Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Hoćemo li redom? B)

  • MamaMjau 06.07.2013
  • Munche 08.07.2013
  • MimaS 11.07.2013.
  • Buvie 11.07.2013.
  • Mian 16.07.2013
  • Voljena žena 17.07.2013.
  • Ivana1985 19.07.2013
  • VelNes 24.07.2013.
  • BgB 24.07.2013.
  • Maja:) 24.07.2013.
  • blondy 27.07.2013.
  • Djadja 02.08.2013
  • goricakis 03.08.2013.
  • svejedno 14.08.2013.
  • Mihaela-Ela 16.08.2013.
  • milena026 23.08.2013.
  • Marijachi 24.08.2013
  • Nena82 25.08.2013.
  • Mali crv 06.09.2013.
  • Sanjabre 10.09.2013.
  • Tangerine 15.09.2013.
  • Neca79 20.10.2013

PS. Ovde nedostaju još neke žemske, vidim, ali spisak je dosta star, pa nek se jave sa termimnima i bojama, da ih ubacimo.....

Mi cekamo decaka 22.o8. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Djudja sve cestitke... Kad nam se primakne termin i mi cemo negde na jagnjetinu pa da isto prodjemo tako lako i lepo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram sad malo i da se jadam...sinoc sam bila na nekoj predstavi i 2 sata sedela u nekoj neudobnoj stolici. Predstava je bila odlicna,ali zato ja kad sam dosla kuci sva polomljena. Prvo mi se stomak stezao od svakog pokreta (bez bola) a onda cele noci nisam normalno sastavila 2 sata sna. A usput se i dobro isprepadala zbog svega sto se desava :( Sad sam ok,mada neispavana,samo ne znam da li da zovem dr zbog tog stezanja stomaka,mada od jutros ga nema,jedino sto se bebac stalno gura pa mi,kako moj sestric kaze,pravi krefeku od stomaka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima, i zelim svima ovakav porodjaj, na stolu sam pomislila da bih mogla jos jedno, odmah. Sad se jako lose osjecam, tek sad su me vodili na tusiranje, pala sam u nesvjest iako sam primila infuziju, doruckovala, pila caja i soka. To preskocite. I epiziotomiju preskocite, bolucka fino. Jos mi nisu donijeli bebu jer sam jako lose.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buvie ako se i ti porodis od jagnjetine,moracu i ja da je jedem. :lol:

Cvrlee ja mislim da ti je to bilo od tog neudobnog polozaja,ali ako ces ti biti sigurnija svakako nazovi dr. :)

Djudja,staces ti nama brzo na noge,ti si zmaj i bices bolje cim ti donesu bebanu. :wub:

Buvie voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ooo djudja nadam se da ce brzo biti bolje i da ces sto pre otici kuci sa svojom bebom,sta sve jedna zena prezivi da rodi dete,zato sam ja oduvek htela da budem muskarac ;)

A jel ce meni da daju da sve preskocim :D (salim se)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Djudja stvarno morala sam par puta procitati.. :lol: Cestitam!!!!! :wub: neka ste nam zive i zdrave ti i mala mrvica :wub: Bas si super prosla, brzo ces se ti nama oporaviti.. Kod nas jos nista.. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad je djudja pokrenula onaj zastoj, pa kad krenemo kao na pokretnoj traci :)

Recept za uspeh, pojesti kilo jagnjetine :)

aaaaaa sto ce ove godine biti deckica :)

BgB voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Djudja cestitke i da ste zivi i zdravi :) idem i ja sad traziti janjetine negdje da pocme, mozda je do tog. a sto se tice hormona i ja sam postala pravi pekmez, samo me netko pogleda nakrivo meni suze liju ko iz oblaka, a isto tako vidim nesto smijesno pa se sama smijem pola sata, a onda kad skuzim da sam sama jos se vise tom smijem sto se sama sebi smijem ;) ma trudnoca neko skroz cudno stanje :)

