Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Koliko tog ulja treba dok si u porodilistu? Ima u liliju ono malo da se kupi, pretpostavljam da za tri dana ni to malecno nije dovoljno ako se stavlja na ulozak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi jel si ispirala ranu ili stavljala na ulozak,cula sam da je kantarion delotvoran,i jel je ok kombinovati sa rivanolom,tj rivanolom ispirati,a kantarion stavljati na ulozak,jel onaj obicni iz apoteke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko tog ulja treba dok si u porodilistu? Ima u liliju ono malo da se kupi, pretpostavljam da za tri dana ni to malecno nije dovoljno ako se stavlja na ulozak...

Ne treba da natopis ulozak vec se stavi onako malo i na ranu. Ja nisam nista od toga koristila u porodilistu,redovno se tusiras i samo obicnom vodom ispiras ranu,kad dodjes kuci onda je tretiras,ali je opet obicna voda zakon. Drugi put me nisu sekli i hvala im na tome.Postoji vezba gde se, kad se udje u 9.mesec, masira medjica i razvlaci koza slicno kao pri porodjaju i time se sprecava pucanje i cepanje prilikom porodjaja i smanjuje se mogucnost da te seckaju :)

Superstar je pitala da li boli pregled kad imas ranu,pa samo bolucka zbog konca,jer konac zateze(tako je bilo u mom slucaju),ali taj pregled traje par sekundi tako da nije strasno.

Kome su ono tretirali ranu u Visegradskoj? Ja sam se 2x tamo poradjala 2010. i 2011. ali nam nista nisu radili sto se tice rane,samo savetovali redovno tusiranje i ispiranje rane obicnom vodom...

E da dok se poradjas tj.kad stignes u porodiliste od tog trenutka ne pijes i ne jedes nista dok se ne porodis,moze samo gaza sa vodom i da kvasis usta,kad se porodis mozes da pijes i jedes sta hoces :D

Raspisah se ja,a sad odoh da jedem :D

MaliCrv i Djadja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko tog ulja treba dok si u porodilistu? Ima u liliju ono malo da se kupi, pretpostavljam da za tri dana ni to malecno nije dovoljno ako se stavlja na ulozak...

U porodilištu nisam mazala,samo sam vodom ispirala ranu.Tek kad sam došla kući.Ali,nisam natapala uložak,nemam ja toliko novca za bacanje :D samo namažem malo ranu s vremena na vreme.I jako je bitno luftati se,ja sam išla u gaćicama i spavaćici dugo,dok mi rana nije zarasla.Po kući,naravno :) .

Marijachi jel si ispirala ranu ili stavljala na ulozak,cula sam da je kantarion delotvoran,i jel je ok kombinovati sa rivanolom,tj rivanolom ispirati,a kantarion stavljati na ulozak,jel onaj obicni iz apoteke?

Ja nisam stavljala rivanol,a da stavljala sam obični samo malo nanesem na ranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda to i nije tako loše ako nisu vešti u širenju međice. Nama je dr u školici rekao da je to skroz OK, da obično ne boli i da je bolje tako nego da ti pukne čmar i ko zna šta još...

joj mene je to bas bolelo...osetila sam iako je rekla da necu zbog drugih bolova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od juce popodne je beba samnom, ja sam bolje, smanjuje se krvarenje. Ne spavam vec 2 noci. Mozda sutra idem kuci. Jos nema mlekca.

joj draga ni ja nisam imala mleka,pa su mi treci dan dali inekciju kako bi mi krenulo mleko...jeste krenulo,ali za moju bebanu nije dovoljno pa je dohranjujem sa ad posle svakog podoja.Dusa me boli sto nemam dovoljno,placem cesto,ali sta cu...meni je vazno da je ona sita pa makar i sa ad i da mi lepo napreduje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sigurno nije prijatno :( Jedna drugarica je rekla da ju je više bolelo ušivanje nego porođaj... Je l' i tebi bilo tako? I kako to uopšte boli, je l' kao kad te bodu iglom recimo za injekciju ili amniocentezu samo što ima više uboda, ili kako?

