Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Mogu li i ja na spisak?

03.10. je datum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja bih na spisak, meni je termin 24.08.2013.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dijareju imala tako kao Djudja ali u sedmom mjesecu, sad ne, sad cak zatvor sto opet kazu da je normalno za tako kraj trudnoce.. Ne boli me "gospodja", ne bole me prepone, mozda samo jednom u pet dana da osjetim neku slabost u preponama, ne mogu hodati ali nista strasno mi to nije jer ne traje dugo.. Od juce osjecam bebu nize nego inace, sutra idem na pregled te se nadam lijepim vijestima, tj. da mi dr kaze da ce beba brzo, samo da ne prenesem, ne znam kako cu, malo mi dodijalo ovako.. :lol:

mian voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da ce da ispadne :ph34r: Nisam Ivanice,mnogo mi stvara nervozu ova bucka u stomaku :rolleyes:

I ja imam dijareju,verovatno je neki virus ili prehlada...

Ivanica85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ustajem sa dijarejom vec pet dana, ali potjera me tad i mirna sam cijeli dan. A bio me je strah da cu imati najvecih problema pred kraj trudnoce, a ono bas kontra. A "gospodja" je noermalno da boli, moje dve drugarice trudnice boli jos od sedmog mjeseca, i ona i prepone, a jedna je vec prenijela termin... Mene ne boli nista, samo s vremena na vrijeme me zigne dole, kao da me neko ubode ostrim dugackim nozem...

I meni tako! Ostar bol dole kao nozem samo na sekund i tako vise puta. Obicno kada sam u pokretu. A prepone su me jako bolele, a sada kao da me nekad uhvati grc u preponama dok hodam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta mislite, na koga će da liče vaše bebice? :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanice i Magarence, jesu li bate ili seke, koju cemo boju? :)

Meni su sve bebe iste kad se rode :wacko: sve su neke modre, minijaturne, bojim se da ce mi i moja biti ruznjikava :ph34r: Nadam se da ce imati malo bar kose... :D jedva cekam da je vidim!

Buvie, Voljena žena i Munche volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htjela sam jos da napisem o spustanju stomaka... Meni se prije cinilo da se spustio, a nije bio. Nema sanse da se ne skonta. Pisala sam kako se meni naprave kao dve kugle na stomaku od bebine guze i nogica, e pa te kugle su sad mnogooo nize, recimo desetak centimetara nize... A pupak vise i ne vidim odozgo.. I kad legnem na ledja, stvarno mogu staviti dlan, ispod grudi, i da ruka stoji ravno, da se ne nakrece prema visini stomaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanice i Magarence, jesu li bate ili seke, koju cemo boju? :)

Meni su sve bebe iste kad se rode :wacko: sve su neke modre, minijaturne, bojim se da ce mi i moja biti ruznjikava :ph34r: Nadam se da ce imati malo bar kose... :D jedva cekam da je vidim!

Ja batu čekam, i jedva čekam da ga vidim :)

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hey caos i od nas,

meni je moja sveki dosta pomogla posle prvog porodjaja. Ne znam, nemam na sta da se pozalim totalno korektni odnosi, iako zivimo u dvojnoj kuci, ja joj kazem sta mi treba i ona to odradi. Ako ima predlog, iznese ga pa ti sad hoces neces. Ja sam joj bas pre jedno ned dana rekla da planira generalno da mi sredi gore, tako da i to mi znaci mnogo, a sad je uzela i godisnji jer smo se tako dogovorile.

Jedino sto je slicno sa vasim svekrvama jeste sto ima ta neka verovanja, ali ja sam joj stavila do znanja da ne verujem u Boga, da perem ves nedeljom i na svece, da radim i usisavam isto tad, i to su moji stavovi koje ja ne menjam kao sto ni ona ne menja svoje. Cak bebi nismo stavljali ni crveni konac.

Verovanje tj.vera i sujeverje su dve razlicite stvari :)

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanice i Magarence, jesu li bate ili seke, koju cemo boju? :)

Meni su sve bebe iste kad se rode :wacko: sve su neke modre, minijaturne, bojim se da ce mi i moja biti ruznjikava :ph34r: Nadam se da ce imati malo bar kose... :D jedva cekam da je vidim!