Buvie i VelNes volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Djudja cestitam i divno sto si imala tako lak porodjaj :)

Inace ja sad vidim da nisam luda i da ima i Djudje i Djadje na forumu, a ja sve mislila da je to jedna osoba koja stalno menja avatare a da ja gresim stalno to jedno slovo, ja se izvinjavam :wub:

Zamalo pogresnoj da cestitam :blink::)

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aaaaaa sto ce ove godine biti deckica :)

Da, poplaveo spisak skroz, ali ima nas i sa devojcicama par :))

Ivana1985 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde nedostaju još neke žemske, vidim, ali spisak je dosta star, pa nek se jave sa terminima i bojama, da ih ubacimo.....

Ima nas novih na spisku na str 2035. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine ja bogami mogu i da bijem :angry: ,agresija nevidjena.

:lol: fox i ja se nadam da cu uskoro,a razlika je samo jedno slovo,njeno je dju,a moje dja tako da nije opasno ako se pogresi. ;)

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana1985, i ja sam nekih dana nemoguća, ali kod mene se trudnički ispadi ne manifestuju kao ranjivost i pekmezavost, nego kao agresija i svadljivost. :D

oooohh ima kod mene i tog, nista me nije zaobislo, agresija najprije, a onda krokodilske suze, malo zalim sama sebe malo ostale oko sebe haha ;)

SuperStar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

  1. MamaMjau 06.07.2013
  2. Munche 08.07.2013
  3. MimaS 11.07.2013.
  4. Buvie 11.07.2013.
  5. Mian 16.07.2013
  6. Voljena žena 17.07.2013.
  7. Ivana1985 19.07.2013
  8. VelNes 24.07.2013.
  9. BgB 24.07.2013.
  10. Maja:) 24.07.2013.
  11. blondy 27.07.2013.
  12. Djadja 02.08.2013
  13. goricakis 03.08.2013.
  14. svejedno 14.08.2013.
  15. Mihaela-Ela 16.08.2013.
  16. milena026 23.08.2013.
  17. Marijachi 24.08.2013.
  18. Ivanica85 24.08.2013.
  19. Nena82 25.08.2013.
  20. Mali crv 06.09.2013.
  21. Sanjabre 10.09.2013.
  22. Tangerine 15.09.2013.
  23. Magarence 03.10.2013.
  24. Neca79 20.10.2013.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Djudja prvo cestitam sto si stigla sve! Nek ste zive i zdrave obe! Brzo ces se ti oporaviti i uzivati sa bebicom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene hormoni ubise ili mije stvarno zivot postao sra... sa pocetkom trudnoce. Ja ne znam sta je ovo, ali me ubija depresija

Ivanica85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Djudja, ti si žena zmaj! Bravo i čestitam ti od srca!

Mislim da mene baš drmaju hormoni, jer plačem za svaku sitnicu. I kada krenem, nema kraja. Posle sam samoj sebi smešna jer shvatim da ne postoji ništa toliko strašno da bih ja morala da dramim kao da mi se ruši ceo svet. Tri dana sam plakala kada mi se ker operisao, a njoj ništa.

A kada pomislim na porođaj i kako ću uskoro da držim bebicu u rukama, suze same kreću :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DJudja cestitam od srca :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

djudja jupi! :wub:

devojke, neko je negde pominjao neki gel ili mleko za telo ili tako neki proizvod koji hladi i prija na kozi.

ne znam na kojoj temi, a da ne bih sad sve pretrazivala pomazite, skratite mi potragu. :)

seca li se neko koji je proizvod u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene isto lupaju hormoni,al na nervozu i bes. Svi mi idu na zivce uglavnom stalno,osim mm. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

djudja jupi! :wub:

devojke, neko je negde pominjao neki gel ili mleko za telo ili tako neki proizvod koji hladi i prija na kozi.

ne znam na kojoj temi, a da ne bih sad sve pretrazivala pomazite, skratite mi potragu. :)

seca li se neko koji je proizvod u pitanju?

