim,bolje da se bebac što bolje razvije dok je još u stomaku nego da se rodi ranije... :rolleyes:

U pravu si :rolleyes: mada moj bebac po ultrazvuku ima 3350 g tj. imao je toliko pre 5 dana a ja sam jaaako sitna i samo se pitam kako cu da ga rodim :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu si :rolleyes: mada moj bebac po ultrazvuku ima 3350 g tj. imao je toliko pre 5 dana a ja sam jaaako sitna i samo se pitam kako cu da ga rodim :lol:

Hehehe,i ja sam sitna,mada je moja beba imala 2900 na zadnjoj kontroli,taman,mada će još porasti verovatno,tako da će biti ko tvoj bebac otprilike... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cudo :lol: pa ti neznas sta ja nosim h13046.gif skocka samo sto kad on skace izgleda ovako h13035.gif ili tacnije ovaj osecaj h13042.gif

ahhahahahahha slatko me nasmija :))) i ovo je nemirka mala ..

Vidim da imas vec dvije princezice ,sad stize princ :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nema vam veze kilaza sa zreloscu bebe tako da nebrinite ..... ;)

Znam,znam,nego kažem da sam ja sitna sva pa ne znam gde bi mi izašla beba da ima npr. 4 kg... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo polako i uživaj... i ja jedva čekam da krene al kad malo bolje razmislim,bolje da se bebac što bolje razvije dok je još u stomaku nego da se rodi ranije... :rolleyes:

Ovo potpisujem!

A ja bih u terminu garant na CR, ona je u 36+3 rodjena sa 3050g i imala obim glavice 34, pa se tako mala zaglavila, ali dobro moje karlicne su extremno male, a i na oko sam sitna....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!

Ja sam u 30-oj nedelji, sad su pocele neke stvari da mi smetaju, do sad je sve bilo super i bez vecih problema. Valjda je vreme i ja da osetim malo tezinu trudnoce. Nocu ne mogu bas da se namestim u neki zgodan polozaj, pa se vrtim po celu noc, ujutro me malo spopadnu grcevi u nogama i ponekad u toku dana osetim da me ledja boluckaju. Madjutim imam divnog muza koji je uvek spreman da pomogne i da me izmasira kad god zatreba, najbolji je. Beba ja preko dana nemirna, samo se rita, neka tako i treba. Na UZ idem 24 maja, inace doktor je rekao da je decak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

o da prin ima ime " SKOCKO".... :lol:

hahhahahah :))) citala sam negdje da je aktivna beba-zdrava beba :)) pa samo neka skacu - mozda i iskoce sto prije :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!

Ja sam u 30-oj nedelji, sad su pocele neke stvari da mi smetaju, do sad je sve bilo super i bez vecih problema. Valjda je vreme i ja da osetim malo tezinu trudnoce. Nocu ne mogu bas da se namestim u neki zgodan polozaj, pa se vrtim po celu noc, ujutro me malo spopadnu grcevi u nogama i ponekad u toku dana osetim da me ledja boluckaju. Madjutim imam divnog muza koji je uvek spreman da pomogne i da me izmasira kad god zatreba, najbolji je. Beba ja preko dana nemirna, samo se rita, neka tako i treba. Na UZ idem 24 maja, inace doktor je rekao da je decak.

[/quote

ja nemam tih problema srecom sa polozajima za spavanje :) ali preko dana me ponekad zaboli donji dio ledja :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!

Ja sam u 30-oj nedelji, sad su pocele neke stvari da mi smetaju, do sad je sve bilo super i bez vecih problema. Valjda je vreme i ja da osetim malo tezinu trudnoce. Nocu ne mogu bas da se namestim u neki zgodan polozaj, pa se vrtim po celu noc, ujutro me malo spopadnu grcevi u nogama i ponekad u toku dana osetim da me ledja boluckaju. Madjutim imam divnog muza koji je uvek spreman da pomogne i da me izmasira kad god zatreba, najbolji je. Beba ja preko dana nemirna, samo se rita, neka tako i treba. Na UZ idem 24 maja, inace doktor je rekao da je decak.

Sve su to slatke muke :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!

Ja sam u 30-oj nedelji, sad su pocele neke stvari da mi smetaju, do sad je sve bilo super i bez vecih problema. Valjda je vreme i ja da osetim malo tezinu trudnoce. Nocu ne mogu bas da se namestim u neki zgodan polozaj, pa se vrtim po celu noc, ujutro me malo spopadnu grcevi u nogama i ponekad u toku dana osetim da me ledja boluckaju. Madjutim imam divnog muza koji je uvek spreman da pomogne i da me izmasira kad god zatreba, najbolji je. Beba ja preko dana nemirna, samo se rita, neka tako i treba. Na UZ idem 24 maja, inace doktor je rekao da je decak.

