Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Kada se pije gvozdje mora i vitamin c jer se jedino tako apsorbuje. Meni je hemoglobin uvek dosta iznad granice, evo vec drugu trudnocu nisam imala nikakvih problema sa gvozdjem, ali zato par puta nedeljno rendam cveklu, sargarepu, jabuku i malo limuna (bas zbog vitamina C) i krvna slika odlicna :) Navuka sam se na ovu salatu :)

Ja sam danas otisla i do frizerke, isplela neke pletenice, pa sad mozda krene na termin, da budem lepa :P sa frizurom sve :)

Meni je inace sluzni cep ispao 2 dana pre porodjaja, a u vecini sucajeva kad ispadne porodjaj krene u roku od 48h, tako su nam u skolici govorili, naravno to je uglavnom tako ali ima izuzetaka .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,pomagajte!!! Meni je sinoc pukao sluzni cep i dok sam piskila kad sam se obrisala na pairu je bilo braonkasto...Evo i danas ima na ulosku,mada naravno nije to puno,a nije ni krv,ali imaaaaaaaaa!!! Kao pred kraj ciklusa. Sta sad da radim? Sta mislite jel vreme?????????

Jao Majo, ti i ja smo isti dan. Nemoj da remetimo devojkama red :)

Evo i mene,bila danas kod dr-a da uzmem rezultate krvne slike.gvozdje ispod granica a kao pila sam heferol,sad moram opet i jos mi rekao da pijem kupinovo vino ali ne vise od jedne case dnevno da se ne navucem :lol: UZ mi zakazao za utorak jedva cekam :D I imam pitanje,jel se vitamin C pije kad se popije gvozdje ili kako? molim vas za odgovor :unsure:

Ja ne pijem vitamin C, ali uvek pojedem nesto sto ima vitamin C i trudim se da kad pijem gvozdje ne unosim nikakav kalcijum iz hrane pa sati.

Maja:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao ljudi, mene tako nisko lupa bebac da me malo uhvatio i neki strah.... :wacko:

Osetim ga kad stavim ruku na prepone (!), sve se prepone izdižu i deo kod pubične kosti. Neverovatno, jako se čudno osećam.

I meni skroz dole udara, tj nekako pulsira. Rekla sam doktorki, ona kao mozda rukama udara iznad glave?!? Doktorka mi je stvarno cudo )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam na podrsci:) Evo i bebac mi ceo dan uznemiren...Cini mi se da sve nogicom se bije:) Morala bi i da legnem malo izgleda:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ova moja cura se isto non stop rita, kaže doca da je baš aktivna beba. mislim da sam je juče osetila da štuca :D onako bupkanje u pravilnim rzmacima :D mnogo smešno :D

nego, mene bole rebra! pogotovo sa leve strane, valjda se tu ugnjezdi...ne znam dal postoji način da to malo ublažim... imal neka problema sa tim?

Djadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se prijavim za danas.Ja sam i dalje tu :D,imam osecaj da mogu da idem peske na kraj sveta... :lol:

ljubi, Djadja, mian i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

anisoptera lezi na levi bok. Ja evo doruckovala i sad cu da stavim kaficu.Mene sinoc ubise ledja i stomak imala sam bolove kao menstrualne,ali mislim da su mi creva pravila taj problem jer je non stop krcalo u stomaku i buckalo... Ajde bre devojke poradjajte se da se spisak pomera :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se prijavim za danas.Ja sam i dalje tu :D,imam osecaj da mogu da idem peske na kraj sveta... :lol:

I ja. Idem sad da kupim sastojke za ručak, da prčkam nešto danas.

Mada sam malo nervozna, što nije svojstveno meni. A ne mogu da odredim šta me nervira, nemam konkretan razlog, pa izgleda da je nešto hormonski.

MimaS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni skroz dole udara, tj nekako pulsira. Rekla sam doktorki, ona kao mozda rukama udara iznad glave?!? Doktorka mi je stvarno cudo )

Pazi, meni to baš tako deluje, kao da me rukama čačka po preponama. Jer nisu to toliko jaki udarci kao oni u predelu oko pupka i malo iznad pupka, a tamo su mu nogice mislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se 07.07. skidajte me sa spiska :) O porodjaju cu u adekvatnoj temi,ali ukratko bio je katastrofalan,nadala sam se da cu proci lakse nego na prvom ali...

ljubi, Nena82, BgB i 9 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitke MamaMjau!