Tangerine je spominjala, ja mislim.... Neko Afroditino mleko, valjda od badema :unsure:

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se danas plače jer sam gledala prognozu za sledeću nedelju. Noge su mi kao krofne, kakve će tek biti, kukuuuu.... <_<

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se danas plače jer sam gledala prognozu za sledeću nedelju. Noge su mi kao krofne, kakve će tek biti, kukuuuu.... <_<

I kakvo ce vreme biti? Ja je nisam gledala... Uh,a mene neka vrucina udarila,istusirala sam se ali ne vredi,hocu da ukljucim klimu ali mi mm ne da. Kaze da nisam normalna i da je dovoljno hladno u kuci,a i napolju je prijatno,ali je meni i dalje vruceeee <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kisa i 30-ak stepeni,znaci sparno :'( Ko prezivi neka prica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.



  • Postovi

    • Najraniji simptomi trudnoće
      Započeo/la Macka · Objavljeno
      Mislim da ako uradis sad test, mozda ti i pokaze. Al sacekaj bar do 24. Mozda se i tripujes.
    • Najraniji simptomi trudnoće
      Započeo/la Meseceve mene · Objavljeno
      Pozdrav djevojke.. Ovako - Zadnju m.sam imala 24 avgusta, muž i ja se malo zezali da tako kažem, (vec imamo dvoje djece) za treće se nešto nismo dogovarali , pričali, nekog kao ajde pa šta bude. Tako da smo mi par puta išli do kraja, i po svemu sudeći i dan pred  ovulaciju ( osjetim svaki mjesec kad je ovulacija, cijeli dan me pomalo zateže ljevi jajnik , i imam neku čudnu bol) i sad trebam dobiti za 7 - 8 dana..   Nekih 10 dana dana prije nego što trebam dobiti , grudi me ubijaju, a sad nista , ni mrvicu me ne bole , i to mi je čudno. I od juče mi je počeo bol u donjem djelu stomaka kao da ću svaki čas dobiti, a to mi se dešava dva dan pred očekivanu menstruaciju. Sad se pitam da li ovo mogu biti znaci trudnoće, malo me frka iskreno?  Sa prvo dvoje simptomi su bili isti kao pms, smao što nisam dobila hahahahhaha 
    • Slabokrvnost/anemija kod dece
      Započeo/la vera.golic · Objavljeno
      Da li neko zna kako se mogu nabaviti aktiferrin kapi?
    • Grčevi kod beba
      Započeo/la Tteki · Objavljeno
      Prodajem sirup za grcice Lefax koji je pomogao mojoj bebi, ali nam je ostalo 3kutije viska. Sirupa nema kod nas u prodaji, pa smo se opremili sa dosta  rok je do septembra 2022 za 2 bocice od 50ml i do oktobra 2022 za bocicu od 100ml. Ako je neko zainteresovan javite se na 066113322.
    • Porodiliste "Narodni Front" - Beograd
      Započeo/la Vesko · Objavljeno
      Ne bih da uplasim buduce mame, ali bolje spreciti nego leciti. Angazovanje privatnog ginekologa vam ne obezbedjuje siguran porodjaj!  Kao tata, zeleo bih da vam iznesem nase iskustvo u vezi sa porodjajem u Narodnog Fronta. U celosti vam prenosim PRIMEDBU koju smo poslali upravi Narodnog Fronta. (skinuo sam ime i prezime supruge i drugih doktora) """""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""" Poštovani,   na osnovu saveta dobijenog od strane:  "САВЕТНИК ПАЦИЈЕНАТА Ивана Живуловић, дипломирани правник ГРАД БЕОГРАД ГРАДСКА УПРАВА ГРАДА БЕОГРАДА СЕКРЕТАРИЈАТ ЗА ЗДРАВСТВО СЕКТОР ЗА ЗАШТИТУ ПРАВА ПАЦИЈЕНАТА Тиршова број 1 11000 Београд, Србија Тел +381/0/11/360-5634 savetnik.pacijenata@beograd.gov.rs"  ulažemo  PRIMEDBU  na