Pozdrav za jos jednog decaka!!!

I ja imam kao i ti grceve nocu u nogama, a sad mi se i po danu javljaju....

Vec dva dana se uzasno gusim, ili bih pre to nazvala nekom nemoci da udahnem vazduh do kraja, kao da mi uvek fali malo...to mi stvara uzasnu nervozu i lupanje srca!!!

Inace sam jutros prokrvarila. Nije obilno ali se pojavilo kao braonkasti iscedak na gacicama!!! Uzasno sam se uplasila!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav za jos jednog decaka!!!

I ja imam kao i ti grceve nocu u nogama, a sad mi se i po danu javljaju....

Vec dva dana se uzasno gusim, ili bih pre to nazvala nekom nemoci da udahnem vazduh do kraja, kao da mi uvek fali malo...to mi stvara uzasnu nervozu i lupanje srca!!!

Inace sam jutros prokrvarila. Nije obilno ali se pojavilo kao braonkasti iscedak na gacicama!!! Uzasno sam se uplasila!

U, jbt, pa jel te proslo? Jesi isla kod lekara ili ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!

Ja sam u 30-oj nedelji, sad su pocele neke stvari da mi smetaju, do sad je sve bilo super i bez vecih problema. Valjda je vreme i ja da osetim malo tezinu trudnoce. Nocu ne mogu bas da se namestim u neki zgodan polozaj, pa se vrtim po celu noc, ujutro me malo spopadnu grcevi u nogama i ponekad u toku dana osetim da me ledja boluckaju. Madjutim imam divnog muza koji je uvek spreman da pomogne i da me izmasira kad god zatreba, najbolji je. Beba ja preko dana nemirna, samo se rita, neka tako i treba. Na UZ idem 24 maja, inace doktor je rekao da je decak.

E, cao. Ja sam 31, i isto nosim decaka. E, samo pazi kuda te muz masira, ako su u pitanju ledja. Donji deo (onaj koji najvise i boli) ni slucajno ne sme da se masira. Samo od polovine ledja na gore. Dobila sam preporuku da probam da nosim pojas za trudnice, i cekam da prorade da probam. A sto se tice grceva imam ih i ja. Nista, samo nogu ispruzim tako da me pusti kad me uhvati i to ti je. Ujutru masaza, i Jovo nanovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U, jbt, pa jel te proslo? Jesi isla kod lekara ili ?

idem ujutru kod lekara. Rekla mi je samo da pijem Ginopral i bensedin ( valjda taj ginopral izaziva pojacano lupanje srca i nesvestice).

Ali nista nije manje nego jutros.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

za grceve u nogama ja pijem magnezijum i kalcijum sumece. i stvarno su potpuno prestali. moja dr mi je rekla da zenama koje imaju jake grceve preporuci i 2x u toku dana sumece magnezijuma, meni je ok sa jednom..

sinoc smo bili na svadbi i umirali smo od smeha;

Stefan je toliko IGRAO po stomaku, verovatno zbog muzike..

malo sam i ja djuskala!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AJ TI DOKTORU .....

da znas da ne znam kako cu docekati 8 ujutru!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav za jos jednog decaka!!!

I ja imam kao i ti grceve nocu u nogama, a sad mi se i po danu javljaju....

Vec dva dana se uzasno gusim, ili bih pre to nazvala nekom nemoci da udahnem vazduh do kraja, kao da mi uvek fali malo...to mi stvara uzasnu nervozu i lupanje srca!!!

Inace sam jutros prokrvarila. Nije obilno ali se pojavilo kao braonkasti iscedak na gacicama!!! Uzasno sam se uplasila!

ja sam u 5 mesecu prve trudnoce imala to kao braonkasto krvarenje par dana i blage bolove, ali sam se naravno jako uplasila. meni je bilo najvise od stresa jer sam bila pred vencanje..

sve je bilo ok, pila sam ginipral i bensedin 2mg i neke vaginalete mislim da sam stavljala..

najbolje da odes odma kod nekog dezurnog dr ili u bolnicu da te neko ipak pogleda..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a da li vas bole rebra kad treba da se nakasljete ili kijate :blink:

meni je bas problem..sve me boli i ponekad imam osecaj da ce mi puci donjem delu rebarca :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a da li vas bole rebra kad treba da se nakasljete ili kijate :blink:

meni je bas problem..sve me boli i ponekad imam osecaj da ce mi puci donjem delu rebarca :huh:

Kod mene je taj bol poceo... Pre jedno 2-3 meseca. Tad mi je bilo strasno, sad sam se malo navikla. Imam skoliozu, pa su mi rebra sa leve strane malko sabijenija nego sa desne, pa me zato ranije i jace pocelo boleti. Samo se trudi da laganije kijas, ili da probas da lagano izduvas nos kad osetis da ces da kines.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.