Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

e pa ja jos nisam.visoko naprsnuce vodenjaka al jos nisam otvorena pa setam po hodnicima

Nadam se da ce biti uskoro! Drzi se i obraduj nas uskoro lepim vestima.

Uzmes onog kupka, sto kao pridrzava bebicu, i bice ti lakse kad je sama kupas :)

Sad glupo pitanje, ali kakav je to kupko? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Soff,Brunda,samo napred i hrabro(ovo kao recenica pred neku bitku :lol: ),ceka ceo forum lepe vesti. :wub:

BgB ni ja ne znam sta je kupko. :rolleyes:

Mm i ja spavali danas do 12h. :P Mene nocas dva puta lepo preseklo da me probudilo,stomak mi se zatekao haos...al samo to. :D Mm danas kuva,ja odo da citam knjigu.Ljubim vas.

Djudja i VelNes volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buvie samo opusteno, ubaci torbu u auto i na svadbu... I ja sam odlucila da ignorisem taj cep sto je ispao, i fino veceras se spremam i idem na gitarijadu - rok maraton, u nedelju idem na krstenje, a vidjecemo sta ce biti do sledeceg vikenda, pozvani smo na svadbu, pa mozda ja stignem i tamo... B) ako glasna muzika do tada ne potjera Aniku van :lol:

Meni se samo ne bude u kuci, i definitivno nemam potrebu za tzv. gnijezdjenjem, nista mi se ne sprema, samo bih da zujim po gradu/prirodi/svejednokuda... :ph34r::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupko je podloga koja se stavlja u kadicu (beba je u kosom polozaju) i bebu stavis na kupka umesto da je drzis u ruci dok je kupas. Sad ima plasticni i frotirski. Ja sam imala taj presvucen frotirom i meni je bas pomogao!

MimaS i Munche volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupko je podloga koja se stavlja u kadicu (beba je u kosom polozaju) i bebu stavis na kupka umesto da je drzis u ruci dok je kupas. Sad ima plasticni i frotirski. Ja sam imala taj presvucen frotirom i meni je bas pomogao!

Aaa sad sam videla, imam predstavu sta je, ali ja sam nasla ovu kadicu sa ovom mrezicom preko, mislim da i to spada pod kupko.

http://www.buybuybab...ategoryId=32074

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupko je super, ja trazila po cijelom gradu, kod nas nema nigdje, pa sam se bas razocarala i uzela obicnu kadicu.. ;) I jos me prodavacica nasavjetovala kako da potrosim dodatnih 20 eura.. :D Sta ce jadna, to joj je posao, al' nisam se ja dala tako lako.. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro jutro :)

brunda, soff, cekamo vesti

jao, pomeram se na spisku. :frkica: :D

mi sinoc stigli sa planine u prljavi grad :)

odosmo danas da kupimo masinu za susenje vesa i neke sitnice za bebu.

jeste li kupile kadicu i kakvu?

kakva je zgodnija, anatomska ili obicna sa onim anatomskim dodatkom tj. podlogom za bebu?

Kupko je super, ja trazila po cijelom gradu, kod nas nema nigdje, pa sam se bas razocarala i uzela obicnu kadicu.. ;) I jos me prodavacica nasavjetovala kako da potrosim dodatnih 20 eura.. :D Sta ce jadna, to joj je posao, al' nisam se ja dala tako lako.. :lol:

ja mislim obicna je bolja, a kupis dodatka koji koristis u pocetku a kasnije mozes i bez njega...

inace cena tog kupka frotirskog je oko 550 rsd ima ga u aksi....

Munche i Inama volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene ukljucite muzeve u kupanje bebe sto same da kupate bebu. ja mog obavezno ukljucim u sve pa nije to samo moja beba ima da je pazi inace nema vise dece da dobije :D (to kad mu kazem ubodem ga samo tako jer on hoce mnooogooo dece :lol: )i mora da pomogne... Ja kao sto rekoh koristim obicnu kadicu,ali ima da se kupi onaj peskiric koji se stavi u kadicu i koji je onako malo uzdignut tako da se beba polozi na to i glavica joj je iznad vode i mnogo je lakse (verovatno je to to sto vi zovete kupko),to sam koristila do 5.meseca posle su same sedele u kadici bez toga i brckale se... Sad sam ispekla kore pa cekam da se ohlade i ujedno da se odmorim,jbt.kako je tesko praviti torte sa ovolikim stomakom :o ubise me ledja...