joj mene je isto strah epiziotomije, jezim se od tog da me netko dolje sjece i mesari i zasiva...od same pomisli me prodje jeza. zar nema bas nikakvo sredstvo za ublazavanje bolova barem pri sivanju? nadam se da cu proc bez tog

Djadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

VelNes, gde reče da ćeš da se porađaš?

u Zemunskoj , svi ih hvale, e sad da li je stvarno tako videcu za koji dan pa vam javljm , jedino mi se ne svidja sto epidural koji sam mislila da kaparisem za svaki slucaj kosto 0k0 55000 ja sam zaokruzila na 60000 tako da se definitivo poradjam bez njega ,pa cemo videti .tj . javicu kako sam prosla :D

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sigurno nije prijatno :( Jedna drugarica je rekla da ju je više bolelo ušivanje nego porođaj... Je l' i tebi bilo tako? I kako to uopšte boli, je l' kao kad te bodu iglom recimo za injekciju ili amniocentezu samo što ima više uboda, ili kako?

hoces da ti objasnim kako to izgleda? :D ali moram da te upozorim da ce biti jezivo,da se ne bi uplasila...mislim osecaj kakav je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi, jel se poradjaju ove zene,sta se to (ne)desava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi, jel se poradjaju ove zene,sta se to (ne)desava?

a cini mi se slabo nesto, ja uvijek na spisku na istom mjestu, ne pomicem prema vrhu pa mi se sve cini da imam jos par mjeseci :) sutra cu otici u bolnicu na pregled, nadam se da ce rec da sam otvorena i da ce me ostaviti i reci da ce to brzo pocet. jer postala sam si nepodnosljiva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel da snjim posle pranja ispiram ranu ,ili da ga nanosim na ulozak?

ja sam Rivanol sipala na cist ulozak koji sam stavljala posle tusiranja (a tusirala sam se min tri puta dnevno) . Kazem, hladi ranu i to je ono sto je meni prijalo, a i samo sam njega koristila i nisam imala problema sa ranom uopste
Djadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila danas kod dr,ctg u redu,spustio mi se stomak,imam bolove,ali da citiram dr-a : "Ovo je beton." I onda me on procackao,ja ga taman pohvalila,a danas dobro da mi oci nisu ispale. :blink: I da dodjem u petak,a ako slucajno nesto bude pre da ga zovem...sad me sve boli. <_<

Ovaj mali parazit nema nameru da izadje. :lol:

MaliCrv i VelNes volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kako izgleda tj kako se siri medjica,i ja isto od tog usivanja prpam a od samog porodjaja ne,ja ima da naglasim da se trude da prodje bez secenja ako mora onda mora,a ne oni moralo ne moralo reckaju -_-

Ma samo da ja ustanem sto pre da lakse to prebrodim,i koristicu rivanol,nadam se da ce olaksati stvari.

Jao MimaS ma brzo ce ne brini,jos kad je on tu cackao,danas idem da odradim briseve i ujedno ce me pregledati,ja za mog mocu imam sve pohvale covek ima neke ruke ma ne osetis,ali zato zene ginekolozi :blink: ispadaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj mene je to bas bolelo...osetila sam iako je rekla da necu zbog drugih bolova...

Ma sve je individualno. Meni su roknuli lokalnu anasteziju i stazista koji me je usivao se sve vreme salio samnom tako da me nista bas nije bolelo, to mi je bio najlaksi deo porodjaja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inama a kazu da ne daju svima anesteziju,moja drugarica je rekla da porodjaj nije osetila al zato usivanje,kazu da je bolno kad zatezu konac pa ga vezuju sve osecas,ja cu je svakako zahtevati,to cu pitati lekara ako je oni ne daju ja cu je kupiti,ako nesto ne moram necu trpeti.