rad, način ophodjenja prema pacijentu, donetim odlukama, nesvesnom postupanju u toku operacije dr. Relje Lukića i na organizaciju rada u GAK Narodni front. Dr. Relju Lukića smo privatno angažovali da prati trudnoću moje supruge od samog početka njene druge trudnoće. Dr. Relja Lukić ima privatnu praksu u XXXXXXXXXXXXXXX na Autokomandi gde smo ga redovno posećivali tokom celog perioda trudnoće. Sama trudnoća je normalno tekla što dokazuju i izveštaji posle svakog pregleda. Pred sam kraj trudnoće, po prilici stvari, dogovarali smo porodjaj u GAK Narodni front. Dan pred porodjaj 11.02.2021. Kontrola UZ u GAK Narodni front- nalaz uredan. Kako je imala učestale trudove, supruga je primljena 12.02.2021. oko 6h. Porodila se carskim rezom istog dana oko 10h. Rodila je zdravo muško dete.  Problemi nastaju posle skidanja konca 19.02.21.  1) Rana je curila, što kao tako nije bilo ispisano na izveštaju doktora u otpusnoj listi, ali je spomenuto da se koristi octenisept. Konci su skinuti 19.02. a u otpusnoj listi je stajalno da se skidaju 20.02.  Stomak pada preko rane, rana je asimetrična, vizuelno izgleda kao delo nekog neprofesionalca. Sve tvrdnje su potkovane našim prethodnim iskustvom u inostranstvu, gde je rez izgledao uredno, odmah nakon operacije. Ožiljak posle prvog carskog reza se sveo na jednu ravnu liniju a stomak je bio jednoličan. Nije bilo ulegnuća ili ispupčenja.  2) Posle iznošenja našeg nezadovoljstva izgledom rane, dr. Relja Lukić me ubedjuje da je sve to dobro (preko telefona), iako je mimikom lica  prilikom skidanja konca dao supruzi informaciju da tu nešto nije dobro. Savetuje da se koristi octenisept. I bespotrebno, neljudski, neprofesionalno mi kaže : " ...neće ona da bude manekenka za bikini".   3) Naše nezadovoljstvo je iz dana u dan raslo, te je kulminiralo, emailom u kojem sam zahtevao da mi se saopšti ime osobe koja je ušivala suprugu. A sve u vezi primedbe koju bi i tada napisali a naslovili na osobu koja je usivala. Dr. Relja Lukić me je non stop ubedjivao da je to bio on.   Sastanak, pregled kako su naveli u izveštaju, je bio održan 03.03.21. Osim dr. Relje Ljukića prisustvovali su i dr. D.J. i S.R.. Sastanak se sveo na to da su nas ubedjivali kako je sve dobro uradjeno i da nema razloga našem nezadovoljstvu. Dr. Relja Lukić me je ubedjivao da pacijent ne može da vidi ko ga operiše. Takodje me je pitao, da li sam ikada imao operaciju i da li sam video doktora kada me je operisao. Odgovor je bio, da, imao sam totalnu anesteziju i nisam video doktora, ali moja supruga imala spinalnu anesteziju. Te osim što je videla ko je operisao, ona je sa tim istim, S.R. i komunicirala, on je M.V. pitao gde se prethodno poradjala i iznenadio se dobrim kvalitetom prethodnog carskog reza. Na to je, dr. D.J. rekao: " Da, ona je svedok operacije". Posle toga, dr. Relja Lukić nije dalje komentarisao ko je operisao, bilo je jasno da je to S.R. S.R. sam u par navrata pitao da li je on operisao M.V., takodje nije želeo ni da se predstavi. Tek sam informacije dobio posle mog insistiranja, jer sastanak nisam ja sazvao, već sam na isti bio pozvan, pa stim u vezi sam i postavljao pitanja. U četiri oka mi je dr. Relja Lukić rekao da nas je video kao prijatelje, što je licemerno, jer prijatelj se ne koristi kao objekat na kojem će se učiti ušivanjem neki klinac. Pitanja za Vas direktore su sledeća: I) Da li ste svesni sigurnosnog propusta u vašoj ustanovi? Da li je adekvatna pozicija prijemnog odeljenja za trudnice? Ko vrši sigurnosnu-zdravstvenu proveru osoba koje ulaze na službeni ulaz? Gde su ID kartice zaposlenih? Tog jutra bilo je -7, službeni ulaz je bio širom otvoren, ulazio je kako je ko hteo, a trudnice su u pidzamama stajale na vetrometini. Da li primenjujete kovid propise?  