Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Dakle da se javim :-) bila sam 13 sati na indukciji, prvo otvorena 4 cm, onda krenem da se zatvaram, na kraju se skroz zatvorim, a bolovi haos, krecu naponi,i onda me odvedu na hitan cr i porodim se 29. u 00:16, rodim Viktora 3650 i 54 dugog :-) i sve zaboravim, oporavljam se, jedva cekam da dodjemo kuci :-) srecno trudnjaceee :-*

sanjabre, BgB, neca79 i 17 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam Soff :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cestitam Soff, sto pre se oporavite i uzivajte. Ljubi bebu od teta sa bebca :wub:

Djadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam prvi put cula za taj pojam Baby friendly program, nisam bila sigurna sta znaci, ali mi se cini da sam shvatila.. Kod nas u porodilistu je tako, po 5-6 porodilja u sobi i beba je uz svaku.. Bez obzira da li je radjala prirodnim ili carskim beba bude uz majku.. Ako majka bukvalno ne moze iz kreveta da bi uzela bebicu i hranila ili presvlacila, onda to radi ona porodilja koja se najbolje osjeca, posluzuje i sebe i ostale majke koje ne mogu da ustanu.. Eto takva vam je situacija kod nas.. A kuci se nakon prirodnog ide nakon 3 dana, nakon carskog mozda 5 dana.. u svakom slucaju je bolje sto prije kuci, jer tamo mozda i odspavas nesto jer pored 6 bebica u sobi sigurno neces.. Tako mi pricala rodica koja je 3 djece rodila na carski u istom tom porodilistu i svaki put tako prosla.. :mellow: Mislim da se jos uvijek nista nije promijenilo, jer je ona tamo zadnji put bila prije 9 mjeseci, kad je ona meni a i ja njoj javila divne vijesti.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Umalo zaboravih.. Soff cestitam od srca.. najbitnije je da ste vas dvoje sad dobro.. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke Soff :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Soff puuuunooo srece, sve najnajlepse :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Soff cestitamo... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Soff cestitam! Brzo se oporavi i ljubi Viktora :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam se setila za prakticne savete:

ja obavezno nosim plazmu i mleko, jer nikad neznaskoliko cetrajati porodjaj i kada ce biti, pa kad stignem u sobu ja prvo

to pojedem i kad dodje sestra za prvo ustajanje ja sam spremna i nema vrtoglavica ;)

-drugo obavezno imajte neku kremu za laktove i kolena, jer stradaju od bolnicke posteljine...zbog rane nemozes lepo dasedis,

pa dobijes uzasno visok krevet i sva premestanja su pomocu laktova i kolena B)

MaliCrv, Tangerine, nasha i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mian,hvala na savetima. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Soff draga, bas si se namucila :( ali bitno da je najgore iza tebe, sad uzivas uz svog velikog Viktora :wub: zelim da se sto brze oporavis i zaboravis sve lose... ;)

Ja ne znam puno o zrelosti posteljice, mogu samo reci da je prije deset dana bila I/II a danas II/III i da je dr rekao da lijepo zori.... a sestra je rekla da je zrela :unsure:

Kod nas nije baby friendly program, ali vecinu vremena beba bude s majkom i cijelu noc, ali nose ih na presvlacenje, jer se kod nas bebe jos umotavaju kao kiflice u pelenu :mellow: i ne daju majkama da ih razmotaju :angry:

Ja sam malo lose volje, jer mm umjesto da bude slobodan dva mjeseca kad ja rodim, sad ce morati da radi jos duple smjene :angry::( iskreno me hvata frkica sta cu ja sama s bebicom, zelim da on bude uz nas, ne mama, baba, strina, nego ON! :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Soff cestitam na bebanu i veeeelikoj hrabrosti, sad prvi put cujem da moze da krene i zatvaranje?!

munche to jeste baby friendly, samo zavisi od porodilista, kod nas su po 2-3 porodilje u sobi, nije guzva.

Djudja to je normalno za zrelost posteljice, ja sam pitala moju doktorku, bitno je da pre otrpilike 30ned ne bude II stepen zrelosti, a u 9.mes je normalan III stepen. Meni je na pocetku 9og bio II/III stepen, i to je sasvim O.K.

I ja sam za porodliste spremila plazmu a mleko cu pokusati prokrijumcariti ;) i neki snickers ili tako nesto jace jer posle napora prijace a i pogotovo ako se porodis nocu dok docekas dorucak pregladnis! Ja sam uspela i sendvic da unesem i smazem posle porodjaja odmah i to mi je bio najlepsi sendvic sto sam pojela B)

Moj savet je i da mazete ruke i ponesete neku kremu za njih, ili pavlovicevu jer npr kod nas imaju sredstva za dezinfekciju i onda stalno to koristis pre uzimanja bebe i isusi kozu strasno, meni su sve popucale dok nisam dosla kuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Soff cestitke i sve najbolje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se lako dogovorila sa svojom mamom, svaki dan ce mi donositi kuvan rucak i biti malo, :wub: dok joj ne kazem da ide kuci i nema ljutnje, ali sveki je malo starija i jadna svima bi da pomogne ali po nekadasnjem sistemu od prije 100 godina :wacko: a ja bas ne znam kako da je oteram kuci kad mm ne bude tu (inace bi on to rijesio po kratkom postupku) a necu moci ni da je trpim sa savjetima tipa "preprzi ti bebi malo brasna i kravljeg mlijeka i ima da spava cijelu noc" :blink:

Jadna moja mala bebuska s babama...

