Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Desava mi se u poslednje vreme cesto,ne znam ni ja zbog cega,trudnoca odmice,beba raste i stvara pritisak pa je verovatno to razlog.

Cvrlee voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad mi je malo lakse....

Do pre 10ak dana mi je samo stomak rastao,nista mi nije smetalo,osim sto nisam mogla da nadjem polozaj za spavanje,ali i na to sam se navikla :)

Ali,poslednjih par dana,samo me nesto ziga i prepada,te bol u ledjima,pa onda ovaj malecki skace non stop,vise ni ne znam u sta me sve udara i gde mi premesta organe :) Pa onda opet sekret podivljao..... Uh,a pre nedelju dana sam bila na kontroli i dr kaze sve ok,cak mi i dao blagoslov za brckanje u moru :)

Cvrlee, pa gde si ti sto godina?!

Mislim da se to svima nama dešava, koliko sam ispratila...

Tangerine,tu sam,rastemo....citam vas redovno i radujem se sto sve lepo napredujete,a i ja sa vama...rekoh ti jos na pocetku kad smo bile....ovog puta mora biti sve dobro ;)

Kako si ti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje , da li i vama pada pritisak , i koje simptome tada imate? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su strije zaobisle,bar za sada. Mazem se svim i svacim...ne znam da li je do toga ili pusta sreca sa genetikom. Mada nisam se nesto preterano ugojila,svega 11kg :) A bebac na poslednjoj kontroli 1900g :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje , da li i vama pada pritisak , i koje simptome tada imate? :huh:

Pritisak ne merim,ali bih spavala po ceo dan :) Nocu setamo po stanu.... :)

U svakom slucaju,bolje da je nizak pritisak nego visok....tako mi rece dr.

Ivanica85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D ivanice meni je pritisak bio nizak na pocetku trudnoce,padala sam kao kruska :P i zbog toga jedan dan ostala u bolnici drusnula sa jakooo,srecom dobro sam prosla ;) ,spavalo mi se,i imala sam vrtoglavice 90 sa 60 nekad i manji pritisak sam imala,jela sam slanu hranu i to regulisala sada je sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vi opet o strijama,dajte nešto zanimljivo :) .Elem,ja sve gledam da ove poslednje dane polu-slobode,jer kad dođe sinak- to će biti sve ruke svezane,provedem koliko mogu uživajući.Danas smo bili na moru,super smo s eproveli.Kako samo prija kupanje u trudnoći,ko sme naravno :) .

mian, Magarence, Cvrlee i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaaa!! Danas smo radili ctg opet i dobili nalaze brisa! Imam kandidju i dobila sam vaginalete nearednih 7 dana!! Jel to strasno? Prvi put imam candidu u zivotu!! I zamislite,kad lezim na stranu dok sam na ctg ja imam kontrakcije,a kad sam na ledjima nema. I da, taj bol u donjem delu stomaku na par sekundi su pripremne kontrakcije i normalne su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako samo prija kupanje u trudnoći,ko sme naravno :) .

Onaj osecaj kad more preuzme tezinu stomaka umesto mene,pa makar i na kratko :)

Magarence, MaliCrv i blondy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaaa!! Danas smo radili ctg opet i dobili nalaze brisa! Imam kandidju i dobila sam vaginalete nearednih 7 dana!! Jel to strasno? Prvi put imam candidu u zivotu!! I zamislite,kad lezim na stranu dok sam na ctg ja imam kontrakcije,a kad sam na ledjima nema. I da, taj bol u donjem delu stomaku na par sekundi su pripremne kontrakcije i normalne su.

Ne brini za kandidu.Mene je ginodaktanol spasio.Samo redovno stavljaj vaginalete.Kandida se često javlja pred kraj trudnoće,opadne imunitet,i tako...

Onaj osecaj kad more preuzme tezinu stomaka umesto mene,pa makar i na kratko :)

Ma da,još i da ne nosiš u naručju bebu od 10 kg bilo bi fenomenalno :lol: Al ni ovako nije loše ;)

MaliCrv voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dolazim ovde za 21 dan :) i jedva cekam, to znaci da se priblizava dolazak bebcaaaaaaaaaa :)

Djadja i MaliCrv volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila danas na pregledu. Nisam se otvorila. Beba i dalje stoji glavom na dole. Pitala sam je hiljaditi put da mi kaze tezinu bebe, ali kao ne moze da vidi na ovom ultrazvuku (?!?) i da su sva merenja bila prosecna do sada tako da je sve kako treba. Ali bih ja i dalje volela da znam koliko mi je beba trenutno teska!

CTG ne radim uopste... Mozda to ovde nije praksa, nemam pojma. Kao da sam sa marsa pala, vidim da vi sve to radite po sat-dva, ali kod mene ni naznake tome.

