Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

milena026 drži se i ne brini za sinka,znaš što si tu.Samo da vas dve budete dobro ostalo će doći na svoje.Šaljemo vam puno zagrljaja :wub: .

milena026 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehe, blizi nam se svima susret sa bebicama :wub:

mi smo danas kupili masinu za susenje vesa, izabrali krevetac, koji ce moji sutra kupiti, kupili smo posteljinu sa ogradicom, pokrivac koji se pretvara u vrecu za spavanje i peskir sa kapuljacom.

hvala za savete oko kadice, uzecemo obicnu i kupka.

jesam li dobro shvatila, da je bolji taj kupko sa frotirom nego plasticni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo zene,da vam se javim. jos sam u bolnici,prfate me. protok je malo boljiali jos uvek ne najbolji. vremenom moze da se sredi,tako bar kazu. bebica je dobro,ima oko 1800,zivahna je i to mi je najbitnije. devojcica je najverovatnije jer su mi to rekla dva jako dobra lekara. dva puta dnevno mi rade ctg i dva puta nedeljno dopler. ja se samo nadam da ce se uskoro sve srediti i da cu biti sa sinom bar dve ili tri nedelje pre nego se porodim.

pozdrav svima!

Milena, draga :wub: :wub: :wub: Bas sam se rastuzila kad citam koliko ti Laza nedostaje. Izdrzi jos malo, hvala Bogu da ide na bolje. Uskoro se vi mazite. Mazi lepu tibicu. Mislimo na tebe i saljemo vam more pozitivne energije :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

milena026 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehe, blizi nam se svima susret sa bebicama :wub:

mi smo danas kupili masinu za susenje vesa, izabrali krevetac, koji ce moji sutra kupiti, kupili smo posteljinu sa ogradicom, pokrivac koji se pretvara u vrecu za spavanje i peskir sa kapuljacom.

hvala za savete oko kadice, uzecemo obicnu i kupka.

jesam li dobro shvatila, da je bolji taj kupko sa frotirom nego plasticni?

Pa meni deluje udobnije za bebicu taj frotirski
svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

brunda, vidim te :)

kakva je situacija?

soff, proviri i ti.

milena026, samo hrabro.

dobro jutro! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam znala za nokte,da ne smeju biti nalakirani...Ja sam na prvi porodjaj otisla sa nalakiranim,i to sa tamnim lakom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro! Sad me vec malo frkica za Brundu i Soff...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro devojke !!

Soff , Brunda kakvo je stanje??? Nadam se da je vec gotovo ! :rolleyes:

Milena , izdrzi jos malo , kao sto su i rekle devojke nadoknadices vreme sa svojim sincicem , samo se nemoj sekirati :wub:

Bome devojke vidim da cemo ovde vecina imati kombinaciju belo - zeleno :lol: i mi danas krecimo sobicu i upravo cemo te bojice koristiti, juce smo isli da kupimo fiokar za Ogijeve stvari , okolo boja bukve a fioke vristece zelene , ja sam se odusevila kad sam videla , jer generalno volim zelenu i narandzastu u svim varijantama B)

Od ostalih stvarcica smo uzeli 10 pelena , odelce za iznosenje , a zeke , bodice i jos par dzidzabidza smo dobili od drugarice koja je bas skoro spakovala te stvarcice jer je njen sincic prerastao te stvarcice a nije ih nijednom obukao , tako da su nove, zatim tetka mm nam je kupila kolica (ona iz 3 dela) imaju kapsulu, auto sediste i onaj platneni deo, chicco je u pitanju i naravno zeleno sive boje , prelepa su , Od sestre cu uzeti krevetac koji je bele boje ... ma ima da bude mamin sin :lol:

Tata je bio za varijantu plavo na sta smo se svekrva i ja slozile da je to odavno izaslo iz mode :P tako da su zene odlucile :lol:

Djadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam znala za nokte,da ne smeju biti nalakirani...Ja sam na prvi porodjaj otisla sa nalakiranim,i to sa tamnim lakom.

:D Ja trenutno imam na nogama vristece crveni lak koji ne mogu tako lako da skinem jer mi smeta beba, ako me iznenadi Ogi , bice veselo , moracu nekako da dohvatim i skinem tu smejuriju :D

Djadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro curke, evo ja sam malo novija na forumu, bar sto se komentara tice. trenutno sam 37+5tt, nemam nekih vecih problema osim sto mi je sve tesko, al ipak je to kraj trudnoce pa valjda mora tako biti, jedva cekam taj dan D ;) jedini problem u zadnje vrijeme malo teze disem, iako se beba vec spustila i rekao je doktor da ctg vec ocitava trudove (50 neceg) i da sam malo otvorena, i nekad mi se srce uzlupa iz cista mira, ne znam sta bi to moglo biti, dogadjalo se i prije trudnoce , slikala srce i sve super, ne znam jedino da nije stitna zlijezda, to nisam nikad vadila? ima li itko slicnog iskustva ? :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro curke, evo ja sam malo novija na forumu, bar sto se komentara tice. trenutno sam 37+5tt, nemam nekih vecih problema osim sto mi je sve tesko, al ipak je to kraj trudnoce pa valjda mora tako biti, jedva cekam taj dan D ;) jedini problem u zadnje vrijeme malo teze disem, iako se beba vec spustila i rekao je doktor da ctg vec ocitava trudove (50 neceg) i da sam malo otvorena, i nekad mi se srce uzlupa iz cista mira, ne znam sta bi to moglo biti, dogadjalo se i prije trudnoce , slikala srce i sve super, ne znam jedino da nije stitna zlijezda, to nisam nikad vadila? ima li itko slicnog iskustva ? :*

