Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

A najjaci argument u svakoj raspravi sa sveki je: "a sta mojim sinovima fali sto sam ja tako radila?!" Eto nista, ali mi cemo drugacije, ipak. B)

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco i mi idemo dve nedelje unapred,ja znam da necu uci u termin sigurna sam,sutra ulazim u deveti i cekam,sve je pocelo da me boli kukovi,prepone i gospodja :lol: ne znam zasto od juce i grcevi,a beba je tako nisko i kad se pomera imam osecaj eto je ;) ma nije meni lako.

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Djudja draga sve su takve,o o o ^_^ pametnice,samo su one rodile i ocuvale decu,nase donose rode :lol: ,kada sam ostala trudna svi su se cudili a ja ne znam zasto,ja i mm smo tri meseca radili na tome,ali sam ja trebala da je obavestim da se ne iznenadi,i kada su me pitali pa kako odovarala sam pa eto resili smo da se j..... svaki dan pa kad bude,kakva pitanja Boze sacuvaj kao da ne znaju kako se prave bebe :rolleyes: ,devojke izvinite na ovom izrazavanju al sta cu kad se iznerviram oko takvih gluposti ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

  1. Brunda 28.06.2013.
  2. Dijanadija 03.07.2013.
  3. Djudja 04.07.2013.
  4. MamaMjau 06.07.2013
  5. Munche 08.07.2013
  6. MimaS 11.07.2013.
  7. Buvie 11.07.2013.
  8. Mian 16.07.2013
  9. Voljena žena 17.07.2013.
  10. Ivana1985 19.07.2013
  11. VelNes 24.07.2013.
  12. BgB 24.07.2013.
  13. Maja:) 24.07.2013.
  14. blondy 27.07.2013.
  15. Djadja 02.08.2013
  16. goricakis 03.08.2013.
  17. svejedno 14.08.2013.
  18. Mihaela-Ela 16.08.2013.
  19. milena026 23.08.2013.
  20. Marijachi 24.08.2013
  21. Nena82 25.08.2013.
  22. Mali crv 06.09.2013.
  23. Sanjabre 10.09.2013.
  24. Tangerine 15.09.2013.

prozivka, jeste sve tu? :wub:

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja majka tvrdi da je pomoc oko bebe i kucnih poslova neophodna svakoj zeni posle porodjaja, ali meni je moj muz najveci oslonac i ako on bude slobodan, sigurno mi druga pomoc nece trebati. Jos prosle godine je naucio da kuva kad ja nisam smela da ustajem.

I moja majka isto...Samo me zanima sta rade one zene koje nemaju nikog osim muza...Kao "Ne svadjaj se sa svekrvom,moze samo da ti pomogne,nisi svesna koliko ce ti znaciti da zadremas bar na pola sata..." A ja bih se pre mucila ne znam kako samo da mi se ne okrece po kuci -_-

Tangerine i Nena82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brunda cestitam! Poljubci za Dunjicu :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Soff - cestitam! To je dokaz da se sve muke zaborave kada ugledas malenu bebicu pored sebe :)

Brunda - cestitam! Opisi nam malo kako je bilo kad stignes, i ako stignes :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brunda cestitke i od mene,sve najlepse,uzivaj sa svojom bebom :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta god sada rekla je suvisno,upravo tako,e jedan period zivota mi je bio takav i kada se tada nisam zalila necu ni sada,uostalom ja sam to dete zelela,hvala Bogu ostala trudna,kroz koju nedelju ce moje dete doci na svet,posto sam se odlucila za bebu znala sam na sta idem,moja majka mi je nekoliko puta rekla ma videces kad ne budes spavala,a ono place i puko mi je film,ma jel pa zasto se ti odluci da ocuvas nas tri kada je to tako tesko,bebe kao bebe placu i to je njihov zadatak sta drugo i znaju da rade sem toga,ne razumem.

Znam dobro u sta sam se upustila i svesna sam da ce i biti dana kada cu biti umorna,ali sve su to cari roditeljstva,tolikooooooooooo su zena rodile i ocuvale decu,zasto necu moci ja.Samo bez pricanja sta kako treba,kako cu odgajati i vaspitavati svoju decu je stvar mog mm i mene i nikog drugog kakva svekrva,kakvi bakraci,ja sam sama naucila da se snalazim u zivotu,tako da mi svekrvino govorkanje sta i kako zaista nece biti potrebno,a Bogami ne bi ona dobro prosla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine "koja je odrasla u saksiji" .... hahahha :lol: Popravi mi jutro. :D

Brunda,cestitamooo. :wub:

Ovaj moj nikako da stigne sa tim burekom,a ja vec ceo stan sredila i stavila ves na pranje. :lol: Lep dan vam zelim danas,mazite tibe. :wub:

BgB, Djadja i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Soff cestitam na bebanu i veeeelikoj hrabrosti, sad prvi put cujem da moze da krene i zatvaranje?!