Ivana1985 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sigurno nije prijatno :( Jedna drugarica je rekla da ju je više bolelo ušivanje nego porođaj... Je l' i tebi bilo tako? I kako to uopšte boli, je l' kao kad te bodu iglom recimo za injekciju ili amniocentezu samo što ima više uboda, ili kako?

kako bih ti opisala...ako si se ikada isekla na noz ili zilet to je ta vrsta bola..po meni ona najgora. ostar peckavi bol samo jace, a kod usivanja je gore od injekcije jer nju ne osetis a ovo ti ide kroz dosta tanju kozu na osetljivom mestu, osetis kroz tu ranu gde prodje igla i konac koji prolazi, pa ona jos ponavljanje iste vrste bola jer imas vise kopci...za mene je to uzasan bol...ako poredim to i porodjajne bolove ovo svrstavam u jezive ostre bolova peckave, a ono u tupe dugotrajne kao kad dobijes...

al sam ga objasnila :lol: :lol: :lol:

ljubi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma sve je individualno. Meni su roknuli lokalnu anasteziju i stazista koji me je usivao se sve vreme salio samnom tako da me nista bas nije bolelo, to mi je bio najlaksi deo porodjaja

pa imeni su roknuli ali pola pa jos proslo dejstvo i od te polovine pre nego sto je pocela da usiva..koza jedna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako bih ti opisala...ako si se ikada isekla na noz ili zilet to je ta vrsta bola..po meni ona najgora. ostar peckavi bol samo jace, a kod usivanja je gore od injekcije jer nju ne osetis a ovo ti ide kroz dosta tanju kozu na osetljivom mestu, osetis kroz tu ranu gde prodje igla i konac koji prolazi, pa ona jos ponavljanje iste vrste bola jer imas vise kopci...za mene je to uzasan bol...ako poredim to i porodjajne bolove ovo svrstavam u jezive ostre bolova peckave, a ono u tupe dugotrajne kao kad dobijes...

al sam ga objasnila :lol: :lol: :lol:

drago mi je da nisam ja objasnjavala :lol: ,ja bi jos dodala da se oseca struganje konca dok prolazi kroz kozu :lol: Sad kad se zene uspanice :o:lol:

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas jos nista...

Ja sam za ranu koristila Oktanisept, i super je brzo zarasla. Epiziotomija nije meni bila strasna, brzo su to obavili sa lokalnom anestezijom, bolelo je poslednja 2-3 uboda. Mada sam odlucila da nema sanse da dam da mi to rade studenti, da se vezbaju, drugarici su jedan deo promasili, i sad joj visi kozica,i strasno boli, katastrofa!

Meni je torba spakovana : 3 kese ulozaka, 2 spavacice, 4 podmetaca, japanke (najprakticnije su)bonzita, plazma, sok, pelene, krema i vl maramice, to je to :D Samo da krenemo jos B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za ranu koristila Oktanisept, i super je brzo zarasla.

Ja bas htedoh da pitam za taj Oktanisept, jer su mi to doneli umesto Rivanola.

Epiziotomiju uporedjujem sa operacijom zuba, sve dok me ne boli dok mi rade dobro je, posle ce verovatno da boli kao sam djavo, ali sve je gotovo i sta je tu je.. prezivecemo nekako. Iako ne zvuci nimalo prijatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma zasto da stiskam zube,valjda bi trebalo da nam olaksaju,ja ne razumem od cega zavisi da li ce vam dati anesteziju ili ne,i zasto se nekom daje pola nje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma zasto da stiskam zube,valjda bi trebalo da nam olaksaju,ja ne razumem od cega zavisi da li ce vam dati anesteziju ili ne,i zasto se nekom daje pola nje?

e ni meni to nije jasno, zasto nekog patiti ako ne mora, bar sad ne mogu reci da to steti bebi pa treba stisnuti zube.. isto kao da su svi mazohisti pa uzivaju maltretirati jadne zene koje tada ionako ne znaju sta ih je snaslo i gdje udaraju. umjesto da olaksaju njima, isprepadaju ih i gledaju samo da sebi olaksaju- ja bi te ljude direkt u pakao poslala nek se prze . ogorcena sam na to

Djadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.