Onda mi je dala papir da potpisem da hocu ili necu da primim Tdap vakcinu (protiv velikog kaslja/tetanus) ali sam potpisala da NECU. Nisam bas pristalica vakcinacije za vreme trudnoce.

I na kraju epidural, kada sam je pitala kada cemo pricati o tome, samo je rekla da kad dodjem u bolnicu onda se izjasnim da li hocu epidural, ali kao ako sam vec dosta otvorena, i porodjaj je blizu da mogu samu sebe da iznenadim i odradim sve bez epidurala (ocigledno me ne poznaje dovoljno i ne zna da me uzasava i najmanja bol).

I pitah je za ono, ako pukne vodenjak da li moram da legnem, ona kaze NE. Nije potrebno da se legne. Svako ima neko svoje misljenje, pa vi odlucite sta mislite da je najbolje za vas i bebu. Svaki doktor svoje misljenje, pa ajde ti sad budi pametan.

P.S. Cestitam novim mamama! I jedva cekam da cujem utiske... Lakse je kada neko s kim ste ovde pricali kaze kako je sve proslo i malo vas utesi pred veliki cin :)

MaliCrv voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se javnem kratko s telefona da znate da sam tu, a kasnije cemo da se druzimo i sredimo spisak :)

Sinoc mi se beba jako mrdala 3-4 sata, mislila sam ici u hitnu koliko me je od toga poceo boliti stomak. Oplakala sam. Sad me je uhvatio strah da ja nisam dovoljno snazna da rodim, a da ne izmucim bebu.

Da li punoca grudi ima veze s skorasnjim porodjajem? Meni su zadnja dva dana bas nabujale, a kile na vagi stoje vec nekoliko dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se javnem kratko s telefona da znate da sam tu, a kasnije cemo da se druzimo i sredimo spisak :)

Sinoc mi se beba jako mrdala 3-4 sata, mislila sam ici u hitnu koliko me je od toga poceo boliti stomak. Oplakala sam. Sad me je uhvatio strah da ja nisam dovoljno snazna da rodim, a da ne izmucim bebu.

Da li punoca grudi ima veze s skorasnjim porodjajem? Meni su zadnja dva dana bas nabujale, a kile na vagi stoje vec nekoliko dana.

Đuđa, dok traju trudovi, tu će već beba i materica sve da rade same, a ti ćeš da trpiš i da pokušaš da predišeš, tu nema šta ti da mučiš ili ne mučiš bebicu.

Kad dođu naponi, e tu se skoncentriši i kad ti govore da guraš ti guraj dokle god možeš, i kad već misliš da ne možeš i onda guraj, tako ćeš najbolje pomoći bebici. Ti naponi ne traju satima, i zato skupi snagu i u tim momentima budi prisebna, i biće sve u redu. Nemoj da se plašiš, biće to sve ok. ;)

Tangerine, MimaS, Munche i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PS. Ja opet bila da slušamo bebino srculence, sve je u redu, prekosutra idem opet....

Djudja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam bila nijednom od ekspertskog. Sad već neću ni ići, već dođosmo do samog kraja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za iskusne mame: na skali od 1 do 5, koliko bole naponi?

A koliko su vas bolele kontrakcije ako niste imale epidural? (Isto na skali od 1 do 5.)

Voljena ženo, jesi li bila skoro kod Novakovke? Mene su zvali da mi zakažu UZ.

Naponi ne bole,imas osecaj da ti se kaki i ti kakis i iskakis bebu :D a kontrakcije pa ne znam...recimo neka bude 3.u mom slucaju i to je jos bio indukovan porodjaj inace da nije bilo indukcije bilo bi 1. Ja sam kao devojka imala jake menstrualne bolove pa po tome poredim moje porodjajne kontrakcije...

Inace sad se vratih od dr-a. ugojila sam se za mesec i po dana 3kg,pritisak mi je 110/70 takav mi je uvek i bio :D u petak vadim krv i tako. kaze mi dr. da ne moze da se navikne na mene da izgledam kao devojcurak a majka sam uskoro 3. dece :lol:

MamaMjau voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kontrakcije su mi bas bile bolne.DA su me pustili da setam bilo bi mi lakse,medjutim morala sam dva i po sata da lezim zbog CTG-a <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila danas na pregledu. Nisam se otvorila. Beba i dalje stoji glavom na dole. Pitala sam je hiljaditi put da mi kaze tezinu bebe, ali kao ne moze da vidi na ovom ultrazvuku (?!?) i da su sva merenja bila prosecna do sada tako da je sve kako treba. Ali bih ja i dalje volela da znam koliko mi je beba trenutno teska!

CTG ne radim uopste... Mozda to ovde nije praksa, nemam pojma. Kao da sam sa marsa pala, vidim da vi sve to radite po sat-dva, ali kod mene ni naznake tome.