Nena82, Djadja i BgB volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno, Sanja, u pravu si, kupanje je u prvih par meseci posao i za mamu i za tatu! Jeste to je kupko. Jedva cekam da nam se rode ove Vidovdanske bebice!

Djadja i VelNes volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas provela prepodne u kancelariji. Nadam se da sam danas završila za neki naredni duži period, ali poznajući sebe, verovatno ću svratiti još koji put, ne da mi đavo mira. Mislim, niko ne zna bolje od mene da uradi šta treba. :lol:B);)

Osim ako me Vule ne zaustavi. :)

Oprala sam dve mašine bebećeg veša, bilo mi je smešno kad sam ubacila 40 bodića i nije se ni do pola bila napunila. A toliko sam dobila da ću ovo što sad imam da operem, i mislim da do Vuletove prve godine nećemo morati da peremo njegov veš, svaki dan mogu novo odelce da mu obučem. :lol: Mislim, šta da Vam kažem kad samo bodića imam 80 komada. :ph34r: Pa još ko zna koliko benkica, zekica, majica, pantalonica.... Dobro, to su razne veličine od 0-12m, ali opet....

Trudnjačama-porodiljama koje su u bolnici i čekaju da krene, sve najbolje!

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://shop.aksa.rs/sana-bebi-kupko.html

ovo je kupko za obicnu kadicu....taj frotir se skida sa zice i pere kao peskiric. Posle se opet fino navuce na zicu i super prakticno.

Mi smo juce isli da vidimo bebicu i lepo nam se nasmesila. :) Sada na kraju 33 nedelje imamo 2600, bice to veeeeelikaaa beba :wub:

Djadja i Munche volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kao sto rekoh koristim obicnu kadicu,ali ima da se kupi onaj peskiric koji se stavi u kadicu i koji je onako malo uzdignut tako da se beba polozi na to i glavica joj je iznad vode i mnogo je lakse (verovatno je to to sto vi zovete kupko),to sam koristila do 5.meseca posle su same sedele u kadici bez toga i brckale se...

E ovo je vrlo dobra poenta, znaci nikako anatomsku da bi posle bebica mogla da se brcka u ravnoj kadi. Sta ti je neiskustvo :)

Naravno, Sanja, u pravu si, kupanje je u prvih par meseci posao i za mamu i za tatu! Jeste to je kupko. Jedva cekam da nam se rode ove Vidovdanske bebice!

A da danas je Vidovdan, na lep dan se radjaju :)

Ja i mislim da ukljucim tatu u kupanje, ali mozda nekad nece biti tu pa cisto da mogu sama da se snadjem.

Djadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljena ti si se opremila,ja sam kupila 5 bodica,5 benkica,2 kapice,2 portikle,zeke,komletic za izlazak iz bolnice,ostalo mi je da dokupim jos nesto jer ce mi majka i sestre kupiti jos garderobe pa da ne trpam,ostala su mi kolica,kadicu koju smo mi kupili je obicna sa ravnim dnom,oboje cemo kupati bebu,e sad kada on ne bude bio kod kuce kupko je tu da pomogne.Danas smo lepo povecali natalitet :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno, nisam ja kupovala te silne stvari, to smo dobili od par drugara polovne. Ali kao da su nove, ne može to jedan bebac da razbuca, suviše brzo oni rastu, a i realno ne habaju baš garderobu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To si potpuno u pravu sta ce mala beba da upropasti sem sto se ufleka,a vrlo brzo prerastaju te male stvarcice,pa zato nema potrebe kupovati gomilu garderobe,meni je to da imam za prve dane kada dodjemo kuci,sve cisto i opeglano,dok moje drugarice po starom obicaju nisu nista kupovale dok ne se ne porode,cista glupost ali opet nismo svi isti.