Žao mi je zbog porođaja, ali na kraju krajeva bitno je da ste i ti i bebac dobro... Sve najbolje! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

  1. Munche 08.07.2013
  2. MimaS 11.07.2013.
  3. Buvie 11.07.2013.
  4. Mian 16.07.2013
  5. Voljena žena 17.07.2013.
  6. Ivana1985 19.07.2013
  7. VelNes 24.07.2013.
  8. BgB 24.07.2013.
  9. Maja:) 24.07.2013.
  10. blondy 27.07.2013.
  11. Djadja 02.08.2013
  12. goricakis 03.08.2013.
  13. ljubi 05.08.2013.
  14. svejedno 14.08.2013.
  15. Mihaela-Ela 16.08.2013.
  16. Cvrlee 22.08.2013.
  17. milena026 23.08.2013.
  18. Marijachi 24.08.2013.
  19. Ivanica85 24.08.2013.
  20. Nena82 25.08.2013.
  21. Mali crv 06.09.2013.
  22. Sanjabre 10.09.2013.
  23. Tangerine 15.09.2013.
  24. Magarence 03.10.2013.
  25. SuperStar 09.10.2013.
  26. Fox 16.10.2013.
  27. Neca79 20.10.2013.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitke MamaMjau!

Žao mi je zbog porođaja, ali na kraju krajeva bitno je da ste i ti i bebac dobro... Sve najbolje! :)

Hvala punoi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam Mamamjau! Najbitnije je da ste ti i beba sada zajedno, i bas mi je zao sto su te namucili. Uzivajte sada!

MamaMjau voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke MamaMjau,pregurala si i to sto je jako bitno,sada se oporavljaj i uzivaj u bebici :wub:

MamaMjau voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

  1. Munche 08.07.2013
  2. MimaS 11.07.2013.
  3. Buvie 11.07.2013.
  4. Mian 16.07.2013
  5. Voljena žena 17.07.2013.
  6. Ivana1985 19.07.2013
  7. VelNes 24.07.2013.
  8. BgB 24.07.2013.
  9. Maja:) 24.07.2013.
  10. blondy 27.07.2013.
  11. Djadja 02.08.2013
  12. goricakis 03.08.2013.
  13. ljubi 05.08.2013.
  14. svejedno 14.08.2013.
  15. Mihaela-Ela 16.08.2013.
  16. Cvrlee 22.08.2013.
  17. milena026 23.08.2013.
  18. Marijachi 24.08.2013.
  19. Ivanica85 24.08.2013.
  20. Nena82 25.08.2013.
  21. Mali crv 06.09.2013.
  22. Sanjabre 10.09.2013.
  23. Tangerine 15.09.2013.
  24. Magarence 03.10.2013.
  25. SuperStar 09.10.2013.
  26. Fox 16.10.2013.
  27. Neca79 20.10.2013.

dolaze...odlaze...a ja uvek na dnu :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MamaMjau cestitam od srca...uzivaj sa bebicom i brzo zaboravi sve nelagodnosti koje su se desile... :wub:

MamaMjau voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MamaMjau cestitam! Bitno da ste dobro i da je najgore proslo.

MamaMjau voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeeej! nova bebica! Čestitam!

:wub: :wub: :wub:

neko mi reče da spavam na levom boku, uglavnm tako i spavam, i imam osećaj da me još više bole rebra tako :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dolaze...odlaze...a ja uvek na dnu :lol: :lol: :lol:

:) Pomerices se i ti, polako. Mene hvata strah da ga gledam kako me guraju prema vrhu, pogotovo sad kad se ispucaju ove pri vrhu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamamjau cestitam :wub: Konacno se nesto desava :D E sad jos da nam se jave Munche,MimaS i Buvie,ajde zene vreme vam je :P

MamaMjau i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamamjau cestitam!

Cekamo da procitamo utiske.

MamaMjau voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo dijeta za posle porodjaja hahahhhahah :lol: :lol: :lol:

LUBENICA DIJETA:

1. Ponedeljak

Doručak: Poželite ukućanima dobro jutro, obavestite ih da ste od danas na fantastičnoj “lubenica dijeti” i pustite ih nek vam zavide.

