Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Mene jos uvek nije pregledao vaginalno...Je l' boli to kada gleda koliko si otvorena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene jos uvek nije pregledao vaginalno...Je l' boli to kada gleda koliko si otvorena?

Pa sve zavisi od dr-a,ako je nezan ne bi trebalo da boli,samo je malo neprijatno,bol ces osetiti tek u porodilistu :P

Munche voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene jos uvek nije pregledao vaginalno...Je l' boli to kada gleda koliko si otvorena?

ma nije da boli, moze biti da ne osjetis nista , ili da ti bude malo neugodno. ovisi ti od ginekologa i od tebe, sto si opustenija to ti lakse, al da je to neka bol- nije. bar meni. nemas se sta brinuti zbog toga, a i traje par sekundi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od pocetka trudnoce nisam pregledana .... samo uz, nadam se da je sve ok. Pomalo vam zavidim devojke jer ste sve pri kraju :) mada kad pomislim na porodjaj hvata me nervoza, frkica :) Sta nam je sa Munche?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas da se javimo, danas idem na ctg i trazicu da me i pregleda jer me sve nesto bolucka i juce, i danas jos cesce i ledja i dole stomak. Mozda i krece :)

Mene uvek mama pita kad kazem da me nesto dole boli, da li te bole i ledja.. jer joj je to znak da je krenulo, tako da.. mozda si blizu :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja jedva cekam da pocme, i nije me ni strah (prva trudnoca), ne znam sta me ceka, cijela sam neka pozitivna da cu roditi skoro bezbolno i brzo bez ikakvih komplikacija, haha imam bas velika ocekivanja, mora da ce me dosta tog razocarat,al sam punim pozitivno usmjerena;)

i mene sve manje hvata strah sto se priblizava, ali ja uvek vise volim da razmisljam negativno pa da se iznenadim pozitivno, nego obrnuto (znam da ne valja, ali ja tako za sve) :)

znam da to mora da se obavi, sta je tu je, panika nece pomoci.. jedino mi je panika da li cu stici do porodilista na vreme, jer ako upadnem u neku saobracajnu guzvu gotova sam :)

isto tako, nisam izabrala pedijatra, a vec je trebalo jer kao moram da izaberem jednog koji ce doci u bolnicu da pregleda dete. to cu valjda danas/sutra da zavrsim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kada se zvanicno prelazi ovde,nama je termin 09.10.-devojcicica,pa nas ubacite kad bude trebalo :)

MimaS i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sad kako stvari stoje gotovo svaki dan bi trebala po jedna radjat, al jos ne pomicemo ubrzano, kad nas odjednom 5 rodi isti dan, bit ce veselo ;) ja jedva cekam da pocme, i nije me ni strah (prva trudnoca), ne znam sta me ceka, cijela sam neka pozitivna da cu roditi skoro bezbolno i brzo bez ikakvih komplikacija, haha imam bas velika ocekivanja, mora da ce me dosta tog razocarat,al sam punim pozitivno usmjerena;)

Isto tako i ja. :)

Ja se nosim mišlju da ako i sam se zeznula sa svojim predviđanjima, i budem imala težak porođaj, bar se nisam nervirala u trudnoći i bila napeta.

Bgb, predlažem da probaš tako, sa negativnim razmišljanjem nećeš pomoći. Porodićemo se ovako ili onako, pa onda bolje pre toga što više uživati. ;)

Ma tako i treba da razmisljas,i ja sam tako razmisljala i super sam prosla,isla sam na porodjaje skroz opustena i smirena. Znas onaj citat: "Kakve su ti misli,takav ti je zivot" , zato samo opusteno i pozitivno :D

Slažem se.

Mene jos uvek nije pregledao vaginalno...Je l' boli to kada gleda koliko si otvorena?

Draga, ja mislim da to ni ne treba da se gleda dok ne dođe do termina, ili do kontrakcija, odnosno nekih znakova da se bliži porođaj.

Ne boli jako, malo je neprijatno, ali kratko traje.