MimaS, BgB i Munche volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam samo po par od svega, 3-4 komada,... Ne verujem da ce mi neko nesto kupovati, sad imam za pocetak pa ako zafali kupicu.

Nego, nadjoh ovu kadicu u IKEA-i, ali pise da je dugacka 71cm... Da li ce to moci da se koristi za malo stariju bebu, posle 6 meseci ili cak i kasnije?

http://www.ikea.com/us/en/catalog/products/90248445/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa od majke bi trebalo da dobijes nesto kada dodjes iz bolnice i kada vidi bebu,bar je to kod mene tako,moji vec znaju sta mi treba pa ce mi to kupiti,opet nije isto kod svakog.To je manja kadica,moja je duga metar tako da je bolje da je veca da nebi kupovala novu kada malo odraste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa od majke bi trebalo da dobijes nesto kada dodjes iz bolnice i kada vidi bebu,bar je to kod mene tako,moji vec znaju sta mi treba pa ce mi to kupiti,opet nije isto kod svakog.To je manja kadica,moja je duga metar tako da je bolje da je veca da nebi kupovala novu kada malo odraste.

A mama mi je vec sad nakupovala svasta :)

Nemam oko mene nikoga ko je u skorije vreme imao bebicu. Ili imam ali su daleko.

Ok znaci bar metar da bude dugacka. Jos da kupim tu kadicu, kolica i da zavrsim s kupovinom. Onda tek sledi malo krecenje bebinog kutka i montiranje svega, a vreme polako izmice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo juce isli da vidimo bebicu i lepo nam se nasmesila. :) Sada na kraju 33 nedelje imamo 2600, bice to veeeeelikaaa beba :wub:

Meni je dr cijelu trudnocu govorio da je beba malo veca, posebno glava.. I svaki put to naglasavao kao da sam se trebala prepasti.. :huh: Sad kaze da je beba skroz ok, da na porodu ne bi trebala imati vise od 3200, mislim da ne vidi tacnu kilazu jer nema 3D. Ja njemu kazem meni samo bitno da sve bude ok, koji gram gore dole svejedno izaci mora.. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vam otkrijem nesto,ja sam korito/kadica kupila u obicnoj plasticari,jeftinije je,a i oni ce te kadice koristiti do prve godine jer onda prelaze lepo u kadu ili tus kabinu i onda ce to korito posle sluziti kad operete ves pa onako mokar da imate gde da ga stavite hihihihi :D inace BgB posle 6.meseci pocinju da sede tako da ce to korito biti sasvim ok jer tad nece vise lezati dok se kupaju :D

Mihaela-Ela i BgB volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila 5 sati na indukciji, i nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila 5 sati na indukciji, i nista.

ih nije to nista,ja sam bila skoro 12h na indukciji, tek posle tih 12h sam se porodila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila 5 sati na indukciji, i nista.

Sad ce Soff, samo malo strpljenja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam samo po par od svega, 3-4 komada,... Ne verujem da ce mi neko nesto kupovati, sad imam za pocetak pa ako zafali kupicu.

Nego, nadjoh ovu kadicu u IKEA-i, ali pise da je dugacka 71cm... Da li ce to moci da se koristi za malo stariju bebu, posle 6 meseci ili cak i kasnije?

http://www.ikea.com/...ducts/90248445/

Ne isplati ti se ta kadica. To ćeš moći da koristiš mesec-dva.

Kao što reče sanjabre, najbolje je kupiti najobičniju kadicu u radnji plastike, i to što veću, posle mogu da se brčkaju u njoj. Mi smo tako i za prvog i za drugog.

SVe te anatomske ili "bebeće" su stvarno čisto bacanje para.

BgB i VelNes volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam svasta naucila o kadici, hvala vam. Ja je jos nisam kupila tako da sad bar znam kakvu i sta treba da kupim.

Jel vama pocelo pucketanje u stomaku, i sta je to? Juce sam cula jednom i danas jednom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.