Ali vec cu se snaci, ionako me se sveki pomalo boji, sad cemo to da utvrdimo :lol: imacu izgovor, zena u babinama je neuracunljiva... :D

Djadja, Munche i MimaS volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve svekrve ce se trpati da pomognu kao da smo mi prve koje radjaju decu,mm ce svakako biti tu pored nas,on i ja smo dovoljni bez majke i svekrve snaci cemo se.Sto kazes djudja nema ljutnje bice tu i kad se kaze dosta je dosta je.Granica ipak treba da postoji.

Munche i Tangerine volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam prvi put cula za taj pojam Baby friendly program, nisam bila sigurna sta znaci, ali mi se cini da sam shvatila.. Kod nas u porodilistu je tako, po 5-6 porodilja u sobi i beba je uz svaku.. Bez obzira da li je radjala prirodnim ili carskim beba bude uz majku.. Ako majka bukvalno ne moze iz kreveta da bi uzela bebicu i hranila ili presvlacila, onda to radi ona porodilja koja se najbolje osjeca, posluzuje i sebe i ostale majke koje ne mogu da ustanu.. Eto takva vam je situacija kod nas.. A kuci se nakon prirodnog ide nakon 3 dana, nakon carskog mozda 5 dana.. u svakom slucaju je bolje sto prije kuci, jer tamo mozda i odspavas nesto jer pored 6 bebica u sobi sigurno neces.. Tako mi pricala rodica koja je 3 djece rodila na carski u istom tom porodilistu i svaki put tako prosla.. :mellow: Mislim da se jos uvijek nista nije promijenilo, jer je ona tamo zadnji put bila prije 9 mjeseci, kad je ona meni a i ja njoj javila divne vijesti.. :rolleyes:

taj program je uveden 1999.godine u Gradskoj bolnici Zvezdara, mislim da su oni i prvi to imali, ali je stopiran za vreme bombardovanja, bas kad sam se ja poradjala...tad je bilo opciono da se bira hoces nece, ali zbog rata su to ukinuli na kratko...

Munche voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e mi smo teski 688 gr :lol: a dr kaze da imamo pune 24 nedelje. e sad to meni nije jasno kako prodje sedam dana a po uz kao da je proslo recimo deset. :huh: od uz do uz odmakla sam se od tikera...

VelNes i mian volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine, kad sam pitala dr sta znaci to sto je posteljica zrela rekla je samo da je to ok i dobro, tako da detalje ne znam da ti objasnim.

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Soff cestitam na momcini! :)

I ja isto prvi put cujem za zatvaranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e mi smo teski 688 gr :lol: a dr kaze da imamo pune 24 nedelje. e sad to meni nije jasno kako prodje sedam dana a po uz kao da je proslo recimo deset. :huh: od uz do uz odmakla sam se od tikera...

ja sam tiker podesila po terminu po zadnjoj menstruaciji, jer po ultrzvuku stalno seta... pa kad bude, bice :lol:

Voljena žena, MimaS i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine blago tebi,ja gde moju da metnem,na mesec da je saljem :D,ja i mm ne verujemo i ne slusamo te bapske price ali nas ta zena nekad tako izbaci iz takta,i m mora da reaguje,to kako je ona odgajala svoju decu je njana stvar svoje cu kako ja zelim,najvise me iznervira to DA NE KUPUJEMO PRE NEGO STO SE BEBA Rodi,ooooo moj Boze,sledece nedelje narucujemo kolica i ona ne mojte sad da ih kupujete mozete kasnije i tako to oooo :angry: ,.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Djudja dzaba to racunanje svima nama,kad se bebci odluce da hoce van,nista nam tu brojevi ne vrede ;)

Djudja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam tiker podesila po terminu po zadnjoj menstruaciji, jer po ultrzvuku stalno seta... pa kad bude, bice :lol:

Djudja dzaba to racunanje svima nama,kad se bebci odluce da hoce van,nista nam tu brojevi ne vrede ;)

meni je od starta bilo odstupanje dve nedelje, nisu mi ciklusi redovni pa je ovulacija bila dosta kasnije, pa sam jos imala krvarenje tj mislila sam da je dosla vestica kad ono i tad sam vec bila trudna nekih osam dana...bitno samo da bebac ne izadje pre vremena, tj pre tog najranijeg datuma sto je 14.10.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.