Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Kazu da je bivacin jak,a ja kazem sve zavisi od zene do zene,a da je skup jeste,slusalice vec spakovane,kod nas imaju te nove krevete za porodjaj pa postoji nesto predvidjeno da se drzis u toku porodjaja,e sad lizalice :) em slatko da jos vise ozednis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A za svoj jastuk i posteljinu za osecaj kod kuce,idem tamo samo sto moram i da sto krace ostanem,a ja ne spavam na velike jastuke nego na male al sta prezivecu dva-tri dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma to je dva dana u bolnici (ako je sve ok).. ja cu samo mozda da stavim peskir preko jastucnice, ili nesto svoje, jer eto to uvek radim kad idem negde, cak i na odmor, tako mi vise prija, ali stvarno necu da nosim citav jastuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne salim se, stvarno se ne salim, evo mi ga spisak u rukama, morala sam da ga stavim ispred sebe, da ne bih nesto lupila, zaista pise lizalica, mentol bombone, novine, itd... :))

hehehehe izvini meni smesno :lol: Dzaba ti taj spisak,odmah ga baci jer ti nece dozvoliti,mozes samo gazicu na usta da stavis kad si zedna i nista vise od toga,tek kad se porodis mozes sve to da koristis. A za novine neces imati vremena,jer dok beba spava moras da setas,setas i setas da bi se lepo sto vise ocistila. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehehehe izvini meni smesno :lol:

i meni je, zato sam pola spiska precrtala :)

a to za gazicu i vodu.. ne sme da se pije voda ako si zedna?? jel to u toku porodjaja, pre ili kad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da to s peskirom i ja radim,nosim i za bebu da je ne stavljam na te spavacice ili posteljine,da bitna je ta setnja da se sto pre oporavis,i to mi je smrt bez vde samo gaza :blink: ali sve zene su prezivele i bez toga pa cu i ja,meni je laknulo kad mi je doca reko da ga zovem kad porodjaj pocne i da ce on biti tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U toku porodjaj ne smes vodu,posle smes.A gde da ne ozednis na ovu vrucinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: dobro kazes Tangerine,nije to Srbija zemlja nedodjija.
MimaS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: dobro kazes Tangerine,nije to Srbija zemlja nedodjija.

Pa veruj mi da nekad pomislim da vi dobijate vise informacija i privilegija nego ovde. Npr, to sam vec sto puta rekla, ali kada sam je pitala da mi kaze tezinu bebe kaze da ne moze da vidi na tom ultrazvuku! Ja ni jedan jedini put nisam cula koliko mi je teska beba.

Onda casovi za trudnice, vi to mozete bez problema, ja sam zvala sto puta i to moram da platim, ali nema mesta (dobro moja greska mozda sto nisam na pocetku trudnoce krenula da se raspitujem).

Sada muku mucim da nadjem pedijatra, proces je da moras da ides na razgovore sa njima, da vidis da li su dobri bla bla, kao da ja sad imam volje na ovoj vrucini da idem po lekarima da ih intervjuisem kakvi su.

Ne zalim se, ne kazem da je gore, ali cujem i vas ovde i moje drugarice, imaju milion nekih ispitivanja, ja to nista nisam imala. Eto npr ctg.. vi to redovno, ja nikad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BgB nigde nije idealno,svugde postoje propusti,svakom svoja muka najteza :( ovde nema nijedna zena koja se poradja u porodilistu gde i ja,ja se informisem kod doce,jer su mi bajali da ne mogu stolicu i briseve da radim na privatnoj klinici gde i vodim trudnocu nego u higijenskom zavodu,da se cerecim kod onih neljubaznih gospodja i cekam dva tri sata da dodjem na red a ne ne neka hvala.

BgB voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel si radila krvnu slliku,za tezinu bebe govore okvirno niko sa sigurnoscu ne moze da kaze koliko je teska,nego se to govori u odnosu na nedelju i napredovanje bebe,mi smo isli dve nedelje ranije po kilazi i doca reko da neke beb naglo porasti i onda pred kraj manje dodaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da pitam vas iskusnije,imam grceve u preponama,krvnu sliku radila pre neki dan i super je,doca zeza kaze imam bolju krvnu sliku od njega,a drugarica kaze da mi fali magnezijum i da je to uzrok za grceve,da li je to tacno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da pitam vas iskusnije,imam grceve u preponama,krvnu sliku radila pre neki dan i super je,doca zeza kaze imam bolju krvnu sliku od njega,a drugarica kaze da mi fali magnezijum i da je to uzrok za grceve,da li je to tacno?