BgB, SuperStar i Ivana1985 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SuperStar, ažurirala sam spisak, vi danas ulazite u treći. :)

Nek je sa srećom!

  1. MamaMjau 06.07.2013
  2. Munche 08.07.2013
  3. MimaS 11.07.2013.
  4. Buvie 11.07.2013.
  5. Mian 16.07.2013
  6. Voljena žena 17.07.2013.
  7. Ivana1985 19.07.2013
  8. VelNes 24.07.2013.
  9. BgB 24.07.2013.
  10. Maja:) 24.07.2013.
  11. blondy 27.07.2013.
  12. Djadja 02.08.2013
  13. goricakis 03.08.2013.
  14. svejedno 14.08.2013.
  15. Mihaela-Ela 16.08.2013.
  16. milena026 23.08.2013.
  17. Marijachi 24.08.2013.
  18. Ivanica85 24.08.2013.
  19. Nena82 25.08.2013.
  20. Mali crv 06.09.2013.
  21. Sanjabre 10.09.2013.
  22. Tangerine 15.09.2013.
  23. Magarence 03.10.2013.
  24. SuperStar 09.10.2013.
  25. Neca79 20.10.2013.

MaliCrv i SuperStar volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakav tajming :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamamjau !? Da li neko zna, treba li da je brisemo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeeej, nismo više najmlađi! :)

Mene je ručni pregled solidno zaboleo samo na Institutu za majku i dete, ali to stvarno kratko traje. A u Višegradskoj i po domovima zdravlja/privatno/studentskoj poliklinici nije nikad. Naročito u Višegradskoj je dr bila jako nežna.

Ja sam danas bila na očnom pregledu i što se toga tiče najverovatnije neću morati na carski rez. Baš sam se obradovala.

MimaS, Buvie, MaliCrv i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke, da se i ja ukljucim u treci, u drugom me nije bilo jer nisam bas imala vremena za net.

Danas sam bila kod dr i kaze da je plod zreo, da su pluca i creva zrela i da je beba malo veca, ali to je od pocetka trudnoce, pa da ce porodjaj biti verovatno i 7 do 10 dana ranije :o Znaci jos malo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još malo! Dobrodošla. Sad će Voljena žena da te metne na spisak. Je l' čekamo batu ili seku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj sto mi ljudi idu na zivce! :blink: Kome god da sam rekla da mi je tesko i da jedva cekam da se porodim i da vidim malog andjela,svi mi govore sledece : Nije jos vreme?! <_< (ne znam kad je onda,termin mi je za tri dana),cuti dobro je dok je u tebi posle je jako tesko,joj sad kad ti pocne plakati....itd. ! Sto me to smara. :angry:

SuperStar,Ljubi dobrodosle. :)

BgB, Mihaela-Ela, MaliCrv i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu da zamislim kako je tebi kad ja jedva disem i bas mi je danas nesto narocito tesko...Ne nerviraj se oko nebitnih,ljubomornih osoba koje misle da sve najbolje znaju.Mozda bas tvoja beba bude mirna i dobra ;)

MaliCrv i MimaS volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još malo! Dobrodošla. Sad će Voljena žena da te metne na spisak. Je l' čekamo batu ili seku?

Hvala na dobrodoslici, cekamo batu :wub:

MaliCrv voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj sto mi ljudi idu na zivce! :blink: Kome god da sam rekla da mi je tesko i da jedva cekam da se porodim i da vidim malog andjela,svi mi govore sledece : Nije jos vreme?! <_< (ne znam kad je onda,termin mi je za tri dana),cuti dobro je dok je u tebi posle je jako tesko,joj sad kad ti pocne plakati....itd. ! Sto me to smara. :angry:

SuperStar,Ljubi dobrodosle. :)

Hvala na dobrodoslici. Samo nemoj da se nerviras. Meni je moja sestra rekla da ce mi mnogo lakse biti kad se porodim, iako ima puno posla oko bebe, i ponekad place, pa nece da spava itd, ali kaze da cu sama sebi biti laksa i sama sa sobom cu lakse a ne kao sad, sad se jedva krecem, pa ce i tebi biti lakse.