II) Da se sačini komisija koja će ispitati kvalitet rada vaših zaposlenih doktora, da se pregleda i utvrdi činjenično stanje kvaliteta operacije koju je imala M.V.  III) Da li je S.R. smeo, imao odobrenje, dozvolu da operiše.  IV) Da li je dr.Relja Lukić smeo, imao odobrenje, dozvolu da izadje iz operacione sale pre završetka operacije i bez da nadgleda ušivanje.  V) Da li je skidanje konca jedan dan pre zakazanog termina ucinilo to da rana curi, da ima ovakav izgled itd.   Prema savetu, savetnika pacijenata, email Vama šaljem pre nego oni pokrenu postupak po službenoj dužnosti. Verujem da sa adekvatnim savetima za dalje lečenje, utvrdjivanju propusta, javnim izvinjenjima možemo vrlo brzo da zatvorimo ovaj slučaj. Ukoliko na iskrena pitanja dobijemo ponovno laž, onda se nećemo libiti da idemo dalje a sve prema savetima savetnika pacijenata i našeg advokata.  U prilogu je pregled pred porodjaj, otpusna lista, dodatni pregled. (.pdf)  Zahtevam da se ispitaju okolnosti i da nam se dostavi pisani odgovor na gore navedene primedbe. """""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""" Posle ovog naseg emaila, prema savetu naseg advokata, ocekivali smo adekvatan odgovor. Ali avaj, oni su napravili internu istragu i nama su odgovorili u dve recenice preko emaila. Dve recenice su bile dovoljne da zavrse sa nama a izvestaj koji sam kasnije video, koji je bio na par strana nikada nam nisu dostavili. Revoltiran takvim ponasanjem, sateran u cosak, morao sam da se spustim na nivo malogradjanstine, zapretio sam da cu ceo slucaj da iznesem u javnost. To je bio period kada je vec na stubu srama u Blicu bio kakav njihov anestiziolog. Brze bolje su vec sledeceg dana sazvali komisiju u kojoj su bila prisutna cetiri profesora doktora medicine. Usmeno su nas podrzali i davali predloge da se rez sanira. Takodje su nam pricali da su i oni sami, tj njihove supruge imale losa iskustva posle operacija. Jednom se supruga poradjala carskim dok drugom je valjda bila operisana zbog zuci ili neceg slicnog. Bilo je tuzno slusati njihova iskustva o zdravstvenom sistemu u kojem oni rade i predstavljaju primarijuse. Ovog puta su nam dostavili izvestaj rada komisije. Kako na kraju, izvestaj komisije nije bio na strani dr. Relje Lukica, vec se iznelo i cinjenicno stanje, odustali smo iznosenja naseg problema u javnost. Ali smatram da imam moralnu odgovornost da nasu pricu podelim i sa vama. Da znate da iako platite doktora privatno to ne znaci da ce vas on maksimalno ispostovati.  Postavlja se pitanje, da li u Srbiji postoji kvalitetan ginekolog, koji ce da ispostuje maksimalno svog pacijenta. Da mu ne prica sarene laze a da na kraju napusti operacionu salu u sred operacije!!!!  
  • Teme

  • Ko je online? (See full list)

    There are no registered users currently online