Mi smo u skolici imali bas predavanje psihologa o tome kako su nam bebe lepe kad se rode. Iako su iskreno 99% ruzne u tom momentu kad se rode onako modre, mokre, krvave i sl ali mama u tom momentu vidi najlepsu i najsladju bebu na svetu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace devojke ko je za lubenicu :D Ja sutra idem kod dr-a da mi zakaze da vadim krv i da me mere,prosto se plasim da stanem na onu vagu :wacko: a inace mene trenutno nista ne boli,cak se i keksam najnormalnije :P Jedino su poceli hemoroidi da me muce opet :angry: A kad vam se bebice rode,pomislicete kako nista lepse u zivotu niste videle... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se jutros probudih sa dijarejom... Nadam se da to nije neki znak???

Inace, mene svekrva ne smara, tj mislim da ona vise drugim ljudima prica nego sto meni. Npr mojoj drugarici je rekla da je epidural opasan i da ja razmislim da li cu da ga primim. Ali meni nije nista rekla.. sve dok je tako, dobro je. Ja se inace ne nerviram, ako mi nesto zasmeta ili mi kaze, imam jezik odgovoricu ili nek se mm bakce sa tim. Valjda i ona to zna, pa mi nikad nista nije pametovala niti se mesala.

Vise me smara, verovali ili ne, prica moje drugarice koja se porodila pre 8 godina i koja mi je 20 puta do sada rekla kako ona u ovim godinama ne bi nikada mogla da ima dete. Kako moram sada da uzivam i da necu spavati posle ko zna koliko... Da tek sada pocinje tezak period itd, da je dete skupo i da ce biti tesko finansijski... Prosto ne mogu da verujem da mlada osoba ima potrebu da na taj nacin "truje" takvim komentarima nekoga ko je prvi put trudan. Naravno, rekla sam sve sto mi smeta. Ne mislim da je iz zle namere, ali ljudi bi stvarno morali da pripaze sta sve govore trudnicama. Em sto smo osetljive, em otkud potreba za takvim komentarima.

Zato sam odlucila da sada dok sam trudna izbacim sve negativne osobe iz svog zivota. Malo radikalna odluka, ali zaista mi sad ne trebaju ljudi da mi sole pamet.

Slazem se sa tobom. Meni je u parkicu jedna zena objasnjavala kako je danas strasno radjati, kako te cekaju kasapini u porodlistu (iako sam ja vec radjala) kako je ona u Sloveniji rodila pre 30godina i tad je sve bilo bajno a kod nas tesko trudnici kad ode na porodjaj. Iskreno i ja sam dosta ljudi stavila na distancu ali tako nekad kad naletis prosto ostanem bez teskta, samo se okrenem i odem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovanje tj.vera i sujeverje su dve razlicite stvari :)

Kod nas dosta povezane. Moja svekrva i veruje i dosta je sujeverna, kaze zivot je tako naucio. Mozda je i istina, a mozda je lakse imati opravdanje za sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas dosta povezane. Moja svekrva i veruje i dosta je sujeverna, kaze zivot je tako naucio. Mozda je i istina, a mozda je lakse imati opravdanje za sve.

Pa onda tvoja sveki i nije pravi vernik,jer se vernici koji zaista veruju u Boga i postuju to protive tim sujevernim stvarima i tako tim glupostima,primer za to je moj suprug :rolleyes: jer u veri nema mesta za sujeverja ali dobro to je ipak neka druga tema... Jao ljudi ala sam se najela lubenice,zeznula sam se skroz,a sad me bebac udara u besiku pa me booooliiiii :wacko: Uh....savet za sve ne preterujte sa lubenicom,uzmite samo jedno parce ne vise...

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neko je pisao u crvenom koncu...ovde je to kao pravoslavni obicaj,a uopste nije,nego jevrejski stari obicaj(ljudi nemaju pojma o pola stvari koje rade).Mi to necemo stavljati bebi. I sto rece Sanjabre,vera i sujeverje se dve potpuno razlicite stvari koje su cesto i nazalost povezane.

Neca79 hahahhaha,dobra si. :lol:

A te drugarice,poznanice i ostale sto sve znaju najbolje,a pogotovo one i oni koji pricaju kako je strasno imati decu,pitam se da li su tu svoju uopste zeleli. :blink:

sanjabre voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedite lubenice dok mozete :) kad krenete da dojite nije preporucljivo jer su pune vode, i kazu mi da lose uticu na mleko.