I naravno da je vreme, mogu da zamislim kako ti je... ja imam jos dosta do termina a vec gubim strpljenje. :wacko:

MaliCrv i MimaS volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta nam je sa Munche?

Eh tu je Munche, sto bi rekli jos u komadu.. Ubi me sparina, malo sam i hodala, isla kafenisati, ko zna reko' kad cu opet moci.. :wacko: Nesto me od jutros tako s vremena na vrijeme kao blagi menstrualni bolovi malo, al nista strasno.. Ne bole me ledja, a kazu da treba i ledja da bole.. :blink: Ako ne odemo veceras za porodiliste, ujutro smo kod naseg dr i iskreno se nadam da ce nas poslati on u porodiliste.. Aman se mojoj Milici ne zuri na ovu vrucinu i sparinu.. ^_^ Ima li nam MamaMjau??

MaliCrv voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na dobrodoslici, cekamo batu :wub:

I ja isto batu :wub: I meni je trudnoća kao balast, znam da grozno zvuči, ali iako se trudim da uživam, stalno je tu neki stres da mi zagorča život, i zato jedva čekam da se beba rodi. Sve će onda biti lakše kad budem okupirana njime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja ludim od slicnih komentara..."dobro je dok je u tebi jos uvek mozes kako i gde hoces"! BLA,BLA,BLA

MimaS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh tu je Munche, sto bi rekli jos u komadu...

Još ste 2 u 1. :)

Ovde je jutros bilo grozno vruće, dok sam čekala jutros da me dr pregleda, pomislila sam da ću da se onesvestim -- nemaju klimu u tom delu bolnice. Kako oni ljudi rade, ne mogu da zamislim. Ali popodnevna kiša je baš lepo osvežila. Tako da će i meni biti podnošljivije na poslu jer ni ja nemam klimu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je sad pred kisu, bas bas, al nema je, pa jednostavno ludim u ovim minutima dok ne padne.. :angry: to u komadu, tako mi na ulici ljudi govore, na sto ja uvijek u sebi govorim - da jos me nisu raskomadali! Stvarno mi to grozno zvuci.. a jbg da li je to kod nas u narodu da se tako govori ili sta.. :blink: Uglavnom meni je dodijalo sve, poprilicno sam nervozna i to me nervira.. :D eto sta rekoh.. :lol: Valjda ce brzo.. :(

MimaS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj sto mi ljudi idu na zivce! :blink: Kome god da sam rekla da mi je tesko i da jedva cekam da se porodim i da vidim malog andjela,svi mi govore sledece : Nije jos vreme?! <_< (ne znam kad je onda,termin mi je za tri dana),cuti dobro je dok je u tebi posle je jako tesko,joj sad kad ti pocne plakati....itd. ! Sto me to smara. :angry:

Nisi jedina! Nadam se da ja necu biti jedna od tih koja ce buducim trudnicama govoriti kako je super u trudnoci a posle tek dolazi tezak period! Stvarno me nerviraju te zene, okkkk ostavite videcemo same kakav je period, kao sto ste i vi videle, nekome je lakse, nekome je teze, svi smo mi razliciti i razlicito podnosimo stvari i drugacije gledamo na zivot. Nekome je tesko da podigne kasiku, a nekome je lako da okopa bastu... Tako da, bez saveta, molim vas :) .. Svako ce nauciti lekciju u zivotu, kad prodje kroz odredjene stvari.

Munche, Djadja, Tangerine i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam ja da se ne trebam nervirati,ali me to tako nekad pogodi,pa moram ovde da se izjadam da ne bi sve poslala u pm. :D

Rekla sam mm danas ako budem takva,da me klepi maljem po sred cela. :lol:

Sve smo nesto narogusene. Hoce to pred kraj i od ove vrucine... :P

Djadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.