Dobro nam dosli , reci kada ti je termin i da li nosis decaka ili devojcicu da te stavimo na spisak trudnica :)

joj i ja jedva cekam dan D :wub:

Sto se tice lupanaj srca , to se meni desava , svi nalazi su ok , medjutim kazu da je to normalno u trudnoci zbog naglog skoka ili pada secera i pritiska , redovno kontrolisi pritisak i cim osetis lupanje srca sedi /lezi i odmori . :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

19.7.2013 mi je termin, a nosim deckica. inace do sada trudnoca extra, bez ikakvih problema, nadam se da ce tako i porodjaj proci, jos sam uvjerena da nece boliti, bar ne jako ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

19.7.2013 mi je termin, a nosim deckica. inace do sada trudnoca extra, bez ikakvih problema, nadam se da ce tako i porodjaj proci, jos sam uvjerena da nece boliti, bar ne jako ;)

A ja sam se vala spremila psihicki na Tantalove muke , ne smem da pomisljam da cu imati tu ludu srecu da imam lak porodjaj , mogu samo da se oslonim na Boga i njegovu pomoc jer ako se oslonim na svoju srecu .... nece biti lako :lol:

Munche i Djudja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

  1. Soff 27.06.2013.
  2. Brunda 28.06.2013.
  3. Dijanadija 03.07.2013.
  4. Djudja 04.07.2013.
  5. MamaMjau 06.07.2013
  6. Munche 08.07.2013
  7. MimaS 11.07.2013.
  8. Buvie 11.07.2013.
  9. Mian 16.07.2013
  10. Voljena žena 17.07.2013.
  11. Ivana1985 19.07.2013
  12. VelNes 24.07.2013.
  13. BgB 24.07.2013.
  14. Maja:) 24.07.2013.
  15. blondy 27.07.2013.
  16. goricakis 03.08.2013.
  17. svejedno 14.08.2013.
  18. Mihaela-Ela 16.08.2013.
  19. milena026 23.08.2013.
  20. Marijachi 24.08.2013
  21. Nena82 25.08.2013.
  22. Mali crv 06.09.2013.
  23. Sanjabre 10.09.2013.
  24. Tangerine 15.09.2013.
  25. Munche

Munche joj molim te ponovi mi termin i bojicu , nesto sam zeznula :unsure:

Ivana1985 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ja se nekako zelim nadat sto bezbolnijem i boljem porodjaju, a ako tako ne bude uvijek me ceka ono gore ;) ma prezivjet cemo mi to sve, nek samo maleni andjelcici budu ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ja se nekako zelim nadat sto bezbolnijem i boljem porodjaju, a ako tako ne bude uvijek me ceka ono gore ;) ma prezivjet cemo mi to sve, nek samo maleni andjelcici budu ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja idem sada na CTG.Boli me stomak bas nisko,podnosljivo je za sada mada bih jako volela da se porodim vec jednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja idem sada na CTG.Boli me stomak bas nisko,podnosljivo je za sada mada bih jako volela da se porodim vec jednom.

Jooj pa tebi je sutra termin , mozda je pocelo ???? :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj pa tebi je sutra termin , mozda je pocelo ???? :wub:

sretno, i da sto bolje i bezbolnije prodje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

VelNes dobar je i termin i bojica.. :) Sledeci ponedjeljak .. :wub: Jutro trudnice.. :) Ima li nam Soff i Brunde?? :unsure:MamaMjau srecno!! Iako je sedmica jos do termina, sve je moguce.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro devojke!

Soff, Brunda da li vec uzivate sa andjelcicima, pa nemate kad da sejavite! :wub: :wub: :wub:

MamaMjau cekamo vesti :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi, preporučujem da pročitate ovu knjigu o bezbolnom porođaju, ako imate još vremena: http://www.scribd.co...zbolni-porodjaj

hvala ;) mozda i stignem procitati ako se malac ne pozuri ;) iako sumnjam da bez epiduralne moze biti bezbolan ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja idem sada na CTG.Boli me stomak bas nisko,podnosljivo je za sada mada bih jako volela da se porodim vec jednom.

Puno srece MamaMjau :)

Drustvo, spisak ce odjednom naglo da se smanji pa me polako hvata frka.Doca mi je potvrdio da moram na carski rez jedino sto me je iznenadilo sto on ne poradja u totalnoj anesteziji nego samo u spinalnoj. A ja se taman pripremila, kad vec ne moze prirodno, da porodjaj bezbolno prespavam. Kaze, moram i ja da rodim bebu ne samo on :D

Ivana1985 i VelNes volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

... i nekad mi se srce uzlupa iz cista mira, ne znam sta bi to moglo biti, dogadjalo se i prije trudnoce , slikala srce i sve super, ne znam jedino da nije stitna zlijezda, to nisam nikad vadila? ima li itko slicnog iskustva ? :*

Meni je konstatovana anemija kad sam imala lupanje srca, ali verovatno bi ti to znala zbog analiza krvi ostalog, tako da je kod tebe mozda ovo sto VelNes kaze.

Cim sam se probudila, dodjoh da vidim sa nam je sa trudnicama, sada mozda vec mamama, nadam se da ce stici uskoro da nam se jave.

Ja uzasno spavala, gola voda. Juce iz grada sa dva ogromna otoka na zglobovima, kao da je neko naduvao balone i prikacio ih na moje zglobove.

A sad kazem mm jos par dana i mogu da se porodim svaki dan, a on meni: Vidis koliko si kukala, a 8-9 meseci proslo za tren.

Dobro nisam imala nesto pri ruci da ga odalamim svom snagom :))

Munche voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.