Ručak: Prošetajte do pijace na drugom kraju grada, kupite dve najveće lubenice koje nađete, uzmite ih pod mišku i peške se vratite kući.

Večera: Popijte čašu mlake vode.

2. Utorak

Doručak: Aspirin, ako je upala mišića nepodnošljiva, onda dva.

Ručak: Izvedite vaše lubenice u šetnju! Odvedite ih na Kalemegdan i pokažite im znamenitosti, do Kališa idite peške i nosite ih pod miškom.

Večera: Manja šolja nezaslađenog čaja od žalfije. Eventualno povratite.

3. Sreda

Doručak: Uzmite lubenicu u ruke, ispružite je ispred sebe, uradite 20 čučnjeva.

Ručak: Kotrljajte lubenice uzbrdo od Autokomande, pored “Marakane” do KBC “Dragiša Mišović”, jurite natrag za njima, ručajte 2-3 puta.

Večera: Osmehnite se sebi u ogledalo. Pozitivan stav je najbolja večera!

4. Četvrtak

Doručak: Lezite na pod, ruke iza glave, lubenica u ruke. Uradite 5 serija po 20 trbušnjaka.

Ručak: Odvedite vaše lubenice da vide toranj na Avali. Nosite ih pod miškom dok se penjete na vrh.

Večera: Kolut paradajza i sveža zelena maslina. Čaša vode i osmeh!

5. Petak

Doručak: Stanite na vagu, do sada bi trebalo da ste izgubili oko 9 kilograma. Podelite sa ukućanima radosne vesti, ali ne i njihov doručak.

Ručak: Njam, njam! Yummy, yummy! Ručak od srede vam je baš prijao zar ne? Sa setom ga se prisećate… Častite sebe i ponovite ovo gastronomsko iskustvo!

Večera: Razmišljajte o hrani dobrih 15ak minuta.

6. Subota

Doručak: Uhvatite lubenicu nogama, uradite tri serije po deset zgibova. Ako ste i dalje baš gladni, uradite i jednu dodatnu, pa nek ide život!

Ručak: Isecite prvu lubenicu, pojedite tri košpice. Ostatak odnesite i bacite u djubre, trčećim korakom, na drugi kraj grada.

Večera: Maštajte o tome da ste zgodni i vitki. Plaža, trbušnjaci bakarne boje, more.

7. Nedelja

Doručak: Pokažite svoju novu liniju ukućanima, natrljajte im na nos to što nisu verovali u vas.

Ručak: Načnite i drugu lubenicu, častite se i pojedite parče iz sredine. Ostatak odnesite i bacite u djubre, hodajte na rukama, na drugi kraj grada.

Večera: Bitno je da se večera ne preskače, pa zato – tri badema i list zelene salate. Slobodno po želji začinite vodom.

Ako ste se pridržavali svih saveta i niste lagali sebe (jeli čvarke, sladoled, pili pivo i leškarili), trebalo bi da ste istopili neverovatnih 15 kilograma čiste masti! Budite srećni i ponosni, okačite novi status na Fejs i spremite se za gomilu lajkova! A kad stignete na plažu, i nevaljalih pogleda…

Djadja, takica, Nena82 i 12 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzasna noc, vec 5 puta se budim u goloj vodi. Menjam majice ali ne vredi.

Sto sam blize vrhu spiska, sad me strah u koje vreme ce da krene porodjaj i sve se nadam nece u najgorem spicu kad ce mi trebati minimum sat vremena do bolnice.

Mm ima pametnu ideju da svaki dan setam u blizini bolnice, mislim stvarno :D

neca79, MimaS i mian volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzasna noc, vec 5 puta se budim u goloj vodi. Menjam majice ali ne vredi.

Sto sam blize vrhu spiska, sad me strah u koje vreme ce da krene porodjaj i sve se nadam nece u najgorem spicu kad ce mi trebati minimum sat vremena do bolnice.

Mm ima pametnu ideju da svaki dan setam u blizini bolnice, mislim stvarno :D

hahahhaha pa dobro, imajuci u vidu da je mogao da ti predlozi da podignete sator ispred bolnice, ovaj predlog sa setnjom i ne deluje tako lose hahahahha :lol:

BgB voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.