I ja imam u preponama grceve i to mi se pojavilo mozda pre nedelju dana!! Ranije samo u nogama, ali nikad bas u preponama, pa mi je cudno.

Krvnu sliku sam radila i anemicna sam. Nadam se da cu je popraviti do porodjaja, jer znam da ce trebati dosta krvi. Inace ne jedem mnogo mesa, ali sada sam malo pojacala.

I jos imam neko pulsiranje skroz skroz dole, sve mislim tu mi je bebina glava, pa ce da izadje, ... ne znam sta je to, ali je jako nisko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BgB gdje se ti ono poradjas? :blink: Kazu Bivacin sprej da se sprickamo ako nas budu rezuckali.. :(

Iz iskustva: blivacin pece kad prskas na svezu ranu i to bas bas! Ja sam nosila u porodiliste Rivanol, njega sipas na cist ulozak i dezinfikuje ranu, a ono sto prija je sto i hladi ranu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko je strasno to ciscenje rane posle,prvi pregled?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto je i kod mene,ja mislim ima da mase odozdo koliko je nisko,ja sam tokom cele trudnoce zivela na vocu i povrcu,a meso kad kako jedem,sad su mi grcevi bolni ali i to ce proci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko je strasno to ciscenje rane posle,prvi pregled?

u Visegradskoj ciste ranu sa tim Rivanolom, al ja sam se porodila u subotu, a tek su nas u ponedeljak zvali na negu rane. Nega rane ne boli, ne boi ni prvi pregled, samo je malo ne prijatan osecaj, al to je vise iz glave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inama a jel ja mogu rivanol da koristim na svoju ruku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas :) prve stvarcice oprane i opeglane :) torba spakovana do pola dalje me mrzi ,ima jos vremena. Kod nas je sve dozvoljeno u porodilistu , poneses sta ti zelis pored obaveznog seta za higijenu i papuca za tusiranje i sobu . Ja sam spakovala 2 spavacice, kucne papuce, papuce za tusiranje , 2 peskira, vlazne maramice i kremicu , dosta za pocetak pakovanja :D u porodiliste u koje ja idem imaju sve od igle do lokomotive i mozes sama da se posluzis , da li hoces benkicu , spavacicu , pelenu itd.

I tako htela sam jos svasta nesto da napisem ali sam u medjuvremenu zaboravila , a i san me polako obuzima :D

Tangerine, Djadja i My happiness volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za taj Bivacin sprej prvi put cujem da treba da se ponese. A stvarno da li mozemo da ga koristimo na svoju ruku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inama a jel ja mogu rivanol da koristim na svoju ruku?

ja jesam koristila na svoju ruku , kao i devojka koja je bila samnom u sobi i s obzirom koliko su nam "azurno" negovali ranu, spasile smo se od infekcija. Inace pitala sam med.sestru koja radi na ginekologiji i ona mi je rekla da je to ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke pa vi ste sve spremne, a ja jos ni torbu nisam izabrala :)

dakle bice jedna za mene, a jedna za bebu.

za bebu znam koju cu, ali za sebe nemam pojma.

odlucicu uskoro, kad vidim stvari na gomili, pa prema velicini...

joj, uzasavam se prepricavanja o uslovima u porodilistima i nadam se da ce mi nekako sve to biti podnosljivo :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel da snjim posle pranja ispiram ranu ,ili da ga nanosim na ulozak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni su u dz dali izvestaj sa uz koji je prilicno detaljan, sa svim potrebnim merama i procenjenom tezinom bebe.

i uvek je sve u zakazano vreme, nikada ne cekam dugo, a u laboratoriji zavrsim bukvalno za najvise 10 min, jer pri dolasku trudnice dobijaju broj sa kojim dolaze na red na prvi salter koji se oslobodi.

cak sam privatno uvek cekala duze nego u dz, ne nesto preterano, ali po 15ak minuta, jednom cak i 30-40min.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da govorite o rani.Meni je ubjedljivo najviše pomoglo kantarionovo ulje,ublažuje,ima antiseptičko dejstvo,i rana brzo zarasta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.