Onda mi je dala papir da potpisem da hocu ili necu da primim Tdap vakcinu (protiv velikog kaslja/tetanus) ali sam potpisala da NECU. Nisam bas pristalica vakcinacije za vreme trudnoce.

I na kraju epidural, kada sam je pitala kada cemo pricati o tome, samo je rekla da kad dodjem u bolnicu onda se izjasnim da li hocu epidural, ali kao ako sam vec dosta otvorena, i porodjaj je blizu da mogu samu sebe da iznenadim i odradim sve bez epidurala (ocigledno me ne poznaje dovoljno i ne zna da me uzasava i najmanja bol).

I pitah je za ono, ako pukne vodenjak da li moram da legnem, ona kaze NE. Nije potrebno da se legne. Svako ima neko svoje misljenje, pa vi odlucite sta mislite da je najbolje za vas i bebu. Svaki doktor svoje misljenje, pa ajde ti sad budi pametan.

P.S. Cestitam novim mamama! I jedva cekam da cujem utiske... Lakse je kada neko s kim ste ovde pricali kaze kako je sve proslo i malo vas utesi pred veliki cin :)

cekaj...kakva vakcina? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za iskusne mame: na skali od 1 do 5, koliko bole naponi?

A koliko su vas bolele kontrakcije ako niste imale epidural? (Isto na skali od 1 do 5.)

Voljena ženo, jesi li bila skoro kod Novakovke? Mene su zvali da mi zakažu UZ.

za bol napona i kontrakcija od mene 1. Mene su krsta bolela najvise. kontrakcije su bile u smislu da mi se donji deo stomaka jaaaako stisne da mi istera vazduh da ne mogu pricati, ali samo kao neki osecaj stiskanja, ne bol. naponi nista ne bole jer sam ih vise folirala na silu, da ne ne vrate u sobu a ja 8 prstiju otvorena. vise babica jel ide...ja kazem cekam cutite...hahahha...cute oni gledaju ja tako lezim i lezim kazem pa ne znam jbt osecam ja stalno tu nesto ali nista spec.

kad sam bila jos u sobi dok sam imala te nazovi bolove, zbog bolova u krstima stajala sam pored kreveta, malo rasirila noge, i savila se ka napred da mi stomak visi i bilo je mnoooogo lakse...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo jutros isto bili na pregledu.. Prvo me probudila skakanjem u 7 jutros, pa kad smo dosli na ctg ona spava :lol: al' probudila se brzo.. Nalaz dobar, imamo kontrakcija, imamo i plodove vode i vise nego dovoljno.. :D Kaze dr dodji opet u petak, ako ne odes do tad.. :huh: Kao on ne moze tacno da vidi kad bi mogla, a neki doktori to mogu da vide, ne znam u cemu je poenta.. :huh: Dao mi je nekakvu knjizicu o porodjaju da citam, da se edukujem.. :D Ne zna kakvo sam drustvo nasla ovdje.. :wub::)

Tangerine, BgB, mian i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo jutros isto bili na pregledu.. Prvo me probudila skakanjem u 7 jutros, pa kad smo dosli na ctg ona spava :lol: al' probudila se brzo.. Nalaz dobar, imamo kontrakcija, imamo i plodove vode i vise nego dovoljno.. :D Kaze dr dodji opet u petak, ako ne odes do tad.. :huh: Kao on ne moze tacno da vidi kad bi mogla, a neki doktori to mogu da vide, ne znam u cemu je poenta.. :huh: Dao mi je nekakvu knjizicu o porodjaju da citam, da se edukujem.. :D Ne zna kakvo sam drustvo nasla ovdje.. :wub::)

hehe trebala si da mu kazes sta smo mi sve naucile sto mozda on ni ne zna :P

bitno da je bebac dobro, pa koji dan gore dole izdrzacemo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh...malo ste me prepale sa ovim pricama o bolovima jer sam ja njanjava,sacuvaj Boze kad je bol u pitanju :(

Vidim da neke pominju i gojenje...ja vec 15-20 dana ne dobih ni grama,mada stvarno i nemam apetita jer svaki zalogaj koji pojedem mi se pretvori u cistu kiselinu koja mi posle satima na nos izlazi. Znam da stalno svi pricaju da se najvise goji poslednja 2 meseca,ali ja evo stojim u mestu pa sad vise ni ne znam da li je to za brigu ili ne?! :(

Mihaela-Ela voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrlee i ja iz istih razloga već neko vreme stagniram sa kilažom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrlee i ja iz istih razloga već neko vreme stagniram sa kilažom.

Joj ta kiselina, to je jedini simptom trudnoce koji sam ja do sada imala, na svu sreću, i jedino sto mi pomaže je hladno mleko u veeeeelikim kolicinama :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.