Moj savet je i da mazete ruke i ponesete neku kremu za njih, ili pavlovicevu jer npr kod nas imaju sredstva za dezinfekciju i onda stalno to koristis pre uzimanja bebe i isusi kozu strasno, meni su sve popucale dok nisam dosla kuci.

I ja prvi put čujem za zatvaranje.... :blink:

E baš sam spakovala i kremicu, jer sam upravo razmišljala o ovom isušivanju ruku. U našem porodilištu wc i kupatilo su više nego katastrofični, polse pranja ruku mora čovek još jednom da se dezinfikuje, garant će da se suše ruke sve u šesnaest.

dunja se rodila 01 07. u pet i deset.porodjaj brzo prosao

Brunda, čestitamo! Nek je Dunjica živa i zdrava i da ste am zajedno srećne i nasmejane zauvek! :) Ima lepo ime. Kad stigneš napiši nam o samom porođaju.

MimaS, u saksiji, nego šta, kao biljka. Ja mislim da nema ko ne bi dobio rogove od moje staramajke.

Ne nerviraj se oko svekrve. Znam da je lakše reći nego učiniti, ali nije sa vama hvala Bogu, a opet ti oduzima puno energije na razmišljanje i živciranje zbog njenih "bisera". Ne puštaj energetske vampire u blizinu, ni fizičku ni emotivnu, sad ti to ponajmanje treba. Ako si rešila da je staviš na "ignore", onda to učini i u svojoj glavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro trudnice.

brunda cestitam na bebici :wub:

Mene grlo zeza,glas mi je promukao i kasljem,sve zbog ovog budjavog vremena,cas mi je toplo,cas mi je hladno,ne znam vise ni kako da se obucem :blink: Vidim spominjete svekrve,hvala Bogu,mi smo sto dalje od njih,pa ce mi ovog puta biti lakse u odnosu na predhodna dva puta kada su me vise mucili nego sto su mi pomogli. Sada imam muza i dve cerkice koje ce mi pomoci,pa makar da donesu pampers bice od pomoci :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde nam je Dijanadija? :blink: Javi seeee... :P

Djudja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se ovog javljanja tiče, samo da vam kažem da kod nas zadržavaju u porodilištu žene minimum 5 dana, a često i više tj. u proseku 7, ako bebac dobije žuticu, tako da ako me ne bude bilo jedno duže vreme da vam se javim kad odem u porodilište nemojte da brigate.

BgB voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brunda i Soff cestitam na bebicama !!! Cim ugrabite vremena pisite :wub:

Pretrcala sam na brzinu postove , ali sam morala da se zaustavim cim sam videla da se pominju svekrve :lol:

Ja sa mojom imam problem koji licno nazivam bolest prevelike paznje i ljubavi sa njene strane :D mislim postujem ja nju ali mi smeta sto me stalno cmace , masira , kupuje mi sve i svasta i to me izludjuje , ponekad pozelim da je neka nadzak baba pa da mogu da se svadjam sa njom kao covek , a ovako mi je krivo kad se izderem na nju ili tako nesto , naravno da mi je sve to dozvoljeno zato sto je ona mlada zena (48 godina) i rodila je mm u 18 pa se sada ponasa kao da nam je vrsnjekinja :D zeza se , prica kojesta (citajte psuje) i skroz je ok ovako , ali kad je vidim da mi iz dobre namere zajase usisivac u kuci kad mi dodje na kafu , e tacno bi je progutala zajedno sa onim usisivacem i ispljunula u wc solju ,jer MRZIM da mi se neko petlja u kuci pa makar to bio neko moj .

E tako sad sam olaksala dusicu :)

MaliCrv, Djadja, BgB i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro.. :)Brunda cestitam na bebici, da ste nam ti i Dunjica zive, zdrave i vesele.. :wub:Djudja pomjeri nam se spisak :D ovu temu sa svekrvicama moram da preskocim, rano mi je za nerviranje, nadovezacu se kasnije.. :P Mislim stvarno zena nije vrijedna toga.. Dan mi nekako fino poceo, pa mi zao ranije da se nerviram.. Ali vas sve u potpunosti razumijem i podrzavam! ^_^

Djudja i BgB volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke Brundi i Soff!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

  1. Dijanadija 03.07.2013.
  2. Djudja 04.07.2013.
  3. MamaMjau 06.07.2013
  4. Munche 08.07.2013
  5. MimaS 11.07.2013.
  6. Buvie 11.07.2013.
  7. Mian 16.07.2013
  8. Voljena žena 17.07.2013.
  9. Ivana1985 19.07.2013
  10. VelNes 24.07.2013.
  11. BgB 24.07.2013.
  12. Maja:) 24.07.2013.
  13. blondy 27.07.2013.
  14. Djadja 02.08.2013
  15. goricakis 03.08.2013.
  16. svejedno 14.08.2013.
  17. Mihaela-Ela 16.08.2013.
  18. milena026 23.08.2013.
  19. Marijachi 24.08.2013
  20. Nena82 25.08.2013.
  21. Mali crv 06.09.2013.
  22. Sanjabre 10.09.2013.
  23. Tangerine 15.09.2013.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brunda cestitam od srca, drago mi je da je islo brzo :) Ljubac za tebe i Dunju :wub:

Ja sam ustala na lijevu nogu, kao mrgud sam, srecom sama kod kuce, i nadam se da mi ni telefon nece zvoniti dok se malo ne oraspolozim. Tek dvije noci ne spavam kako treba, hvata me trema zbog porodjaja, i toliko sam razdrazljiva, sta ce tek biti samnom kad ne budem spavala mjesec-dva... pet... kad se beba rodi? :wacko:

Popodne opet idemo na izlet u prirodu, tri drugarice slave rodjendane zajedno pa cemo rostiljati... A ja bih najradije ostala u krevetu i pokrila se jorganom po glavi :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljena ženo, pa moraš nam se javiti makar s telefona. :) Ili se javi nekome porukom ili na fb da nas izvesti.

Hehe, ja ne znam ni da li sa ovog mog praistorijskog telefona mogu da pristupim netu, verovatno ne :lol:

Đuđa, sigurno će ti prijati odlazak u prirodu. Nekad se tako i meni desi da mi se nigde ne ide, na kraju kad odem budem srećna što sam se naterala.

Djudja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu da vam se javim iz porodilista, kod nas cak ima wi-fi :P totalno smo moderni B) , a to sto nema toalet papira i sto ako hoces da obrises gu*icu moras sebi ponijeti papir, to nema veze :lol: Ali s obzirom kakav je nacelnik pogub, sve je to jos super :lol:

MaliCrv, BgB i Munche volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine nemam vise lajkova... svidja mi se, spojices ugodno i korisno :) javi nam sta si interesantno naucila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine blago tebi,ja gde moju da metnem,na mesec da je saljem :D,ja i mm ne verujemo i ne slusamo te bapske price ali nas ta zena nekad tako izbaci iz takta,i m mora da reaguje,to kako je ona odgajala svoju decu je njana stvar svoje cu kako ja zelim,najvise me iznervira to DA NE KUPUJEMO PRE NEGO STO SE BEBA Rodi,ooooo moj Boze,sledece nedelje narucujemo kolica i ona ne mojte sad da ih kupujete mozete kasnije i tako to oooo :angry: ,.

joooj kad tako citam sve sto ste pisale ja se iznerviram. moja sveki je zena zmaj. ne mesa se previse, kaze sta misli i kaze ali vi radite kako zelite. bas je gledam sad sa deverom i njegovom zenom i bebom. iznese zena svoje stavove i misljenja ali to je to. ima neke fore sa starim obicajima ali isto tako da ih iznese i ne preterano da nekoga opterecuje time. ja je ne bih slala na mesec, super mi je.

inace u prvoj trudnoci nisam imala sveki, sve sam sama, mama je pomagala kad je zena mogla, posto radi po ceo dan. i ona bankar :D . kad je bebac spavao i ja sam, kad sam se kupala stavim ga u kolica pa zajedno u kupatilo pa mu pevam da ne kmeci. generalno sve bre mozemo i bez njih.

ja sam bas i zelela da uz svemu uzivam sa svojom bebom i da sve sama radim, mozda sam i preterivala ali ljubav je bila toliko i tako sam se nekako praznila inace bih udavila moju malu kiflu (sada je visi od mene pa on mene udavi kad me zagrli a i dalje je ogromna maza...)

samo saslusate i na jedno uvo udje na drugo izadje...ja to tako kad me neko smori B)

BgB, Munche, Djadja i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

  1. Brunda 28.06.2013.
  2. Dijanadija 03.07.2013.
  3. Djudja 04.07.2013.
  4. MamaMjau 06.07.2013
  5. Munche 08.07.2013
  6. MimaS 11.07.2013.
  7. Buvie 11.07.2013.
  8. Mian 16.07.2013
  9. Voljena žena 17.07.2013.
  10. Ivana1985 19.07.2013
  11. VelNes 24.07.2013.
  12. BgB 24.07.2013.
  13. Maja:) 24.07.2013.
  14. blondy 27.07.2013.
  15. Djadja 02.08.2013
  16. goricakis 03.08.2013.
  17. svejedno 14.08.2013.
  18. Mihaela-Ela 16.08.2013.
  19. milena026 23.08.2013.
  20. Marijachi 24.08.2013
  21. Nena82 25.08.2013.
  22. Mali crv 06.09.2013.
  23. Sanjabre 10.09.2013.
  24. Tangerine 15.09.2013.

e a sad lepo, posto sam vise ovde nego tamo :lol: da se ne bih vise osecala kao uljez bilo bi mi jaaaako drago da me stavite kao gosta na listu. plavi smo, a termin nemam pojma :

14.10. po vestici

20.10. po jucerasnjem uz

27.10. po svim uz do sada...

pa stavite mi neki datum od ta tri :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.