A bebice kad ih izvade iz stomaka su tako ruzne, jeste da je sve to divno kad je prvi put vidis ali tek kad ih okupaju onda su slatke :) Inace moj sin je preslikan svoj otac tako da se nadam da ce Iskra liciti na mene :)

Ljudi svasta mesaju ovde, mislim da je to vise iz neznanja kao sto ti Mimas kazes, nemaju pojma, vec cuju price pa ajde prihvataju, to me najvise nervira, nema nikakve logike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buvie nije tacno da lubenica lose utice na mleko,nijedna hrana ne utice lose ako se ne pretera sa njom,samo sto lubenica ima puno soka pa utice na brze i vece nadolazenje mleka,a majkama koje vec imaju dosta mleka samo stvara problem da moraju dosta cesce da se izmlazavaju jer im se grudi prepune,mada je to i dobro pogotovo kad bebe prolaze kroz skok u razvoju pa bi da budu non stop na sikama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo BRAVO za sanjabre!!! Moj mm se boji da ne naudi bebi :huh: te se ves 8 i po mjeseci nisam keksala, znaci na granici ludila sam, jos kad pomislim da barem jos mjesec i po nista od toga.. :angry: Bila sam malo u shopingu, ovaj put sam sebe "castila" juce bila plata, pa valja se.. :) Probavala sam hlace i toliko se smorila, cudo jedno!! Ne znam sta mi bi.. Super ste me podsjetile za lubenicu, eno je u fridgu, odoh.. :D Taman ce da sjedne.. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Munche u pocetku sam non stop napadala muza,pa je poceo da bezi od mene jer kako on kaze ne moze vise :D a onda kad sam usla u 7.mesec nesto smo zeznuli pa me sve bolelo uzasno(jednu noc) i onda smo pravili pauzu jedno nedelju dana,ali kad hormoni podivljaju ne mozes da izdrzis pa smo opet poceli dok ne udjem u 9.mesec a onda cemo da vidimo da li cemo da radimo na tome da poteramo bebu napolje ili cemo da mirujemo :lol: A ja sad od ove lubenice ne izlazim iz wc-a :wacko: imam da se preselim tamo <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Barem ga nagovoris, ovaj se ne da.. Kao popusti, ali se ne opusti i onda mi to ko na silu, pa odustanem i ja i tako to vec eto.. citavu vjecnost :D A lubenice inace jedem navece, nekad pred spavanje tad mi najvise prijaju, a svejedno hodam po wc-u cijelu noc, tako da mi svejedno.. Ova sad bas sjede.. ;) Tacno sam razmisljala da pocnem spavati na wc solji, nekako bi bilo lakse.. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 2put imala odnose za ovih 7 i po meseci. Pokusam, zelim, al onda nikako da se opustim, nesto me sve brine pa prekinem. Prvi put smo imali odnose u 3. mesecu i ja malo krvarila, pa valjda sad strah. A muzic cuti i trpi hihi!

Devojke, jel' nosite onaj pojas za trudnice, vidim ima u Lily da se kupi, samo ne znam jel' bacanje para. Nije mi nesto posebno veliki al kontam kad se nekad nadunem i kad pocne jos rasti da ce mi prijati da ga malo podvezem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, i ja sam navalila na lubenice, a nisam bas bila ljubitelj, i sada stalno trckam na wc. Jedino sam provalila da ne smem uvece da je jedem jer od nje dobijem gorusicu pa se budim jer mi je muka.

A sta vam uopste znaci taj crveni konac koji spominjete? Prvi put cujem za to-valjda zato sto se kod kuce nikada nismo bavili vradzbinama i to mi sve deluje smesno.

A sveki...uspela sam da je naucim da me ne zove i da mi ne banjava u kucu-probala je dva puta pa poljubila vrata. Sada je jako fina, zeli da ucestvuje u kupovini stvari za bebu, ali tako da mi odaberemo sta nam se svidja, sto je bas lepo od nje. Ja cu kada se porodim otici kod mame (i mm) na nedelju-dve, dok malo ne stanem na noge, a onda kada se vratim u stan, ako ponovno prevaspitavanje oko dolazenja bude potrebno, vec sam se naoruzala. Jedino sto me vec sada jako nervira je to sto kada nam sveki i svekar kada nam dodju ne zele da se izuju, i uvek govore kako su im ciste cipele eto samo su do kola dosli. A onda svekar ode tako obuven pa kroz ceo stan proseta-i u spavacu sobu. Pokusavao je mm da im objasni, medjutim ne vredi. Jos nam se i smejao kada smo nedavno kupili nove papuce za goste! Ali kada dodje beba, morace, ili nece uci u stan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neno,taj crveni konac je kao protiv uroka i to jesu vracarske metode kojima se ja uzasno protivim i to spada u sujeverje kao i beli luk ispod jastuka bebe,ne ostavljati ves preko noci napolju,ne kupovati stvari dok se beba ne rodi i jos mnoooogooo tih glupih sujeverja koje kruze u nasem narodu jos odavnina...

Nena82 i Munche volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.